Skocz do zawartości

Dragon Age II - trailer


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, pewnie że lepsze. Ale akurat w tym mi czegoś brakuje. Poza tym jakieś delikatne nieciągłości i chaos montażowy i operatorski się wkradają.

Za to chciałem zauważyć, że co prawda nie wiem czym machali goście od mocapu, ale w animce nie mam wątpliwości że to są miecze i topory, a nie kijki;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma co, narobiło mi smaka na grę ;]" ciekawe,, jak przeciez ten filmik nie bedzie miał wiele wspólnego z prawdziwą grą.. To nie filmik wyrenderowany na silniku gry;) ..

 

W ogóle zastanawia mnie dlaczego taka firma potężna jak EA zleca wyprodukowanie filmiku jakiejs węgierskiej firemce,, zamiast nie stworzyc tego w swoim studiu?? CIęcie kosztów? Lepsza jakość? Niedocenianie własnych grafików? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robia tak dobrze bo od zawsze mieli parcie na jakosc a nie na szybkosc .W Polsce sie tez powoli zmienia na takie podejscie ale chyba bardziej w branzy gierkowiej niz " filmowej".

Ludziom z reklam ciezko przelknac ze np postac trzeba rzezbic na maxa dlugimi tygodniami jesli nie miesiacami i ze trzeba zatrudnic specjalistow a nie studenciakow .Podobnie jest z animacjami i texturami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom z reklam ciezko przelknac ze np postac trzeba rzezbic na maxa dlugimi tygodniami

Bo ratuje miliony istnień i choni nas przed globalnym ociepleniem. nie wiem jak mozna modelowac postac dlugimi tygodniami, chyba ze na 3ci dzien robisz palcem dziure w kroczu i modelujesz wnętrze aż do języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowne udzialy w Digic ma dwoch gosci.

Jeden to taki tamtejszy Kulczyk, najbogatszy czlowiek na Wegrzech, buduje mosty, osiedla mieszkaniowe i dla sportu ma tez imponujace studia filmowe ( gdzie powstawal miedzy innymi Hellboy i Uczen Czarnoksieznika ). Digic to tyci odlamek tego studia.

Drugim jest Amerykanin wegierskiego pochodzenia, wziety hollywodzki producent filmowy. Na koncie ma Terminatory, Die Hard, Total Recall, i w cholere innych filmow.

 

Jeden ma kapital, drugi kontakty, do tego ta firma nie musi nawet zarabiac, bo to takie troche hobby tego bogatszego pana.

Sam talent i upor nie wystarczy, zeby moc tak cisnac na jakosc.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee. Czegos nie rozumie. Wychodzi na to, ze ta firma to kaprys bogatego goscia? Nie ma tak, ze typek, ktory ma kase inwestuje kaske w cos, co nie przynosi dochodu i jest to tylko jego zachcianka. Po prostu, ci goscie sa dobrzy. Dobra, robili przy duzych produkcjach, bo maja kontakty. Ale kontakty sa nic nie warte bez ludzi , ktorzy wyrobia im ta jakosc. A maja, co widac na zalaczonym obrazku, ludzi , ktorzy sie wyrabiaja. I jak to Jacenty napisal, nie sa to napewno studenciaki, albo leszczarnia, ktora rzezbi za fryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee. Czegos nie rozumie. Wychodzi na to, ze ta firma to kaprys bogatego goscia? Nie ma tak, ze typek, ktory ma kase inwestuje kaske w cos, co nie przynosi dochodu i jest to tylko jego zachcianka. Po prostu, ci goscie sa dobrzy. Dobra, robili przy duzych produkcjach, bo maja kontakty. Ale kontakty sa nic nie warte bez ludzi , ktorzy wyrobia im ta jakosc. A maja, co widac na zalaczonym obrazku, ludzi , ktorzy sie wyrabiaja. I jak to Jacenty napisal, nie sa to napewno studenciaki, albo leszczarnia, ktora rzezbi za fryty.

 

 

Ciekawe czy maja tez wstawione lozka do firmy zeby kolesie nie musieli tracic czas na dojscie do domu tylko przez 16 h na dobe robic do porzygu :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba bardziej chodzi o to, ze take studio nie musi zarabiać na siebie np. przez pierwsze 2lata, jezeli jest czescią wiekszej machiny. Nie kazdy ma taki komfort.

 

Też jestem ciekaw czy maja łóżka, jak się dostaniesz tam jacenty to napisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie studio moze sobie pozwolic po prostu na dowolne inwestycje. W sprzet, w ludzi, w pipeline. Moze sciagnac w pierwszym okresie supervisorow , ktorzy robili w zyciu cos wiecej niz packshoty, i tak dalej. Moze tez placic ludziom lepiej "niz na fryty" bez specjalnego wysilku.

 

Kazda firma jest nastawiona na zysk, ale jest roznica jezeli wlasciciel moze sobie pozwolic na przyklad na 3 czy 5 lat strat w czasie budowania pozycji na rynku .

 

Poza tym mozna miec samych bogow grafiki, ale bez organizacji i bez producenta z mega kontaktami to sie skonczy jak "Dear Anne" - pamietacie to jeszcze? Tam pracowala sama smietanka. Placili tez bardzo ladnie.

 

I jeszcze link na deser : http://www.kordastudio.hu/?scr=view_content,ld&iid=115 - z bliska wielkosc tych studiow poraza. Nie ma nic tej skali w Polsce. Nawet Alwernia sie chowa. Tam jest kawal ulicy Nowojorskiej zbudowany bodaj do Hellboya za dwa miliony dolarow, ktory zostal jako stala dekoracja. Robi to spore wrazenie.

 

Ich firma gradingowa jest rozlozona na powierzchni ktora w Polsce zajelyby 3-4 studia podobnej wielkosci. Naprawde widac, ze sie nie musza szczypac z kosztami.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich firma gradingowa jest rozlozona na powierzchni ktora w Polsce zajelyby 3-4 studia podobnej wielkosci. Naprawde widac, ze sie nie musza szczypac z kosztami.

 

Zgodzę się z tym zdaniem, ...uważam że w takich firmach pracują ludzie którzy zarabiają godnie odwalaja swoją robote w okreslonym czasie i ida do domu i to wynagrodzenie im wystarcza - mają swoje miejsce w szeregu, ci ambitniejsi 'ścigacze' mają więcej roboty i kasa większa, przykładowo - po zagraniu w bioshoka widziałem udział ludzi pracujących nad tą grą (w napisach końcowych) było ich naprawdę wielu, nie sądze ze każdy z nich pracuje cały czas ponad norme, zresztą są i systemy zmianowe wtedy odpada całkiem czas nadliczbowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robia tak dobrze bo od zawsze mieli parcie na jakosc a nie na szybkosc .W Polsce sie tez powoli zmienia na takie podejscie ale chyba bardziej w branzy gierkowiej niz " filmowej".

to chyba zyjemy w roznych "polskach" ;)

 

Ciekawe czy maja tez wstawione lozka do firmy zeby kolesie nie musieli tracic czas na dojscie do domu tylko przez 16 h na dobe robic do porzygu :P ?

"przeciez to nasza pasja wiec to powinno byc cale nasze zycie" ;) to nie moje zdanie, to cytat jedynie, pewnie znany wszystkim w naszym kraju ;)

 

ja mam wrazenie Baggins ze usprawiedliwiasz wegrow za ich naprawde niesamowita jakosc i ze moga sobie na nia pozwolic a my biedni polacy musimy miec parcie tylko i wylacznie na szybkosc i przez to warunki pracy w branzy filmowej i growej w polsce sa rozgrzeszone i moga byc takie jakie sa

 

swoja droga Digic po prostu miazdzy i tyle, i zeby stworzyc podobna firme u nas trzeba koniecznie zmienic sposob myslenia tych ludzi u "gory", mam nadzieje ze cos takiego sie stanie, z drugiej strony watpie w to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e=mc^2 - Usprawiedliwiam? To nie do końca pasujące słowo. Piszemy o tym samym. Przedstawiam po prostu szerszy obraz, bo akurat coś tam wiem na temat tego studia, byłem w Korda, korespondowaliśmy z ludźmi w Digicu. Wielu z nich jest już w innych studiach zresztą

 

Zwracam uwagę po prostu, że tego typu jakość to nie tylko zasługa grafików. W Polsce moim zdaniem jest już potencjał na robienie takiej jakości, czy z pomocą kilku specjalistów z zagranicy czy bez, ale nie ma jeszcze firm, które mogą sobie pozwolić na robienie tylko takich projektów, szefów, którzy chcą się w to bawić zamiast kupować zabawki, ani klientów, którzy za taką jakość są w stanie zapłacić.

 

Ilekroć po prostu jak słyszę teksty w rodzaju "o ktoś tam może a u nas w Polsce to kicha i syf i olaboga" to szczecina mi się jeży na plecach - bo tego nigdy tak prosto się nie da podsumować. To zawsze zestawienie większej ilości czynników.

 

Znowu mi się przypomina "Dear Anne" , gdzie zresztą pracowało paru Polaków - gdzie wydano bez sensu jakoś 7 milionów euro, zatrudniono bardzo dobrych grafików, gwiazdy cgtalka, ale zabrakło producenta z jajami i reżysera. Takie rzeczy zdarzają się wszędzie, nie tylko w Polsce.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins - w ogolnosci sie z Toba zgodze ale w szczegolnosci ju nie do konca ;) Nie wiem czy widziales czy nie:

Dla jaj nakrecona scena akcji przez jakichs tam kolesi - AE, Action Essentials od Kramera i jest niezle. Teraz pokaz mi cos z podobna dynamika i efektami w polskim, komercyjnym kinie. Linda w Psach strzelal z kapiszonow a pozniej - przyznaje sie bez bicia, ze nie sledzilem polskiego kina akcji (o ile jest cos takiego w ogole). Ostatnia akcja jaka widzialem byla w tej reklamowce w ktorej z reszta sie przewijales. Nie wiem jakie czynniki wchodza tu w gre ale na pewno nie jest to kasa w az takim stopniu skoro dzieciaki moga nakrecic cos takiego...

Swoja droga co Polacy sie tak czepili tego tematu wojny i historii... To troche tak jakby Amerykanie same westerny krecili :/

 

W temacie zawsze mi sie przypomina ten kawalek :D

http://kuba.plejada.pl/9,5427,1,0,olivier_janiak_i_jacek_braciak,wideo.html

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie studio moze sobie pozwolic po prostu na dowolne inwestycje. .

 

w Polsce tez jest takie studio . Nie pamietam jak sie nazywa ale znajduje sie kolo krakowa Zalozyl je byly wlasciciel rmfu . Utopil w nie grube miliony i jakos nie moga zalapac kontratu . .Kasa to nie wszystko.. A Digic zalozyl nie byle kto tylko czlowiek z doswiadczeniem ,ktory zdobyl kapital , co z takim portfoliem pewnie nie bylo trudne i efekty poprostu widac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba zyjemy w roznych "polskach" ;)

 

 

"przeciez to nasza pasja wiec to powinno byc cale nasze zycie" ;) to nie moje zdanie, to cytat jedynie, pewnie znany wszystkim w naszym kraju ;)

 

 

 

Tak mi sie przypomnialo znam takiego kolesia co tak byl nakrecony na bycie debesciazem ze pracowal w tybie 24 godziny pracy i 12 h snu a z czasem przeszedl na 48 h ciaglej pracy i 12 h snu ale ponoc wymiekl przy tym.

Czasem se tak mysle ze ta branza swirow samych przyciaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi niezle linki ;) pasujace do siebie, heh te dzieciaki pokazaly wieksze kino akcji niz pewnie wszystkie nasze filmy i seriale razem wziete ;) czepiamy sie tej historii i wojny bo wiesz my ja po prostu lubimy;) to taka nasza duma narodowa ponoc ;)

 

jacenty najgorsze jest to ze tacy ludzie sa czesto decyzyjni w roznych firmach i to w zasadzie smutne jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeehhh a mi sie szczecina jezy na plecach jak zaczyna sie gadka na temat braku kasy na projekty. Zrozumialbym, gdybysmy tu mowili o jakiejs malej firemce ze slaska, co skrobie banery na potrzeby www, czy cokolwiek. Ale tu przedmowca wypowiada sie w imieniu firmy, ktora trzyma za morde wiekszosc rynku reklamowego w Polsce. Ja rozumie, ze to typowo polskie, ze zawsze jest gadka szefa, ze nie ma kasy, po czym czif wsiada do jednej z kilku bryk, a kazda z nich jest warta tyle co moje pierwsze mieszkanie i odjezdza. Ja to rozumie. Ale takie gadki niech zostana w firmie. Tam sobie mozna indoktrynowac towarzystwo jak sie chce, ale to jest forum publiczne i mowiac takie banialuki trzeba sie liczyc, ze ktos to wypomni.

Apropo budowania pozycji na rynku, tez to jakies takie gadanie. Wcale to nie wiaze sie ze stratami, wystarczy dobrze wykonywac swoja prace.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeehhh a mi sie szczecina jezy na plecach jak zaczyna sie gadka na temat braku kasy na projekty. Zrozumialbym, gdybysmy tu mowili o jakiejs malej firemce ze slaska, co skrobie banery na potrzeby www, czy cokolwiek. Ale tu przedmowca wypowiada sie w imieniu firmy, ktora trzyma za morde wiekszosc rynku reklamowego w Polsce. Ja rozumie, ze to typowo polskie, ze zawsze jest gadka szefa, ze nie ma kasy, po czym czif wsiada do jednej z kilku bryk, a kazda z nich jest warta tyle co moje pierwsze mieszkanie i odjezdza. Ja to rozumie. Ale takie gadki niech zostana w firmie. Tam sobie mozna indoktrynowac towarzystwo jak sie chce, ale to jest forum publiczne i mowiac takie banialuki trzeba sie liczyc, ze ktos to wypomni.

Apropo budowania pozycji na rynku, tez to jakies takie gadanie. Wcale to nie wiaze sie ze stratami, wystarczy dobrze wykonywac swoja prace.

 

No to typowe dla polskiej mentalnosci ze narzekac narzekac ze idzie wujowo zeby pracownicy ci nie skakali do gardla :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi niezle linki ;) pasujace do siebie, heh te dzieciaki pokazaly wieksze kino akcji niz pewnie wszystkie nasze filmy i seriale razem wziete ;) czepiamy sie tej historii i wojny bo wiesz my ja po prostu lubimy;) to taka nasza duma narodowa ponoc ;)

 

jacenty najgorsze jest to ze tacy ludzie sa czesto decyzyjni w roznych firmach i to w zasadzie smutne jest

 

 

No akurat kolo zostal leadem w jakiej podrzednej firemce .Hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa teraz dopiero doczytalem watek :) cytat: Ciekawe czy maja tez wstawione lozka do firmy zeby kolesie nie musieli tracic czas na dojscie do domu tylko przez 16 h na dobe robic do porzygu :P ?

Mi sie wydaje, ze po prostu ich nie stac na wynajem mieszkań w wawce ....

 

bo robia dla chwaly i pocaluj w pupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności