Skocz do zawartości

Teczka: moje boje


4lepy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Są to moje początki początków w maxie, wiec proszę o wyrozumiałość.

Render v-ray, modele moje, materialy w wiekszosci internet + jakies moje drobne zmiany.

Oświetlenie vray sun.

Wszelkie rady, sugestie i krytyka mile widziane ;)

pok2h.jpg

 

pok1f.jpg

Edytowane przez 4lepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fotel faktycznie wyszedł strasznie wielki ;)

 

pok2s.jpg

 

Z tymi szumami to chyba jeszcze dlugo sobie nie poradze :D

I jeszcze może głupie pytanie, jak związać zasłonę(tak sznurkiem w połowie np.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandman

Moim zdaniem, proporcje nadal leżą. Szczególnie zestawiając kanapę z oknem balkonowym. Taka kanapa zwykle ma wysokość ok 80-85 cm razem z dużymi poduchami, a okno balkonowe ma wysokość ok 210 cm. Zakładając że kanapa trzyma wymiary to okno na twoim renderze wyglada na 160 cm wysokości. Wniosek: albo meble masz za duże, albo wymiary pokoju (okna) za małe. Zasłoń sobie część renderu gdzie jest okno i wszystko od razu lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

kolejna próba. Lepiej czy dalej lipa ;)

duzy1.jpg

 

Mam jeszce pytanie. Czytajac forum czesto spotykam sie z radami dotyczacymi wyrownania skali mapowania na scenie. Tylko teraz jak to zrobić, jest w maxie jakieś narzędzie do tego czy wszystkim obiektom ręcznie skalować mapowanie.

Jeśli poplątałem całkiem pojęcia to przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak, chociaż mógłbyś zwiększyć ms na stole, wywalić te małe czarne kafeleczki i dać jakieś większe, dużo większe. Cienie jakoś dziwnie wyglądają (na dole kompozycji), oraz popracuj nad tą ścierką. Nie mam pojęcia skąd ta plama. No i trochę pustawo. :)

 

Keep working, Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ms'a na stole nie widzę, raczej chamfer. ;)

 

Co do tej plamki, to może mieć różne pochodzenie. Generalnie googluj problem vray splotches. Pierwsza prawdopodobna przyczyna to caustyka ze złą scena/stupem/światłem/niemampojęcia ("zaptaszone" refractions i reflections, albo włączone caustics), druga to setup IR może pomóc, trzecia to materiały nievrayowskie, a w szczególności takie jakieś szkło. Taką jedną małą to bym się nie zastanawiał nad pochodzeniem i ją potraktował pędzlem ;) Czasem problem z plamami to całkowicie spaprany render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos chyba musze miec w scenie skopane bo ta plamka to sie czasem pojawi a czasem nie :P Ale skoro nie da sie jednoznacznie stwierdzic od czego to to olac moze samo sie znajdzie :)

Wogule cos chyba namieszalem w renderze bo mi sie sciany zlaly ze soba.

Dzieki za odpowiedzi, przynajmniej teraz wiem ze jakos to zaczyna wygladac pomalu. Teraz to zagracimy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W zwiazku z samochodowym poruszeniem na forum, postanowilem tez sprobowac cos wyskrobac (kiedys msi byc ten pierwszy raz ;)) Wiem ze jest masa zeczy do poprawy wiec proszę o sugestie na co zwrócić uwagę.

 

Mitsubishi Eclipse 2g

41228611.jpg

36108176.jpg

 

pytanko na poczatek jak uzyskac taki kat :D Jak dodaje pomocnicze linie to mi wylazi przetloczenie przez cala maske :P

22198164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że jest tu i ówdzie krzywo, ale faktycznie jak na pierwszy model nie ma tragedii, ten eclipse strasznie podobny jest do mojego 3000 GT ma nawet pare takich samych elemntów. Chyba mitsubishi robią na podobnej bazie. Ogólnie jest postęp i to się liczy.

Pozdro

PS rendery tylko rażą w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze krzywo to ja wiem , ale nie chce mi sie juz teraz walczyc z czyms co zje#@$ na poczatku ;) ogolnie to zrobie go kiedys od poczatku.

Rendery sa jakie sa bo na razie lepszych nie umiem :D

 

A czy 3000gt jest podobne to bym sie klucil, ale jak chcesz fotke jakiegos elementu to pisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że ma dosyć podobną konstrukcję, Klamka wygląda tak samo ,spoiler i parę detali no oczywiście zależności od wersji :)ale przedewszystkim samą budowę i spasowanie elementów trochę się już napatrzyłem na 3000 :P. To teraz zamiast tłuc kolejny model postaraj się zrównać poziom umiejętności renderowania z modelarskimi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak extrudujesz edge jakiś bardziej złożonych kształtów to może się zdarzyć że na nie których rogach pojawiają się jakieś nie widoczne werteksy dla oka. O takich samych prawie współrzędnych. Dlatego lepiej jest wyciągać po prostu krawędzie jeśli to tylko możliwe. A jak już extrude to warto zaznaczyć później wszystkie werteksy i zweldować z najmniejszą możliwą wartością weld treshold i sprawdzić czy jakieś werteksy nie znikły( w przypadku gdyby wygładzanie przynosiło dziwne efekty na krawędziach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siatka to nie ma szalu bo to w sumie bardziej eksperymenty co jak kiedy i gdzie. Cześć wycinana byla po 1 ms`ie cześć po 2, wiec różnie to wychodzi. Duuzo błędów duuzo jeszcze nauki. Ogólnie na 1h modelowania przypada coraz mniej renderowania wiec chyba czegoś tam pomału się uczę ;)

Siaty dam w przyszłym tygodniu skoro ktoś chce na to patrzeć :P

a na razie mały up

55271821.jpg12710116.jpg57112964.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś wielki postęp w modelowaniu, render jak na razie taki sobie ale lakier wyszedł ładnie. Z tyłu pojazdu jak masz te skrzydła czy jak to nazwać to na nich na tych zębach sa jakieś bugi. Nie wiem dokładnie jak nazwać o miejsce o które mi chodzi jak nie jest to zrozumiałe to mogę wkleić screena z zaznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzil to ja moze wysle ci en model i go sobie zrobisz jak bedzie ci pasowac, bo ja to zaczolem sie bawic z materialami i mapowaniem i stwierdzilem ze jeszcze wieki mi z tym zejda zanim sie naucze :D

I przy okazji maly upej :P

59159431.jpg

12556290.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez widac ja, narazie to wyciagniete logo :) To dopiero wsteny projekt, bo na filmie jej nie ma a nie chcialem dawac jakiejs momo`watej wiec wymyslilem sobie ze polacze znaczek batmana z kierownica f1 i zobaczymy co z tego wyjdzie :D

 

edit:

sie wyrysowala

kierah.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeeee, to ja tak nie chcę, nie biorę od nikogo modeli, których sam nie potrafiłbym zrobić. Jeśli bym umiał, to dla zaoszczędzenia czasu może połączylibyśmy siły na scenkę jakąś :]

 

No i wnętrze zapowiada się ciekawie, kierownica jednak totalnie mi nie siedzi :( zbyt infantylna chyba... I za mała!

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica wg. mnie nawet fajna, ale dodałbym do niej jakies szwy coby bardziej jak kierownica wyglądała a nie takie plastikowe coś. A i prosze Cie zrób coś żeby deska rozdzielcza nie była zrobiona z takiego plastiku jaki jest teraz ( ochyda ) już na sam widok czuje jakie to twarde i jak to trzeszczy:D (jak w golfie mojego ojca:D) zrób może wersje całkiem plastikową(gładką), albo dodaj szwy zeby wyglądało jak obite skórą ( jak w porsz'u), carbon bądź cokolwiek ale nie tandetny, skrzypiący plastiK:D Tak ogólnie to bardzo mi sie podoba ale oczywiście scenke musisz dorobić bo Cie tu ubijemy jak zrobisz takiego batmobilka w studiu(toż to była by dopiero hańba:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do materialow to ja powiem tam: to czarne w srodku kierownicy to karbon http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=1644 wiec macie pojecie o moich umiejetnosciach :DNawet wstawic tego nie potrafie zeby wygladalo tak ja w podgladzie. Wiem ze to wszystko paskudnie wyglada, bede walczyl ale narazie szalu nie bedzie ;)

No i dzieki za wszystkie opinie oczywiscie :)

Edytowane przez 4lepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na chwile obecna kończę z tym modelem do czasu podniesienia umiejętności.

Strasznie zacząłem się zamulać kombinując z materiałami i renderem i muszę sobie coś nowego wymodelować ;)

49259985.jpg

76898225.jpg

 

A tu moje siatki i ustawienia rendera, wszelkie sugestie i rady bardzo mile widziane.

setyy.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

siata1.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

siata2.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

z góry dziękuje za wszelkie porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności