Skocz do zawartości

emmilius


emmilius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 806
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwszy i ten ostatni nieproporcjonalny z głowy, reszta z refek.

Za rzadko stosuję zoom out w realu i mnie się rozjeżdża.

A szkiców mało bo jeszcze zdjęcia miałem po drodze plus około dwa tygodnie gapienia się na screeny diagnostyczne gdzie sam próbowałem dojść na co komp choruje.

Mam jeszcze kilka ołówków tylko zrzucić z aparatu muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym planowaniem kształtów to sprawa wygląda tak że błędy sadzę i w DP i w tradycyjnych, z tym że poprawiam je (a właściwie je zauważam) dopiero później. W DP nie ma problemu liquify, disort, warp i po problemie, a w ołówku jak wiadomo tak łatwo nie ma.

Co zacznę robić szybkie szkice na proporcje i złapanie kształtu to po 2-3 mi się odechciewa i wracam do dłubaniny :(...

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas to około 7-8h, chyba już taki standard jak na moje pół-produkty.

Chciałem spróbować znowu dużej głowy, bo co innego jest zapodać małą główkę w koncepcie a co innego skupić się wyłącznie na twarzy.

 

Życia Ci nie starczy na rozwój.

Ustaw sobie limit max 2-3 godziny i co zrobisz to zrobisz a potem następny i następny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życia Ci nie starczy na rozwój.

Ustaw sobie limit max 2-3 godziny i co zrobisz to zrobisz a potem następny i następny...

 

Kubeł zimnej wody to nie był ale zawsze wywołuje otrzeźwienie i daje do myślenia - dzięki, wezmę sobie do serca.

Tymczasem dwa kolejne ołówki.

pencil7.jpg

 

pencil8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ciezko mi powiedziec cos konkretnego, ale ogolnie strasznie "sterylne" sa te ostatnie prace. Nawet jesli starasz sie zrobic cos luzniej dla mnie emanuje to wyrafinowaniem. Nie potrafie tego sensownie opisac, ale po prostu to czuje, taki glos z tylu glowy gdzies tam cicho do mnie szepcze.

Pewnych rzeczy nie mozna sie nauczyc, to trzeba po prosu czuc, wiec moja jedyna rada bedzie pewne zdanie. Sprobuj wylaczyc na chwile mozg i zdaj sie na intuicje, na ten cichy szept docierajacy gdzies z zakamarkow glowy.

 

P.S No i troche przesadziles z powykrecaniem postaci z pierwszego szkicu.

Szraf masz coraz lepszy, chociaz nie przepadam za ta technika cieniowania, to u ciebie zaczyna mi sie ona podobac.

 

 

Trzymaj sie, dasz rade.

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icecold ma rację, wygląda tak jakbyś strasznie spinał pośladki jak malujesz i szkicujesz.

Najważniejsza to dobra zabawa przy malowaniu, bez pozytywnego nastawienia będą Ci wychodzić smuty, rozluźnij się, strzel sobie setę i baw się, popaćkaj pędzlem tu i tam a może coś ciekawego osiągniesz a jak nie to zamaluj weź inny pędzel i zpróbuj jeszcze raz. Odpuść sobie na pewien czas okrąglaka pobaw się fakturą.

Nie jesteś chirurgiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą ;). Trzeba się jakoś wewnętrznie odblokować i nie przejmować tym jak się robi, tylko skupić na tym co się chce w danym momencie osiągnąć. Na luzie, na spokojnie, bawić się narzędziami, bo przecież tak naprawdę o to tu chodzi :).

Widać, że warsztatowo narzędzia ogarniasz, teraz daj sobie czas na zabawę i luz. Twoje szkice są już fajniejsze pod tym względem, chociaż nadal trochę brak lekkości.

Mi się najlepiej maluje po szklance piwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj wylaczyc na chwile mozg i zdaj sie na intuicje, na ten cichy szept docierajacy gdzies z zakamarkow glowy.

 

Spróbowałem zrobić jak mówisz i usłyszałem wyraźny syczący głos: "ssssppprzedaj mi swą dussssszzzzę..."

 

Chyba juz więcej tak nie będę robił !! Wcale mi się to nie podoba !!

 

Bardzo fajny ostatni speed. A co do tego jak się rozwijać to chyba każdy opowie inną historię ;) więc myślę, że najlepiej po prostu więcej malować niż nad tym dumać i z czasem powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wasze porady, jeden i drugi raz i wyszło mi coś takiego.

Najpierw mam sobie strzelić setę wudzi(chudek), potem szklanę piwa(Richard), i bawiąc się na całego(chudek), mam wyłączyć mózg (ice) i rozluźnić pośladki(chudek) żeby lepiej i ładniej poszło(Omen) bo najważniejsza jest dobra zabawa(chudek) :O

Eee no PANOWIE! Myślałem że jesteśmy kumplami, co prawda online tylko ale żeby takie coś?

A tak na poważnie to chyba posłucham każdego z was po trochu (tak, tak SBT Ciebie też) bo na dzień dzisiejszy ciągle próbuję wszystkiego bo podobają mi się zarówno wylizane prace jak i speedy. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz, jak z automatu ostatnimi czasy. Mi sie to podoba.

Tylko ten lancuch z pedzla strasznie odpycha, nie zawsze warto jest uzywac znanych custom brushy, po prostu w pewnych sytuacjach, lepiej jest to :

 

a) zasugerowac

b) zrobic swoj pedzel

c) olac to co wyzej powiedzialem

 

Trzymaj sie man, wierze w ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko muszę więcej refek używać nawet do speedów bo znowu się przyłapuję na malowaniu z głowy...

 

Nie ma w tym nic zlego, ja tez ostatnio dzialam praktycznie tylko i wylacznie z wyobrazni, ma to swoj plus. Dowiadujesz sie wiesz czego nie wiesz, i pobudza to proces kreatywnego myslenia. Lecz fajnie bylo by usiasc ze 2 dni w tygodniu i poswiecic je stricte na studia, rysowanie zwierzat, przyrody, anatomia etc.

 

Chyba trzeba bedzie sporzadzic sobie kalendarzyk, jak kiedys. Proste rozwiazanie, ale sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności