Jump to content
Cyanide

Cyanide sculpting

Recommended Posts

Witam, z racji tego, że w najbliższym czasie moją głowę zaprzątać będzie głównie ZBrush, i po to żeby moimi pytaniami i pracami nie zaśmiecać niepotrzebnie innych wątków zakładam ten temat. Ostatnio zacząłem męczyć takiego oto goblina, i nie wiem za bardzo co z nim dalej robić, mam zamiar dodać mu jakiś kolczyk, i może poszarpać trochę ucho, żeby wyglądał jak po przejściach. Jeżeli macie jakieś rady, ewentualne pomysły lub cośtam innego to będzie to tutaj mile przeze mnie widziane.goblin.pnggoblin1.png

Edited by Cyanide

Czas na drobny up.

Poprawiłem kilka szczegółów, w tym ucho, nie wiem czy dokładnie o takie poprawianie Ci chodziło indian, ale IMO wygląda lepiej. Dodałem także kolczyk. Zastanawiam się nad dodaniem takiego czegoś na powierzchni skóry pleców i głowy, ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł. C&C mile widziane.

89226991.png

up1q.png

kolczyk.png

Pozdrawiam Cyanide.

Edited by Cyanide

Postanowiłem, pobawić się odrobinę w poly painting, i pokolorować goblina. Wyszło jak na pierwszy raz i jak na mój gust chyba nie najgorzej, ale ocenicie sami.

mapped.png

Pozdrawiam.

Wiesz co? Hmmm... Nie męcz się tym modelem, zrób następny. Nie chcę się tu wymądrzać, bo mi to tak średniawo wychodzi, ale myślę, że powinieneś zdobyć trochę obycia w zbrushu, porób speedy to najfajniejszy trening.

Postanowiłem pójść za twoją radą kotisded. Nie wiem o jakie dokładnie speedy Ci chodziło, ale sugerowałem się czasem w speed sculptingu. Tam chyba limit jest 3h, a mi zeszło się nie całe 2.5h.

speed1.png

Pozdrawiam, Kuba.

Refki,anatomia,proporcje:)I jeszcze raz refki:D

Pracuj dalej.

Pozdr:)

W zbrushu masz taki tool co sie nazywa FacialAcośtam... włącz sobie go i przypatrz się na sub toolu jak wygląda czaszka i w jaki sposób pokrywają ją mięśnie.

+ Wal 3/4h na model zmieniaj referencje i jak mafida mówi z referencji rób, obserwuj i co wyjdzie to wyjdzie. Następny model będize lepszy i jeszcze raz z referencji rób :P

Od ogółu do szczegółu nie inaczej.

kotisded Ja chyba nie mam tego toola w moim ZBrushu, bo nigdzie czegoś takiego nie widzę. Ale zaczynam robić z refek, a właściwie to już prawie skończyłem pierwszego speeda z refki tylko, że na mojej drodze pojawił się drobny problem.

Podczas zapisywania ZBrush mi się zkraszował, że cośtam ramu brak czy coś w tym stylu. Powiedział, że zrobi recover save, no i rzeczywiście zrobił. Tylko, że teraz w żaden sposób nie mogę go otworzyć z racji tego, że za każdym razem gdy próbuję znowu wyskakuje error, tylko tym razem bez podanej przyczyny.

Na forum znalazłem rady tego typu żeby nie zapisywać tooli na wysokim subdiv, ale teraz raczej mi to nie pomoże.

Była też rada żeby ściągnąć jakiś program, który mi będzie automatycznie zapisywał w kolejnych plikach i na najniższym sibdiv, ale to też mnie raczej nie ratuje. Jest jakiś sposób na otwarcie tego toola, bo jak nie to jakieś 3 godziny z życia wyjęte :)

Jakby ktoś coś na ten temat wiedział to proszę o pomoc.

Pozdrawiam Kuba.

Zrobiłem tego scuplta z wczoraj jeszcze raz, po tym jak nie udało mi się go już otworzyć, po błędzie przy zapisywaniu. Robiłem z refki, ale ten scuplt w ogóle pana z refki nie przypomina, nie wiem czemu. :p Poza tym jak robię z tych referencji to te sculpty zdają się mieć zero charakteru, bardziej przypomina to jakiś basemesh z maxa czy coś. Nie wiem czemu mi to tak wychodzi, ale poćwiczę jeszcze może zacznie to przypominać coś bardziej poważnego.

speed2k.png

To daj maila na privie to ci prześle ten tool, przydaje się, postudiuj go. I wracaj do niego przy każdej twarzy, żeby sobie utrwalić.

Mój nauczyciel gdzieś tam kiedyś tam w jakiejś szkole powiedział mi bardzo fajną rzecz.

"Rysuj nie to co myślisz, czy co ci się wydaje, że tam jest. Tylko dokładnie to co tam się znajduje"

Porobisz, porobisz i będzie lepiej.

• Confused 1

Wrzucam takiego surowego trochę tego sculpta bo już dzisiaj nie dam rady tego skończyć, a nie chce żeby wyszło, że się obijam czy coś. Pooglądałem sobie tego toola, z mięśniami twarzy, i muszę powiedzieć, że to przydatna rzecz jest.

esu3a1.jpg

Po przerwie spowodowanej moim lenistwem, które w ostatnim czasie sięga już granic niemożliwości wrzucam jeszcze nieskończoną główkę, z dzisiejszego popołudnia. A nieskończone jest dlatego, że chwilowo nie mam dla niej czasu, liczę jednak, że tym upem zmotywuję się do przerwania mojego nic nierobienia.

speedb.png

Leniwe pozdrawiam, Kuba.

Nie wrzucałem nic jakiś czas, z racji tego, że miałem problem z dostaniem się do kompa na którym mam ZB, ale już mi się to udało i coś tam wyskrobałem. Moim zdaniem jest lepiej niż było ostatnio, ale sami ocenicie postęp, lub jego brak. Próbowałem się zastosować do waszych ostatnich rad, i zrobić to w miarę tak aby przypominało człowieka.

speedzik_nsxaph.BMP

Na pewno ucho do poprawy. Zwróć uwagę na referce jak ucho odstaje od głowy. Byś mógł pokazać jak wygląda głowa z frontu i z boku. Jest kilka rzeczy do poprawienia :) Znam się tyle co Ty, ale ostatnio WIP zamarł więc trzeba czekać na konkretną odpowiedź.

Jeżeli uważasz, że to pomoże w ocenie to proszę bardzo.

Front:

front_nsxaas.BMP

i Side:

side_nsxaaa.BMP

Co do ucha, to myślałem, że nie jest najgorzej, ale się chyba myliłem, no nic poprawię to jeszcze, ale nie w tej chwili.

Pozdrawiam

Ostatnio zacząłem pracę nad nowym tworem mojej wyobraźni, jest to mianowicie coś na kształt mutka z fallouta tylko trochę inny. Tzn kupa mięśni na nogach stworzona do zabijania. Sculpt nie jest jeszcze skończony, ale wrzucam bo doszedłem do takie momentu kiedy nie wiem co poprawiać oprócz rzeczy oczywistych, typu dłonie i stopy.

mutbfs.th.jpg

muthfs.th.jpg

I do tego zacząłem robić takie obranko, ale na nic moje trudy bojowania z clothem bo jeszcze będę musiał pozę stwora ustawić i dopiero wtedy wezmę się za robienie odzienia.

mutcloth.png

C&C oczywiście bardzo mile widziane.

Guest fishinthewater

Jak na moje oko to zrobiles juz spore postepy.

Pewnie nie jeden spec od anatomii sie przyczepi ale w porownaniu z poprzednimi progress jest widoczny.

Pozdrawiam.

Dzięki slowiak, miło że widać postęp, bardzo mnie to cieszy, bo pracuje na to już jakiś czas.

Wrzucam mały upek, popracowałem głównie nad dłonią, troszkę nad resztą kończyn górnych. Nie mogę za bardzo wejść na następny subdiv bo mi RAMu troszkę brakuje, i po niedługim czasie pracy mi się wyłącza ZB, i z tego powodu nie mogę za bardzo dodetalować dłoni tak jakbym chciał. W miejscu gdzie zazwyczaj są paznokcie a tutaj takie dołki będą nie zaduże pazury.

mutdlon.png

i cała ręka.

mutreka.png

Popracowałem też troszeczkę nad głową, ale w tym miejscu to chyba będę musiał trochę zmienić, bo jakoś tak mi ta głowa zbyt mało groźnie wygląda.

mutglowa.png

Pozdrawiam i zachęcam do krytykowania.

To ja zacznę od nóg. w stosunku do tułowia są dużo za małe, tak potężny koleś powinien mieś solidną podstawę(stopy) no i oczywiście masę mięśniową(uda i łydki).

Ta sama zasada powinna tyczyć się rąk. A tak poza tym, to bardzo fajnie ci idzie.

Powodzenia w dalszej pracy.

No to up. mały bo mały, ale up. Nie miałem ostatnio czasu na niego, jeszcze w między czasie pracka na Speeda, zrobiłem i poprawiłem kilka szczegółów. Stopy już nieco powiększyłem, ale co do reszty twoich rad i uwag OMAM to wezmę się za to jutro, i zobaczymy jak wyjdzie. No to na dziś to tyle. Enjoy, remember about C&C.

frontde.png

backtt.png

Pozdrawiam Kuba.

kaptur tak duzy ze az smieszny,

cos nie gra w pasie, musial bys obnizyc okolice pachwin wzgledem kosci bocznych miednicy...

Są jeszcze błedy ale w porównaniu z główką z pierwszego postu dużżży progres.Zwłaszcza głowa całkiem fajna.W ciałku się w paru miejscach pogubiłeś ale jeszcze powinno się dać poprawić.

Kaptury faktycznie przesadzone.Bicepsy balonowate i takie jakieś przyklejone na wierzchu,żle się łączą z barkami.Pod pachą między bicepsem a klatą nie tak.W biodrach i kroczu do poprawy.Uda-znowu mmięśnie naklejone na wierzchu balonów.Łydki ok.Stopy ok.Plecy płaskie.Tricepsy i łokcie bym poprawił,reszta przedramienia i dłonie całkiem dobrze.

Złaż na niższy subdiv i poprawiaj:)

Pozdr:)

Zdążyłem wprowadzić kilka drobnych poprawek, ale upa na razie nie będzie. Wydłużyłem nogi i kilka drobnych rzeczy przesculptowałem. Dodałem trochę wysokości w miednicy, bo chyba o to chodziło w twojej uwadze plasti. Kaptur... kaptur miał być duży w zamierzeniu, ale jak wygląda tak strasznie to go trochę "odpompuję". Co do pleców to nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze. Znalazłem sobie takie fajne zdjęcie pleców kulturysty z podpisami większości mięśni, trochę mały res, ale jest przydatne, i mimo to nie mogę tego zrobić tak żeby dobrze wyglądało. Jakaś mało ciekawa ta budowa pleców:p. Poszukam zaraz jakichś refek może znajdę coś dobrego. Uda... myślałem, że jest w porządku, ale poprawię. Będę miał teraz trochę mniej czasu na rzeźbę, bo muszę w te wakacje zarobić na tablet i zaczynam właśnie powoli ten plan realizować, co oznacza drastyczne zmniejszenie czasu na siedzenie przed kompem.

Dzięki za komenty i pozdrawiam, Kuba.