Skocz do zawartości

Animacja 3d: Seat Ibiza Cupra - Kota Spot


MF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno miałem okazje pracować razem ze studiem IxorVFX nad nowym spotem dla Seata, który jest własnie emitowany w Grecji.

 

Moją działką było wykonanie otoczenia, oświetlenie, rendering i compositing. Do tego drobne particle job przy kamieniach.

 

Soft - 3ds max, Vray, AE. Tyle gadania... Screen:

 

kita_chicken.jpg

 

oraz cały spot http://www.wyszolmirski.com/kota_seat.mov

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kannu: Dobrze ze przypomniałeś, bo zapomniałem dopisać :). Jeden człowiek od kury, ja od otoczenia, renderingu i compositingu + 2 osoby pomagające przy niektórych ujęciach (chmury na początku). Na dobrą sprawę była to intensywna praca 2 grafików. Włożyłem w to około 2 tygodni pracy, ale same prace przy kurze rozpoczęły się zanim dołączyłem do projektu.

Edytowane przez MF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie najbardziej podoba otoczenie :D

reszta jest jakas porabana i bez sensu :D

kura latajaca? reklama samochodu ktorego nie widac podczas przejazdu,

rownie dobrze moglby byc to trabant i nikt nie zauwazylby roznicy

no i samochod podczas jazdy porusza sie nienaturalnie i za szybko

 

ja wiem ze to sporo roboty i nerwow.. ale kurcze! kto to wymyslil :D

dla mnie to antyreklama.. no chyba ze Grekow to ujara na maxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie reklama całkiem OK. Osobiście wolę mniej lub więcej zabawne reklamy jeżeli już muszę je oglądać.

Jedyne co rzuciło mi się w oczy — to oczy. Kura ma martwą gałkę.

O ile powieką mrugnęła — o tyle sama gałka jest jak szklana. Ptaki się rozglądają i łypią oczami na wszystkie strony. No chyba, że ta jest pod tak ogromnym wrażeniem lotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wyszło. Do tego jak mruga i że lata bym się nie czepiał.

Za to DOF (np w ujęciu na środkowym screenie co dałeś) szwankuje - za dużo i nagle wygląda jak miniaturka.

_BB

 

A może to ma być próbą artystycznego pokazania jak kura to postrzega. Nie człowiek. Wtedy nie ma się co czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze.

 

Jeżeli chodzi o otoczenie to jest to full 3d. VrayScatter w tym wypadku sprawił się wyśmienicie... wystarczyło parę bitmap aby rozsiać roślinność w odpowiedni sposób. Krzaczki, trawa a nawet drzewa są animowane...

 

Pewne rzeczy chciałbym zrobić lepiej... Osobiście nie oceniam pomysłu, który jest niezależny ode mnie wiec nie ma co marudzić :)... Natomiast dzień przed deadlinem był trochę szalony i nie było czasu na większe zmiany... 3 ujęcia pozostały ... a do końca tylko 6h i nie wszystko się przeliczyło... Mimo tego zdołałem złożyć wszystko i o 7:30 rano było gotowe. Przyznam, że był to pierwszy projekt w którym byłem odpowiedzialny za Compositing i zrozumiałem dobitnie że znajomość AE może nieraz uratować tyłek...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjviking, chodzi o to, ze ped samochodu wprawia normalnie nielotna kure w taki speed:) moze po grecku cos tam jeszcze gadaja, co lepiej tlumaczy cala akcje;)

 

he,he chyba ze jakies kwasy z ciezarowki spadly i kura jest na speedzie :P

spoczko, spoczko - lubilem Monty Pythona... polubie i latajaca kure :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstra reklama :D jedyne co mi w niej nie pasuje to dźwięk samochodu - na 100% nie jest taki w prawdziwym. Ale to pewnie wina wytycznych a nie braku wiedzy, dlatego to żadna wada z punktu widzenia grafika. Jeszcze raz gratki MF;) zaczynam załować, że w ogóle nie odwiedzam tego działu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklama na której nie widać samochodu jakoś tak... dziwacznie.

 

Dlaczego? To bardzo często używany chwyt reklamowy?

A reklama nowego modelu KIA, gdzie kolo twierdzi, że widział już wszystko? — Tam już kompletnie nie ma nic.

A reklamy Heyah, gdzie przez kilka tygodni nie było wiadomo w ogóle o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie śmiałem się niesamowicie z tej kury - jest przezabawna, wręcz cartoonowa z zachowania. Czepiłbym się tylko kompositingu - no ale jak mówisz - za krótki termin, to widać - cząsteczki latające przy lądowaniu kury rażą nienaturalnością a migające kamienie na tym samym ujęciu, zdradzają zmiany na ostatnią chwilę i niedokończone maskowanie. Poza tym to ze kura jeszcze na koniec wydmuchuje kurz, powala! :) NA PRAWDĘ to śmieszne :D ogólnie mega fajna reklama i termin przy tym składzie godny profesjonalnego studia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? To bardzo często używany chwyt reklamowy?

A reklama nowego modelu KIA, gdzie kolo twierdzi, że widział już wszystko? — Tam już kompletnie nie ma nic.

A reklamy Heyah, gdzie przez kilka tygodni nie było wiadomo w ogóle o co chodzi?

 

Zgadzam się, coś takiego przyciąga i zostawia coś w pamięci, czyli niby sens reklamy jest zachowany ale ja reklamie samochodu chciałbym widzieć samochód, a reklama KIA to dla mnie zwykła tanizna jest nic więcej, być może dlatego że nowa wersja wygląda chyba gorzej od starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności