Skocz do zawartości

Fryrender & Maxwell: łazienki


Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

weź Dunblaster jak coś powiesz...

 

Chrupek, walcz dalej. Popracuj nad materiałami - są słabe, daj im jakieś fresnell refleksy. światło też nie pasuje do tego co za oknem - ale mam na myśli intensywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

jak na razie liczy mi się tak i chyba przy tym zostanę, bez żadnych już tam udziwnień envitro... itd :D

 

SWRSC: dzięki, materiały są właściwie orginalne ze strony Fryrendera, więc prawdopodobnie Fry jest do... ;P

 

Clipboard02.jpg

 

Kolory są wyblakłe, bo wzoruje się na tym:

 

duravit_03.jpg

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź Dunblaster jak coś powiesz...

 

Spokojnie, spokojnie... :)

 

BTW, nie pisze się Dunblaster tylko Dunablaster.

 

Chrupek, walcz walcz... twoja praca cieszy się moim uznaniem. Lubię renderować w silnikach unbiased. Co planujesz jeszcze dorobić w łazience? (pod kątem jej aranżacji...)

 

Choć ta waga i gazety na dole... dodaj je :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunablaster: chyba już nic, bo za dużo czasu zajmuje mi wstępne renderowanie (znaczy mam co robić), a Fry nie ma renderu regionu, co mnie wkurza jak cholera... musze czekać godzine, żeby sprawdzić materiał na kibelku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, nie wiedziałem że to fry. Może źle dobrałeś w takim razie te materiały. Zobacz jak na referce błyszczy się kibel, wanna, bidet i umywalka. U ciebie to jest matowe.

Moim zdaniem dodanie troszke większego burna na color mapping by się przydało. Nie znam FRY wiec w tym przypadku nie wiem jak to tam zrobić.

 

Aha - i zauważ, że na referce masz camera correction :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslales Chrupek zeby zrobic cos w normalnym rendererze? Tzn takim w ktorym daje sie renderowac. Maxwell Cie zawiodl i nie mogles skonczyc pracy, teraz Fry Ci nie pozwala, moze czas sie przerzucic na mentala? Albo vraya czy cokolwiek tam, byle w miare kompletnego i uzywalnego.

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej Chrupek zawiódł maxwella ;) a co do wyboru silnika renderującego to radziłbym nie poruszać tak drażliwego tematu, bo znowu wzniecone zostana ognie świętej wojny, niechaj każdy dla zabawy renderuje w czym chce. nie zapominajmy, że gdzieś tam czają się dyniablastery i prezentery którzy chętnie zabiorą głos w tej dyskucji pozostawiając po sobie pot krew i łzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no nie wierzę pierwszy raz dynia dobrze gada ... ten env psuje wszystko, zwróć uwagę na horyzont (pomijając wściekłe kolory) z perspektywy wynika że masz podłogę POD GÓRKE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeno, no niby racja. Z perspektywy co nieco, jest pod górkę. Ale może za dobrze się jeszcze nie znam (w maxie dopiero siedzę z 1 miech) I nie jestem na zbyt wymagający, ale mi się podoba, tylko popraw jeszcze tą podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kobieta powiedziała, że to wygląda jak narysowane, a nie "realistyczne"... i chyba się z nią zgodze. Lubie sie bawić kontrastem, może to od tego?

Oczywiście poprawię wszystko wg. Waszych wskazówek :-)

 

aha i powiedziała, że ten niebieski wyżej ładniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chymm, z reguły nie słucham żony ... i dobrze na tym wychodzę. Na twoim miejscu powalczyłbym trochę ze światłem, tak żeby uzyskać podobny efekt jak na refce. Nie wiem jak fry czy maxwell bo ich z powodu wiecznego braku czasu nie używam ale w vrayu po kilku testach z wielkością i położeniem "słońca" mógłbyś uzyskać pożądany efekt. Bardzo nie fajnie wygląda ten niebieski na armaturze i ręcznikach i przebarwienie pomarańczem kafelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

naniosłem poprawki, znaczy podłodze mniejszyłem odbicia i postarałem się o ciekawszy Event ;) Poza tym, ktoś wcześnie sugerował mi zmianę baterii w bidecie... nie żebym nie słuchał, ale musiałbym ją wymodelować, a jak wiadomo po pewnym okresie dłubania w obrazku, już się nie chce nic zmieniać - tylko go skończyć...

Nie dodałem słońca, bo psuło mi cały efekt :/

 

KaeMS: to jest moja narzeczona i muszę się jej słuchac :D

 

Fry_wtorek.jpg

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W tym bidecie to co najwyzej rece umyjesz a nie ...

2. Żaluzje do poprawy chyba nie powinny być na zewnątrz

3. no to nauczysz narzeczoną, jak prowadzić Chrupka na krótkim łańcuchu (wiem coś o tym bo od 10lat w "kajdankach")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

hmmm... dodałem sierściucha na szybko i głębie ostrości, o ile to cos pomogło.

Prześwietliło mi się w rogu, ale chyba można to przełknąć :/

 

a jeszcze mam pytanie, czy używacie ukrytych świateł dla dodania smaczku. Mam na myśli światła które podkreślają dany przedmiot wg. zasad fotografii - i np. nie rzucaja cieni. Zastanawiam się nad tym, bo zawsze staram się raczej oświetlać scenę zgodnie z logiką, czyli najczęściej światłem słonecznym lub (wbrew logice) mapką HDRI.

A te moje kolorystyczne artefakty pod bidetem, biorą się stąd, że lubię dawać przejścia w scenie np. od zółtego do niebieskiego, ale robie to w Szopie, a nie światłami.

 

Kotek.jpg

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to DOF jest nieco za mocny. Kafle i armatura mogłyby być bielsze. Przepalenie bym zostawił - dodaje. Dywanik dziwny ale pisałeś, że na szybko więc się nie czepiam. Byłoby lepiej, gdybyś wyprostował kadr. Nawet nie idealnie ale tak to się jeszcze za bardzo "wali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS: dzięki, a o co chodzi z tym kadrem, bo za bardzo nie kumam :/

Czy chodzi o to, że zwężają się ściany ku dołowi? Jeśli tak, to poradzcie co tam trzeba zmajstrować w ustawieniach kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy we fryu jest tak samo jak w kamerze fizycznej vraya, ale w vrayu jest automat do tego, w miarę rozsądnie można go używać.

 

A ręcznie - możesz spróbować dać kamerę i target na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym "waleniem" to chodzi o wyeliminowanie 3 zbiegu z perspektywy , czyli aby oszukać fizykę i aby pionowe linie pozostały pionowymi. w maxwellu (to pewnie i w fryrenderu ;) ) można to uzyskać za pomoca parametru OFFSET , jest to rozwiązanie przeniesione z prawdziwych aparatów ktorych zasadę działania można wygooglać gdzieś w sieci.

 

co do ukrytych świateł to wydaje się, że jak najbardziej powinno się z nich korzystać aby sterować "klimatem" sceny.w realnej fotografii stosuje się tego rodzaju "dopalacze" to czemużby nie korzystać z tego w CG skoro można w dodatku te fejkowe światła "ukryć" dla kamery i cieni, nic tylko brać i czesać.

 

Niejeden profesjonalny fotograf oddałby jedną nerkę aby posiadać w swoim studio takie światła które są "niewidzialne" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Uhuhu.... Przeglądając WIP po raz kolejny widzę "Wnętrze łazienka bez textur"... No dobra zajrzałem... Gdzie tam bez textur! Weź na uwagę poprawkę tytułu. I miniaturki też się powinno aktualizować.

 

PS. A trochę bardziej na temat to zdanko się wsadzi, iż ziarno w tych renderkach mistrzowi wadzi... Fotografowie mówią "Za duże ISO" ;) Nie czuję kiedy rymuję... Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że w obu ostatnich łazienkach (poza perspektywą) tło jest niezgrane z wnętrzem. tzn za oknem jest tak samo jasno jak w środku.

w naturze tak nie jest, a chyba chcesz zrobić fotorealistyczną wizkę prawda?

 

albo tak...

235.jpg

albo tak...

236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"no tak mi pojechał Maxwell... niezbyt ciekawie, ale to raczej ja jestem amator, bo wiem, co Maxwell potrafi :/"

 

Ja tam jestem amator ale Maxwell, fryrender, v-ray czy mental potrafią tyle ile wykrzesa z nich posługujący się nimi grafik :p (bez złośliwości)

Czekam na update :)

 

Tak przeglądam ten wątek, prace tutaj umieszczone, i porównuję z własnymi niedawnymi, jak i dawnymi (bo fry sprawdzałem za czasów wersji jakieś 0.6 czy jak to się wtedy nazywało), i powiem odrazu każdemu szczerze: silniki unbiasowe są dla leniuchów z dobrym sprzętem. Ładnie toto wygląda na tych wizkach, ale dla kogoś, kto ma vraya w małym palcu, tak jak ładne kilka osób tutaj, to te silniki nie mają znaczenia, bo gdy Ty Chrupku będziesz renderował kolejną godzinę jedną scenę, Ci dobrze znający vraya będą już kończyli trzecią z takimi samymi, albo i nawet lepszymi efektami. ;)

 

Jak na razie bez sporej renderfarmy lepiej nie podchodzić do unbiasowych, to taka zabawka dla tych co nie wiedzą co z czasem zrobić. Też w sumie planowałem się poprzyglądać kolejnym wersjom maxwella i fry, bo ciekawe toto jest, nie powiem, w zasadzie nie można w tym zepsuć sceny (chociaż przyznam Chrupek, że czasem Ci się udaje :P ), ale trzeba mieć czas, z którym u mnie krucho. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

pressenter: bez złośliwości, pokaż mi w którym momencie zepsułem ostatnią scenę Fry'renderem, a ja pokaże Ci w którym Ty zepsułeś V-rayem ;)

 

Mało znajdę ludzi ze swojego otoczenia, którzy odróżnią tę scenę od zdjęcia (po doliczeniu jej do końca) i nie rozumiem aż takiego grymasu niezadowolenia i tej mojej 'nieumiejętności' posługiwania się Fry'jem. O silniki renderujące kłócił się nie będę, ale oglądam forum i widzę co ludzie wyprawiają z WIZ'kami... nie czuje sie kaleką renderingu :-)))))

Hołk, czyjakośtak ;P

 

7.jpg

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie zrozumieliśmy się.

 

Ogólnie faktycznie wygląda to efekciarsko, mi raczej chodziło o to, co wcześniej w tym wątku mówiono, że czasem jakiś materiał nie leży czy coś, nie miało w mojej wypowiedzi być żadnej złośliwości w Twoją stronę. :) Co do renderu oczywiście ładnie to wychodzi, i faktycznie może robić wrażenie, ale uważam, że można coś takiego uzyskać w vrayu, dużo mniejszym nakładem czasowym, bo chociaż ta pracka powyżej robi wrażenie, to jednak szumi, i ile takie coś się renderowało, i w jakiej rozdziałce oraz na jakim sprzęcie? Jak ja na przykład czasem robię rendery do formatu a3 czy nawet raz mi sięzdarzyło do a2 to nie wyobrażałbym sobie pracy na tym. :)

 

A swoją drogą pokazywanie mojego braku znajomości vraya raczej nie jest trudne, ja lama niewykształcona w tym kierunku jestem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego za bardzo do siebie ale rendery bez koloru zawsze wychodzą realistyczniej. Nawet moje. Zarzuć na scenę materiały i wtedy zobaczymy dopiero moc fryrendera. Mnie też kusi i fry i maxwell ale tylko dlatego, że wydaje mi się że dużo zrobią za mnie. Na szczęście zawsze mogę obejrzeć renderki z vraya zrobione przez profesjonalistów i wracam do jego dalszej nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek, nie obraź się ale ten sam efekt mogłeś osiągnąć v-rayem, zpewne w połowę czasu. Nie znam mentala ale na pewno też dałby radę. Unbiasowe są ok, ale jak na razie do zabawy, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, w której projektant przypomina sobie o czymś oglądając render i jest 15-20 minut na poprawkę. Jak tylko fry lub maxwell zaczną osiągać takie czasy jak v-ray to zacznę rozważać przesiadkę.

 

 

Edit: Sorry, stronka się nie odświeżyła :/

Edytowane przez KaeMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Chrupek, że Ci postawię klocka w wątek, ale dopiero dzisiaj się doczytałem i nie mogę się powstrzymać. zaczynam

 

Ty prezentowy - nie rozumiem po co Ty używasz vraya ? to co ostatnio wrzuciłes w WIP - rendery testowe renderyfor fun to każdy master od scanlina zrobi i wyrenderzy w 5 minut, to nie rozumiem po co czekać na liczenie irradiance czy lightcachu ? jak równie dobrze ten sam efekt co Ty uzyskać renderując gołe bryłki scanlinem aby uzyskać perspektywę a potem pomaziać pędzlami w fotoszopie.

 

Oczywiście to tylko ilustracja tego jak czują się ludzie używający unbiased silników jak im vrayowcy walą do ogródka. FAJNIE ??

 

A co do wizek prezentowego to są coraz lepsze i widać postęp wręcz wykładniczy tak też się nie napinaj za mocno i daj ludziom smażyć rendery w czym chcą.

 

vray- najlepszy do zarabiania kasy

maxwell i fry - najlepsze do zabawy światłami i materiałami w sposób "fizyczny"

 

 

remanent: na tym forum KAŻDE rozwiązanie z oknami jest złe bo zawsze ktoś skrytykuje ;) standardowo : eee takie przepalone enviro , jak zrobisz inaczej to : eeee to za oknem to powinno być jaśniejsze.

Edytowane przez zdeno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Chrupek, że Ci postawię klocka w wątek, ale dopiero dzisiaj się doczytałem i nie mogę się powstrzymać. zaczynam

 

Ty prezentowy - nie rozumiem po co Ty używasz vraya ? to co ostatnio wrzuciłes w WIP - rendery testowe renderyfor fun to każdy master od scanlina zrobi i wyrenderzy w 5 minut, to nie rozumiem po co czekać na liczenie irradiance czy lightcachu ? jak równie dobrze ten sam efekt co Ty uzyskać renderując gołe bryłki scanlinem aby uzyskać perspektywę a potem pomaziać pędzlami w fotoszopie.

 

Oczywiście to tylko ilustracja tego jak czują się ludzie używający unbiased silników jak im vrayowcy walą do ogródka. FAJNIE ??

 

Jak dla mnie fajnie, uwielbiam twórczą krytykę, niestety Twoja nic nie wnosi, więc faktycznie, wielka kupa z Twojej strony, i nic poza tym. ;)

 

Sens mojej wypowiedzi miał być taki, jak i Twojej; unbiasowe do zabawy, i tyle. Koniec OT, bo nas Chrupek zlinczuje. xD

 

Tores: Kryzys jest, wszyscy poddenerwowani. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores: Kryzys jest, wszyscy poddenerwowani. xD
nie Tores a Touch chyba ? ;)

 

Dziwny jesteś, najpierw się tu wylewasz, że bez sensu bawić się w wizualki w unbiased fryrenderze a potem twierdzisz, że jednak można. Wygląda na to że Mr. Chrupek robi te wizki dla zabawy/nauki/pochwałnamax3d.pl a nie za kasę.

 

The end , mam nadzieję że w końcu zaprzestaniesz wkładać do głowy maxwellowcom i fryrenderzakom że trzeba robić w vrayu, bo to już było chyba Twoje 3 czy 4 pragnienie nawracania. Niech każdy grzebie w tej dziurce która mu się uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie bez sporej renderfarmy lepiej nie podchodzić do unbiasowych, to taka zabawka dla tych co nie wiedzą co z czasem zrobić.

 

Że ke? ;)

 

nie Tores a Touch chyba ? ;)

 

Dziwny jesteś, najpierw się tu wylewasz, że bez sensu bawić się w wizualki w unbiased fryrenderze a potem twierdzisz, że jednak można. Wygląda na to że Mr. Chrupek robi te wizki dla zabawy/nauki/pochwałnamax3d.pl a nie za kasę.

 

The end , mam nadzieję że w końcu zaprzestaniesz wkładać do głowy maxwellowcom i fryrenderzakom że trzeba robić w vrayu, bo to już było chyba Twoje 3 czy 4 pragnienie nawracania. Niech każdy grzebie w tej dziurce która mu się uśmiecha.

 

Oczywiście o Toucha chodziło, proszę wybaczyć, nieprzespana nocka robi swoje.

 

Wyłożyłem swój punkt widzenia, a co do zabawy... podobno wipa czytasz?

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=31885&page=1166

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek: nie wiem, czy ten ostatni render nie powinien być minimalnie jaśniejszy? Coś dziwnego robi się z lustrami - to zasadniczo mógłbyś poprawić w PS. Poszedłeś na łatwiznę dając B/W ? (joke)

Podkładka pod karafką jest raczej niestabilna i niczego bardziej wartościowego bym na niej nie stawiał (wiem, czepiam się).

 

Zdeno: " Niech każdy grzebie w tej dziurce która mu się uśmiecha." - mogę cię cytować (bez złośliwości)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można mnie cytować ? oczywiście ;) moszna moszna

 

 

press ... ja nie mam nic do jakości Twojej pracy, jeno te obrzydzanie innym unbiasedowych silników jest irytujące to napisałem tekst aby zobrazować jak to kijowo jak ktoś Cię poucza w czym masz renderować. Ja też renderuję w maxwellu dla przyjemności a do zarabiania używam vraya bo jest szybki jak szatan na pielgrzymce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności