Skocz do zawartości

Animowany "Wroniec" narzędziem edukacji


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji zbliżającej się rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego 13 grudnia 1981 roku, Narodowe Centrum Kultury i Instytut Pamięci Narodowej rozpoczęło akcję społeczno- edukacyjną “Pamiętaj o 13 grudnia”.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=918

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam wątpliwości czy małolaty nie znające tematu skojarzą o co w ogóle w tym filmiku chodzi.

 

Są chyba grupą docelową, to jakieś wnioski wyciągną. Ale wszystkie wydarzenia sa pokazane w sposób symboliczny, widziany z perspektywy chlopca- głównego bohatera. "Wrociec" powinien je zachęcić do głębszego zainteresowania się historią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, animował większość Kriss, resztę Tomek Nowik :) Ja zanimowałem jeden napis :D Wszyscy robili po godzinkach, między wiekszymi projektami. Czas: 20 dni chyba Muza jest L.U.C.a. Całość to after i szop. Aha i przepraszam, że mnie dużo ale Jacek Dukaj stroni od kamer a mnie wykopywali przed szereg jako kozła ofiarnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że się podoba, dzięki za wszystkie pozytywne komentarze. Trochę mnie to zaskakuje :) Jeśli tylko producent PI da zielone światło to zrobię jakiegoś króciutkiego mejkinofa. Uprzedzam jednak, że to była prościutka rzecz, 0 hajteku. Najprzyjemniej wspominam, jak Kriss w 3 godziny potrafił zrobić ujęcie i nie było poprawek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do technologii - osobiscie bardziej mi sie to podoba niz super duper, technologia 3d, okularki w kazdym piwie, pierwszy raz w Polsce itd. ;) Oczywiscie nie neguje tamtej produkcji ale technologia nie zawsze daje wystarczajaco duzo kopa. Tutaj plastyka, pomysly - wszystko sie pieknie zgralo.

Choc jestem z rocznika 77 jakos nigdy mnie nie interesowaly te wydarzenia (wolalem czytac Robinsona Cruzoe niz zglebiac o co chodzi w dzienniku telewizyjnym ;)) i przyznaje sie bez bicia ze nie mialem pojecia czemu akurat WRONiec (godzine policyjna pamietalem). Gnebilo mnie to dostatecznie zeby poszperac i popytac, wiec chyba filmek dziala. Gratuluje panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę proszę :) Widzisz drogi Kubusiu! Pozytywna reakcja - warto było powalczyć :) Ty mile wspominasz moje animowańsko a ja bardzo mile twoje reżyserowanie. A było tak:

Ostatnia noc projektu przed oddaniem. Ostatnie ujęcie (kruki startujące z dachów budynków) totalnie leży i kwiczy. Miał tam przelatywać duży, masywny kruczor zrobiony w 3d. Ale stylistycznie nie pasował. Kuba pod presją, zarzucany wieloma pomysłami kolegów co zrobił. Usiadł, odciął się, zamyślił, wypił herbatę. Po czym wstał - podszedł do mnie i opowiedział o ujęciu startującej chmary ptaków :) BOMBA! Poszło. Zrobiłem szybko kruki, Kuba zrobił tą śmiejącą się mordę kruka na końcu. Złożyliśmy do kupy i siadło :) Bardzo fajnie to wspominam. Musimy to kiedyś powtórzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że plastyka oprawy tego typu wydarzeń w naszym kraju ulega zmianie.

 

 

Tez sie ciesze z tego powodu.

Moglby ktos z PI napisac, kto stoi za tymi dobrymi decyzjami?

Byly przetargi jakies czy ktos pomyslal poprostu, ze warto wydac wiecej kasy, ale miec to zrobione dobrze..

 

Filmik super. Moze dla mlodych faktycznie nieczytelny, ale przeciez chodzi o to zeby sie chociaz zainteresowali w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to juz krecia robota jednej pani z wydawnictwa niestety.

Ostatnie pare dni prostujemy to jak sie da i wysylamy Kube gdzie sie da. To jedyne co mozemy zrobic w odpowiedzi na ten numer. Liczymy tu na to, ze za jakis czas nazwisko i obecnosc w mediach Kuby beda na tyle mocne, ze nie trzeba bedzie wzmacniac niusa "baginsem" .

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest w branzy filmowej Scatmax :) Pozostaje sie z tym pogodzic i jakos zyc, albo buntowac. I ma sie to tak samo do filmow duzych, pelnometrazowych jak i takich malutkich jak w przypadku tego filmiku. Sa osoby realizujace projekt o ktorych sie nie mowi i kilku wybranych frontmenow, ktorzy sa rzucani na pozarcie przez media. Oni tez spijaja smietanke. Bo jakbys mial podac nazwisko osoby zajmujacej sie zielenia w hobbitonie 'Wladcy Pierscieni' to bylby problem. A koles odwalil kawal swietnej roboty. I jest w napisach koncowych. Ale trudno zeby on odbieral oskara. Oczywistym jest, ze po statuetke idzie rezyser - w tym przypadku Peter Jackson. I on oczywiscie dziekuje calemy zespolowi i odbiera ja w imieniu calego zespolu jako reprezentant. I tyle :) Tak juz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris a czy to właśnie kuba nie był reżyserem? :)

 

moim zdaniem to jeszcze troche będzie się wzmacnać niusy baginsem, ważne żeby kuba nie zszedł na trzeci plan jak bigu po sztuce spadania (bigu ciśniesz!), graficy nie są jakos szczegolnie interesujaca grupa ludzi, nie ćpają (przynajmniej większość:) ), nie jeżdżą ferrari, nie dymają się na prawo i lewo z co rusz to innymi sezonowymi gwiazdkami, mają normalne życie no i co najważniejsze w polskim szołbiznesie - nie tańczą na lodzie, wiec po co pchac do tv wiecej niz jedna osobe i tak nikt go nie zczai, dobrze, ze chociaz baginsa chca gdzies puszczac a i tak pisza o nim, ze na imie ma darek ( cytuję "wprost" ), sam bagins tez jest tylko dodatkiem do "nominacji do oscara", bo to dopiero porusza tłuszcze i gazetki się sprzedają, żelazne zasady marketingu, nic się z tym nie zrobi, bo i po co? kuba na pewno bardzo jest zadowolony ze swojego filmiku i głównie tą animację robił dla siebie i kto ma wiedzieć, że to kuba ją zrobił ten wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R gdyby rezyserem byl Baggins to niema problemu ale wlasnie jak tez mowi misiekhc to Kuba rezysterowal i to juz mowi samo za siebie.Troche mnie to zasmucilo po prostu postepowanie dziennikarzy szczegolnie ze ostatnio rozmawialem z kolega(nie zwiazanym z cg) ktory probowal mnie przekonac ze Tomek Baginski to osoba ktora wykozystuje innych ludzi i potem sama zbiera laury(on tu powolywal sie na ten spot 3d dla lecha ze na puszce ponoc(niewiem nie poje alkoholu:)) jest podpisane ze to oto zrobil Baginski....nikt inny sam po nocach.Wiadomo ze to nie inicjatywa Tomka a wlasnie kampania firmy)...a jak widzimy te uproszczenia mediow tworza tu bardzo negatywny wizerunek Bagginsa gwiazdy ktora pomija to ze filmu nie robi rezyser tylko albo i samo nazwisko a umiejetnosci wielu ludzi.

Oczywiscie kolega moj pomija ze sa creditsy i ze rezyser jest wlasnie tym reprezentantem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba zrobil ilustracje do ksiazki i film z chlopakami i cala zasluga jest jego ( no i Iwmara, ale producenci z reguly siedza w cieniu ). Ja tylko poznalem go z Jackiem. Tutaj nawet nie dziennikarze zawinili , tylko wydawca ksiazki wpadl na pomysl zeby jeszcze podmuchac temat.

 

Staram sie unikac takich sytuacji jak tylko moge , ale system dziala jak dziala, uproszczenia gonia uproszczenia. Jedyne lekarstwo to budowac kolejne "mocne" nazwiska a to zajmuje czas.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins ma rację. Taki jest zarys medialnej sytuacji. Pamiętam, że przy Hardkorze zawsze podpisywali prace w sieci moim nazwiskiem a były też tam prace Nordena i Tigera. Iwmar - producent od razu uderzył do Tigera, czy on nie ma z tym problemu, mi zrobiło się głupio i pisałem o tym tutaj gdzieś na forum. Nie mamy czasem na takie rzeczy wpływu. Z jednej strony cieszę się, że gdzieś tam moje nazwisko egzystuje w sieci ale z drugiej mańki doświadczyłem czegoś takiego, co zapewne Baggins już przerabiał. Przy tym spocie pracował też Kriss i Tomek Nowik jako animatorzy i Dominik Wawrzyniak jako composer. Byłem dzisiaj w tvn jakieś 3 minuty i najzwyczajniej w świecie nie mogłem prezenterce przerwać i o nich powiedzieć bo jej to nie interesowało - uwieżcie mi, to jest głupie uczucie i motyw na dłuższą gadkę przy piwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Outsider

Przecierz to wiadomo od dawna jak dziala Pi. Stara sie brac pod skrzydla wszystkie powstajace i rokujace produkcje niezalezne i na sile wstawianie tam nazwiska pana Baginskiego mimo iz kompletnie nic przy danej produkcji nie robil. Sam bylem swiadkiem

bedac w takiej firemce jak jakies tempe producentki wkrecaly klijentowi jaki to z Bagiego

wirtuoz animacji.A po co to wszystko.. eh proste ,chodzi o to tylko zeby zrobic mylne wrazenie ze tylko baginski jest w stanie zrobic najlepsze reklamowki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma przerąbane...bo brutalna prawda jest taka, że Nazwisko stało się marką i materiałem na sprzedaż. o_O To dość paskudna sytuacja, dla ambitnego grona twórców.

Tarantino ma podobmnie, ale tej łajzie to pewnie pasuje ]:->

 

Z kolei czasem ciężko znaleźć dokładnych informacji na temat grupy twórców pracujących przy projekcie. Sam tu zawiniłem pisząc tego niusa, na szczęście szybka reakcja ze strony PI pozwoliła uniknąć gorszych niedomówień. Mea Culpa.

Cóż..."Błędy to droga do prawdy"

 

Z kolei zachowanie dziennikarzy, albo co gorsza prezenterów w większych mediach to już wogóle materiał na sporą dyskusję .__.

 

Pozdro

CzAki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Outsider. Komu wiadomo, jaka firma, ktore producentki, jakiemu klientowi. Konkret, konkret.

Bo tak strzelajac z biodra jako anonim to mozesz tez napisac, ze stryj Twojej babci widzial Baginsa jak wciaga bialy proszek, ubrany w sukienke razem ze slynnym panem senatorem i bedzie to mniej wiecej tak samo prawdziwe stwierdzenie. hyhy.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie pisać o rzeczach, których nie moge potwierdzić w żaden sposób. Godzi to w dobre praktyki dziennikarskie.

 

:)

Fajnym rozwiązaniem byłaby publikacja twórców (idąc w ślady np. MotionGraphera, gdzie wypisane są creditsy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim, którzy pracowali nad filmikiem, ale przede wszystkim Kubie za ilustracje. W zeszłym tygodniu przeczytałem Wrońca i przyznam, że trudno oderwać oczy od rysunków, choć i tekst niczego sobie :P (taki trochę Adaś w krainie czarów, choć u Carolla świat nie był tak naiwnie czarno-biały, ale rozumiem że "rozliczenia z przeszłością", wspomnienia dziecka z tych "ciekawych" czasów, itp.).

Tak czy inaczej - połączenie graficzno - literackie unikatowe w naszych warunkach - silnie oddziałuje na wyobraźnię. Polecam wszystkim. A jak widać swoje edukacyjne zadanie też spełniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Outsider

MI bardziej pasuje takie porownanie do calej sytuacji jak wypowiedzial sie Dorn o Pisie .

Ze Kaczynski jest jak samiec alfa ,ktory gwalci swoje pawiany a one nadodatek same mu sie podstawiaja. Analogia nasuwa sie sama .Nic dodac nic ujac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI bardziej pasuje takie porownanie do calej sytuacji jak wypowiedzial sie Dorn o Pisie .

Ze Kaczynski jest jak samiec alfa ,ktory gwalci swoje pawiany a one nadodatek same mu sie podstawiaja. Analogia nasuwa sie sama .Nic dodac nic ujac...

 

 

Baggins.. uchhhhh..... nasz ty samcze alfa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności