Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 104: Dziki Zachód


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dawne indiańskie opowieści opowiadają o Ptaku Gromu. prawdopodobnie stworzenie istniało naprawdę, a był nim Teratornis - http://en.wikipedia.org/wiki/Teratornis . Ja co prawda nieco wyolbrzymiłem nieco bestię, a i opisu wyglądu też nie trzymałem się dokładnie...

tsp_dzikizachod.jpg

bym zapomniał: kowboj na koniu z referencji (linku nie podam bo nie mogę znaleźć, jak ktoś ma ochotę to pewnie znajdzie)

 

Dobrze, że w końcu dyskusja, której przyglądałem się ostatnimi dniami, się skończyła, a każdy zajął się tym co potrafi najlepiej - malowaniem :]

Ja nie chcę osądzać kto jest Dobry, kto Zły i kto Brzydki...

 

Dla mnie TSP to przede wszystkim dobra zabawa, możliwość rozwijania swoich umiejętności oraz stymulacji swojej kreatywności. Tu często cały malarski kunszt schodzi na drugi plan, a liczy się przede wszystkim dobry pomysł (co widać w poprzednich edycjach).

 

tyle ode mnie... Adiós Amigos!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze! Czy ktoś jeszcze ma problem z wyświetleniem mojej pracy? (używam tego samego serwera co zwykle, nie wiem skąd ten problem)

 

Dla ciekawych jakich pędzelków użyłem, dołączam ich listę (chyba żadnego nie pominąłem):

pedzelki.jpg

jak widać używam raczej kilku, niż kilkunastu pędzli przy jednej pracy. Przy czym ogromną większość wydziergałem ostatnim pędzelkiem, bardzo dobrze mi się nim maluje. Pochodzą one ze standardowego zbioru pędzli, zestawu Kapitana Oczywistego, oraz Mathiasa Verhasselta.

 

udało mi się również wygrzebać refkę:

ref.jpg

 

co do nagrywania, fakt byłby to bardzo dobry pomysł, tym bardziej, że byłaby to dobra forma nauki dla wielu z nas, oraz pewna forma kontroli czasu powstania pracy ;)

 

co do mnie to najpierw muszę zainwestować w nieco lepszy sprzęt, bo przy plikach na których pracuję sam photoshop miewa przestoje, a niektóre teksturowane pędzelki mają wyraźne "lagi"... a co by było gdybym jeszcze włączył program do rejestracji obrazu z ekranu. poza tym często zdarza się, że podczas tego 1,5h trzeba na kilka/kilkanaście minut oderwać się od ekranu i tabletu, to telefon, a to herbatka... rozumiecie ;]

 

mrozik26 - moje "tajniki twórcze" to żadna tajemnica ;) najpierw pomysł, potem siadam do komputera... bardzo bardzo szybki szkic, żeby wiedzieć co gdzie mam ustawić, potem jedziemy z barwami, plamami, teksturowanymi pędzlami. Na sam koniec podkręcanie kolorków, wyostrzanie, koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Za namową Jarasa wrzucam speed portrety w klimacie Wild West klasy B zmiksowanego z tanim horrorem.

 

attachment.php?attachmentid=75600&stc=1&d=1289341338

 

attachment.php?attachmentid=75601&stc=1&d=1289341338

 

attachment.php?attachmentid=75602&stc=1&d=1289341338

 

attachment.php?attachmentid=75603&stc=1&d=1289341338

 

attachment.php?attachmentid=75604&stc=1&d=1289341338

 

Pokazuje całą serię. Do głosowania wstawiam murzyna w cylindrze :) Indianin przekroczył czas o jakieś 15 minut. Zombie priczer odpada, bo nie chcę religijnego startu w moim pierwszym TSP hehe. Szeryf jakiś zwykły.

 

Szeryf inspirowany mocno plakatem do Sabaty, Ksiądz z palca, twarz indianina z refki, twarz murzyna też trochę z refki. Bez malowania po fotach.

 

Dodaję refki dla spokoju.

 

Miała być jeszcze seniorita i gringo ale tajm się skończył.

 

tu chłopaki razem

 

http://img152.imageshack.us/f/allz.jpg/

Edytowane przez RycerzZenady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! zdążyłem:)

 

Niecała godzinka, wcześniej nie dało rady:

weste.jpg

 

Kurna wg. zegara forum nie zdążyłem :/ u mnie było 23:57

Nic to, temat fajny, malowanie i tak było dla frajdy.

Wrzucam jeszcze refki (żeby nie było;)

westrefki.jpg

Edytowane przez konrad11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, że Rycerz (to chyba taka zastępcza ksywka co?:)coś pokazuje na tym forum. Już miałem się pytać miskahc czemu go tu nie ma. W końcu pozostali z Platige się tu przewijają :). Z chęcią obejrzałbym jakąś teczkę Jakuba z konceptami do hardkora albo cosik :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima idzie a tutaj gorąco jak w piecu do pizzy. Wspomniano tu o moim czarnym kocie z filmu wiadomo jakiego, chciałem nadmienić, że nigdy nie stosowałem "malowania po focie". Kadr był wynikiem tematu (DejaVu), ref-kę chyba każdy zna. Reszta prac, które wystawiałem do TSP była z głowy, a też głosy udało mi się zdobyć.

Poziom prac jest ogólnie mówiąc de motywujący :)

 

Tak nawiasem to regulamin TSP niczego nie precyzuje poza tematem i czasem.

 

matrix-deja-vu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności