Skocz do zawartości

pojazd 3d: nowy design dla starej poczciwej warszawy


sith_LORD

Rekomendowane odpowiedzi

nowy design dla starej poczciwej warszawy.. całość miała być utzrymana w sylu retro.. design jest mój..jako student designu poczułem sie zoowiazany do wykreowania, a nie tylko odwzorowania.. całość wykonania zajęła mi w sumie 2,3 dni.. właściwie to mój pierwszy samochód jaki zrobiłem..tak więc ma wiele błędów, bądźcie wyrozumiali....następny będzie lepszy:) z pewnością wiele się nauczyłem..

 

ps. w tle akademik ASP w Gdańsku który obecnie zamieszkuję :) ..

 

 

wa1.jpg

 

 

wa2.jpg

 

 

wa3.jpg

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A czym się różni modelowanie komórki od autka? :>

Model raczej przeciętny:/ Jest troszke krzywy i niedokładny... Design - mnie nie powala.

Ale, zeby nie było, że o samych wadach mówie:

lakier jest bardzo fajny IMO:)

powodzenia przy następnych automobilach

pozdr

kozioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd jest jak dla mnie ok :) jest troszkę błędów ale sam pomysł nowej warszawki bardzo mi się podoba :)

chciałbym taką w realu:) brrrrrrrrrmmmmbrrrrrrrrrrrmmmmmm

Brawo Marcin:)

cholercia jak on takie pomysły wydłubuje z głowy?:)cholercia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam ...chłopaki .. myślałem że zrównacie mnie z ziemią, w końcu na naszym forum można zobazcyć perfekcyjne samochody wykonane tak realistycznie że ludzie pytają czy to foty..ale hmm..samochód to nie mój rewir, a to było wyzwanie.. jak jużpowiedziałem następny będzie lepszy..

 

kłobuc , nie bezposrednio na konkurs, robię odwzorowanie starej warszawki do mojej animacji \"uśpienie\" i pomyślałem że może spróbuję się z czymś takim...ale chyba wrzucę na konkurs skoro nawet sie podoba...

 

arnet głownie posłużyłem się tutkiem: http://www.3dcar-gallery.com/tutorial/less03.htm

w szczególach co do matte w v-ray pomógł mi pendzel..

 

darcon... dzięki za niezłomną wiarę we mnie..

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. mnie się szczerze mówiąc nie podoba ani design, ani wykonanie... jak zobaczyłem autora tematu, myślaem, że będzie dużo dużo lepiej, ale niestety się zawiodłem. Jak już mówiłem design nowej warszawy do mie nie przemawia (wcale), a wykonanie momentami strasznie denerwuje (np. brak lustra w lusterkach bocznych) - tyle bugów, które raczej chyba wynikają z lenistwa autora ;] I muszę powiediedzieć, że całe auto, łacznie z lakierem sugeruje, że jest to samochodzik wyskrobany w mydle (pewnie kiedyś Ci się zdarzyło coś w mydełku wyrzeźbić...:P). To by było tyle.

 

Aha. Pierwszy render całkiem fajnie wpasowany w zdjęcie, film grain też dał całkiem ładny efekt, ale mógłbyś model updateować...pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanatykiem super precyzji i mnóstwa detali ale twój samochód jest jak dla mnie zbyt mało dokładny. Pogięta karoseria, dziwny kształt niektórych elementów takich jak \"pomponiasty\" przedni zderzak. Tylni z kolei wygląda jak doklejony bezsensu kawał plastiku. Design mi osobiście się nie podoba, ale w dziedzinie samochodów mam bardzo wybredny gust i mało co mi się podoba.

Sam model samochodu jest ładnie wpasowany w tło. Materiały również mi się podobają.

Moje zdanie jest takie, że robiłes tą pracę w zbyt dużym pośpiechu. Negatywne tego efekty widać od razu gołym okiem

Ps. Zdjęcie na tło robiłeś cyfrówką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sspoko.. ogólnie robiłem wszystko na tzw. żywca, bez żadnych podkładów, ani blue printów.....głównie stąd krzywizny i niedokładności..zwykle staram się bardzo dokładnie wykonywaćmodele..ale tiu zgadzam się z batou..bardzo się spieszyłem..zwaszzca jak na co co robi pierwszy raz i bez blueprintw.. sam model też nie miał poprawek, i z reguły pracowaem nad nim nocami po cikich dniach w szkole..to wszystko słożyło sięna nie dokadności ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba nie studiujesz na wydziale wzornictwa przemyslowego ;)

 

jako finished mi sie nie podoba ale ogolny koncept ma duzy potencjal i mozna by jeszcze z tego zrobic piekne auto ale do tego potrzeba wiecej czasu i mnostwo wstepnych studiow na papierze. na razie to tylko bardzo ogolnie okreslona bryla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sith.. w sumie robi dobre wrazenie, fajny pomysl i cieszylbym sie gdyby tak wlasnie wygladala nowa Warszawka

 

co do modelu, taka dobra rada jesli chcesz to pokazac jakims konstruktorom, mysle ze bagaznik zrobiles nieergonomiczny, ciezko tam bedzie cos wiekszego wsadzic i wyjac, powinienes to troche zmienic, design fajny ale sie nie sprawdzi w praktyce IMO, no i ta belka pozioma na drzwiach, tu juz design mi sie nie podoba bo ona tak wylazi ni z gruszki ni z pietruszki

i ostatnia rzecz, - tylne swiatla, cos ci sie tam chyba z modelem skaszanilo ale mniejsza o to - jesli chodzi o przyszle wykonanie tego w praktyce to bedzie ciezko, zbyt spiczasto sie koncza te swiatla - to napewno by Ci kazali zmienic przyszli konstruktorzy - a zycze Ci aby wlasnie Twoj projekt wybrali, bo w prawdzie wymaga poprawek ale jak juz wspomnialem- bardzo by fajnie bylo gdyby wlasnie tak wygladalo przyszle polskie auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ciekawy i niekonwencjonalny.

Bardzo kłuje mi w oczy brak uszczelek pomiedzy szybami, a karoseria (skorupą) - to takze poteguje wrazenie ze to odlew np. z białej czekolady jak ktos trafnie napisal :)

 

P.S.

Dobry do przerobki dla MONSTER GARAGE :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Savoy

Dla mnie profesional.

Ha, ha, ale widzę mały błąd: szyby mają za duży reflectve index więc za duże są załamania obiektów za szybą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności