Skocz do zawartości

Teczka / nauka


rudavka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na pierwszy tydzień - świetnie wygląda, choć mam niedorobione oko do takich rzeczy jak poniektórzy tutaj modelujący czy grzebiący w Zbrushu. Ja nawet po 3 latach prób przyzwyczajenia się do Blendera nic nie zrobiłem :P

 

Jedziesz dalej :)

Edytowane przez Dobrotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chymm ... patrząc na 2 i 3 stwierdzam, że chyba mamy narodziny gwiazdy ... ucz się i wykorzystuj swojego nauczyciela do granic mozliwosci (nie wiem jakiej jestes plci, wiec nie pisze "na wszystkie mozliwe sposoby" :) )

Przy okazji - z 3d moze nie miales(as) stycznosci ale z foto chyba tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy tydzien z maxem.... chyba 2011, a wczesniej jakis inny....

 

przepraszam, ale nie uwierze ze od zera w tydz zrobil/a bys takie prace....

 

Jeżeli trafisz na "psychola" (pozytywne oczywiście) to jest to możliwe. Pierwsza praca to większość boxy. Druga to model pocisku dość łatwo zrobić + ładna textura + Photoshop. Co do nożyczek - trafiła dobrze w oświetlenie + fajna rączka. Wiem że jestem nowy, i też zacząłem prace dopiero z maxem, ale wydaje mi się że jest to jak najbardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz MF, to co napisales sklonilo mnie do uwierzenia ze to jednak jest tydzien, bo jesli wykonywanie tych wizek bylo na zasadzie, tu daj mat, tu swiatlo, tu podkrec to daj szare, i ogolne stanie nad delikwentem i 'pilnowanie' moze dac taki efekt, tylko pytanie brzmi, jesli delikwenta zostawimy samego bez twojej obecnosci, jaki w tedy bedzie rezultat!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plasti: Ja nie uczę w ten sposób :). Bez mojej ingerencji praktycznie w całości zrobiła pierwsza i ostatnią grafikę. Czy na prawdę uważasz, że trzeba się uczyć latami jak działa kilka głównych parametrów vraymtl i gdzie się włącza GI ?

 

Koniec tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to musiałaś czytać i się tego uczyć 24h/dobe:D Ale fajnie wyszło:) Rączka nożyczek to transpulancy w vraymtl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF - masz absolutnie rację - kiedyś to może i była jakaś tajemna wiedza ale obecnie jak ktoś nie jest po prostu leniem to nie ma problemu by to ogarnąć. Pozdrowienia i życzę dalszych sukcesów w edukacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeluję, teksturuję całkiem sama. Jeżeli mam małe problemy z oświetleniem, to MF sugeruje lepsze rozwiązanie. Ale też to robię sama. Nie wiem w czym leży problem. Każdy jeżeli się do czegoś przyłoży, może zrobić coś całkiem dobrego.A ostatnią wizkę w całości zrobiłam w jeden dzień, nie w 1,5 tyg. Niedługo wrzucę coś nowego. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość david899

ever2.th.jpg

 

 

To moja praca po 1 dniu spędzonym z 3ds maxem, nie potrafiłem obsługiwać photoshopa, nawet painta ale mam zajebistego nauczyciela ! Dzięki czemu takie sceny robie w jakieś 2 godziny między "Na wspólnej" a zmywaniu garów.

 

Oczywiście to jest ironia i to nie moja praca...

Żeby robić takie świetne rzeczy po tygodniu pracy z tym programem trzeba

a) Postępować według dokładnych instrukcji kogoś (lub tutoriala)

b) Być pieprzonym geniuszem i zobaczyć raz jak ktoś robi i powtórzyć wszystkie kroki i proces z pamieci samemu (to by wyjaśniało to co podkreśla koleżanka że robi całkiem sama).

c) Pracujesz w 3ds maxie 2012 w którym za jadnym magicznym kliknięciem robi się telewizor, automatycznie wrzuca tekstura i śwatło :]

 

Nie róbmy z siebie matołów na tym forum, która osoba zrobiła by takie rzeczy całkiem sama w tak krótkim czasie? Powtarzam - tydzień. Zanim zacznie się burza że ktoś tam potrafi to przypominam że ona jest dopiero żółtodziobem, poznajacym narzędzia 3ds'a a nie zaawansowanym użytkownikiem który ma je w paluszku i używa ich intuicyjnie. Do tego stworzenie tekstur też czas zajmuje... więc @Rudavka musiała by już być bardzo zaawansowanym użytkownikiem np Photoshopa. Jeżeli jesteś taka genialna i pojętna to dlaczego wrzucasz swoje prace tutaj a nie po 1 dniu pracy z 3ds'em nie pracujesz już dla jakiejś firmy robiąc jej animacje lub wizualizacje mieszkań?

 

W skrócie - nie wierzę w Twoje umiejętności, a z tutoriala czy naśladując kogoś każdy potrafi...

Edytowane przez david899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki, może komentujmy grafiki bez dopuszczania do klawiatury męskiej urażonej dumy :)... Rozumiem, że jak coś jest za dobre to to trzeba zdewaluować, ale nie koniecznie musisz o tym pisać na forum, zrób to sobie we własnej główce i dalej żyj z przekonaniem, że się po prostu nie da. To Ci na pewno pomoże w wielu aspektach życia i nauce czegokolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe cóż ja powiem tak jeżeli sama to robiłaś to super idziesz, jak nie to tylko głupi żart i tyle, po co się przejmować jeżeli to nas bezpośrednio nie dotyczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja przychylam się do opini, że MOŻNA nauczyć się w tydzień robienia takich wizualizacji. Podejrzewam, że Rudavka nie ma do czynienia z komputerem i grafiką od tygodnia, aparat foto też raczej nie służy u niej jako ozdoba na półce. MF jest zapewne obserwowany od dłuższego czasu.

 

Rudavka - nie przejmuj się za bardzo głupimi tekstami tylko dalej walcz - świetnie ci to idzie.

 

Sorry MF, nie zauważyłem twojego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość david899

Jaka "urażona męska duma"? Jeżeli ona po takim czasie robi coś takiego nie jest przeciętna osobą i powinna już szukać pracy w tym fachu. Bo robi to tak szybko i perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS ma rację. Od jakiegoś czasu podglądałam MF przez ramię, ale nigdy do głowy by mi nie wpadło, żeby zacząć się z tym bawić. Zawsze bardzo mi się podobało co on robi i byłam tym zafascynowana, ale nie pomyślałam nawet, że mogłabym to robić. Jednak z braku zajęć (sesja), kiedy zaczynałam grać już w durne gry na JM, MF dał mi jakiś gotowy model aparatu fot. do ustawienia shaderów :D i tak się zaczęło..

david899- piękny monolog, ale zupełnie niepotrzebny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chlopcy. ludzie sie wkurzaja, bo z tego by wynikalo, ze po tygodniu pracy ktos moze zarabiac na robocie, sa kursy, ludzie prowadza szkolenia, te szkolenia trwaja miesiac dwa po iles tam godzien w tygodnu, a i tka maja gorsze rezultaty, wniosek jest prosty.

 

owszem rudavka wszystko sama modeluje, owszem wstawia oswietlenia tu i owdzie. ale pamietajcie, ma obok eksperta, jak czegos nie wie pyta. na milion procent nie jest tak, ze ktos opanuje interfejs w 3 dni, wie WSZSYTKO co gdzie jest co do czego sluzy i jakie daje efekty. :) . pozatym warto nadmienic ze dziewczyna ma cos wpsolnego z plastyka = wie jak co powinno wygladac, umie sobie namalowac potrzebne texturki badz je edytkowac w shopku i git. narzedzi do modelowania sa wybierane w oparciu o doradce, jaki efekt ktorym narzedziem, jaki efekt swietlny ktorym parametrem - to sa pytania to sa odpowiedzi. sugestie prowadzacego jak budowac oswielenie, jakichs zrodlem swiatla uzyc, i jakie natezenie swiatel jest sluszne w takich warunkach. uczen kieruje sie zleceniami mistrza, uczac sie w ten spsob odrazu sprawdzonych i slutecznych metod oswietleniowych i modelowania..

 

oczywiste jest, ze w zyciu i nikt nie dal by rady w tydzien z nowym programem bedac laikiem plastycznym osiagnac to w tydzien czy miesiac...

bo musial by kompletnie SAM odkrywac nowy swiat :)

 

tak to dziala, na koncowy efekt skladowa jest wyrobiona i dobra percepcja ktora pozwala stwierdzic ze - tak to jest to co chcialam osiagnac, bardoz wazna skladowa bo pozwala kroczyc we wlasciwym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynałem w 3D (dziś leży na zakurzonej półce) to przyzwyczajenie się do interfejsu Max'a zajęło mi kilka dni, w ciągu których potrafiłem zrobić pajacyka z kilku cylindrów i sphere'ów. Może nie miałem takich umiejętności. Jeśli jest tak jak piszesz, to dziewczyna za blisko 3, może 4 tygodnie będzie nadawała się do pracy w Pixarze, bo w ciągu tygodnia nie jest łatwo nauczyć się modelingu, texturowania, sztuki oświetlenia, nauki interfejsu itp., a ona to zrobiła. Nie chcę napawać swojej wypowiedzi sarkazmem, ale jeszcze w to wszystko trudno jest mi uwierzyć. Tak czy inaczej, gratuluję skilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w tydzień nauczyła się modelingu to faktycznie sarkazm, bo ja tu nie widze żadnego modelingu tylko wykorzystanie podstawowych brył.

 

Edit:

Jeżeli chodzi o rendering i textury to nożyczki najładniej wyszły.

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli taka jest różnica między samoukiem a młodym "padawanem" mistrza?

Mogłaś nie pisać ile Ci to zajęło bo mi się krew gotuje ;D

Jak sobie przypomnę przekopywanie netu przez pare h w poszukiwaniu jakiejś pierdółki co nie umiem zrobić to mi słabo teraz :/

MF dobra reklama :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja tu nie widze żadnego modelingu tylko wykorzystanie podstawowych brył.

 

Z tym się muszę zgodzić. Większość to podstawowe bryły. Życzę jak najlepiej żeby dalej Ci szło, jednak czekam na coś bardziej ze szczegółami. A do tych co się tak wkurzają i zazdroszczą, to nie wiem szczerze mówiąc czego. Screeny fajnie wyglądają, ale są bardzo proste, bez żadnych szczegółów. Na tym ostatnim to prawie same boxy, i tuby, jednak gratki za zrobienie tego ładnie.

 

PS. A Aniołek podoba mi się najbardziej ^^ ;)

Edytowane przez Tweester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w tydzień nauczyła się modelingu to faktycznie sarkazm, bo ja tu nie widze żadnego modelingu tylko wykorzystanie podstawowych brył.

Już nie czepiajmy się słówek, wymieniłem, bo wymieniłem. Czemu nie wspomniałeś o nauce oświetlenia, teksturowania, opanowaniu renderera czy interfejsu? Wykorzystanie podstawowych brył, wykorzystaniem, ale na starcie sam nie wiesz do czego włożyć ręce, o tym mówię, a tutaj w każdym elemencie jest bardzo przyzwoicie. Będę przyglądał się wątkowi, skilla gratulowałem i gratuluję, po prostu, aż nie dowierzam, że można tak szybko maxa opanować. To wszystko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezsensu większość postów ... hehe poprostu żal niektórym pupe ściska i tyle :D hehe

Życie :D

 

heh a wracając do prac , hohoho grubo idziesz po bandzie koleżanko , keep it up !!! :)

niedługo ja będę się pytał o porady Ciebie ;p :)

 

 

Pozdro i powodzenia będę zaglądał tu często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no super. Nie oceniam talentu i wogóle tych spraw poza efektem końcowym bo miałem inny start :). W pierwszym tygodniu z maxem myślałem że to takie prymitywniejsze narzędzie do 3d (z racji że demo było w podręczniku szkolnym). Ale szalejesz podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy pokierowanie przez kogoś kto ogarnia temat. Mamy potwierdzenie w Twoich pracach. Ile czasu to człowiek traci na rendery, w których coś jest nie tak i próbuj do skutku ^^, a czas leci.

 

Prace ładne, rewelacja jak na tak krótki okres czasu słowem git malina :]. Może i niezbyt skomplikowane, jak to koledzy wcześniej pisali, ale już to sobie wyobrażam jakbyś pokazała mega skomplikowaną pracę i napisała, że tydzień robiłaś haha klawiatury by pozjadali. A może masz już coś takiego tylko chciałaś oszczędzić im tego bólu^^

 

Oby tak dalej czekam na więcej prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no na usta niosą mi się same wulgaryzmy jak patrze na Twoje prace, to jest coś naprawdę wyjątkowego, inspirującego. Wiem, że używam słów dość banalnych ale trudno to jakoś inaczej określić. Naprawdę gratuluje talentu też bym chciał mieć jakiegoś nauczyciela.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności