Skocz do zawartości

Scena 3d: Post apokaliptyczna scena (nowy update)


Masiff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po 2 latach przerwy znow zaczalem uczyc sie grafiki 3D. Tym razem moj wybor padl na Autodesk Maya, bo 3ds max-a nie ma na Mac OS X. Zalaczam moj pierwszy projekt, a dokladniej jego poczatek. Wiem, ze wyglada to razie jak budowla z gry komputerowej, ale trzeba jeszcze wiele obiektow i detalow dorobic.

 

web.jpg

Edytowane przez Masiff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kraweznik jest zle zrobiony- to sa idealne wrecz elementy polozone po pijaku, musza byc ostre, pokruszone, asfalt musi byc nierowny z wyrwami w ktorychwidac podklad, to amo z ziemia, dziury, zlom.. budynki musza byc poniszczone, a nie tak jak powiedzieli wezesniej - porzucona budowa - no i te roslinki, sa nietakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Ładne drzewka ;) A tak to za mało walającego się gruzu. Skoro od tych domków na drugim planie odpadły dachy, to się tak zapytam... Gdzie one teraz są? Albo chociaż ściany? Szególnie te od strony kamery, bo te dalsze to mógł wiatr gdzieś porwać czy coś...

Konkludując; za mało bałaganu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobra strone :) Proporcje troche leza. sztaluga -kraweznik-drzewka-trawka-kuchnia-beczki. Ustaw sobie jednostki na cm i pomierz wszystko zeby mialo w miare realne rozmiary . Sama droga wydaje mi sie dziwna. Wyglada na jezdnie dla ruchu pojazdow, ale nie sadze zeby wyminely sie na niej 2 samochody. CHyba ze jest to droga tylko dla pieszych , swiadzczyl by o tym brak chodnika. Asfalt zbyt rownomiernie popekany, a te cegielki tworzace kreweznik za duze i wygladaja jakby ktos je poprostu polozyl na ziemi. Dalbym na nie tez jakas bardziej detalicznie zroznicowana teksture, bo ta wyglada jak zwykly szary noise. Przyczepilbym sie tez do tekstury beczek. Ogolnie bylaby ok, ale jej kolor w tej scenie, moze sprawiac wrazenie ze odbijaja sie w niej chmury i niebo, a raczej takiego chromu na beczkach nikt nie ma :P Niebieski kolor im pasuje wiec moze zamiast tego jasnego brudu dasz rdze i powinno byc ok.

Nie wiem co zamierzasz jeszcze dodac do sceny, ale na Twoim miejscu duza uwage zwrocilbym na ta droge, bo stanowi spora czesc obrazka. Najlepiej asfalt i pekniecia wymodeluj, dodaj rozne odlamki, kamienie, ziemie i inne male pierdolki. I koniecznie zrob cos z tymi cegielkami, moze nawet calkiem je usun i zrob zwykly ciagły kraweznik ? Scene moze byc udana ale trzeba duzo pracy w to wlozyc. Tego typu sceny to nie zwykla czysta ,ladna wizualizacja. Musisz tu dodac mnostwo malych detali zeby wygladlo to ok.Zawsze mozesz zdetonowac gdzies w miescie jakis mala atomowke i pozniej porobic pare fotek referencyjnych :P Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post apokalityczna scena to moim zdaniem poważne znisczenia, zwiędłe drzewa i krzaczory, strawienie przez ogień i ciemne niebo. Zniszczenia muszą nabrać realizmu. Chyba że mieszasz cukierkową scenkę z odrobiną masy krytycznej uranu :D

 

Tych rzeczy w tej scenie trzeba jeszcze więcej bo to co wrzuciłeś to za mało :)

Szczerze mówiąc ta sztaluga strasznie dokucza - bo po katastrofie na pewno nie przeżyłaby.

Zabawna scena :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren zrób ciut górzysty, poddany erozji, daj spalonej trawy... ciemne niebo koniecznie... rób coś :D

 

maksymilion: jak dopiero budowany :D

 

maksymilion 2gi raz: EDYTUJ POSTY :p

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez se moj spychacz z avatara i niszcz, niszcz gwalc i pladruj ! :D bo do apokalipsy to sporo

narazie sa radosne zabawy widze :] podobaja mi sie, ale z koncepcja sie troche mijasz :D

i te zbrojenie wychodzace na gorze do poszarpania bo taki lamiace sie na poligonach nie szczegolnie wygladaja :D i noise`a im :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzuć na to porządną atomówkę bo mi to dalej wygląda jak opuszczony plac budowy. Zostaw textury i popracuj nad modelami. Ta mała kupka gruzu nie załatwia wszystkiego. Pododawaj jakieś śmieci walające się po całym terenie, różne kamyki i gruz. Zburz w końcu ten budynek z tyłu. Niebo jest zbyt spokojne, na drodze, krawężniku i budynkach brak pyłu i brudu. Daj nam do zrozumienia, że gdzieś tam faktycznie wybuchła bomba atomowa. Możesz na przykład dodać szkielet powiedzmy listonosza który roznosił sobie spokojnie listy kiedy dosięgła go niszczycielska moc bomby.

 

BTW poczytaj to http://www.mojeopinie.pl/czy_mozna_przezyc_wojne_nuklearna,3,1244047960 wciąga jak rzeka ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo estetycznie, zależy ile lat minęło od rozpierduchy ale może ciemniejsze niebo, pyłem zasnute, i gdzieś klepnął bym znak anty radioaktywności, może podsunąłem Ci akurat jakiś pomysł. ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apokalipsa powiadasz ?? Mi to wyglada na takie opuszczone osiedle :) Dwa bloki które są nienaruszone, wszystko czyste i pogodne. Proponowałbym jakies rakiety na niebie, śmigłowce, ogien, bardziej pomarańczowe niebo, agresywniejszy kadr, porostawiane wojskowe bazy oraz druty kolczaste. Cos co bedzie dawało troche emocji i rozmyślania bo narazie jest sztucznie, sztywno i nudno ;) No ale bede zagladał bo jeszcze bedzie ciekawie ta scena wygladać :P Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak większość tutaj już wspomina to raczej nie wygląda na apokaliptyczną scenkę. Raczej bardziej w klimatach Chernobyl/Prypiat ew. Iraq czy coś w tym stylu.

Ten gruz mi sie podoba chodź trochę wygląda jak by był z waty. Dodaj może tam kilka elementów jak np proste kawałki cegieł, ścian, prętów itp. na obrzeżach tego gruzowiska też jakieś kawałki rozsypane. Budynki z tyłu trochę porozwalaj. Dodaj śmieci na ulicy jakieś kartki latajace w powietrzu. Na koniec trochę unoszącego się kurzu ale to juz detal do poprawki np w PH.

Ogólnie podoba mi się :) czuć w tym klimat.

Pozdrawiam i dodaję 2 screeny pomocnicze

 

http://themacgamer.com/wp-content/gallery/COD4/nuke2.png

 

http://1.bp.blogspot.com/_qLuIARsvZWw/SY5HdhYqReI/AAAAAAAACX0/gKTpZUUcIGU/s1600-h/shot0040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek z naprzeciwka jest w trakcie budowy z tego co rozumiem ale coś go musiało uszkodzić. Budynki w tle są jak nowe zrób coś z nimi.

 

Powywracaj krzesła a nie wszystko sobie stoi idealnie. To ma być katastrofa a nie zburzona ściana ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noiprox: tak wiem, ten fragment zostanie jeszcze bardziej dopracowany.

_Orion_: klimat bedzie taki jaki jest - nie lubie myszlec klasycznymi stereotypami :) Slonce moze swiecic tez po wybuchu...

latos: sam to juz zauwazylem, budynki w tle sa tymczasowo, planuje zrobic jakas rafinerie, albo cos przemyslowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności