Skocz do zawartości

Wiz: Taras


Rekomendowane odpowiedzi

Hi

 

Przedstawiam kolejną pracę w oświetleniu nieco innym niż standardowy słoneczny dzień. Widok ogólny na taras wykonany jako praca komercyjna, reszta to dodatkowe widoki zrobione jako bonus z własnej woli :) Dziękuję za odwiedziny, komentarze mile widziane!

 

Slo1b.jpg

 

Slo2b.jpg

 

Slo3b.jpg

 

Slo04b.jpg

 

 

Pozdrawiam

Neb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dziękuję wszystkim za pierwsze komentarze i odwiedziny.

dac77 - ale to chyba ogólnokrajowe forum ? :)

blady - zbliżenie na fotel miało być w klimatach "pikniku pod wiszącą skałą" ( film ), dałem frayowego blooma. Ogólnie trzeba na całość patrzeć na plikach w wyższej rozdziałce.

Lucas - używam Fryrendera. Photoshopa tutaj jest niewiele. Fry Sp2 ma lepszy niż poprzednie wersje tone mapping i lightmixer. Można szaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez genialne...jestes przodownikiem! ;)

Kompozycje rewelka i no po ptostu wszystko w kadrze jest przekozackie.

W watku Szymona Masiaka w newsach jest mowa o podcastach...z checia bym posluchal Twojej wypowiedzi jak rozpracowujesz takie masterpiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d_operator - na ogół wstawiam 100 watowe emitery. Jeśli wnętrze jest większe, a oblatuję je jednym emiterem daję tak jak w realu ze 300 watów, tak jakby świeciły 3 żarówki, potem miksuję ostatecznie moc świateł w lightmixerze.

Paweł Lipka - dzięki wielkie za uznanie dla mojej pracy. Oprócz wizualizacji zajmuję się fotografią więc chyba dlatego kadry poukładane :) Z podcastem nie ma kłopotu jeśli ktoś chciałby nagrać moje gadanie :P Ogólnie rozpracowuje takie tematy tylko wtedy gdy klient nie mówi mi co mam robić tylko płaci za moją wiedzę i pomysły dając wolną rękę i zaufanie. Jak na razie wszyscy są zadowleni :) Gorzej jak np. pani z marketingu od klienta malując paznokcie pisze uwagi o ujęciach, oświetleniu itp. Wtedy odpuszczam i robię kolejną pracę jakich tysiące. Myślę, że wielu forumowiczów wykonujących komercyjne prace ma podobne doświadczenia. Odreagowuję przy tego typu tematach.

ola-f - nie :) to taras mieszkaniówki o wyższym standardzie. Całkiem przyjemny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wielu forumowiczów wykonujących komercyjne prace ma podobne doświadczenia.
Ja mam często fajty z klientami mówiąc wprost, że jego pomysły są jarmarczne (w relacjach z klientem jest jak z dziewczyną - musi troche poiskrzyć, hehe), ale dzięki swojemu podejściu masz drzemiący potencjał do takich perełek.

 

Swoją drogą przypomina mi to o fakcie ze nie przygotowałem tarasu na lato, a tu koncepcje są baardzo udane, wiec czuje się natchnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt czasem iskrzy, zwłaszcza jak projekt ma potencjał, który jest topiony w nietrafionych i zachowawczych wizjach klienta.

Cieszę się, że jesteś natchnięty zwłaszcza, że ten taras musiałem przy okazji tej roboty cały zaaranżować, bo oczywiście projektu poza gabarytami nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rozpracowuje takie tematy tylko wtedy gdy klient nie mówi mi co mam robić tylko płaci za moją wiedzę i pomysły dając wolną rękę i zaufanie.

 

I tak powinno byc zawsze. Nie jestem w stanie pokazac niektorych swoich projektow ktore mogly byc fajne ale zostaly skasztanione przez Polskiego klienta ktory lubi przepych i wioche...

 

Z zagranicznymi jest o wiele latwiej o zaufanie niz u rodaka.

 

Trzymaj tak dalej i trzymaj "na swoim" bo jak widac masz to doswiadczenie. Projekt napewno nie bedzie odczuwalny jako "praca", ale to juz napewno wiesz.

 

Zajebiste renderki , ladne swiatlo i kompozycje :) 5* ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe... trzeba zaczac używać tego FRAYa bo sie natchnąlem tym co tu zobaczyłem..

 

BTW moje biuro projektowalo ten budynek ale u nas nikt nie jest w stanie takich wizek zrobic :)... a dorzucisz tu zewnetrza calego budynku? czy jest/bedzie na to jakis inny watek.

 

SZACUNEK.

 

znalazłem już sobie na stronie Inwestora ;) też niezłe... ale te nocne urywają "dupę" bardziej

 

A m.in. od tych desek na tarasach nazwaliśmy osiedle :) faktycznie, że szkoda, że z nich zrezygnowali... co zrobisz. "Siła wyższa" ;)

Edytowane przez lashco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję lashco, niespodziewane "spotkanie" :) Tak jak pisałem, projekt był przyjemny i dobrze się przy nim pracowało, zwłaszcza w ostatniej fazie kiedy spłynęly do nas wszystkie dane i decyzje inwestora. Na tarasie w Waszym projekcie były ładne zielone deski, które zostały później zmienione na posadzkę kamienną. Chyba wolałem te dechy :) Walniemy exteriory w oddzielnym wątku. Niestety nie było czasu na ich maksymalne dopracowanie. Testuj Fraya. Opanowany całkiem nieźle pomyka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności