Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Gloster Gladiator


mrys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety nie mam zeskanowanej każdej części :) Muszę je robić na piechotę. A teraz mały update. Stateczniki poziome gotowe. Wyglądaja prosto, ale jakoś się z nimi strasznie długo dłubałem... Czas na skrzydła.

 

Gladiator_400_small.jpg

 

Gladiator_401_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ugruntowałes tym modelem ostatecznie i nieodwołalnie opinię że jesteś megahiper zbokiem:)

 

kliment napisal to bardzo delikatnie, lecz bariery etyczne nie pozwalaja napisac tego wlasciwie solidnie :p

 

btw - skad masz tak precyzyjne refki o tym modelu? masz go za domem czy jak 0o?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ miło się to ogląda, naprawdę, podziwiam :) A tych dupereli to Ci współczuje, nie wiem jak u Ciebie ale ja mam tak, że im mniejsza rzecz do wymodelowania tym bardziej działa mi na nerwy...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek, kto jest skąpy? Składki to opłaciłeś?

 

Brnę we wnętrze. Fotel pilota, instalacja tlenowa itd. Niedługo koniec :)

 

Gladiator_901a_small.jpg

 

Gladiator_900a_small.jpg

 

Gladiator_902a_small.jpg

Edytowane przez mrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już ze 6 milionów :)

 

Update kolejne. Jestem w kabinie i dłubię sobie detale wnętrza. Zrobiłem też tylną część silnika, ale jej nie pokazuję za wyraźnie, bo to kompletna atrapa. Nie mam do tego akurat elementu zbyt wiele dokumentacji a jest to na tyle skomplikowany gąszcz różności, że rozplątanie go wymagałoby pojechania do Londynu i obejrzenia delikwenta na miejscu.

 

Jako mały dodatek, na fali sukcesu Avatara dodaję mały czyde Gladiatora. :) Nie wiem, czy coś widać bo akurat okularów pod ręką nie mam. jak kto ma niech oceni i da znać, czy co widać z tego czyde czy nie.

 

 

Gladiator_1000_small.jpg

 

Gladiator_anaglyph_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aniu: "skóra" to płótno w tylnej części kadłuba i na skrzydłach oraz metalowe blachy z przodu. Ale na szczeście nie będę go zakrywał :) Ma być sam szkielet.

 

@NeoTix: crossview też zrobiłem, ale konieczna do jego zobaczenia wprawa ni ejest wcale tak powszechna. Poza tym lepiej się sprawdzają obrazki w pionie.

 

Okulary juz mam :) Trochę poprawiłem tyn czyde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się porobiło:) Wydawca się zainteresował tym 3d i być może do książki dodana zostanie wkładka i okulary do takiego właśnie oglądu rzeczywistości.

 

A na razie update w postaci całkowicie wymodelowanego wnętrza kabiny.

 

 

Gladiator_2000_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko opisać kulturalnymi słowami to co nam tu serwujesz, ta dbałość o detale zabija, nawet nocnik wymodelowałeś, super.

 

P.S. Wie ktoś czy nie ma teraz okularów 3d dodawanych do jakiejś gazetki? Bo wreszcie mam motywację, żeby je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrys

Zawsze mnie zastanawiało jak Ty (i inni) doszliście niemalże do perfekcji. Uczyłeś się z tutków, książek czy na kursach?

 

@Loozack

Okularki były dodawane do jakiegoś piwa. Być może do Lecha nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec! Model ma wszystkie poligony jakich potrzebuje, jest tego 8 milionów wierzchołków i niestety nie da się wyrenderować w 32 bitowym Yafarayu w jednym kawałku.

 

W każdym razie to już finał. Renderuję obrazki dla wydawcy i niestety więcej będziecie mogli zobaczyć dopiero w książce. :)

 

 

Gladiator_3000_small.jpg

 

Gladiator_3001_small.jpg

 

Gladiator_3002_small.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać tutaj patrząc na finał... To jest po prostu coś na skomentowanie czego słów brakuje. Myślałem, że te etapy pośrednie to szczyt szczytów, ale to bije na głowę wszystko co widziałem. Absolutna rewelacja! Na miejscu wydawcy przywaliłbym Ci Megapremię. Założę się, że ten nie przypuszczał jaką jakość otrzyma. Mam nadzieję, że ten model trafi na front tego zacnego forum + do złotej galery. Wielkie gratulacje Przyjacielu! Mam też nadzieję, że wraz z tym cudem otworzą się dla Ciebie zupełnie nowe możliwości. W sumie to jestem tego pewny! *******************************************************************************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności