Skocz do zawartości

Teczka 2D: Piret


Piret

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, Na początku kilka moich prac, starszych i tych nowszych. Obecnie stanęłam w miejscu z moją twórczością. Mam nadzieję, że aktywność na forum (moja mobilizacja) pomoże mi ruszyć z miejsca. Z góry dziękuję za cenne uwagi i pozdrawiam wszystkich. Inara_by_Ciriss.jpgSiempre_me_quedara____by_Ciriss.jpgSiempre-me-quedara-125751138?q=gallery%3ACiriss%2F2584566&qo=10Siempre-me-quedara-125751138?q=gallery%3ACiriss%2F2584566&qo=10Motoko_Kusanagi_by_Ciriss.jpgblue_boy_by_Ciriss.jpgb0d5bafb2eb7c269a38a30de857d4569.jpgCiri_by_Ciriss.jpgSiempre-me-quedara-125751138?q=gallery%3ACiriss%2F2584566&qo=10

Edytowane przez Piret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witamy na forum ;) całkiem ciekawie Ci to wychodzi,ja to nie jestem taki pros żeby radzić ale wydaje mi się że momentami cień jest po prostu szary bez zachowania koloru pochodnego czyli po prostu jest zabrudzenie zamiast cienia,ale o tym pewnie lepsi się wypowiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy na forum :)

 

po pierwsze: nieładną mniaturke sobie zrobiłaś - z tego mangowego rysunku, a w tym uploadzie mało jest takich, więc stwierdzam że lepiej sie czujesz w digitalu takim bardziej realistycznym, dlatego powinnaś zrobić miniaturke z pracy pierwszej lub jakieśinnej, żeby zachęcić ludzi do obejrzenia Twojej teczki ;)

 

Widzę że sobie nawet nieźle radzisz z anatomią, proporcjami, i lubisz kolor. Z jednej strony lubisz ilustrować a z drugiej strony wymyślać postacie :D nie wiem za bardzo co Ci doradzić, ponieważ jesteś na takim poziomie, że w sumie możesz w tym momencie rozwinąć sie na 10 różnych sposobów. Dlatego myślę że powinnaś popróbować nowych rzeczy: koncepty zwierząt, broni, szybkie, 15 minutowe rysunki kompozycyjne w monochromie ;)

 

życze powodzenia i czekam na następny upload ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przyjęcie :)

 

Swiezy: z tym cieniem to masz rację, czasami mi brudy wychodzą, nie wiem za bardzo jak z nimi walczyć

 

telthona: miniaturka jest z pracy pierwszej, może przez kompresję ją zniekształciło ;) styl mangowy ciągnie się za mną kilka dobrych lat, są naleciałości, których ciężko się pozbyć (proporcje, duże oczy itp.) Zapewne przy ciężkiej pracy, jaką zamierzam rozpocząć styl się wyklaruje ;) przynajmniej mam taką nadzieję. A za rady wielkie dzięki, wcielę w życie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak...

 

SBT77, maciekG: zgadzam się bez bicia, walor i plany u mnie leżą ;) a czy mogę liczyć na jakieś rady, w sumie to nie wiem, gdzie robię największy błąd

 

Areien: dzięki wielkie, też go bardzo lubię :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do walki z brudem, to wiesz chyba kwestia koła kolorów, te naprzeciwległe są dopełniającymi jeśli dobrze ostatnio zrozumiałem jak moja ciocia mi tłumaczyła, żebyś nie cieniował szarym tylko innym kolorem ;) znajdź sobie takie koło kolorów, bądź gdzieś widziałem omen chyba na ten temat pisał,coś mi się kojarzy ;)

super masz koncepty, z przyjemnością się ogląda je, szczególnie ostatni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie,chciałbym mieć już taką lekkość, jak na razie sztywny jestem jak kołek w digitalu, jak już się rozluźnię to sam coś wrzucę ;) w tym ostatnim może trochę historii brakuje,wiesz ja ostatnio tak sobie fajnie szkicuje (nie jest to wielki poziom ale story jakieś zawsze jest) sobie jakieś historyjki żeby były interakcje postaci itp fajna zabawa,

polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy dzięki wielkie, może się skuszę. Dawno mnie tu nie było, aż wstyd, tym bardziej, że obiecałam sobie systematyczność. Ale jak to w życiu bywa...Wrzucam dwa szkice, chciałam poćwiczyć jako taki odważniejszy ruch, nie wiem, na ile mi się to udało. Poległam na twarzach. Mam problem z rysowaniem małych twarzy (jak rysuję np. na 200%, a potem zmieniam na 100%, wyglądają kiepsko). Krytyka mile widziana ;)

 

pose02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie kilka prac.

 

Na początek krasnolud, który w pewnym momencie zaczął przypominać "chińskiego" krasnoluda (takie moje skojarzenie)

krasnolud.jpg

 

elf

elf.jpg

 

trochę anatomii, z racji tego, że zawsze więcej dziewczynek rysowałam i mężczyźni mi gorzej wychodzą :P

anatomy01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński krasnolud całkiem sympatyczny ;) podoba mi się.

A chłopiec trochę ma urodę kobiecą,ale nie przejmuj się to jest do pokonania jakbyś zobaczyła moje pierwsze kobiety to po rysowaniu koksów każda była szeroka w barach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarze krzywe, będę z tym walczyła. Dzięki za radę thirdeye ;). Sucharek cieszę się, że nie jestem sama, jakoś tak razem raźniej :P może będzie więcej pań z dzidami. Swiezy u mnie faceci zawsze bardziej kobiecy niż męscy; krasnoluda polubiłam :)

Wrzucam moje zmagania z enviro:

gory.jpg

las_zima.jpg

oraz walka z walorem

ciri.jpg

ruda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy dzięki wielkie :) Rajstop nie ma, rzeczywiście ciut za ciemne.

KhazadThard, thirdeye będę pamiętała o tych pędzlach, dziękuję za radę, z tymi planami zawsze miałam problem, chyba dlatego, że wszystko chcę dokładnie pokazać, a tu potrzebna hierarchia ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona pewnie dlatego lepiej wyszły bo je męczę znacznie dłużej ;) to moje pierwsze enviromenty, jeszcze dużo pracy przede mną (nie to, że narzekam :P) zdaję sobie sprawę z tego, że niektóre zagadnienia u mnie kuleją, przez wiele lat rysowania gdzieś mi umknęły np. walor, przestrzeń

 

kończę ględzić i wrzucam kilka prac:

 

anatomy02.jpg

 

anatomy03.jpg

 

fairy.jpg

 

gdyby ktoś chciał po krytykować lub poradzić to bardzo proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo sympatycznie malowane :) W drugim akcie sypnęła się prawa ręka (tzn jej lewa :) - zbyt masywna, że tak powiem, wyszła. Ostatnia kolorowa praca bardzo fajna :) ciekawa. Co można doradzić, wydaje mi się że w ostatniej - skrzydlata kobitka :) byłaby bardziej naturalna jak by tak bardziej jej zróżnicować dominujący brąz (może tam gdzie cień to bardziej ochłodzić itp)(no i jej prawa noga jak się przyjrzeć dużo za gruba - udo:P) Ogólnie fajnie się odbiera całą tą prackę, lekko bajkowy, fajny klimacik, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aryk: dla mnie jej prawa jest bardziej masywniejsza ;) myślałam, że skrzydlatą kobitkę odpuszczę, miało być coś innego, ale pomyślałam, że ją jakoś poratuję i w sumie taki spontan wyszedł. Hmm z cieniami mam problem, wiec może ochłodzenie ich będzie dobrym wyjściem, tak czy siak zawsze boję się, że wyjdą "brudy" i nie wiem jak się przed nimi ustrzec. Dzięki za uwagi :) Pozdrawiam

 

serio: dziękuję :) wymiana miniaturki będzie rozważona ;) Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie wrzucam kolejne prace:

 

pink.jpg

 

kolejny Horus, tym razem mroczny ;)

horus2.jpg

 

syrena. Miał być speed, ale zaczęłam go męczyć i w sumie nie jestem do końca zadowolona. Chyba nad nią popracuję, wydaje mi się, że coś ciekawego może wyjść

fish_nimf.jpg

 

kolejna latająca kobitka, kolorowo dla relaksu

fairy01.jpg

 

Uwagi bardzo mile widziane :)

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,pracujesz z materiałami referencyjnymi?

Co do syreny to chyba trochę proporcji zabrakło,tzn konkretnie w kwestii nóg,

Lewa noga ma jeszcze coś w rodzaju zgięcia w kolanie,prawa już cała prosta ale wydaje mi się że pozostawienie rozsądku proporcji/anatomii ludzkiej do poziomu kostek + gdzieś tam zamiast stóp płetwa by wyglądało lepiej.

Ogółem praca ma bardzo fajny klimat,tylko może pochłonęłaś się efektem i dałaś się nim oczarować,a pamiętaj że to widza masz czarować wiedzą której on nie zna a ona będzie Twoim atutem,by go zaciekawić ;)

Co do latającej,także ma świetny klimat tylko jeśli stoi to jakoś Jej nogi uciekają,

rób tak jak radzą na forum, flipuj obraz oglądaj w oddaleniu i wyłapuj błędy ;)

No a pajęczyca to już w ogóle stoi w innym wymiarze niż całość, ogólnie mam mieszane uczucia co tu się dzieje.

Warsztat masz dość opanowany, teraz najciekawsze przed Tobą- kompozycja, czytaj historia którą opowiada światłocień i układ linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy: przeważnie z referkami, ale nie zawsze. Dzięki za rady, przy syrenie rzeczywiście skupiałam się na klimacie. Teraz, jak patrzę z perspektywy czasu, to kilka rzeczy mi nie "leży". Pajęczycę zostawię bez komentarza;)

 

Mały update: praca zaczęta dosyć dawno. Męczyłam ją ostatnio, moim zdaniem poszło to w dobrą stronę. Jestem zadowolona, bo coś ruszyło.

do not disturb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajnie i pełna wyrazu choć chyba zbyt poważna czy przestraszona,

spróbuj z uniesioną brwią i ustami i szyderczym uśmiechem, niech ma tą kokietę na twarzy wypisaną.

Jak coś konceptujesz możesz parę szybkich szkiców robić twarzy to sobie zobaczysz który Ci lepiej pasuje.

W sumie już widzę w wyobraźni tak poklatkowo, wzrok pokusy, odsłania piersi...

a tu "Don't Disturb!" i taki zonk xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo nowych ciekawych rzeczy :>

 

mi osobiście bardziej sie podoba fairy w googlach niż syrena, i jeśli miałabym wskazywać, które lepiej by było żebyś wykończyła, to tą wróżke. Jest ciekawsza i oryginalna, zarówno w pozie jak i designie. Syreny generalnie są fajnymi stworzeniami, ale nie w takim miksie : design disneya ale namalowane w realistycznym fantasy. ;D

 

Horus strasznie sztywno siedzi, i wynika to z niekonsekwencji perspektywy tła. Zawsze jak zaczynasz malować postać postaw sobie na "wymyślonej podłodze" KRZYŻYK który ustawi Ci perspektywę. mówię serio ;P sprawdź to zobaczysz ile to daje.

 

portret panny z kwiatem mi się nie podoba, bo mógłby być bez większego problemu bardziej wykończony, ale Tobie sie już najwyrażniej nie chciało :P moim zdaniem mogłabyś do tego wrócić i to podkończyć. Po co takie dobre prace zostawiać na tak niezadawalającym poziomie. Przecież umiesz wykańczać :P

 

Ostatnia praca bardzo zacna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy: nie wiem, czy będzie ochota na poprawki tej pani, może kiedyś ;)

telthona: dzięki wielkie, miło słyszeć; metodę z krzyżykiem wypróbuję. Myślałam żeby dokończyć fairy, ale trochę bym ją pozmieniała;z perspektywy czasu widzę więcej błędów, a to mi się bardzo podoba:P zapewne ją wykończę :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna buzia w tym drugim, i wloski tez jej ladnie zrobilas, z tych trzech wrzut podoba mi sie najbardziej, choc zepsulas jej piersi krecha cienia pomiedzy nimi, mozna by jakos ladniej to zacieniowac i wyciagnac te formy ;) W pozostalych dwoch jak dla mnie, troszke mozna by poszalec. Drzewa stoja uberprosto, z przodu jakies takie raczej malo wymyslne krzaczory, ta wrozka to tak zawisla w powietrzu i wisi, niby patrzy sie na ten kamiec zalany juchą, ale jakos nie bardzo ja to rusza, no mozna by to jakos troche bardziej epicko pokazac i opowiedziec. Na tej lasce u gory tez wydaje mi sie, ze mozna by pokombinowac jeszcze sporo, jakos wyrazniej pokazac chocby jakies zarysy kostek, miesni itd., czy po prostu ustawic ja w jakiejs fajnej pozie. To taka garsc rzeczy, ktore mi tak wpadly w oko i ktore wydaje mi sie, ze moglyby te prace popchnac na jakis kolejny poziom, bo generalnie odbior jest przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocnek: co do krechy cienia pomiędzy piersiami, nie chciałam by za bardzo skupiały uwagę, twarz miała być najważniejsza. Choć przyznaję, że można by nad nimi jeszcze popracować. Dzięki wielkie za ogólne uwagi, postaram się następnym razem wprowadzić je w życie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny portret. Na miniaturce wygląda gorzej niż w powiększeniu. Koszula jako materiał wyszła ok, ale pasek na niej już gorzej. Koronka spoko (to na pewno dalej męskie wdzianko? =]) Ucho ... nieee no ucho do poprawy przy takiej ładnej głowie która swoją drogą ma nawet dobrze wydobytą bryłę. Brakuje głębi kolorów skóry. Blur w tle mi się nie podoba - nie pasuje. Postać jest malarsko/rysunkowo potraktowana a blur jakby wycięty ze zdjęcia. Pzdr.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności