Skocz do zawartości

Silver Award: Avro Lancaster - Stream


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że usilnie się staram zrozumieć Twój punkt widzenia, ale chyba nie dam rady.

Napisałem przed chwilą długą i wnikliwą analizę Twojego, przyznam, krzywdzącego wyliczenia proporcji mojej pracy do... mojej pracy, ale jednak nie umieszczę jej.

Być może niepotrzebnie się nakręciłem.

 

Jedyne co chcę powiedzieć to to, że nigdy nie byłem ortodoksem w sprawach grafiki i nie obchodzi mnie czy chmury są wymodelowane czy nie, czy pilot jest z polygonów czy malowanych pikseli. Nie obchodzi mnie również czy siatka ma trójkącik w rogu czy ośmiokąt. Nie rozumiem czemu o wartości pracy ma decydować biegłość w posługiwaniu się softem lub pluginem.

Przyznam, że nie bawi mnie modelowanie, mapowanie i cały ten proces przygotowywania renderu tak bardzo jak odpalenie photoshopa i pokazanie tego co spowodowało, że zdecydowałem się to w ogóle zacząć. Wciąż mam w głowie kolejne obrazy, które widzę w najdrobniejszych detalach. Odpalam maxa, chcąc to szybko opracować i sprawić, żeby wizja stała się rzeczywistością. Tylko po to robię to co robię. Takie jest moje podejście.

 

Nie będę pisał więcej, bo boję się, że się zagalopuję.

 

Jeśli znów pomyliłem kategorię to proszę o powiadomienie moderatora.

Pozdrawiam

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Peter_f, rozwiązanie jest jedno, wykadruj sam samolot to się Pussik ucieszy, że wtedy 90% pracy będzie w 3d, ramke wkoło też najlepiej usuń bo nie była wymodelowana...

 

Pussik, ja Cie w pewnym sensie rozumiem bo oceniasz prace z punktu technicznego, coś jak modelowany environment vs mapka hdri, gdzie ten pierwszy może i będzie oznaczał większe poświęcenie autora ale czy tylko o to chodzi? O bezsensowne dłubanie? Ja tą pracę oceniam jako obraz artysty, który chciał zrealizować swoją wizję za pomocą różnych technik jakie znał, czyli nie tylko modelowania, teksturowania i renderingu ale i umiejętnego przerobienia zdjęcia pod tło, kompozycji i finalnego retuszu. Efekt według mnie jest powalająco dobry a to czy chmurki są zdjęciem, modelem, cząsteczkami czy bitmapami z kanałem alpha mam głęboko tam, gdzie żadna chmurka nie śmie zajrzeć.

 

Napiszę jeszcze na koniec, że sporo jest osób, które potrafią wymodelować każdą śrubkę, sprężynke, ryskę na karoserii czy szwy na kierownicy ale mało jest takich, które potrafią to później umiejętnie zaprezentować. Zazwyczaj takie prace kończą się na ciekawym WIPie a gdy trafiają do galerii skończonych prac szybko giną w tłoku podobnych tworów, których autorzy postawili na ilość a nie na jakość. Obraz Petera_f na pewno tak szybko nie zginie, to jeden z tych, które są inspiracją dla innych... i oby takich było jak najwięcej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. chociaz jest w nim wiele presetow z gotowymi chmurami i atmosfera i wygladaja 100% photoreal. Licza sie tez szybko, polecam ja mam darmowa wersje beta (ktorej termin juz minal bo wyszla pelna wersja) ktora spisuje sie swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Przykro, ja nie mówią polski dobrze.

 

This is a great piece of artwork, good job! Congratulations !

Wonderful mood and textures.

 

Cheers,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki chłopaki. Kompletnie nie czuję się na tą galerię, ale mam nadzieję, że następnym razem będę bardziej zadowolony z finału. Teraz chyba już jestem zmęczony tym obrazkiem i te błędy, które śnią się po nocach...

hcpiter: dzięki Piotruś :)

Pionier: dzięki mój Mistrzu!

JunioR: dzięki i do zobaczyska we Wrocu :)

Loozack: dzięki Piter, ogromny to zaszczyt od Ciebie

kliment woroszyłow: dzięki Wojciu, a pitolenie płynie prosto z serca. Ja naprawdę w to wierzę

mrys: dzięki Marku :)żeby nie Ty i Wojtek nigdy by to pewnie nie powstało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziękuję za słowa uznania i poparcia requirere, ireun i dac77 :)

Powiem tylko, że srebrna to już wielki zaszczyt, a Wasze pozytywne opinie znaczą dla mnie więcej niż myślicie.

 

Jako podsumowanie tematu z dumą zacytuję fragment listu jaki otrzymałem po "Stream'ie" od australijskiego weterana, który latał na Lancasterach w czasie wojny jako tylny strzelec, David'a Fellowes'a:

 

"Playing on the computer your excellent picture of Stream caught my eye. This picture is the best I have seen of the bomber stream with the sun sinking slowly in the west.

It reminded me of the days when I was a rear gunner with 460 Sqn RAAF on Lancasters in 1944"

 

Czy można chcieć więcej...?

 

P.S. Czy po srebrną gwiazdkę w opisie trzeba się gdzieś zgłosić? :)

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki :)

goral_44: bardzo dziękuję :)

Loozack: dzięki Piotruś :) Faktycznie to niezwykle budujące czytać, że komuś przypominają się stare czasy :) Co do galeryi to myślę, że srebrna to naprawdę dużo

hcpiter: dzięki Piterku :)

Fargate: dzięki Stary bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Playing on the computer your excellent picture of Stream caught my eye. This picture is the best I have seen of the bomber stream with the sun sinking slowly in the west.

It reminded me of the days when I was a rear gunner with 460 Sqn RAAF on Lancasters in 1944"

 

poprostu wow :) no lepszej rekomendacji naprawde nie można sobie wymarzyć :) oczywiście w 100% zasłużenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu wow :) no lepszej rekomendacji naprawde nie można sobie wymarzyć :) oczywiście w 100% zasłużenie

 

dzięki ogromne Stary :) To naprawdę świetna rekomendacja. Jestem w kontakcie z Sir David'em Fellowes'em i szykuję render z samolotem, na którym latał :) Otrzymałem od niego sporo materiałów, włącznie z artykułem z gazety, gdzie opisano historię jego załogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności