Skocz do zawartości

WIP_UDK moje enviro :]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Na poczatku bylem jak 0_o a potem ;/"

 

Nie no fajny projekcik szacun ze robiony samemu i w takim stadium, niestety po przyjzeniu sie obrazka i ogladnieciu filmiku troszku gorsze wrazenie na mnie to zrobilo, strasznie wszystko namieszane i maloczytelne. Trudno odroznic sciezki do chodzenia od enviromentu, gore od dolu itd. Zastanowil bym sie nad sposobem odciecia podlogi od scian czy dachow jakims przewazajacym kolorem np, nabralo by to trochu przezystosci, Z doswiadczenia wiem ze bardzo latwo przy meshowaniu lvlu stowrzyc chaos, teraz zadanie by to opanowac i zrobic bardziej user friendly.

Mam nadzieje ze jakos to zrozumiale napisalem i jakos nie zniechecilem, jak cos moge zawsze na privie moge cos potlumaczyc jesli chcesz skozystac z tych uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co ci biega :] . Bede musial kilka meshy poprzestawiac ,a miejsca do chodzenia ciutke zubozszyc aby sie kontrastowalo to(za duzo na nich smieci to fakt) ,dac nie wiem jakis bardziej rzucajacy sie w oczy kolor barierek ,podloza ,podkreslic te miejsca jakims swiatlem. Ogolem zaczalem co nie co ukladac na tej mapie z wiekszym sensem . Przy kolejnym update powinno byc ciut lepiej :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

W sumie to wczoraj juz poprawilem xD (choc nowego screena jeszcze nie zrobilem ;]) . Jeszcze z 3 pierdolki i dwa wieksze budynki i beda nowe shoty z calegp levelu :] . Potem jakis tubek z 70% i zrobie sobie chwilowa przerwe i skoncentruje sie na drugiej scence ktora robie powoli w miedzyczasie xD .

Edytowane przez Mr_Hyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Malutki update tym razem w ruchu . Celem tego filmiku jest pokazanie roznic miedzy starym na UT3 ,a nowym na UDK w oswietleniu w szczegolnosci . Nie jest to jeszcze filmidlo 75% ,a raczej polmetek . Zostalo jeszcze sporo syfu do potexturowania ,pokonczenia pod mayka (sporo z nich lezy rozdlubana od kilku miechow) :] . Potem import oczywiscie , jakies shoty ,a pozniej te nieszczesne 75% ktore mialo byc juz w grudniu zeszlego roku xD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ostatanie screeny calkiem fajnie wygladaja, nie ma takiego haosu. Ogolnie spoko praca .jesli mialbym sie do czegos przyczepic to nieukryles tej "klockowatsci" konstrucji tak charakterystycznej dla tego enginu.W sumie ja bym zostawil jut ten projekt ,bo przecietny widz raczej nie zobaczy kolejnych zmian ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce to skonczyc aby miec czyste sumienie :} . Animuje troche otoczenie (baloniki i inne aby dac troche zycia ,oczywiscie animacyjki sa proste jak budowa cepa ,ale dodaja wiecej uroku xD) ,chce wreszcie indoory zaczac detalowac :] . Co do klockowatosci to ciezko jest to ukryc :] . Zawsze lubilem robic wszystko pod softem 3D gdzie jest duzo wieksza kontrola nad wszystkim :D ,no ale ciagle dlubanie czegos uczy :] .

Powoli mecze kolejna scenke mniejsza w rozmiarach ,ale tak czy siak ta chce miec jako tako skonczona ,wiec na przemian sobie obydwie robie :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszama 1GB miejsca na dysku. Nie wiem jeszcze jak sie tutaj pichci same paczki z modelami aby zmniejszych ich rozmiary :] . w UT3 to bylo w UDK poza pichceniem mapy tego nie widze .

Tak czy siak niedlugo ja udostepnie .

 

Dla ludzi w temacie. Mam czasem problem z LOD meshami ,a dokladniej z lightmapami na nich . Czasem sie nie bake'uja ,czasem jest tak ze glowny mesh nie ma lightmapy ,a jego LOD ma :] . Da sie to jakos naprawic bez ciaglego kopiowania i wstawiania z content browsera jeszcze raz tego samego modelu ? Co oczywiscie takze nie gwarantuje tego ,ze sie naprawi :] .

Oczysicie bug nie pojawia sie na na kazdej kopii modelu na mapie tylko randomowo po kazdym wypalaniu na jakims :] .

Edytowane przez Mr_Hyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr_Hyde - ale 1 GB to mapa razem z paczką .upk czy po publikacji (cooking)? To drugie powinno trochę zmniejszyć rozmiar, zwłaszcza że paczka ci już wtedy nie będzie potrzebna. Jeśli chodzi o ilość szczegółów na ekranie to moim zdaniem jest ok. Gdy miałem monitor 17" to przy graniu w Gearsy też mnie detal kłuł w oczy, jak się przesiadłem na 28" to było akurat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

czapeczka z głowy Mr_Hyde, pojechałeś na maxa , bardzo ładnie to wygląda łącznie z ostatnim dron testem, powodzenia Ci życzę z tą pracą , mam nadzieję że skończysz to co tu zapodałeś bo materiał jest pierwsza klasa,

przy okazji pytanie , dużo czasu zajęło Ci ogarnięcie tego unreal enginu tak aby działać w nim bez stresowo? dużo tutków przerobiłeś do niego czy jakies tylko takie konkretne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak w Unrela Engine siedzie od UT99 wiec przejscie na UT3 czy UDK nie bylo zadnym problem .Do wiekszosci nowych "ficzerow" doszedlem sam ,a reszte przerabialem dzieki dokumentacji na stronie o UDK i youtube'owi xD (w zasadze to najwiecej o kismecie i matinee).

 

Co do sceny to chce ja skonczyc i pewnie skoncze :] ,choc juz druga w bolach powstaje :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

yhy, no ja tez siedziałem ze dwa lata albo 3 w ut 99 robilem mapy i rozgryzałem edytor bez zadnego helpa ale nie udalo mi sie ogarnac wielu spraw, pozniej jeszcze do deus ex robilem mapy, w ut 2k3 i 2k4 tez siadzialem i w pariaha edytorze ktory byl ciekawszy ale tak jak wczesniej nie dalem rady ogarnac tego bardziej kompleksowo, niektore zagadnienia byly zbyt skomlikowane i tajemnicze dla mnie :P , natomiast w tym curent genowym od gowa poczynajac to juz kompletnie sie nie odnajduje, no nic dzięki za info i powodzenia z tym i następnym projektem, będę sobie zaglądał tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre choć rzeczywiście miejscami ta post produkcyjna mgła daje po oczach. Nie wiem jak z architektura tej lokacji- miejscami wydaje się że jest trochę przypadkowo. Ogólnie to jest pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

przy takiej produkcji to można nabrać doświadczenia, Enviro_2 zajmie Ci pewnie kilka dni ;)

Jak dla mnie troszkę taki rozgardiasz panuje, przydałoby się więcej spójności... ogólnie szacunek Panie, szacunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności