Skocz do zawartości

Konto firmowe


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Możecie polecić jakieś dobre konto firmowe? Najchętniej darmowe prowadzenie, wypłaty z bankomatów za free, przelewy do ZUSu za free + bonusy mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dobrego nie polece, ale moge odradzić PKO BP :) Miało być pięknie a potracaja mi jakies szalone kwoty za prowadzenia rachunku :/ Dobrze, ze przynajmniej jak przelewam na prywatne (tez w pko bp) to kaske mam po 10 minutach.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol jak jest jeszcze takie konto to też chce. Jak mnie kiedys pani w citibanku spytała czemu robie przelewy w okienku za 5pln jak mam przez internet za darmo, to powiedziałem, ze to po to by jej nie zwolnili.

Spójrz na to inaczej. w banku w ktorym masz konto łatwiej o kredyt, rościej dogadać się w roznych sprawach nie związanych z prowadzeniem konta. Ja czasem wpadam do oddziału bo kojarze juz ludzi, a oni mnie i czasem dostaje niusy z pierwszej ręki co warto czego nie warto, jak lepiej wykonac transakcje by oszczędzić kilkadziesiąt lub kilkaset pln prowizji. Dlatego z jednej strony odradzam banki bezodziałowe, z drugiej jednak nalezy się liczyć z opłatami. Ale gdyby nie oddział i jeg pracownicy nie wiedziałbym np. ze mogę wziąźć kredyt mieszkaniowy na trzy lata i jak budować swoją historie kredytowa - na co uważać, a co nie jest weryfikowane przez centralę kredytową mojego banku i moze mi sie "zapomnieć".

Dlatego spójrz na to szerzej i porównuj banki patrząc perspektywicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli częściej bywasz w Krakowie niż w Bochni, to możesz spokojnie decydować się na mBank. Mam konto od kilku lat i sobie chwalę. Podobnie mój brat, który prowadzi firmę.

Przydaje się jednak dostęp do tradycyjnej placówki banku, gdzie możesz wejść i załatwić wszelkie sprawy jak w normalnym banku, dlatego jeżeli bywasz często w Krakowie, to polecam mBank.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ogólnie ofertę swojego banku w którym masz zwykłe konto bo banki w ofertach często mają coś takiego, że np. konto firmowe jest bezpłatne jeśli masz tam główne konto i jeśli będzie typowym kontem internetowym. Przynajmniej jakiś czas temu kilka banków tak miało (w tym ING). Tyle, że jeśli jest konto za free często przelew do US, ZUS kosztuje.

 

Ale z bankami jest niestety jak z sieciami komórkowymi. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi chyba. Jeden akurat ma lepszą ofertę, drugi gorszą. Oferty zmieniają się dosyć często i promocji też sporo.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Dzięki za to, co do tej pory napisaliście. Zdecydowanie pomocne - repy lecą (jesli jest to mozliwe ;).

Ktoś ma jakieś doświadczenia z Aliorem? Z tego, co widzę, wygrywa w rankingach Forbesa i Newsweeka.

Jak długo czeka się na założenie konta biznesowego w mbanku? :> Jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak z doświadczenia. jeśli chcesz zminimalizować koszta to opcja taka:

 

konto firmowe w mbanku BEZ wyrabiania karty bankomatowej do niego oraz konto prywatne w mbanku z kartą. Kazdą wypłatę przelewasz na osobiste zostawiając tylko na podatki i ZUS na firmowym. tracisz na tym jednym przelewie złotówke, a tak to wszystko inne masz za darmo.

 

Zadowolony bardzo z mbanku jestem i polecam. oddziałów niby nie ma, ale jest infolinia z bardzo dobrze poinformowanymi ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddziały mBanku są prawdopodobnie w każdym większym mieście (we wszystkich nie byłem więc piszę prawdopodobnie)

 

Ja osobiście polecam mBank (jestem takim trochę fetyszystą kont bankowych i już sporo ich zaliczyłem)

 

Moim zdaniem ważny w banku (internetowym) jest też system obsługujący konto a zwłaszcza gdy dokonujesz wielu przelewów itp. Np Deutsche Bank pod tym względem jest fatalny.. Puszczanie kasy nawet między własnymi rachunkami z Deutsche Bank na Deutsche Bank po 18 wygląda tak jak przelewy pomiędzy różnymi bankami (Jak puścisz coś po 18 w piątek do dojdzie w poniedziałek)

Poza tym konieczność każdorazowo podawania kodów (nawet w zdefiniowanych rachunkach) jest bardzo irytująca.. Pomijam to ze cały czas trzeba ze sobą nosić kartę z kodami na której podany jest twój login jest mocno niebezpieczne.

 

Ufff ulżyło mi.. (właśnie jestem w trakcie rezygnacji z tego banku)

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i polecam konto w ING - Konto Direct dla małych firm.

 

(choć ostatnio zrobili bardziej cukierkowy interface w obsłudze przez sieć, ale to akurat nie przeszkadza).

Prowadzenie 0zł, przelewy do ZUS i Banditen (skarbówki) za 0zł, przelewy przez net 0zł.

 

Jedyna opłata jaka jest to 7zł jeśli nie korzystasz z karty płatniczej (tzn jeśli w ciągu miesiąca nie zrobisz kartą zakupów na 300zł zdaje się).

 

Przelew między kontem firmowym a prywatnym natychmiastowy (pieniądze księgowane różnie, ale kożystać można od razu po kliknięciu "przelej", nie zależnie od pory dnia).

 

Wszystkie bankomaty za darmo w Polsce (na świecie nie wiem, nie interesowało mnie to).

Dużo oddziałów (do których w zasadzie nie ma po co chodzić, ale zawsze lepiej mieć pod ręką żywego pracownika którego można opieprzyć)

 

W tym banku mam też od zdaje się już z 10 lat konto osobiste, i nigdy nie miałem problemów z nim.

 

Zdecydowanie odradzam mBank - z powodu braku okienka (z doświadczenia własnego). Załatwienie czegoś jeśli cokolwiek się "spieprzy" graniczy z cudem (a już nie daj Boże, jeśli zmienicie numer telefonu).

 

Do użytkowników mBanku - oddziały mBanku obsługują TYLKO i wyłącznie firmy (a przynajmniej taką informację uzyskałem w oddziale około rok temu, chcąc tam zamknąć rachunek osobisty - prywatny).

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konto firmowe i osobiste w jednym banku? nie dziękuję.

Jak ci US wsiądzie i zablokuje firmówkę za niepłacenie podatków (różne rzeczy w życiu się zdażają, nawet jak zakładasz, ze zawsze wyrobisz się z płaceniem podatków, bywa że się to nie udaje) to kasę trzymasz na prywatnym koncie w iinnym banku. Masz trochę czasu na życie jeszcze. Odblokowanie konta w US to nie jest takie hopsiup jak by się chciało.

 

Wizytacje w oddziale banku może i fajna spawa, tylko trzeba mieć na to czas.

 

p.s. ja mam konto w millenium i daje radę. karta kredytowa jest droga bardzo i nie polecam, ale konto wygodne i mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z bartolomeo, osobiste i firmowe w tym samym banku to troszkę rozykowne. Czasem zdarzy się, że w jakimś banku padnie system na kilka godzin, i leżysz, bo nie masz dostępu do jakiejkolwiek gotówki.

 

Sam mam firmowe również w mBanku, dwa oddziały pod rękąw Pzn gdyby co. Ogólnie polecam. Szybkie, sprawne, nic się nie dzieje. Miałem wcześniej w wbk, i zdecydowanie nie byłem zadowolony.

 

Sz.

 

Do użytkowników mBanku - oddziały mBanku obsługują TYLKO i wyłącznie firmy (a przynajmniej tak było we wrocławiu rok temu).

 

No ale przecież własnie o tym piszemy, co nie? ;)

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś doświadczenia z Aliorem? Z tego, co widzę, wygrywa w rankingach Forbesa i Newsweeka.

 

Bardzo sobie chwalę. Jedyny error to czasy księgowania przelewów poza bankiem. (znajdziesz w necie tabele elixirów)

 

A odradzam BZWBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piszemy o koncie firmowym, ale niektórzy mają tez konta prywatne w mBanku - lub się nad nimi zastanawiają. To była raczej ogólna dygresja.

 

BZWBK też odradzam, miałem z tym bankiem co prawda tylko styczność przez ich biuro maklerskie, ale klimat "wczesny PRL" królował tam na całego.

 

edit:

 

Kulki, może nie jestem najbystrzejszy, ale serio nie rozumiem co Twój post ma znaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem indywidualne w Aliorze i rzeczywiście jakieś "dziwne" opłaty mają. Jak przywalili mi 4zł za to, że konto Aliora nie jest moim kontem głównym (chodziło o przelewy z pracy i praców;) )

 

To im podziękowałem od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki miałem to ma myśli.

 

Peace and love.

 

:)

 

właśnie sęk w tym że byłem w mBanku gdzieś o ile dobrze pamiętam na początku zeszłego roku - oddział obok rynku - i taką informację otrzymałem o jakiej napisałem. Chodziło o zamknięcie rachunku. Możliwe, że poprostu zostałem wprowadzony w błąd, co tak czy inaczej świadczy moim zdaniem na niekożyść tego banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam w aliorze, prowadzenie za free, ale za karte cos tam kasuja, nie pamietam ile bo wlasciwie jej nie uzywam. mam tez prywatne w aliorze wiec moge robic przelwy bez problemu miedz kontami, ogolnie jestem zadowolony i z prywatnego i z firmowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności