Skocz do zawartości

Wiz: Domek letniskowy


Tores

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Oto moja ostatnia praca wykonana techniką mieszaną czyli 3d połączone z 2d. Wydaje mi się, że najbardziej mi ten sposób podchodzi jeżeli chodzi o wizki. Oczywiście liczę na wasze komentarze, gdyż czasami nie zauważa się swoich błędów.

 

Pozdrawiam

 

domekletniskowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajne swiatlo i przyjemny lekki klimat, szkoda tlyko ze tlo gorszej jakosci i trawka tala mdla, plaska... pozatym ok.2d ma swoja kiepsk strone - wszelki cien jest sztuczny od tego, a mieszanie technik 3d zielen +2d zielen nie zawsze wychodzi... no i animki tak sie nie zrobi... hmh, ale napewno render licz sie duzy szybciej :)

Edytowane przez Morphe
1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło bardzo przyjemnie wg mnie, ale rzuca się w oczy niska jakość tła. Zwłaszcza ta aberracja po lewej stronie. Roślinki na pierwszym planie to zdjęcia? Ładnie się wkomponowały. Co do samego domku, trochę dziwnie szyby wyglądają, jakby były pokryte jakąś odblaskową, srebrną warstwą. Ale ogólnie mi się podoba:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ja tak jak klient też wole zwykłe niebo bo mnie jeb** po oczach, że szok ^^ Ale sam domek - bo o niego tu chodzi xD - pierwsza klasa. Jeśli miałbym się czepiać to własnie apropo tych przepaleń.

 

Ogólne fajna praca, gratuluje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2D to jak strzelam

 

drzewa na 2 planie, krzaczory po lewej i prawej stronie ?

 

fajnie wyszło - trawa mogła by być wyższa - ale to czepianie się szczegółów, normalni ludzie powiedzieli by ze to fajne zdjęcie.

 

Białe niebo hmm fajnie wygląda ale przez to coś jest nie tak z obrazkiem. a z resztą mnie się podoba i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

Chcąc odejść od stereotypu czyli słodkiej wizki chciałem zrobić do portfolio właśnie coś takiego. Jakoś kręcą mnie po części niedoskonałe wizki gdzie widać błędy wykonane zwykłym aparatem. Jeżeli chodzi o wizkę to składa się z rendera samego domku oraz 2 zdjęć. Trawa z roślinkami na pierwszym planie więc jej płaskość wynikła po prostu z dbałości przez ogrodnika:) oraz tła. Całość montażu to jakieś 6h gdyż próbowałem różnych kombinacji z różnymi zdjęciami.

 

mirach - cieszę się, że czujesz to samo

Morphe - wszystko ma swoje zalety i wady ale na szczęście animacji nie robię tego typu obiektów. Cień faktycznie ciężko uzyskać realistyczny ale na pewno nie jest to niewykonalne. Pożyjemy zobaczymy. Dzięki

mrowek - no tło po lewej stronie rozmyło się za bardzo. Korzystałem ze zdjęć znalezionych w internecie więc wybredny nie byłem. W zasadzie mój aparat robi też większe rozmycia po bokach. Szyby mogą odstawać bo odbijały tylko niebo.

KLIK - używam w zasadzie tylko HDRI + direct. Szkło sam robiłem.

Filip - klimat najważniejszy i do tego cały czas dążę ;)

mkeruj, Neiraa, arch515 - dzięki. Dobrze, że nie wszyscy patrzą na każdy pixel bo byśmy zwariowali:)

BiX - no nie siedziało mi tu niebieskie niebo więc i przepalenia się pojawiły. Dzięki

Nvidia, sand, Loki, J|L, godzio - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bardziej mialem na myli to, ze jak jzu raz zrobisz pozadny 3d obiekt to defakto zyskujesz kilka rzeczy - naturalny cien, mozesz go wyobraca kapke poedytowac dla roznorodnosci, nie musisz go juz post edytowac zeby spasil pod oswietlenie, no i nada sie odrazu do animki - koncem koncow wydaje mis ie ze zyskuje sie na czasie. kiedys probowalem z 2d zielenia fotografowalem wycinalem.... kupe roboty:D a w sumie efekt taki sobie bo bibliotki tra by miec ogromne, no i w duzej rozdzlace chcac robic jakies wieksze obrazki :)...

a ze czas to pieniadz, jaksot ak bardiej sklaniam sie w 3d.

 

twoje zepolenie 2d jest super - zwlaszcza te krzaki na 1planie . brakuje mi to pelnego sukcesu ino 1 rzeczy - mogles te drzewa wtylu nie robic takie ostre, bo mam wrazenie, ze takie sa... zostawic lekko rozmyte, i przypruszyc lekko na niebiesko- zeby uzyskac glebie. atmosfera na tej wizce sugeruje ze taki zabieg bylby , badz moglby byc przyjemny:) - + jakas poswiata od tego rpzepalonego niebka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko badzo ladnie wyszlo i sie skomponowalo, moze rzeczywiscie trawka plasko i te drzewa w tle po lewej (jakos zdjecia) psuja caly efekt, ale mimo wszystko okazale sie prezentuje. Aha nie podobaja mi sie odbicia w tych dwoch najwiekszych oknach, sa takie jakyb to okreslic... za bardzo mleczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe - 3d ma swoje plusy jak się ma rozbudowaną bibliotekę modeli. Dodatkowo jak sam widzisz w swoich pracach roślinność wymaga niezłego kompa aby wyglądała realistycznie i szybko się renderowała. Wklejanie oddzielnych roślinek na trawkę tak jak piszesz rzeczywiście może dać kiepski efekt chyba, że ktoś pomyslał i wycinał je wraz z cieniami. Ja starałem się uniknąć tego szukając zdjęcia, w którym nie muszę za dużo kombinować. Wysoka rozdzielczość zdjęć ma tu rzeczywiście duże znaczenie. Ale jak sobie pomyślę, że mógłbym kupić samego sketchupa i vraya za 5000 zamiast maxa+vray za 25000 na otwarcie firmy to jednak skłaniałbym się właśnie w stronę tego typu składanek.

Co do tła to wypróbuję to co napisałeś:) dzięki

 

Dunablaster - no to ivy generator (trzeba sobie ułatwiać życie). Dał mi trochę w kość bo max wywalał się co chwila na nim.

 

Pawelkos - dzięki za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszło. Naprawdę dobra robota! Też pracuję w ten sposób, że wspomagam się shopem. Jedynie rzeczywiście trochę to tło po lewej odstaje i nie wiem czy bym nie zblurował całości delikatnie (chociaż trend mówi, żeby wyostrzać) bo prawa strona jest bardzo przez ostrzenie rozedrgana (za dużo tam tych małych elementów). Ale jak napisałem, ogólnie super.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności