Skocz do zawartości

Teczka 2D: Piret


Piret

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Emmilius i CUKIERASS dzięki wielkie za uwagi. Jak naniosę poprawki, wrzucę ponownie. Bardzo przydatne, szczególnie z kolorami skóry, jakoś nie zwróciłam uwagi na to. W międzyczasie powstał kolejny koncepcik- postać drugo lub trzecioplanowa.

Pozdrawiam.

Wiwienna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Uwielbiam koncepty postaci robić. Choć ostatnio próbuję też swoich sił w enviro. Kobitka powstawała ok 25 godzin. Schodzi z tym dłużej, jeżeli strój ma mieć więcej detalu, attachmentów (zwłaszcza jeżeli postać jest pierwszoplanowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacnie sobie radzisz kobito! ;> fajnie wymodelowałaś jej kiecke i czepek, sprzączka/klamra u pasa mogłaby byc bardziej metalowa... ogólnie nie widze szczególnie rażących błędów/bugów, koncept jak koncept, widać co jest pięć i do tego cąłkiem przyzwoicie wyraźnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) typu plecak, torebka, szal, apaszka, kapelusz, pasek, broń itd. Musi wszystko grać, kolorystycznie również. Robiąc później modele można takie postacie modyfikować poprzez dodawanie tych attachmentów lub odejmowanie ich, czy zmieniając ich teksturę. Nie ma głupich pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore: masz rację z tą sprzączką. Chyba będę musiała wziąć materiały "pod lupę".

thirdeye: dzięki. Może następnym razem znajdą się i orzeszki ;)

 

Wrzucam enviro, nad którym pracowałam w "międzyczasie". Wiem, że gdzieś po drodze siadła perspektywa. Tak czy siak jestem zadowolona. Pozdrawiam.

oscarsborg_06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie enviro jest super, ładny detal i ogólny klimat obrazka. W ostatniej pracy najbardziej kuleje postać. Podczas gdy sam render jest całkiem okej, nie działają po prostu proporcje i kompozycja.

 

Keep goin'!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło ostatniego obrazka bardzo mi się podoba - super kolory. Natomiast "topielniczka" z dzieciakiem jak by z innej bajki. Poza tym co napisał Rothbart - to oświetlenie i anatomia w tej postaci mi nie pasuje.

Pozdr.

 

EDIT: a te obwisłe piersi są przerażające :)

Edytowane przez Designer79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta w poście 52

 

centralna kompozycja -

wrażenie płaskiej klatki piersiowej aż po szyje

kołnierz dobrze wygląda i chusta na głowie oraz spód kiecy najlepiej ujęte elementy bryły

w tej czerwieni jak dla mnie jeszcze trochę mało głębi koloru tzn zróżnicowania w tych cieniach czegoś brakuje koloru dopełniającego chyba

ten zielony sznur jest po prostu beznadziejny wygląda jak tania guma zakrapiana benzyną

dłoń kobiety coś nie tak a ta z tyłu mimo że schowana to jeszcze jakaś pokrzywiona nienaturalna pozna jakaś, barki równolegle do bioder i do podłogi nuda

 

 

 

Zimowe enviro

 

Beznadziejny padający śnieg no nie mogę go tak samo te drzewa to po prawej chyba jakby miało bevel tanio to wygląda...

Brak równowagi ziemia niebo na ziemi masę detalu a niebo takie płaskie rozmazane, i te góry takie słabe to

lekko za mocny glow maszynerii może po prostu za biały sam nie wiem

to drzewo po prawej jest za ostre wygląda jak wklejone

mimo że masę fajnej treści się dzieje na placu to jakoś tak pusto :(

Widać troszkę wklejone zdjęcia nie do końca się to klei jak dla mnie

w tej kompozycji ta machina jest na środku tylko po lewej chyba podczas tworzenia kompozycja była inaczej

fajny samochód szkoda że tylko jeden albo że tez jest po lewej

 

 

Zielone paskudztwo

 

To dopiero wygląda jak plastik z brokatem na dodatek, beznadziejne dłonie

zbyt regularny brzuch

głowa nie ma szyi

brzydkie drzewa

świetny brzeg rzeki

fajna perspektywa powietrzna

zameczek jest infantylny

 

widać postęp, ród speedy :P

i zmień sposób na drzewa dla mnie to nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła torsu w 1 szkicu jest suuper, jestem pod wrażeniem. Skrzydła jednak i tylne nogi wydają się zdecydowanie za małe. W szkicu B&W ta czerń trochę psuje odbiór. Drzewa są za małe w stosunku do postaci, no i staraj się też nie obcinać nóg ^^

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaVV, Rotcore: co do nóg to się zgadzam. W przyszłości zwrócę na to uwagę ;)

n-pigeon, Pinokio: cieszę się, że się podoba.

Dziękuję wszystkim za komentarze, są mobilizujące.

 

Kolejny UP. Uwagi bardzo mile widziane. To moja pierwsza praca, w której używałam aż tyle zblurowanego pędzla. Mam nadzieję, że nie przesadziłam. Trochę ze zdjęcia, ale większość z głowy. Pozdrawiam ;)

 

Isadora_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są biusty i biuściki;)

Lucek: przyjęłam, że sutki powinny się znajdować o "głowę" niżej, licząc od brody (mam nadzieję, że nie namieszałam:P). Może cięcie torsu w tym miejscu sprawia też, że biust wydaje się zbyt wysoko.

Monttsserat: Teoretycznie powinna być bez push-upa.

telthona: dzięki. W sumie masz rację, mogłam w niektórych miejscach bardziej je dopracować.

 

Dzięki wszystkim za komentarze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te ostatnie szkice postaci, tylko troszkę takie sztywne.

Spróbuj porysować dynamiczne pozy.

Zaobserwuj jak gesty, które naszkicowałaś wyglądają w rzeczywistości. Mam wrażenie, że Ty je zgadujesz i dlatego momentami są takie niewiarygodne (drugi szkic od góry).

Powodzenia dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piret i jej Piretka hehe.

 

Powalcz jeszcze nieco z okuwami na buty i twarza, bo na niej miejscami robi sie plasko, tak pozatym jest niezle, zadblas gdzie niegdzie o fajne detale ( rekojesc szpady ).

 

EDIT: Sekunde, hmm czy ta szpada nie byla wklejona? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twarz moze tak wyglądać, bo ciut długa szyja się wydaje i przez to głowa jakby wysunięta do przodu, efekt potęguje rozpłaszczająca się z jej lewej strony szyja

lewą noge na zewnątrz bym skręcił żeby ciężar bardziej na niej oprzeć, wtedy druga stopa moze zostać taka niezdecydowana ;]

trochę dziwnie trzyma też ten floret czy co to jest, chyba wczesnej miał być ostrzem do góry coś mi się wydaje,

całość bardzo fajna misie najbardziej podoba od obojczyków do cholewek butów

pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze:)

 

ICE: Hihi no tak, Piret i Piretka;) rapier nie był wklejony. Rysując go posiłkowałam się referencjami. Dorzucam CU.

Piret_03_CU.jpg

Z tymi okuciami mogłabym jeszcze powalczyć. Dzięki.

Joel: dzięki. Z tymi cieniami to prawda, nie wiem dlaczego, ale się ich boję :P

Swiezy: rzeczywiście był przemyślany. Powstał na podstawie szkicu, ale i tak nie obyło się bez małych zmian.

kontur: jak tak patrzę, to zgadzam się z Twoją uwaga i kolegów powyżej, że twarz trochę za płaska wyszła. A postać rzeczywiście z opowieści ;)

Soulinka12: dzięki wielkie :)

yarosh: zawsze miałam tendencję do rysowania długich i cienkich szyi (po mandze zostały zbyt duże oczy :P), co do ułożenia dłoni, to wybrałam może zbyt bezpieczne, może przez to wygląda trochę nienaturalnie, jakby coś innego miało się w jej dłoni znajdować. dzięki

telthona: dzieki. Już drugi raz, włosy nie umknęły Twojej uwadze:P U mnie na monitorze kolory są nasycone (mam Eizo) więc nie wiem, gdzie tkwi błąd.

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ym fajna. Dla mnie rzucają się dwie rzeczy, znaczy biust. Talia, lewa strona przejście w prawą pierś, jakiś galimatias tam mały jest, przechodzi, nie przechodzi, więcej, mniej... ;)

 

Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel: dzięki. Z tymi cieniami to prawda, nie wiem dlaczego, ale się ich boję :P

 

Ależ właśnie to jest to Piret :). Ot twoja bariera do level up'a. Nie bać się tych cieni. Jesteś jak ta dziewczynka, która sobie dziubie, dziubie i to dziubanie ładnie wychodzi - mówimy o rysunku. Ale jeśli chodzi o bryłę brakuje ci odwagi i doświadczenia, a doświadczenia dlatego, że nie masz odwagi :). Twoje prace malarskie są ciągle rysunkowe, bo nie chcesz przykryć rysunku, tylko go kolorujesz :). Charakter materiału oddajesz bardzo dobrze, najlepiej całokształtowo zrobione są te bufy ma ramionach. Remedium? Nie wiem, nie jestem znawcą, ale od siebie mogę spróbować coś doradzić, może podziała?: Namaluj coś nie robiąc rysunku ani detalu, musisz sobie wyobrazić te uda jako cylindryczne formy mające swoje miejsce w przestrzeni. Nie patrz na nie jak na nogi, ręce, oczy. Patrz jak na plamy.

 

EDIT: Jako przykład polecam pracę Kolsgi w TSP :).

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Joel. Wezmę sobie to do serca. Dużo prawdy w tym. Ciężko się przemóc, ale będę próbować :)

Odgrzewany rysunek, zaczęty dosyć dawno. Miałam na uwadze to, co napisałeś Joel. Nie wiem, na ile mi się to udało, ale ja osobiście jestem zadowolona. Błędy są, ale i satysfakcja też. Pozdrawiam.

 

czarodziejka 2_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, osobiście dla mnie masz całkiem fajnego skilla i podoba mi się to co działasz. Aczkolwiek ręka trzymająca kulę wydaje się nie proporcjonalna, pewnie brzydko się zlewa przez to samo natężenie światła na przedramieniu do nadgarstka jak i na tricepsie/ramieniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło tutaj chyba najwięcej tu miesza,

świeczka daje kameralne głębokie cienie i ma dość mały zasięg, a tutaj twarz bardziej oświetlona jest od świecy bardziej niż nogi,

latour42swieca-twarz64.jpg

 

poza tym nie wiem po co wprowadzona jest ta niebieska poświata u dołu, niepotrzebnie konkuruje ze świecą,

 

poza tym jej prawy bark wydaje się być wybity i przesunięty za daleko, z nogami tez troszkę nie do końca się mi widzi, ale to już kwestia tego jak kręgosłup jest ułożony (jedno z dwojga)

 

tak czy siak ja bym się zdecydował na jedno główne światło ( w tym przypadku chyba kula) i delikatnie dopełnił drugim wywaliłbym poświatę u dołu bo odciąga wzrok i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za komentarze :)

Kalberos: plastikowatość w sensie "głupia lala" czy może coś innego? ;)

Swiezy: racja względem ręki, jak tak zmrużę oczy to za bardzo się zlewa. Można by inaczej tam podziałać.

yarosh: zgadzam się i przyznaję, że takie podejście odpuściłam już na samym początku. Nie przestudiowałam tego. Niebieska poświata wzięła się z tego, iż wcześniej kadr był szerszy i obejmował okno oraz trupa mężczyzny leżącego na łóżku. Początkowy zamysł był jeszcze inny. Dlatego zrezygnowałam z tamtych elementów, ale poświata została. Za dużo było tego wszystkiego.

thirdeye: ;)

Soulinka12: mama nadzieję, że kolejne podejście będzie jeszcze bardziej odważniejsze :)

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności