Skocz do zawartości

Scena 3D: Newport Beach Film Festival 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Pionier - Nie jestem tu moderatorem. Do tego sama dyskusja i sama praca, przyznam sie nie wywoluje we mnie specjalnych wrazen ( watek z Marylin po sasiedzku duzo fajniejszy ) , ale obrazek Hubiego odbieram raczej jako zabawne podsumowanie dyskusji niz probe dyskredytacji kogokolwiek. Gdzie jak gdzie ale na forum graficznym powinna byc opcja komentarzu za pomoca grafiki. A ten komentarz nie jest wulgarny czy w inny sposob lamiacy normy. Mnie na przyklad rozbawil.

 

Ale ok, ok, robta co chceta. Chcialem tylko rzucic swoje trzy grosze przeciwko cenzurze.

 

Niech moderator decyduje.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

e lol, wywalanie pracy Hubiego to była by już niezła spina. Rozmowa toczy się typowo miedzy ludzmi z branzy a 'wannabies', Pionier wiesz przecież, ze o wartości projektu nie decyduje fakt, ze łatwo go skopiować i powielać, czasem wręcz przeciwnie. Wiesz też, ze z ludźmi typu "jak można za proste logo wziąźć xxx$" się nie rozmawia, bo nie ma się wspólnego łącznika zwanego doświadczeniem w branży.

 

Co do samej pracy - wyglada bardziej na art pod okładkę pisma w ktorym designerzy chcieliby udzielić lub udzielają wywiadu i tak chyba przekrzywia ars thaneeę ostatnio ale to też zaden przytyk, bardziej coś co zauważyłem oglądając prace.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuciłem; tak jak tam napisałem nie chciałem wywołać jakiejś sprzeczki. Pionier jest autorem wątku i ma pełne prawo do takiej prośby - jeśli uraziłem to przepraszam.

 

Mój post uważajmy za niebyły :)

Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym ładnie podsumował Cię kolega Reanimator oraz Hynol :).

 

Tak oni mnie ładnie podsumowali, Twoją (Waszą) pracę ładnie podsumował Hubi, pokazał że forumowicze nie są ludźmi którym można wciskać jakie to niebywałe środki trzeba podjąć aby uzyskać taki efekt, zrobił praktycznie TO SAMO, bez sztabu ludzi bez wielkich środków finansowych, dni roboczych - gratuluję umiejętności Hubi!

 

Dobrze że kazałeś mu to "Wywalić"...:) ja sobie jeszcze zdążyłem skopiowac na pamiątkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloze sie, ze wybranym fontem bedzie Arial, albo Impact. Zaloze sie tez, ze wylozycie sie na etapie postprodukcji, gdy trzeba bedzie z tego extruda zlozyc estetyczny plakat.

Powodzenia. Czas, start!

 

Głupio Ci teraz prawda?:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma powodu, zeby bylo mi glupio. Zrobienie kopii nie jest problemem. Ustalony jest juz pomysl, kolorystyka, kompozycja, itp. Wystarczy odtworzyc.

Moja wypowiedz dotyczyla tworzenia czegos nowego z liternictwa.

 

Co drugi user na tym forum bylby w stanie odtworzyc dowolne z najwiekszych dziel malarstwa, co niestety nie oznacza, ze sami byliby w stanie stworzyc cos rownie wartosciowego.

Edytowane przez Adek
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wrócić do tematu samej pracy bo robi się śmietnik w wątku. O ile praca Hubiego mi tu nie przeszkadzała dyskusja robi się jakaś dziwna.

 

sektor: piszesz jakbyś znał szczegóły projektu, pokazany nam został jeden render, Pionier też jest forumowiczem i to od lat:

 

..., pokazał że forumowicze nie są ludźmi którym można wciskać jakie to niebywałe środki trzeba podjąć aby uzyskać taki efekt..
I tutaj trafnie to napisał ola-f:

...o wartości projektu nie decyduje fakt, ze łatwo go skopiować i powielać
I po drugie tez nie rozumiem co to ma do rzeczy czy pomysł był prosty do wykonania czy nie. Koncept był ciekawy, oryginalny. Hubi pokazał, że łatwo go skopiować i jak rozumiem nie zrobił tego złośliwie. Wielu innych użytkowników mając - widząc Pioniera również byłaby w stanie to zrobić. Ale to się odnosi do wielu innych prac graficznych (również i obrazów malarskich).

 

W kwestii rekomendacji - jest coś takiego jak ocena wątku. Wątek przez długi czas miał 5 gwiazdek i takie wątki dajemy do rekomendacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii rekomendacji - jest coś takiego jak ocena wątku. Wątek przez długi czas miał 5 gwiazdek i takie wątki dajemy do rekomendacji.

 

Przepraszam ale widziałem tę pracę od początku, dostała ona fronta przed ukazaniem sie jakiejkolwiek gwiazdki.

 

Ok, pokarmie trolla.

Tyle mojego karmienia. Wracaj pod swoj kamien.

 

Dlaczego nikt nie zareaguje na obraźliwe stwierdzenia tego kogoś? wyrażam swoją opinię ale nikogo nie wyzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ktoś zareagował.

 

Ale przeczytaj to co napisał Reanimator. Bo dobrze to ujął:

Nie, nie ma powodu, zeby bylo mi glupio. Zrobienie kopii nie jest problemem. Ustalony jest juz pomysl, kolorystyka, kompozycja, itp. Wystarczy odtworzyc.

Moja wypowiedz dotyczyla tworzenia czegos nowego z liternictwa.

 

Co drugi user na tym forum bylby w stanie odtworzyc dowolne z najwiekszych dziel malarstwa, co niestety nie oznacza, ze sami byliby w stanie stworzyc cos rownie wartosciowego.

Nie wiem dlaczego chcesz za wszelką cenę zdyskredytować taką pracę skoro większości się podoba i strasznie się tego uczepiłeś. Wyraziłeś swoje zdanie i napisałeś, że nie uważasz tego za arcydzieło. Są natomiast osoby, którym się to podoba. Można się kłócić i spierać w nieskończoność. Tylko po co i jaki to ma sens?

 

Proponuję zakończyć ten wątek bo naprawdę robi się bałagan tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do rekomendacji dałem to ja. Przekupiony z jedynym celem w życiu - promowanie Ars Thanea...

Rekomendacja to nie jest, w moim mniemaniu, jakieś ogromne wyróżnienie, o które należy się bić, a tylko zwrócenie uwagi zaglądających tam forumowiczów na interesujące prace. I tyle. Obrazek z linkiem w pewnym miejscu w internecie. Gdyby to ode mnie zależało, to były tam jeszcze większy ruch z mniejszą selekcją (bez 5*itp) Spinanie się o to nie jest na miejscu moim zdaniem. Czystą rozkosz dałoby mi promowanie sektora aleeeeeeee... nic od siebie nie dał. Praca Pioniera i spółki mi się bardzo podoba i dobrze jej się leży w rekomendacjach. Do tego w galerii 3D była wtedy posucha. Może wolicie, żeby w rekomendacjach był ruch jak w złotej galerii? Raz na rok, ostrożnie, żeby przypadkiem ktoś pretensji nie miał? Wybacz Pionier, ale chyba musiałem dorzucić wyjaśnienie od siebie. Oceniajcie częściej i jeszcze częściej dzielcie się swoimi pracami, to będzie to wszystko wyglądało inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Panowie, jest luz.

jest bardzo daleko do spinki.

 

 

Mój ostatni post (dla kogoś kto nie zna mnie osobiście a czyta moje wypowiedzi tylko na forum) mógł brzmieć rzeczywiście dość niemiło, ponieważ jestem bardzo poważnym człowiekiem i nawet koledzy z pracy nie wiedzą kiedy żartuję ;). Z usunięciem pracy Hubiego (mam nadzieje że też specjalnie dotknięty moim postem nie byłeś) chodziło mi o względy komercyjne, wydaje mi się fair w stosunku do klienta/swojej firmy kiedy jednak nie pojawiają się modyfikacje tej pracy.

 

pokazał że forumowicze nie są ludźmi którym można wciskać jakie to niebywałe środki trzeba podjąć aby uzyskać taki efekt, zrobił praktycznie TO SAMO, bez sztabu ludzi bez wielkich środków finansowych, dni roboczych - gratuluję umiejętności Hubi!

 

 

wybacz ale ja nic takiego nikomu nie wciskałem i nie miałem zamiaru.

 

@prrrszalony, dzięki że wpadłeś i dodałeś coś od siebie (przelew za ostatnie promowanie dotarł na czas? ;)) )

 

peace jeszcze raz!

 

ze szczególnymi pozdrowieniami dla Kogoś kto wlepił mi negatywa z hasłem o Bogu : D

 

pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok podzielę się, ale nie niechęcią tylko faktami.

 

Chciałbym się odnieść do tych słów:

 

Nie, nie ma powodu, zeby bylo mi glupio. Zrobienie kopii nie jest problemem. Ustalony jest juz pomysl, kolorystyka, kompozycja, itp. Wystarczy odtworzyc.

Moja wypowiedz dotyczyla tworzenia czegos nowego z liternictwa.

 

Co drugi user na tym forum bylby w stanie odtworzyc dowolne z najwiekszych dziel malarstwa, co niestety nie oznacza, ze sami byliby w stanie stworzyc cos rownie wartosciowego.

 

Moim zdaniem jest to bardzo płytka wypowiedź oraz jednokierunkowa....już wyjaśniam dlaczego.

 

Powiedzmy że połączyłem booleanem 5 cylindrów i 8 boxów w sposób zupełnie przypadkowy, i co? dzieło sztuki, przecież nikt nigdy nie połączył akurat w ten sposób jak ja tych elementów,

z drugiej strony odtwarzam skomplikowaną architekturę dawnych lat, posiadam tysiące zdjęć znam kolorystyke - wszystko, schodzi całe miesiące...

 

I co w tym porównaniu daje lepsze efekty i bardziej sie podoba?, zboolowany boox czy architektura? przecież pomysł z boxem jest świeży nikt takiego czegoś nie wymyślił.

 

Podobnie jest z tą pracą, mamy XXI wiek i żeby zabłysnąć czymś oryginalnym trzeba się nieźle nagłówkować, tego typu napisy możemy zobaczyć np w trailerach gier komputerowych (dodatkowo animowane wybuchające itp) które przemijają w ułamku sekundy i gracz nawet nie zwraca na nie uwagi.

 

P.S Jak to możliwe że praca ma średnią 3.87 a widnieją 4 gwiazdki:)

 

Pozdrawiam

 

sektor one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że front sie należy jak psu kość. Co poradzimy że pionier robi fajne prace? Mam mu dać w pysk za to? To że fronty dostają koledzy z towarzystwa bierze się stąd że wypracowując skilla na forach mimo wszystko nawiązuje się kontakt ze środowiskiem.

Taki zarzut mógłby być zasadny gdyby na froncie znalazła się jakaś słaba technicznie praca ale ta taką nie jest więc wyluzujcie panowie.

 

Jestem przekonany że gdyby któryś z was wrzucił jakąś naprawdę sensowną pracę to też nie byłoby problemów z frontem:) A że pan sektor na forum nie wrzucił nic stwierdzam że fronta nie ma.

 

Dziwi mnie wieszanie psów na moderacji a tym bardziej administracji. Jak dla mnie to wykonują dobrą robotę. Jestem pełen podziwu za wkład w rozwój forum Adka i koleżków:)

BTW Adek kiedy będzie ta nowa wersja forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problemów z tym nowym pokoleniem na forum. Co rusz jakieś pretensje, urażone ego i poczucie skrzywdzenia przez 'zły system'(!) Weźcie się lepiej do roboty i przestańcie bić pianę. Wszyscy na tym skorzystają, a na pewno forum, które przez takie sytuacje i zbędne pretensje tylko traci.

 

Pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakat ladny, ale czegos mu brakuje. Jakiegos mocnego elementu łamiącego konwencje.

Prace studia Ars Thanea sa bardzo syte, wiec troszke sie zdziwilem ze w tym wypadku jednak czegos brakowalo w calej tej kompozycji. Aczkolwiek z drugiej strony, fakt faktem, niejednokrotnie klient potrafi sprowadzic projekt do parteru.

 

Spor o front'a beznadzieja:) Dajcie spokoj chlopaki:):) Skoro front byl to dobrze, nikomu przeciez nic nie ubylo z tego powodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstra***ąc od indywidualnych ocen obrazu to padło tu wiele zdań, które powinny zaistnieć jako wyryte na frontpage'u forum (jak i wiele takich, szczególnie jednego użytkownika, które zjeżyły mi włos na łbie bo nie sądziłem, że ktoś, może jeszcze tak myśleć i które świadczą o totalnej ignorancji i niewiedzy piszącego).

 

Pitek, głowa do góry. Dla mnie jesteś masterem od tych kilku lat od kiedy się znamy i to się nie zmienia.

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności