Skocz do zawartości

25 XII 2009 - AVATAR - Nadeszła Rewolucja


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A tego poziomu prace (modele teksturowanie itp) dość regularnie pojawiają się na naszym i zagranicznych forach.

 

No nie wiem czy sie tak pojawiaja, moze na zagranicznych forach tak, w koncu to tez robia ludzie, czasem ci sami ktorzy postuja na forach. W kazdym razie nie jakos szczegolnie czesto, zeby nie powiedziec rzadko.

 

Za to na tym obrazku:

http://mrtheodi.iimmgg.com/image/c8fe61795eb4b558e3207d9d96ad1604

cos im sie popsulo z maskami;).

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Nawet jeśli to gdzie tu ta rewolucja? Raczej wprowadzenia cyfrowych kamer full hd® to nie pobije. Ryzykują bo wyraźnie postawili akcent na promocję techniki kosztem fabuły. A że postawili poprzeczkę tak wysoko, że nawet jak wyjdzie im ekstra super hiper film wszyscy będą smęcić gdzie ta rewolucja... może się obronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z listkami nie wiem o co chodzi, ale zastanawialo mnie juz wczesniej cos innego.

O co chodzi z jej dlonią? Ma tylko 4 palce? Czy to moze interpenetracja z podlozem? Zara lukne na trailer, moze tam cos dojrze, pamietam ze ci obcy mieli normalnie po 5 palcow, wiec moze z nia tylko cos nie tak jest, bo jej dlon jest tak skonstruowana jakby maly palec zostal obciety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh. Detalisci.

Mamy w PI trailer w stereo_3D i to nawet daje rade. Najfajniejsze sa ujecia najspokojniejsze. Ten dlugi shot gdzie bohater oglada swojego avatara "spiacego" w kapsule z woda wyglada slicznie w 3D .

No ja tam pozostaje podjarany. Cameron jak dotychczas nie zaliczyl wtopy , bylem w stanie przetrwac kazdy jego film lacznie z Titanicem, wiec wierze, ze i tym razem sie nie zawiode. Te ujecia w wysokiej rozdzialce sa tez spoko.

 

salut

t.

 

EDIT: Luki - gdzies na ktoryms forum przeczytalem, ze tubylcy maja 4 palce, avatary 5. To pewnie jakos sie tlumaczy w fabule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigleb, dla jaj to pokazalem, nie badz taki sarkastyczny. Jestem pewny ze w ruchu tego widac nie bedzie. Ale jak juz sie puszcze materialy do sieci to warto byloby nad nimi posiedziec, chyba ze to jakies WIP wycieki?

 

Co do palcow, to masz racje Baggins, przejrzalem trailer i jest tak jak mowisz. Co nie zmienia faktu ze jakos tak dziwnie skonstruowana ta reka. Tylko ze chcac pozostawic ludzkie proporcje nadgarstek/reka musieli albo pogrubic palce (slaby pomysl), albo zwiekszyc miedzy nimi rozstaw (rownie slaby), albo zrobic dlon zwezajacą sie ku palcom. Postawili na to trzecie. Mozna bylo jeszcze sprobowac calosciowo zwezic nadgarstek i dlon, ale to moglo wygladac rownie dziwnie.

No, to tylke tego bla, bla, bla. Tez jestem mega pozytywnie nastawiony do tego filmu, moze dlatego ze absolutnie niczego od niego nie wymagam, moze tez nie daje sie nabrac juz na te "rewolucje" i teksty ze tworcy poszli dalej, wyzej, glebiej itd...

 

Edit: Kurna, z tymi listkami to pomylilem strony, szukalem po prawej a nie po lewej, khm, ten tego, -5 dla gryffindoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholewka, mam nadzieję że nigdy nie pójdę z Wami do kina :) 3 godziny filmu, 24 klaty na sekundę (chyba), analiza klaty jakieś 5 minut - to daje 259200 sekund, 4320 minut, 72 godziny. Z matmy jestem nogą, ale i tak pewnie długo by wyszło. Tyle bym nie wysiedział. Ja tam czekam. I tak mi się będzie podobał o ile nie będzie amerykańskiego patriotyzmu jak w transformersach i innych bruckheimerowskich produkcjach. Tego nie zdzierżę. BTW zauważyliście że w Armagedon, Transformersach i Pearl Harbor jest jedno identyczne ujęcie: jak chłopy idą frontalnie a nad nimi latają bombowce/helikoptery i tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko lamerskie. Oni to robia w jakims specjalnym nowatorskim systemie 3d ktory obsluguje tylko kilka kin na swiecie (a niejako przy okazji robia gorsza wersje na reszte kin) czy tez jest tylko jedna wersja 3d tego filmu? Jakos tak mi sie obilo o uszy ze wlasnie "nowa technike 3d" ten film pokazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie doszukujecie się dziury w całym, czy tak tylko się nudzicie...?

 

Moim zdaniem wygląda fajnie. Ja tam się nie doszukuje już rewolucji. Wy widze dalej brniecie w to bagno...Po prostu radzę czekać na dobry (lub jaki tam kto będzie chciał) film.

Doszukiwanie się na chama błędów trochę psuje zabawę z oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziekujemy ci za to the_fgdf - keep'em coming;]

Wciaz nie wiem jak Cameron uratuje ta fabule - ale jesli to zrobi po raz kolejny udowodni ze jest geniuszem ;]

I ponawiam swoje pytanie z kilku postow wczesniej - czy w kinach jest jeden standard wyswietlania filmow 3d czy np w jakich ultranowoczesnych salach w Stanach jest cos co sprawi ze ten film bedzie leb urywal juz przy napisach poczatkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że polscy dystrybutorzy jak zwykle psują premierę takiego filmu.

Mamy spore spóźnienie, co w dobie internetu i spojlerowania wszystkiego jest zabójstwem dla dzieła.

Cóż takie uroki życia w kraju 3 świata.

 

To akurat nie ma nic wspólnego z regionem świata... Bywają filmy, które ukazują się w Polsce w tym samym czasie, co w Stanach... jest kalendarz premier, jest dostępna ilość ekranów, weekendów do zagospodarowania i prosta arytmetyka, która z kraju na kraj ma swoje zmienne. Wypuszczą Avatar za wcześnie i pójdą z torbami. Aczkolwiek po prawdzie na przykład "Odlot" ukazał się chyba za późno, hype opadł... Były jakieś wstrząsające premiery w czerwcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nas premierę mają tylko 3 kraje

http://microsites2.foxinternational.com/ww/avatar/release_dates.html

 

Orginalna technologia 3D w której Cameron robił dokumenty a która wyewoluowała aby służyć avatarowi opierała się o technikę wyświetlania opartą o polaryzacje. Nie wiem jak to się przełoży na kina 3D z kolorowymi okularkami.

 

A propo Czy Piotr Wysocki, "nasz insider" w Wecie, żyje jeszcze na tym forum? Pewnie miałby jakieś ciekawostki na temat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen - Nie ma standaryzacji i szybko nie będzie. Systemów jest kilka a w Polsce popularny jest ten relatywnie najmniej efektywny, Dolby 3D Digital Cinema, którego zasada działania jest zbliżona do anaglifu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kino_cyfrowe#Kino_cyfrowe_3D

 

Data premiery jest bardzo specyficzna i dość ryzykowna. Chodzenie do kina w święta chyba nie jest u nas popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi, nie raz pokazała WETA, że kolesi od roto i kluczowania to ma słabych ;)

 

Teza śmiała, a ja jestem ciekaw argumentów na jej udowodnienie ;]

Mimo wszystko zważywszy na budżet i firmy w całe przedsięwzięcie zaangażowanie to prawdopodobieństwo wtopy jest baaaaaaaaaaaardzo małe - to pod względem wizualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w Transformersowych efektach (których jest co prawda aż za dużo) albo w Piratach takich rzeczy nie widać. To co Bigu powiedział to właśnie to co miałem na myśli, szczególnie w King Kongu scena, której Anna tańczy dla Konga nad urwiskiem.

 

Przyćmiewa i to mocno bo w końcu efekt musi być dobrze skomponowany z tym co zostało nakręcone. No musi, nie ma bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiacie mnie w niewygodnej dla mnie roli adwokata Wety (Ponawiam gdzie Piotr Wysocki? hehe )

Za siebie powiem, że z King Konga jakoś bardziej utkwiły mi sceny z Nowego Jorku czy dżungli. Nie będę na siłę wyszukiwał wpadek w produkcjach innych firm, bo wszędzie takie się znajdzie. Inna sprawa, że chyba nic w ostatnich latach nie pobudzał tak masowej wyobraźni jak Władca Pierścienic, a worek oscarów i innych nagród branżowych też mówi za siebie czyż nie?

Jakoś ze spokojem oczekuje tego co naprodukowali do Avataru.

I zadaje sobie pytanie kiedy wypuszcza na rynek stworzony na jego potrzebę system wirtualnej scenografii w czasie rzeczywistym (vide coś czego namiastkę mają w Dreamworksie -> patrz ciekawostki CG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinni zrobic 2 razy wiekszego graina i zdesaturowac te niebieskie oczojeby. i od razu bylbym kontent. chyba obejrze ten fantastyczny film w anaglifie wersja skrinerska, to chyba bedzie to samo.

ew. druga opcja pojde do imaxa z lornetka i husteczkami co by siedzen moja sperma nie pochlapac.

 

oo tak, to jeden z TYCH filmow bedzie, na pewno ;P

 

no chyba ze jakas maska bedzie nie teges... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam. Film koncza juz firmy z polowy swiata , lacznie z ILM, a nie tylko Weta, bo scisk przed premiera, wiec bedzie mozna powytykac babole wszystkim.

 

Leru - Rzucenie tekstu ze weta ma slabych gosci od kluczowania i roto ja traktuje w kategoriach trollingu. hehe. No, to mnie rozbawilo nawet.

 

Mozesz zauwazyc, ze zdarzaja sie wecie wpadki na tym polu, ale wyciaganie z tego wniosku co do ludzi to robiacych jest moze ciut za daleko idace? Nie znasz warunkow w jakich robili.

 

Ja tam nowym zwiastunkiem jestem podjarany oczywiscie.

fgdf - przesylaj kolejne cukiereczki

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności