Skocz do zawartości

Obiekt_3D: Potrawa , Paladin vs. AravaL


Paladin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja i Araval postanowilismy pojsc na bitwe:D, wiec wymyslilem temat ktorego jeszcze na forum nie bylo( tak mi sie wydaje). Tematem jest wykonanie jakiejs potrawy, a jakiej to dowiecie sie pozniej (w kolejnych postach). Nie ma scisle okreslonego rodzaju potrawy, poprostu cos co sie je. NIE spodziewajcie sie szybkich updatow poniewaz mamy malo czasu( nie ma okreslonego terminu ukonczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie :)

Ta bitwe traktuje luzno, bez zadnych wiekszych zobowiazan... bez siedzenia po nocach, bez chorej rywalizacji, bez pospiechu, bez stresu (dla Paladina:) )... tak poprostu...

Temat mi sie podoba :)... Niedlugo postaram sie dac pierwsze screeny.

 

Paladin -> powodzenia, daj z siebie wszystko!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrana przeze mnie potrawa to pieczen cieleca( w jakim sosie, o tym pozniej powiem;) ).

W sklad obiektu bedzie wchodzila pieczen, sos(polany na pieczen, ewentualnie gdzies w tle w sosjerce) i przybranie( jakie jeszcze nie wiem), wszystko bedzie sie znajdowac na polmisku umieszczonym na stole. To by bylo na tyle jezeli chodzi o opis, reszte podam gdy umieszcze jakies rendery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj potrawy i kraj pochodzenia jest obojetny. Obojetny jest takze sposob wykonania, tzn. smazona, pieczona, gotowana, surowa.

Tak jak juz wczesniej pisalem, nie mam narazie zbyt duzo czasu, ale mam nadzieje ze ten render przyblizy Wam obraz calego projektu. Jak widzicie narazie to sam ksztalt mieska, potem dojdzie dekoracja, a na sam koniec textura i oswietlenie itd.

paladin-pieczen1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dirty - \"temat na bitwe bez sensu\"... a takie samochody czy inne rzeczy na bitwach maja sens? Mi sie temat podoba :]

 

sikham - popraw texture na tej kielbasie troszke.... :D

 

Paladin - poczatek niezly, choc prawie nie ma co oceniac ;)

 

Co do mojej potrawy, to ja podam jakies kotlety z frytkami... + jakies warzywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pasztet.

 

temat jest nie atrakcyjny tylko z pozoru. postarajcie sie podniesc poprzeczke ponad salceson z dofem i niezla porcelana z brazila. robiac kielbaske na talerzyku niczego sie nie nauczycie poza unvrapem.

 

podstawa to koncept, ale nie ograniczajcie sie do swojej niewiedzy, poszukajcie w necie na forach fotograficznych albo stockach dobrych fotek, poogladajcie klasykow martwej natury, moze jakas scenka rodzajowa, moze `ostatnia wieczerza`?

 

 

tu jeden z pomocnych linkow:

 

http://www.cuisine-posters.info/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack - taki makaron to dobry pomysl... tak z ciekawosci troszke przygotowalem...

 

akdsn - hm. no niebardzo lapie mysl... czego mam szukac w tym necie?: referencji potraw, plagiatu kompozycji, sztuki realistycznego oswietlenia, umiejetnosci doboru jedzenia do wyrazenia emocji? ;)... no ale ogolnie masz racje, nie mozna sie ograniczac. Jednak nie kazdemu starcza umiejetnosci, aby odrazu tworzyc fotoreale z udarzajacym konceptem.

 

dirty - robienie potrawy w 3d, ma dokladnie tyle samo sensu ile np.: robienie wnetrza pokoju w 3d... a, realistyczne wiadro z ziemniakami, ma wieksza wartosc niz kiczowaty model samochodu ;)

 

Dobra, dosc gadania... pierwsze dziwne proby:

 

frytki.jpg

 

makaron.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!! widze ze AravaL wzial sie ostro do pracy:o juz ma frytki:D

Ja narazie nie mam zbyt wiele, ale wydaje mi sie ze uzywajac wyobrazni mozna sie domyslic co chce przedstawic

(trzy kawalki miesa, puree, sos i polmisek)

 

pieczen2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, frytki wyglądają świetnie :) ale kotlet już bardziej przypomina spieczonego ziemniaka (albo Marsa :D), a groszek trochę jak śrut ;) mam wrażenie, że na tym ostatnim odbija się mapa HDRI i chyba przez to taki efekt :) proponuję, żeby twoja mama zrobiła kotleta z groszkiem na obiad, a wtedy zamknij się z tym w pokoju i będziesz miał świetne referencje :D

 

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. mam nadzieję, że na końcu będzie unosiła się lekka para nad obiadkiem, co by nie było, że danie już wystygło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coraz blizej do konca, AravaL wzial sie ostro do roboty, a ja mam problemy z texturami, no ale postaram sie je jakos rozwiazac. Narazie mieso, puree, sos, polmisek i mieszanka brokul z groszkiem, chyba to jest groszek:D(wszystko oczywiscie gotowane)

cos2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to wyglada jak lody truskawkowe w czekoladzie z polewa karmelowa plus ziemniaki i cos zielonego. Raczej nie przepadam za takimi mieszankami :D Popraw kolor i fakture miesa i zdejmij z niego ta skore, chyba ze chcialbys zrobic jakas panierke ale to tez zupelnie nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, znaczy sie wszystko zielone, bo mieso jest pieczone, a puree gotowane. W sumie macie racje, podobne to jest do lodow bardziej niz do miesa, ale ciagle pracuje nad texturami, wiec moze cos z tego w koncu wyjdzie, a narazie mozecie delektowac sie frytkami Aravala( tez bym je zjadl :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności