Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 104: Dziki Zachód


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ci co próbowali bez żadnego wsparcia, całkiem z głowy - wyszli w sumie na frajerów, bo ich prace w 99 przypadkach na 100 gorzej wyglądają niż te "wsparte" :) Mówię teraz o TSP, nie dawnych mistrzach.

Dlatego napisałem - niech będzie wolno wszystko i wszystkim.

Niekoniecznie :) W ogole zawsze mnie dziwia tego typu dyskusje tutaj, czasem zamieniaja sie w najwieksza zmore tego forum (ooo a z banki bys tak umial?- tego typu sa te rozmowy najczesciej). Mysle, ze nie tedy droga, gdyz raczej na pewno nie ma tutaj osoby, ktora by potrafila zrobic wszystko z glowy nie wspomagajac sie refkami. Liczy sie, ze jest to twoja wizja, ty ja stworzyles wlasnymi rekoma, i guzik kogo to powinno obchodzic jak to bylo robione-liczy sie efekt i albo jest WOW albo jest BLEE :) I jesli byla tu poruszana kwestia camery obscura etc jasne, uzywano jej nalogowo i mowilo sie o tym od dawna. Choc ludzie czesto patrza przez pryzmat rangi danego malarza, i slusznie nie wazne jaki byl proces tworczy( w koncu kazdy master mial swoje tricki), a wlasnie koncowy efekt. To przeciez i tak wazne jak ty to sam odwzorujesz, jak skorzystasz z danej referencji. Nie kazdy zrobi to tak jak np Matejko to oczywiste. Wszystko zalezy od czlowieka, jego postrzegania, zmyslu i wyczucia. Kazdy jest inny i kazdemu co innego jest potrzebne dla przykladu jeden potrzebuje 1mln refek by stworzyc cos w miare fajnego, drugi tylko 3 bo chce np podpatrzyc rozklad swiatla kolor na zdjeciu dla niego sie nie liczy bo ma np dobrego czuja. Takich kwestii i drobnych smaczkow mozna by wymieniac w nieskonczonosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie na frajerów - czemu?

Umiejętność odnalezienia np. zdjęcia widoku który będzie pasował do zamysłu, siedział Ci w kompozycji to zupełnie osobna umiejętność której nabycie jest absolutnie konieczne.

Mogę się założyć że żaden szanowany grafik nie usiądzie Ci do zrobienia jakiegoś artu jeśli wcześniej nie zrobi sobie porządnego riserczu w sieci czy w swoich albumach.Gdzie kiedyś czytałem wywiad tylko nie pamięta z kim, nie wiem czy nie z Craigiem Mulinsem, że często szukanie zdjęć zajmuję więcej czasu niż samo malowanie. To jest element pracy - jeśli ktoś tego nie robi to nie jest frajerem tylko strzela sobie w stopę moim zdaniem poprostu.

Popieram i ta wypowiedz. Ale jak juz wspomnialem baza referencji jest niezbedna do wielu malutkich niuansow, ktorych po prostu nasza glowa nie pomiesci na raz by stworzyc skomplikowane mniej lub bardziej dzielo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje o co jest wogóle dyskusja... przeciwnicy fotek niech lookną sobie... do galerii TSP... Tam są prace nawet robione ołówkiem... lub z pikseli ... lub inne eksperymenty... czym te osoby udowodniły że da sie wygrać przed publicznością ... robiąc ołówkiem... lub innymi technikami które są daleko od fotografii cyfrowej...Nie ma schematów... jest tylko cięzka praca.. zamiast nawijać.. rysujcie...

 

Nevada Test Site

nevadatestsitea.jpg

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tr3buh>// Nie ma perspektywy za bardzo więc... daje się to zrobić w 1,5h... kształty samolotów i jeźdźca (maski) wziałem ze zdjęć... tlo na totalny odwal się.. fotki na drugim monitorze i jedziemy...

 

Czyli zrobiłem to o czym tutaj debatowali na górze.. że to czyste zło... itd

 

Chciałem żeby klimat był jak z reklamy fajek... nie pamiętam co to za marka była ..ale był taki cowboy... tam..

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że to czyste zło... itd

 

Nie czyste zło. Po prostu trochę dziwnie wygląda jak ktoś przychodzi z Big Mutha Cannon na pojedynek na szpady :)

Jednego nie lubię norden - robienia ze mnie tzw. głupiego jasia.

Co do rysowania - jak czas pozwoli to się postaram. Ale z kozikiem na strzelaninę nie przyjdę. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba reklama to była Malboro... ofkoz ;)

 

Ej ta dyskusja mnie rozsmiesza.... Juz kiedys powiedziałem kto jest przeciw uzuwania fot niech maluje kredkami. A druga sprawa czy w regulaminie TSP pisze ze ma byc malarsko? Albo realistycznie? Nie... Czy pisze ze nie mozna uzywac fotek? Nie. To po kiego taka dyskusja ja sie pytam? Mam wrazenie ze ten kto fot nie uzywa i psioczy na reszte najwyczajniej w swiecie nie potrafi ich uzyc..... Ludzie po to mamy CG zeby w 100% wykorzystywac to to ustrojstwo. Zobaczcie sobie na YouTube jak wielcy robia speedy - i w ktorym momencie wrzucaja tekstury bo wrzucaja. Tekstury, costom brushe po co tego uzywac? Juz mowie: BO JEST.

SCORPI uzyl samego okraglaka i daje glowe ze bedzie bardzo wysoko - czemu? bo rysuje a nie gada o rysowaniu.... ide na fajke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT wybacz, ale znowu mieszasz kijem w mrowisku.

Juz kiedys zaczales podobna dyskusje, zreszta to przewijalo sie juz tak wiele razy. Wez i nie debatuj, .....juz wogole.

 

A tak serio to wzial i bys cos namalowal ;)

 

 

Grzesiek jak zobaczylem twoja prace to odrazu chcialem oddac glos, ale Kuba i jego mysliwiec mnie rozwalil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne pracki sie przewijają;] musze przyznac ze ogolnie poziom 'forum' bardzo podskoczył w gore- tak trzymac;]

 

...ale o ile warsztat podskoczyl, o tyle sam klimat na forum jest dla mnie tandetny. Te dyskusje nie sa juz smieszne,ani załosne- to juz jakas inna liga sie tworzy;] Hejterzy probują znizyc dobre pracki do swego poziomu, a kozacy zaczynają za bardzo kozaczyc;] Bez nazwisk i xywek, ale to jakies mega jaja sie robią;]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam, wyjdę na laika. Mnie się dyskusja podobała. Może dlatego, że czuje się tu nowy i jeszcze tu takich nie doświadczyłem. Ja ciągle wierzyłem, że przerysowywanie z fotek (nawet jeśli są to własne kompozycje) to dla wszystkich jakaś profanacja. A tu proszę, otworzyliście mi oczy. Dzięki chłopaki ;)

 

Np. serio, to widzę że ostro z foty zrzynał :D

 

No nic, trzeba się brać do rysowania... maksymalna liczba opcji w ankiecie urosła -korzystajmy. Ciekawe czy któregoś dnia i 60 to będzie za mało. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że jednak takie dyskusje zachowują charakter forum na 'forum' :). Rozmawiajmy o tych sprawach, po prostu na luzie. Ja uważam, że jeśli chodzi o korzystanie z fot, to zależy co kto chce osiągnąć, a potem co twierdzi, że osiągnął. O ile dźwig jest niezbędną pomocą na placu budowy, o tyle na zawodach strongmanów nie wzbudziłby entuzjazmu u sędziów. Feng Zhu dla przykładu podkłada fotę na warstwę i potem pobierając kolorki z niej tworzy jakąś pracę w podobnej tonacji. Po co? Bo idzie szybko, a jedyne co się liczy dla pracodawcy, to efekt oraz szybkość. Z drugiej strony jeśli mówimy o typowym malowaniu jako malowaniu w sferze cyfrowej, to umieszczenie podmalowanej foty wśród prac, do których przykładali serce i wieloletnie doświadczenie mistrzowie byłoby moim zdaniem co najmniej niesmaczne. Więc tutaj wszystko sprowadza się do idei - jeśli ideą TSP jest zrobienie jak najlepszej pracy w jak najkrótszym czasie tak, by "wyglądała", to nie ma problemu z fotami. Oczywiście mieszają nam się tu interesy tych, którzy starają się osiągać poszczególne efekty MALUJĄC je(hello :]) i tych, którzy je wklejają. Mimo to, jeśli w zasadach nie ma żadnych przepisów o tym traktujących, to każdemu jako punkt odniesienia zostaje własny etos pracy. Ostatecznie jednak jestem za zachowaniem umiaru, bo idąc w myśl zasady "by wyglądało", ktoś mógłby dosłownie znaleźć w internecie fotografię, wrzucić jakiś artystyczny filtr w Ps'ie i po sprawie. Czy jest o tym mowa w regulaminie...? Nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze jeden dorzucę. Jechałem okrąglakiem i z głowy. Bo mnie to odpręża, a w TSP głównie biorę udział dla odprężenia. Ale poprzedni był z użyciem fikuśnych pędzelków i z patrzeniem na 3 foty - pustyni, nieba i konia. Wg mnie co kto woli i jak mu pasuje, przecież to dla rozrywki malujemy a nie toczymy batalii o niewiadomo co?

 

another_western_sketch_by_ethicallychallenged-d327t7g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jednak jestem za zachowaniem umiaru, bo idąc w myśl zasady "by wyglądało", ktoś mógłby dosłownie znaleźć w internecie fotografię, wrzucić jakiś artystyczny filtr w Ps'ie i po sprawie. Czy jest o tym mowa w regulaminie...? Nie ma.

 

W regulaminie może nie ma. Obowiązuje nas jednak coś dalece bardziej istotnego, a mianowicie prawo. To jakoś tak szło

 

"Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3"

 

Owszem, mowa jest też o inspiracji. Jak jednak jest w tym wypadku ?

Pozwolę sobie zacytować:

 

2csi7oy.jpg

 

Nie jestem prawnikiem, żeby rozstrzygać na jakim etapie następuje złamanie praw autorskich oryginału. Jeżeli jednak jest coś takiego jak granice dobrego smaku, to dla mnie taka działalność ją przekracza.

 

Owszem, malarze korzystali z modela. Nie widzę przeszkód żeby samemu zrobić fotografię i ją skopiować jako obraz. Można też, cytując oryginał, użyć fotografii z darmowego repozytorium zdjęć.

Jednak okradanie anonimowych autorów z sieci poprzez obcesowe kopiowanie ich zdjęć uważam za naganne.

 

Nicponim - nie masz racji. Nie czuję nienawiści, może co najwyżej niesmak. Mam odwagę się wypowiadać, ponieważ to co o mnie myśli środowisko grafików w Polsce nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, podobnie jak obelgi czy negatywne punkty reputacji na tym forum.

Doskonale rozumiem jednak także tych ludzi, którzy po cichu myślą podobnie jak ja ale nie mają odwagi się odezwać, bo może ucierpieć ich prestiż albo zaszkodziłoby to ich działalności zawodowej.

 

Ja jednak tak robić nie będę.

Chciałem też wykazać absurd tej sytuacji.

Mógłbym teraz wziąć oryginalną fotografię, zrobić na jej bazie nieomal identyczną pracę i oddać ją pod głosowanie. Czy miałbym do tego prawo ? W świetle rozumowania które tu przytoczono - mógłbym to uczynić, bo czy można "zarezerwować refkę" tylko i wyłącznie dla siebie ?

 

Być może jestem naiwny ale uważam że praca oddawana na konkurs powinna być bardziej autorska, nawet jeśli używamy materiału fotograficznego to jako materię twórczą albo luźną inspirację. Nie sądzę żeby akt skopiowania brył i światła z fotografii był aktem twórczym.

pzdr.

 

----------------

tst...

Teraz jest ten moment, kiedy zaczynacie na mnie wylewać kubły pomyj... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

w takim razie rozumiem ze kazdy z nas powinien zaopatrzyc sie w konia i od czasu do czsu robic z nim wypad na mala sesje fotograficzna do jakiegos pobliskiego wielkiego kanionu,

nie mowiac o paru innych stworzeniach i rekwizytach

 

mam nadzie ze przyszly spt nie bedzie dotyczyl prechistorycznych stworzen bo wszystkie znam tylko z reprodukcji

 

 

SBT czy ulicznych muzykow albo uczniow szkol muzycznych od czasu do czasu wykonujacych calkiem udane covery tez wsadzilbys do ciupy za kradziez?

SBT wydaje mi sie ze zyjesz w czarnobialym swiecie skrajnosci

Edytowane przez Bedyk
ef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

ciekawa dyskusja z tego wychodzi ale o tym mozna by napisac kasiazke... jak zotało powiedziane - globalna wioska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiecei ale dawni artysci nagminnie doslownie kopiowali 1:1 pozy np z michala aniola byl taki okres w malarstwie wloskim :)

Mnostwo jest obrazow bardzo podobnych do siebie a mazanych przez roznych malarzy. Czepianie sie tego to troche przesada.

Zwlaszca ze te nasze male bitewki maja na celu cwiczenie reki kompozycji koloru itp. Chyba prawie kazdy wielki artysta kopiowal dla ciwczen obrazy konkurencji i dawnych mistrzow.

Proponuje zakonczyc ta pusta dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiecei ale dawni artysci nagminnie doslownie kopiowali 1:1 pozy np z michala aniola byl taki okres w malarstwie wloskim :)

Mnostwo jest obrazow bardzo podobnych do siebie a mazanych przez roznych malarzy. Czepianie sie tego to troche przesada.

 

Moim zdaniem analogia nietrafiona, bo p[odczas tego "okresu w malarstwie włoskim" było oczywiste dla wszystkich widzów że poza została skopiowana 1:1 z Michała Anioła, a tutaj tak nie jest. Ja na przykład myślałem sobie "ale gość ma łeb, tego konia i kowboja tak narysować!". A tu się okazuje...

 

Proponuję dyskusję kontynuować, bo ja się tu ciekawych rzeczy dowiaduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh nie ma co afery robic - Grzesiek powinien zaznaczyc ze kon i kowboj z foty i tyle. Norden powiedzial od razu co i jak i nikt sie nie czepia. Szkoda tylko ze artysci wstydza sie przyznawac do stosowania skrotow, przez co widownia czuje sie oszukana jak wychodza one na jaw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wziąłeś się SBT77 w bardzo personalny sposób. We wcześniejszej dyskusji starałem się być grzeczny i przedstawiać rzeczowe argumenty w dyskusji która i tak w moim personalnym mniemaniu jest bez sensu. Pozwól że dobrze zrozumiem -

Oskarżasz mnie konkretnie o kradzież (sic!) Dlatego, że wyciąłem maskę ze zdjęcia i po niej dopiero jechałem? Mogę Ci jeszcze pokazać zdjęcie kanionu. Norden może pokazać Ci zdjęcie odrzutowca i kowboja też. Tortur może pokazać Ci zdjęcie motocykla. No i co z tego? TSP to jest czysta zabawa - pokazujemytu swoje umiejętnośći - nie w konstruowaniu anatomii, nie w znajomośći wyglądu i rozkładu lotniskowców - tylko w umiejętnośći zrobienia efektownego i ładnego arta. Jak chcesz merytorycznie podejść do sprawy to idź do działu Skethbook. Ja codziennie staram się szkicować ludzi, portrety, krajobrazy i spędzam długie godziny na uczelni nad studiami martwej natury czy kompozycji.

Tu ma być szybko i efektownie - kumasz to człowieku? Sorry za tą złośliwość naprawdę ale jeśli Cię to przeraża to sobie poprostu odpuść. Nikt Ci niczego nie broni, jeśli uważasz że jak przeciwnicy mają pałkę to też sięgnij po pałkę a nie jęcz że ona leży za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wypowiedzieć się jako widownia. Jestem tu, ponieważ uwielbiam przyglądać się Waszej pracy i przysłuchiwać dyskusjom. Jak najbardziej zgadzam się z SBT77! Jest to rodzaj oszukaństwa, tak to odbieram jako zwykły odbiorca. Proponuję zamiast tematu załączyć fotkę i ogłosić konkurs na jak najpiękniejsze jej wykorzystanie. Będzie sprawiedliwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen ja się nie wstydzę bo uważam to za w pełni naturalne. Nordena ktoś spytał to odpowiedział. Jeśli mnie by ktoś spytał nie starałbym się na siłę oszukiwać bo to nigdy nie przejdzie.

W pewnym momencie dojdzie do tego, że niektórzy będą chcieli rozliczać grafików z tego jakich pędzli użyli." Ej! ja nie mam takie fajnego pędzla- to oszukiwanie!" o używaniu tekstur nie wspomne.

Omen- jak powstali twoi motocykliści z Sons of Anarchy z TSP? Król jest nagi! :D hehe.

 

Proszę. Jeśli faktycznie część ludzi czuję się oszukiwana to wyfocam się z TSP:

Tak patrzyłem się na fotografie jak malowałem kanion i wyciąłem kształt sylwetek żeby dopiero po nich maziać.

 

gupota.jpg

 

 

wildwestmax3d.jpg

Edytowane przez GrzegorzPrzybys
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że atmosfera gęstnieje, więc proponowałbym skierować dyskusję na bardziej konstruktywne tory, na przykład co zrobić, żeby konkurs był sprawiedliwy i żeby nie było rozczarowań. Co powiedzielibyście na przykład na grę w otwarte karty, tj. jeśli używamy foty to ją pokazujemy obok pracy? Wiem, wiem, kłopotliwe, ale zawsze to daje jakiś obraz tego ile w speedzie jest od autora a ile z zewnątrz... Opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen- jak powstali twoi motocykliści z Sons of Anarchy z TSP? Król jest nagi! :D hehe.

 

Nie liczac loga SOA zostali recznie namalowani. Patrzac na refke. Przedstawiajaaca dwoch kolesi na motorach.

 

Stosuje w cholere textur i custom brushy ale w temacie o nazwie speedPAINTING a nie speedCOMPOSING staram sie zeby jedak 90% pracy bylo malowane

 

Oczywiscie obrazki komercyjne to juz jade jak popadnie ale nie o tym mowimy ;]

 

Ja tam kamieniem rzucal nie bede ale widocznie skoro taka dyskusja sie wywiazala to jednak nie wszyscy uwazaja takie stosowanie fotek w tym konkursie za cos naturalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Niestety rzadko ma się do czynienia z motocyklistami i nie zna się ich tak żeby móc namalować ich bezblędnie z głowy. Czy przez to obrazek traci cokolwiek na wartości?

Ehh.

 

U mnie poza wycięciem kształtu wszystko jest namalowane z łapy, cutomowymi brushami.

Ale mam wrażenie że mi się dostało bo miałem czelność dyskutować z SBT77.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes to nie o to chodzi przeca ;] Obrazek nie traci nic a ty zyskujesz czas, zasob ktory w tym konkursie jest dosc deficytowy. I to chyba o to chodzi. Stosujesz skroty na pograniczu akceptowalnosci przez niektorych bo niby ile twojej tworczosci jest w obrazku gdzie tylko kopiujesz ksztalty i oswietlenie...

Ja nawet nie do konca bronie zdania SBT (sam z nim czesto darlem koty) ale rozumiem ta strone dyskusji i staram ci sie ja wyjasnic.

 

Jest chyba nawet subtelna roznica miedzy Torrturowym motorem i Nordenowym mysliwcem bo u nich sensem obrazka nie sa te przedmioty - sa one jedynie srodkami do przedstawienia jakiejs wiekszesj ciekawszej sceny. Ty uzyles fotki konia, kowboja i kanionu by namalowac konia, kowboja i kanion...

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh nie ma co afery robic - Grzesiek powinien zaznaczyc ze kon i kowboj z foty i tyle. Norden powiedzial od razu co i jak i nikt sie nie czepia. Szkoda tylko ze artysci wstydza sie przyznawac do stosowania skrotow, przez co widownia czuje sie oszukana jak wychodza one na jaw....

 

Właśnie w tym rzecz. Ja wcale nie jestem przeciwko malowaniu z fot, albo po fotach :) SERIO. Chodzi mi o to żeby była jasna sytuacja - jak i co zostało zrobione.

 

Pozwól że dobrze zrozumiem -

Oskarżasz mnie konkretnie o kradzież (sic!) Dlatego, że wyciąłem maskę ze zdjęcia i po niej dopiero jechałem?

 

Nie. Napisałem że nie jestem prawnikiem, nie umiem ocenić czy to kradzież czy nie. Umiem jedynie ocenić że 80-90% osób oddających potem głos w konkursie ma 100% przekonania, że namalowałeś obrazek z wyobraźni.

 

Szczerze mówiąc nigdy nie miałem wątpliwości co do tego jak pracujecie i to że mówimy tutaj akurat o Twojej pracy jest właściwie zbiegiem okoliczności. W sumie dość nieszczęśliwym zbiegem okoliczności, bo jesteś grafkiem o wielkim warsztacie i ogromnym talencie... Myślę że nikt tutaj tego nie kwestionuje.

 

Również masz rację, że wielu ludzi w tym konkursie tak postępuje. Tak wielu, że postanowiłem coś z tym zrobić.

 

Całą dyskusję wywołałem właściwie po to żeby większość osób tutaj wreszcie przejrzała na oczy i zaakceptowała oczywiste fakty.

Popatrz na tych wszystkich "noobów", którzy tutaj od wielu edycji próbują smarować z wyobraźni jakieś potworki... Teraz wiedzą. Ciekawe jak się czują. Zapytamy ich ? :D

 

Co do analogii do pałki - liczę na to, że w przyszłej edycji użyjemy tych "graficznych pałek". WSZYSCY ! :)

I wreszcie będzie sprawiedliwie.

 

BTW - tym kanionem to mnie położyłeś na łopatki. Byłem pewny że to malowałeś z wyobraźni. Chylę czoła, tu mnie kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Całą dyskusję wywołałem właściwie po to żeby większość osób tutaj wreszcie przejrzała na oczy i zaakceptowała oczywiste fakty.

Popatrz na tych wszystkich "noobów", którzy tutaj od wielu edycji próbują smarować z wyobraźni jakieś potworki... Teraz wiedzą. Ciekawe jak się czują. Zapytamy ich ? :D

 

 

Powiem Ci tak. Smarowanie po fotkach na pewno niczego grafika nie nauczy za bardzo. Ale jeśli mam wybierać pomiędzy patrzeniem na fotografię malując, ucząc się tym samym podświadomie rozkładów cieni, relacji kolorystycznych, odległości, a próbą wymyślenia np. anatomii człowieka nie mając w tym względzie zbyt dużej wiedzy to zdecydowanie wybieram inspiracje zdjęciem. To pół-środek, niedoskonały i ubogi ale uczący moim zdaniem więcej niż próba zgadnięcia jak ta noga się wygina, czy jak zbudowana jest dłoń, która kończy się na w kółko powielaniu tych samych błędów. Prawda jest taka że twórczość tzw. "kreatywna" to ciągła inspiracja- nic nowego nie urodzi się w głowie człowieka który się nie na patrzy odpowiednio dużo wcześniej.

 

Może się trochę za bardzo uniosłem SBT77- za co przepraszam.

 

Chciałbym jednak mocno zaznaczyć, że w moim przekonaniu na początku swojej drogi, a śmiem twierdzić że praktycznie prawie każdy tu na niej jest, malowanie z natury (sic!) czy nawet zdjęć nie powinno być powodem do wstydu a podstawą warsztatu. Plastelinowe nogi kowbojów są fajne tylko gdy są zrobione w konwencji cartoonowej i świadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - jak mogłem! Hańba nade mną i całą moją rodziną ;/ :D

Jeśli te sceny są ciekawsze to wygrają w głosowaniu - demokracja. Zasada ich powstania jest taka sama. SPEEDCOMPOSING jak to nazwałeś.

 

No i wlasnie tu wychodzi troche nie fair zagranie (przynajmniej moim skromnym zdaniem) bo patrzac na obrazek u Torrtura widze fajny koncept wspolczesnego kowboja (tak wiem ze tam jest koles na motorze pod spodem ale dopoki nie jest kowbojem nie czepiam sie bo sam pomysl na obrazek jest autorski), patrzac na obrazek Nordena widze fajne zestawienie wspolczesnej techniki i nostalgi dzikiego zachodu - obu polaczonych motywem wolnosci jaka daje latanie i jazda na koniu (mimo ze i samolot i jezdzic sa na fotkach ponownie sie nie czepiam bo sa jedynie srodkami do celu). Patrzac na twoj obrazek widze niesamowity nastroj miejsca, piekno przyrody i gre swiatel - i te rzeczy ktore stanowia o sile tego obrazka niestey nie sa twoje w przeciwienstwie do wczesniej wspomnianych prac. Bedzie o tym wiedziec garstka ktora odwiedza ten watek regularnie ale na pewno nie wszyscy glosujacy

 

To tylko moje dywagacje i przemyslenia ale sam kiedys stanalem przed pytaniem kiedy fortek w obrazku jest za duzo. Dla mnie jezeli glowne przeslanie czy tez sila twojego obrazka plyna z fotki (i to w dodatku nie twojej) to jest to juz o jeden most za daleko...

Ale jak mowilem to tylko takie moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chciałęm wziazc udział. mam sporo pracy na weekend. na razie wstawiam fotkę/plakat/cudzą pracę (niepotrzebne skreślić), żeby zaklepać bo wiadomo google images jest wspólne dla wszytkich, moze wieczorem podmaluje. Buziaki.

rider.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności