Jump to content

Pojazd 3D: Foggy Hunt


mrys

Recommended Posts

Bardzo podoba mi się paleta barw oraz przetarcia na krawędziach modelu; shadery generalnie prezentują się świetnie, aczkolwiek tekstura na tylnej części skrzydła sprawia wrażenie (i pewnie to tylko wrażenie) rozciągnięcia. Jedyna rzecz, której mi brakuje, to wilgoć na powierzchni samolotu i te wrażenie przedzierania się przez mgłę (właśnie jakieś delikatne rozbryzgi kropel wody na końcach skrzydeł, czy delikatne smugi mgły pozostawione wzdłuż trajektorii lotu). Niemniej bardzo dobra grafika, gratuluję!

 

PS Czy jest możliwość obejrzenia gdzieś Twoich renderów już jako gotowych okładek? Ciekaw jestem, jak się komponują z tytułem pisma (?) i innymi dodatkami.

Edited by mookie
Link to comment
Share on other sites

Mówiłem to po angielsku, norwesku i w języku antycznych bułgarów: to co zrobiłeś dotyka niemal pornografii - to najbardziej seksowne ujęcie Spita jakie można chyba znaleźć. Nie jestem fetyszystą, ale jakbym był to nad łóżkiem powiesiłbym sobie taką rozkładówkę z PlaycraftHustler...

Chyba muszę pójść kupić sobię gazetę z gołymi lodówkami lub armaturą prysznicową...albo kupię mrożone kąpielówki... Rządze mnie roznoszą! 5***** Piękna okładka!

 

P.S. Za mookie'm proszę o pokaz gotowych okładek!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hym, wszystko ladne, ale przyznam ze paleta kolorow zupelnie do mnie nie trafia. Jakoś mgła nie kojazy mi sie z zolto-zieloną posiwatą. Nie bede wrzucal "a ja to widze tak" bo sie tylko osmiesze, ale widzial bym tlo w bardziej niebiesko-szarych barwach.

Ale zeby nie bylo, spitfire to piekny samolot, nie to co ta metalowa puszka co teraz Kliment robi ;)

Link to comment
Share on other sites

Przyłączam się do pochwał.

 

Tak po modelarsku oceniając detale, widzę felerek (wiem, że się czepiam :) - niektóre nity. Na obracającym się kołpaku śmigła nie powinny być widoczne, prawda? Tu są. Oprócz tego, na przedniej części płata Spitfire, do dźwigara, były "wpuszczane" na gładko. A tu są duże i wypukłe....

 

Brytyjczykom jako jedynym chciało się empirycznie sprawdzić, o ile zwiększy się prędkość maksymalną samolotu zastosowanie nitów z łbem wpuszczanym w poszycie. Chyba w 1939r wykonali jednego Spitfire zupełnie "na gładko", a potem przykleili na każdym nicie po połówce groszka (nie żartuję! zeschnietego!). Po wykonaniu tej benedyktyńskiej pracy sprawdzili, jaka jest prędkość max. maszyny. Potem zeszlifowali groszki z przodu płata, i znów sprawdzili. Potem zdjęli z kolejnego fragmentu, i tak dalej, i tak dalej. Konkluzja z tego wyszła im taka, że gładkie nity opłaca się stosować tylko w przedniej części płata. Cała reszta może być pokryta nitami z łbem wypukłym. (Wykonanie szwu nitami z łbem wypukłym jest dwa razy mniej pracochłonne). Niemcy się tak nie patyczkowali (i może dlatego produkowali w pierwszych latach wojny mniej samolotów)? Amerykanie także robili wszystko na gładko, bo przecież im droższy był samolot, tym więcej producent dostawał za niego kasy (w ramach kredytowania Lend-Lease).

Link to comment
Share on other sites

O nitach wiem :) z kołpakiem to chwila zapomnienia - dałem śmigłu Motion Blur i myslałem że sparentowałem do niego kołpak a tu kicha. Jak już zmontowałem całość to zauważyłem :) O nitach w Spicie wiem, ale szczerze - najpierw zapomniałem a potem już mi się nie chciało dopieszczać bump mapy, tym bardziej, że u mnie i tak potem próby "umalarstwienia" niweluja takie detale.

 

To w ogóle stary model i baboli stricte modelarskich trochę jest. Powstał jeszcze w Rhino jako Mk I - potem go przerobiłem w Blenderze

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za komentarze no i za fronta :)

 

@wjaworski: no coś ty - czepiaj się czepiaj :) Od tego się człowiek bardziej stara...

 

@klimek: ty kapusiu :) czekaj, zaraz pokażę twoje zdjęcie z tatuażami SAM WIESZ GDZIE!

 

A fronta na max3d cenię najbardziej ze wszystkich bo cholernie trudno go dostać :)

 

Wesołego karpia dla wszystkich !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy