Skocz do zawartości

Obiekt: Fragment ściany


PLyczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ot kawałek skały, element którego w grze nikt nawet nie zauważy :)

jak dla mnie nic ciekawego, a wręcz wydaje mi się że zakładanie wątku dla kawałka skały też nic ciekawego nie wnosi. chyba że faktycznie rozbudujesz to w jakąś konkretną scene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie z innej beczki, po co ten napis "w blendrze" w tytule? Co za różnica w czym? Jest to usprawiedliwienie przed ewentualnymi negatywnymi komentarzami, czy reklama oprogramowania?

Czasami irytuje mnie jak userzy blendera wklejają jego loga w swoich pracach, nie rozumiem tego.

 

Soft fajny, sam powoli się do niego przekonuje, ale żeby aż tak go reklamować przy każdej niemal pracy?

 

Żeby było na temat : ściana jak ściana w BLENDERZE można lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie z innej beczki, po co ten napis "w blendrze" w tytule? Co za różnica w czym? Jest to usprawiedliwienie przed ewentualnymi negatywnymi komentarzami, czy reklama oprogramowania?

Czasami irytuje mnie jak userzy blendera wklejają jego loga w swoich pracach, nie rozumiem tego.

 

Soft fajny, sam powoli się do niego przekonuje, ale żeby aż tak go reklamować przy każdej niemal pracy?

 

Żeby było na temat : ściana jak ściana w BLENDERZE można lepiej ;)

 

Moje reklamowanie tego oprogramowania jest podziękowaniem dla twórców, którzy udostępniają swoją ciężką pracę za darmo, podobnie wklejanie logo Blendera w pracach przez innych userów i mnie także.

 

I jest duża różnica czy to 3ds max czy Blender, choćby żeby pokazać co Blender potrafi, i że też potrafi. Natomiast nie ma to być usprawiedliwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś żeby userzy wingsa dodawali loga softu do prac?

Widział ktoś "webmajstera" dodającego logo darmowego notatnika do www?

 

notatnik to przesada, ale użytkownikom wingsa by nie zaszkodzilo gdyby od czasu do czasu odwdzięczyli sie tworcom programu w ten sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendera i wszelkie darmowe softy trzeba reklamować gdzie się da.

Oczywiście wszyscy jak jeden mąż wydaliśmy kilka(naście/dziesiąt) tysiaków na softy do pracy w domu.

Więc zżymanie się na to że ktoś reklamuje Blendera podczas gdy mógłby śmigać w maxie albo majce ABSOLUTNIE nie jest hipokryzją:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendera i wszelkie darmowe softy trzeba reklamować gdzie się da.

Oczywiście wszyscy jak jeden mąż wydaliśmy kilka(naście/dziesiąt) tysiaków na softy do pracy w domu.

Więc zżymanie się na to że ktoś reklamuje Blendera podczas gdy mógłby śmigać w maxie albo majce ABSOLUTNIE nie jest hipokryzją:P

 

Ano dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścianka bardzo ładna - myślę, że takie małe ćwiczenia są dużo lepsze niże duże niedokończone prace, a takich jest dużo więcej

 

po tym fragmencie siatki widać, że czasem masz niepotrzebne podziały - chociaż trudno powiedzieć, lepiej zamieszczaj... całą siatkę :)

 

popieram promowanie Blendera... ale niekoniecznie w tytułach wątków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścianka bardzo ładna - myślę, że takie małe ćwiczenia są dużo lepsze niże duże niedokończone prace, a takich jest dużo więcej

 

po tym fragmencie siatki widać, że czasem masz niepotrzebne podziały - chociaż trudno powiedzieć, lepiej zamieszczaj... całą siatkę :)

 

popieram promowanie Blendera... ale niekoniecznie w tytułach wątków ;)

 

zmieniłem tytuł, tu masz siatkę -> link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cegłę to ten fragment nie wygląda, jeżeli żelbet to brakuje w nim zbrojenia, jeżeli inny materiał to nadal brakuje unikalnej struktury.

 

podejrzewam ze masz racje, choc nie wiem co masz na mysli przez unikalną strukturę. z drugiej strony ta scenka bedzie futurystyczna, wiec sciana nie musi byc koniecznie z wspolczesnych materialow :P

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to z czego to jest, jeżeli zwykła skała to odpuszczam :)

no i wiesz, w ten sposób, że to zupełnie nieznany materiał przyszłości to można wcisnąć graczom ściany z waty cukrowej a nie to moim zdaniem powinno być podstawą dla szeroko i ogólnie pojętego solidnego designu gry czy dowolnego innego projektu.

 

unikalna struktura:

http://www.muratorplus.pl/media/image/16478/image/0ef640572ee1e58b46853146fa5df7a9f68b5f30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha to mi sie w tym forum podoba ...

PLyczkowski zbudowałbys cały level z tych kawałków albo chociaz jakąś scenke i było by cacy ...a tak pokazałaś taką pierdółkę i zaraz wyjdzie że musisz ją całą zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da jasności - różnicowanie koloru między odłupanym fragmentem a nienaruszoną ścianą. Zbrojenie też byłoby fajnym dodatkiem.

Ważniejsze natomiast jest że do gry sie to nie nadaje bo ma teksturę kosmicznych romiarów i chyba jest ona unikalna, czyli nie wykorzystasz jej na innym, inaczej wyglądającym kawałku skały. Spróbuj nastepnym razem wycisnąć coś z mniejszej tekstury (512 tutaj chyba byłoby ok, max 1024 na sporą ścianę) i pokaż kilka różnych obiektów korzystających z jednej małej tekstury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha to mi sie w tym forum podoba ...

PLyczkowski zbudowałbys cały level z tych kawałków albo chociaz jakąś scenke i było by cacy ...a tak pokazałaś taką pierdółkę i zaraz wyjdzie że musisz ją całą zmienić :)

 

 

tak to juz jest, rzeczy na forum pokazywane same odbiegaja jakoscia od modeli ktore stoja na levelach w grach! ide o zaklad ze po wyciagnieciu modelu z jakiejs nowej gry, i wrzuceniu go tutaj, ale z maxa, tez by byl ostry najkazd na model:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przypadkiem to nie jest polska specyfika, wrzucam prace na różne fora i tylko tu dostaję tyle propozycji co można by zmienić :P Tzn, to bardzo dobrze, z jednymi się zgadzam z innymi nie, ale co do niektorych zostaje przekonany, np ze powinno wystawac zbrojenie. ze tekstura za duza czy ze zroznicowanie koloru wieksze np nie .tekstura duza bo ta scenka bedzie miala dziesiec obiektow, a nie caly level, wiec moge poszalec, a zroznicowac kolor tynku vs beton probowalem wczesniej, ale lepiej wygladalo tak, czyli wczesniej tez myslalem ze trzeba zroznicowac, czyli dobry komentarz

 

@Kruku - bedzie scenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...polska specyfika...

 

chcemy dobrze :)

nie wiem jak jest na innych forach, ale mając intensywny kontakt z zagranicą w pracy spotykam się z ochami i achami i great job, tak poprostu a po jakimś czasie dowiaduję się że jednak można to było lepiej zrobić. tak było do pewnego czasu, teraz jak coś kończę sam mam świadomość tego że nie zapomniałem o niczym i jestem kryty na wszelkie możliwe sposoby, począwszy od drutów zbrojeniowych zakończywszy na odpadającym tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy dobrze :)

nie wiem jak jest na innych forach, ale mając intensywny kontakt z zagranicą w pracy spotykam się z ochami i achami i great job, tak poprostu a po jakimś czasie dowiaduję się że jednak można to było lepiej zrobić. tak było do pewnego czasu, teraz jak coś kończę sam mam świadomość tego że nie zapomniałem o niczym i jestem kryty na wszelkie możliwe sposoby, począwszy od drutów zbrojeniowych zakończywszy na odpadającym tynku.

 

Hehe, prawda. Strasznie mnie to wnerwia, bo nigdy nie wiadomo jak wyszło:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

mnie tam sie ten block podoba, na ktoryms tutku eat3d tez robil all texture unikatową dla calosci takiego blocka nie pamietam filara czy innego betona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności