Skocz do zawartości

Teczka 2D: LittleMy


LittleMy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem drugi obrazek duuuzo bardziej udany od pierwszego. W tym z dziewczyna nie podoba mi sie kadr - horyzont po srodku (chyba ze to nie horyzont, nie bardzo rozumiem co sie tam dzieje) i ten duuży monotonny kawal klifu. Moim zdaniem o wiele lepiej byloby przyciac obrazek o jakies 2/3 tej skały.

 

W drugim szczegolnie ladnie wyszla woda, imho bardzo fajne ma kolory. A statek byl z refki jakiejs? Nie wiem do konca co to jest ta duza szara plama za masztami. Jakis wybuch? Warto by to jakos wyrazniej zaznaczyc.

 

Kip uerkin! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w pierwszym faktycznie - nie bardzo rozumiem o co chodzi z niebem i morzem. Drugi - OK tyle tylko że maszty są za niskie i bardziej bym zróżnicował kolorki statku (wpływ atmosfery) bo jest szary. Jak chcesz więcej wybrzydzania to więcej nam pokarz. =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to ładnie wyszły Ci chmury, ale z kolei ten klif jak dla mnie zbyt nienaturalnie prosty. Powinien byc poszarpany, jakieś dziury itd. Pani trochę nieproporcjonalna. Co do drugiego to nie spasiła mi ta jedna fala, tak dziwnie wyciągnięta. Za to kolorystycznie oba rysunki są bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźnione odpowiedzi;]

 

Urbanboogie

to po środku to nie horyzont, tylko druga część nieba, niżej jest słońce które trochę odbija się w wodzie. Widzę jednak że to tak wygląda tylko dla mnie :) bo nie jesteś pierwszą osobą, która mi zwraca na to uwagę.

Ten drugi obrazek nie dokonca wyglada tak jak powinien. Statek z refki, zapewne do niego wrócę. Miał się wyłaniac z tej piano/mgły.

 

emmilius

o nie, nastepny:) będę musiała zmienić to niebo. Maszty skróciłam świadomie, jakoś nie chciały mi się zmieścić na obrazku. Widze, że żaden bład się nie uchowa;].

 

lucek91, Mariossan

dzieki, macie racje

 

 

60667723.jpg

 

78854142.jpg

 

50134641.jpg

Edytowane przez LittleMy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z poprzednikami. kadr w pierwszej pracy jest nieprzemyślany, i niepotrzebnie całość została podzielona pionowymi i posiomymi kreskami

 

okręt super, nawet realistycznie wodę zrobiłaś, jednak ta fala na pierwszym planie jest za bardzo plastyczna - wydaje sie jakby była ulepiona z wody.

ale generalnie ładnie zrobione :D

 

domek strasznie sympatyczny :) ale o ile on sam jest dosyć trójwymiarowo potraktowany to cale tło jest płaskie

 

kotki fajne ale lepiej by wyglądały w wektorach ;D

 

ostatnia praca fajna i pomysłowa :D może zbyt ujednolicona kolorystycznie: zbyt różowa. myślę też że powinnaś poracować nad malowaniem drzew, bo wyglądają tak "standardowo i nieco naiwnie" w przeciwieństwie do realistycznie potraktowanej trawy ;D

 

generalnie jesteśna dobrej drodze.

tylko musisz od czasu do czasu przemyśleć każdy detal jaki dodajesz. żeby nie było ich za dużo i nie psuły efektu całości.

 

pozdrawiam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona:

dzięki za cenne uwagi, w sumie te drzewka namalowałam w ten sposób z premedytacją ;)

co prawda po jakimś czasie zawsze dochodzę do wniosku, że można było coś zrobić dużo lepiej - tak jest i w tym przypadku

 

12767686.jpg

Edytowane przez LittleMy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia praca ma potencjał ale jak narazie to musisz popracować nad perspektywa i anatomią bo IMO kuleją. Ogólnie to zacznij od konceptu, rozplanuj anatomie i perspektywe bo to podstawa dobrego odnioru pracy, potem wstepne kolory i wstepne rozplanowanie źródła swiatła. Jak już będziesz pewna że praca na tym etapie jest dobra to mozna przechodzić w detal, szczegóły i inne rzeczy które wzbogacaja prace :) No ale ja się nie znam więc jak gdzie popełniłem błąd to przepraszam :)

 

PS: Dlaczego postać lewituje w powietrzu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza praca ciekawa, tyle że ta pani jakoś strasznie odcina się od reszty i nie chodzi mi o czerwony kolor jej sukni w realacji z szarościami ale.... hmm.. sposób malowania ? Tło, skały, gargulce/potworki, droga mają ciekawą fakturę i klimacik czego nie można powiedzieć o dziewczynie.

Dopracowałbym ten obraz bo ma potencjał.

 

Co do drugiego - trochę dziwne proporcje. Właściwie nie wiadomo czy to dziecko czy nastolatka czy kobieta. Sądząc po proporcjach, dłoniach i braku biustu- dziecko ale twarz jakby za stara.

 

Pracuj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Co do ostatniego - tło szczególnie na obrzeżach straasznie odwraca uwgę od samej dziewczynki.

Nie wiadomo co jest na obrazku ważne.

Tak zeby zobaczyć o co mi chodzi wibierz brzegi, rozmyj je mocno, zobaczysz jak wzrok się będzie skupiał na postaci. Więc ja bym te brzegi jakoś "zgubił", może jakieś bardziej płaskie plamy yam użyć.

Zresztą w poprzednim rysunku masz podobny problem.

Zobacz np. Frazettę, jak on wypłaszcza plamy w tle - np.

http://frankfrazetta.org/images/frank_frazetta_catgirl.jpg

Dodatkowo dłonie w dziwny sposób wyrastają z przedramion.

Jakiś mocniejszy cień pod postacią by ją bardziej "posadził", teraz ona jakoś lewituje.

Mozesz pomyśleć o jakimś mocniejszym akcencie z przeciwnej strony koła barw tam gdzie masz buzię np. Jakieś plamki małe fioletowe?

Włosom jakieś refleksy by się przydały.

Powodzenia:)

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaVirr Dzięki :)

 

QbisieQ Właśnie chciałam żeby kobita się wybijała , głównie twarz. Popracuje na tym. Sądze, że min. suknia moglaby być lepsza;] Na drugim miała być dziewczynka, szczerze mówiąc gdy ją malowalam jej twarz wydawala mi sie młoda;p jednak jako autorka pracy często bywam zaślepiona..

dz za opinie :)

 

gutekfiutek elo, wiedziałam że, za dłonie mi się dostanie;]

dz za konkrety - postaram się wdrożyć.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze do update'u i jak podrasujesz będzie dobra praca.

 

Druga...chyba się coś chrzani albo z proporcjami, albo z perspektywą, a raczej jedno i drugie. Musisz tez lepiej budowac przestrzeń...

Musisz tez pilnować, by nawet gdy kożystasz z gotowych pędzli wkomponowac je nalezycie i niedopuszczać do paskudzenia się ich jakości. Jeśli pędzel ma słabą jakość, albo jest za mały...(nie radze skalować)...poszukaj nowych, zrób własne, albo poszukaj innej drogi.

 

Pozdro

CzAki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

CzAk1 dz za uwagi :) anatomie i perspektywę staram się ćwiczyć rysując ołówkiem, nie będę tego tutaj wrzucać, mam nadzieje że kiedyś przyniesie efekty. Teraz mam trochę więcej czasu.. 5ty rok studiów, można zastanowić się nad tematem pracy magisterskiej i przy okazji pomalować;p

53473370.jpg

66452943.jpg

26783839.jpg

Edytowane przez LittleMy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2 pracy włosy wyglądają jak z plastiku, oczy ma dziwne i nie oszukujmy się - za piękna to ona nie jest :D.

Oczywiście mnie też podoba się pierwsza praca, która ma jakiś klimat, jest spójna, tej spójności brakuje właśnie 2 pracy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote, Joel dz za opinie. Włosy specjalnie zrobiłam w ten sposób, ale widzę, że tylko mnie się podobają.. Ona nie jest BRZYDKA! =) to że ma może trochę męskie rysy twarzy dodaje jej tylko charakteru, równa z niej babka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi włosami, to się domyślałem, że tak miały być wystylizowane, ale w tym wypadku imho faktura wygląda tak, jakby te włosy miały lakierowy pancerz :).

Co do męskich rysów u kebiety eee... no nie wiem, wolę damskie ^^.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nowości

 

załamany/połamany robot

38514881.jpg

 

 

inspiracja - Kanion Colorado

 

 

28503165.jpg

 

praca na B-Movie ;] pomyliły mi się terminy, myslalam że deadline jest w kwietniu, dlatego wyszło to co widać na załączonym obrazku.

 

46795881.jpg

Edytowane przez LittleMy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ta pani na ostatnim trochę razi zezem i rączkami jak u niemowlaka. Zaraz po proporcjach proponowałbym umieszczenie jej W obrazie, a nie Na nim. Na postać nie oddziałuje w ogóle otoczenie i wydaje się być przyklejona na obraz. Musisz trochę silniejsze cienie zrobić i... poprawić twarz ;p.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały up, wszystkie praca mają charakter eksperymentalny :P

 

statekkosmiczny.jpg

 

robot stworzony na bazie palety kolorystycznej z fotki

 

robotchodzacy.jpg

 

żabka

 

ropuchaszkic.jpg

 

 

ropuchao.jpg

 

 

robotfiolet.jpg

 

 

plansze do animacji, która nigdy nie ujrzała światła dziennego..

 

treesstory.jpg

 

 

mit

 

mit4final.jpg

 

Dreamscape : ) jednak nie wykończony w takim stopniu jakbym chciała, zresztą jak i reszta powyżej

 

balloons2346.jpg

Edytowane przez LittleMy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mit jest bardzo fajny, widac ze masz duzy potencjal ale musisz popracowac nad podstawami, mam pytanie- jak rysujesz, z glowy czy korzystasz z jakis referencji?

Bo na poczatek to odradzilbym Ci rysowania z glowy, napisze Ci to co kiedys ktos napisal mi ;]

Musisz opanowac walor cwiczac na poczatek na prostych przedmiotach, bo jak sie walor opanuje to kolor juz bedzie z gorki ;] postudiuj tez troche anatomie, jezeli nie masz nikogo w domu kto by Ci mogl pozowac to zalatw sobie jakis model w zbrushu lub maxie i rysuj go z roznych stron, wtedy latwiej "zakumasz czacze" niz rysujac ze zwyklych zdjec

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tr3buh

głownie rysuje z głowy, z referencji korzystam aby sprawdzic jak coś wyglada/ badź też jeżeli chodzi o zachowanie się kolorów/materiałów, a następnie przetwarzam to w mózgu :P na swoje potrzeby, efekty są różne. Masz racje, powinnam ćwiczyc rysowanie z natury, tylko nikt nie chce mi pozowac, wszsytkich przeraża efekt końcowy : P

KhazadThard

dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cudownie widzieć kobietę, która nie rysuję innych kobiet w długich sukniach w lesie z latającymi w koło wróżkami:) Jesteś na dobrej drodze, żeby zwojować świat, ale niestety zalecam krok wstecz do podstaw, żeby zrobić dwa kroki na przód. Nawet jeśli ambicje na to nie pozwalają to niestety nie ma innego wyjścia. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności