Skocz do zawartości

Teczka / nauka


rudavka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powinniście nagrywać gdzieś a później udostępniać te wasze rozmowy i porady:D Chętnie bym skorzystał. No super postęp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow... czytam i czytam ten watek i nie wierze własnym oczom ! W kosmicznym tepie robisz postępy. Niezaleznie od tego czy miałas wczesniej stycznosc z 3D to trzymam kciuki, bo ciekawe rzeczy moga sie wyłonic z twoich prac. W tym ostatnim renderze z zegarem zmieniłbym troche kadr. Kompozycyjnie te drzwi tam nie pasuja. Ucinaja jakby prace z prawej strony. Pustej sciany z zegarem tez tam nie pokazuj, bo to nudne. Jak moge doradzic to ja bym tam widział jakąś zielen albo obraz na scianie. Mozesz tez sprobowac zrobic zblizenie (z DOFem) na jakis fragment zegara i pokazac jak fajnie jest wymodelowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniście nagrywać gdzieś a później udostępniać te wasze rozmowy i porady:D Chętnie bym skorzystał.

 

HAHAHAHA :D no to byś się uśmiał :D

 

Po poniedziałkowym egzaminie wezmę się bardziej za grafikę i obiecuję, że będę najlepszym grafikiem wśród służby zdrowia :D

 

 

(...) W tym ostatnim renderze z zegarem zmieniłbym troche kadr. Kompozycyjnie te drzwi tam nie pasuja. Ucinaja jakby prace z prawej strony. Pustej sciany z zegarem tez tam nie pokazuj, bo to nudne. Jak moge doradzic to ja bym tam widział jakąś zielen albo obraz na scianie. Mozesz tez sprobowac zrobic zblizenie (z DOFem) na jakis fragment zegara i pokazac jak fajnie jest wymodelowany :D

 

Masz rację, wymodelowałam sam zegar i nie wiedziałam co dalej- wstawiłam zatem stolik i drzwi, bo było pusto. Dlatego to się wydaje takie nijakie. Poprawię to pewnie, zrobię więcej w tym wnętrzu. :) Dziękuję za chociaż jeden komentarz, który odnosi się do moich prac- i błędów, a nie do autentyczności moich umiejętności i czasu, który w to włożyłam.

 

MF, kogo Ty stworzyłeś? Rudego potworka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA :D no to byś się uśmiał :D

 

;] Chetnie sie pośmieje, ale myslę że byłoby dużo przyatnych uwag, o których nie mam pojęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ABSOLUTJL

Jak na początek nauki, to rewelacyjnie te prace wyglądają :) Ja też od niedawana uczę się 3D i mam nadzieje, że za jakiś rok wrzucę prace na podobnym poziomie :D

Zazdroszczę talentu.

Tak trzymaj. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Witam na forum.

Po drugie masz talent i widać, że nie od dziś siedzisz w grafice.

Wracając do Twojej pracy to całość świetnie wyszła, ale jak już ktoś wcześniej zauważył praca wydaje się mdła, brakuje jednak czegoś, może dodaj jeszcze jakieś elementy tak aby wzbogacić swoją scenę. Mam nadzieję, że nie jeden wip poprowadzisz, z którego dużo ciekawych rzeczy się dowiemy oby tak dalej.

 

na jakiej uczelni studiujesz, mam nadzieje że nie jest to jakaś tajemnica, pytam się bo jak medycynę czy coś takiego to podziwiam cię że masz czas na naukę i jak by nie mówić nową pasję po prostu super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej uczelni studiujesz, mam nadzieje że nie jest to jakaś tajemnica, pytam się bo jak medycynę czy coś takiego to podziwiam cię że masz czas na naukę i jak by nie mówić nową pasję po prostu super

nie jest to zadna tajemnica- studiuje na uniwersytecie medycznym, ale zaczelam paprac sie w 3d maxie w czasie sesji, kiedy nie mialam zajec, duzo czasu wolnego, a do nastepnych egzminow mialam ok miesiaca ;) Zbyt wiele czasu na grafike nie poswiecilam jak na razie :D Ale teraz bedzie 3 mies wakacji, to odrobie !

Pozdrawiam Cie serdecznie i dziekuje za krytyke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie. Poprawiłbym chyba tylko to drewno, na ktorym zawiesilas lustro i kolor wosku (tego otwartego ze szpatułką - choć pewnie to nie wosk) dał jaśniejszy żeby się tak nie zlewał. Można by także dopieścić naklejkę na butelce po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Super poziom.. złaszcza jak na te kilka dni obcowania z Maxem ;) , czuć damską "dłoń" w pracy owej..

 

CO do małej technicznej uwagi, to jeśli robisz wazoniki, buteleczki z Line'a poddanego później modyfikatorowi Lathe to polecam w ustawieniu "Line" zwiększyć interpolację z 6 na kilka razy więcej, (a dlaczego? > powższy render> profil najciemniejszej buteleczki) i będzie gładko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłam uwagi na nienaturalnie kanciastą butelkę, a faktycznie strasznie brzydko to wygląda :D MaxymilianMax- akurat tym razem nie korzystałam z line przy robieniu buteleczek, lecz modyfikowałam cylinder ... i nabroiłam.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mookie nie ma racji. To jest prezentacja produktu i przy niej robi się ideał.

To co jest źle to porozjeżdżana typografia. Myślę też że lepiej było zrobić mniej świecącą tarczę i bardziej metaliczy - mniej diffuse materiał obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny zegareczek i super studio a teraz moje uwagi:

- nie widac szkielka

- te kolka na cyferblacie na ktorych sa wsazowki zwykle sa wklese (wtloczone) w cyferbal a nie z niego wystaja jak u ciebie, chyba ze tak miala na referce to zwracam honor,

- zegarek wyglada ja nowka, a pasek na troche znoszony, wiec albo albo

A teraz czekam na jakas organike ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z serii "MAX bez barier".

Jak to sie robi, że tło jest tak ślicznie rozmazane? Używasz tego w niemal każdym obrazku. Nie mówie nawet o ostatnich obrazkach, bo najbardziej mnie nurtuje z pierwszej strony przy tych nabojach. Jak zrobić ten efekt, że tło jest rozmazane i na pierwszym planie wyraźne są tylko wybrane obiekty?

 

Tak czytam te posty... "mniej diffuse, wiecej czegoś tam" i tak sie zastanawiam, jak długo trzeba siedzieć w materiałach, żeby tworzyć naprawdę fajny materiał i to w pełni świadomie. Ile trzeba mieć doświadczenia, aby ogarnąć większość typów materiałów, mieszać je, Blednem, czy Compositem, czy jeszcze czymś innym :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiec tak faktycznie to mi wyglada na wiolonczele jesli tak to faktycznie proporcje leżą i to strasznie mostek drewniany ma być cofniety nieznacznie do tyłu całe pudło rezonansowe powinno byc bardziej wydłuzone u ciebie jest zbyt obłe po zatym skala nut jest okej po poprawkach modelu wiolonczeli bedzie okej co do reszty to tak inna tekstura na podłoge albo mniejsze płytki ponieważ skala modeli przy tej teksturze poprostu ginie co do lakieru na tej wiolonczeli proponował bym ci zrobienie jej w tzw szelaku jest to najdrorzszy inajszlachetniejszy rodzaj lakieru stosowany w najwyższych modelach instrumentów smyczkowych ze wzgledu na swoje niskie właściwości tłumiące dzwiek z pudła rezonansowego po nałożeniu wyglada jaby drewno było olejowane, ostatnia sprawa oświetlenie troszke za ciemne w miejscach zacienionych głowka ze stroikami i cień pod napinaczem strun(strunociągiem) pozatym całkiem wporzadku pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przypomnij mi jeszcze raz ile ty w grafice siedzisz...:)

wygląda fajnie, ale po odbiciach można poznać że model jest troszkę krzywy tu i tam, szczególnie na podstrunnicy(albo jak to się tam nazywa)...

pozdro.

 

Model taki sobie. Prace nie są już lepsze tylko pozostają na takim poziomie. Nadal proste obiekty mało szczegółów. Wiolonczela sama nie jest trudna do zrobienia i jak dla mnie praca niezbyt szczególna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

converser03.jpg

 

Dawno nic nie wrzucalam, prac wiele sie wala, niedokonczonych... Ale nauczylam sie tego i owego.

 

Do rzeczy: W zasadzie bucik byl robiony na szybko, pod animacje do reklamy. Zabrano mi go szybko, wiec nie mialam czasu na wieksze poprawki.. i lepszy render. Wrzucam co mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano szwy maxowe. Uzylam do tego 'object paint' i bziuuuum recznie 'rysowalam niteczkami' sciezke, po ktorej mial isc szew. Moze troszke krzywo wyszlo- nie mialam tabletu, a reka sie trzesie. Probowalam innych sposobow, ale zawiodly- Ta metoda dala mi duzo funu- czulam sie jak krawcowa ;) Na sznurowkach jest bump, na czubku to jest geometria. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

@MF na urlopie a ty dalej szalejesz ;) Chyba juz wyskoczylas spod jego skrzydel?

But taki se ale reszta prac ma moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności