Skocz do zawartości

Teczka 2D : lukasz_lkz update!


lukasz_lkz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 dobry rendering robota

2 zaznaczyłbym bardziej co dzieje się przy jego nodze bliżej brzegu zbiornika, zostawiłeś za bardzo niedopowiedziane, ale sądząc po godzininie dodania, pewnie nie zauważyłeś

3. zrezygnował bym z rozbryzgów wokół nóg robota na rzecz poruszenia wody, po prawdzie wygląda mi to bardziej na parującą wode

4. praca trzyma poziom :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o niedopowiedzeniu, masz na myśli te "mazy" po lewej stronie? Chyba było tam jakieś niezamalowane miejsce i po prostu wypełniłem dziurę. A rozbryzgi osobiście wydają mi się dobre, tzn ich zastosowanie, bo co do wykonania to inna sprawa. W każdym razie dzięki za opinie.

 

I coś malnięte z wieczora. Strasznie mało czasu, jakieś matury czy coś i wypadałoby się poprzygotowywać, więc rysować nie ma kiedy. Także taki speedzik.

 

123obg.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut więcej mogłoby tu być widać - bardziej zarysowane kształty w tle albo cos w tym stylu, żeby mocniej pobudzało wyobraźnię. Te ludziska też przez niektórych mogą zostac pominięte. Tak czy siak wydaje mi się, że będziesz mocny, jeśli nie osiądziesz na laurach. Coś w tych pracach jest. Przed Tobą praktycznie rzecz biorąc 5 miesięcy wolnego, więc ciśnij temat ile możesz. Good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) jeśli chodzi o te rozbryzgi w #52, to dla mnie troszkę nieuzasadnione z tego względu, że ten robot nie wykazuje żadnego ruchu. Ani nie idzie ani do tej wody nie wskakuje. A jeśli w domyśle miało tak być to trzeba by bardziej i może inaczej uwypuklić dynamikę postaci. Tzn, nogi są narysowane bardzo ciekawie i mi się podobają, ale górna cześć jest bardzo sztywna w stosunku do nich. Trzeba by go jakoś zachwiać, wytrącić trochę z tej równowagi. Cały kadr też bym lekko poszerzył, tak, że jakbyś podzielił ten obrazek na 3 części 2-oma pionowymi liniami to ten główny robot powinien być przecięty na pół dokładnie lewą linią :) To tylko taka moja skromna sugestia :) ale ogólnie dobra robota .

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chasdiel: Miałem niecała godzinę, żeby to narysować, także ciesze się, że w ogóle jakieś kształty są zarysowane ;D Ale oczywiście spróbuje jakoś wdrążyć rady. A co do 5 miesięcy, to też nie do końca tak. Poza maturą mam jeszcze egzaminy zawodowe i egzamin na architekturę, więc odpocząć uda mi się dopiero na początku lipca.. No! Na laurach nie osiądę, bo narazie nie ma na czym, po 5 latach mam nadzieje, że będzie można o nich mówić :)

 

ZiN: Zasady złotego podziału oczywiście znam, ale ciężko czasem zapanować nad tym co rysuje, po prostu zmienia się ogólny zarys i zanim się obejrzę, musiałbym przemalowywać pół obrazka, żeby wstawić coś w odpowiednie miejsce. Własnie rozbryzgi miały nadać całości dynamiki, bo mi również wszystko wydało się dość sztywne. Miały one świadczyć o tym, że robot, dopiero co się zatrzymał, bo gościu z przodu wskazał taką komendę itd.. niestety niebardzo się to udało, ale będę nad tym pracował :)

 

leondrago: Myślę, że dobrą drogą jest samo malowanie, reszta przyjdzie z czasem :)

 

W każdym razie, dziękuje Panowie za miłe słowa, fajnie czasem coś pozytywnego usłyszeć, motywuje do działania :)

 

I kolejny, niestety także dość szybki malunek. Chciałem tylko namalować skałę w słońcu, reszta jakoś sama wyszła.

 

obzpracy1.jpg

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee Panowie, z półtora miecha temu to wrzuciłem :) teraz na nie patrze, to okropne są ;d

Swieży nie wiem czy jest sens wrzucać takie ćwiczonka, może jak kiedyś dorwę jakiś aparat to się pomyśli :)

Rothbar taak, dokładnie z tego, mam problemy z walorem, kolorami i wieloma innymi, więc pomyślałem, że może takie odgapienie mnie czegoś nauczy.

Status Dzięki wielkie, ale to chyba jeszcze o wiele za mało, żeby o jakimś level upie mówić. No, ale ciśnij, z chęcią zobaczyłbym więcej Twoich prac :)

 

Żeby pusto nie postować, wrzucam kilka starszych plus obrazek, który dałem Dziewczynie mej w prezencie :)

 

chc7.jpg

 

mistyjungle4.jpg

 

kraken2.jpg

 

98825079.jpg

 

sb3x.jpg

 

Plus rysunek w formacie 100x70 z natury.

zdjcie0247u.jpg

 

Edit:

Aaaa, noo, znowu zapomniałem. Robal to gościu z Alicji w Krainie Czarów, ale to chyba oczywiste. I może tak jak napisał RaVirr to przerysowana nie jest, ale postura jak najbardziej odgapiona. Zrobiłem to tylko dla tego, ze chciałem sprawić prezent, a stwory z Alicji są wyjątkowo fajne :)

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE teraz nie wiem czy poważnie mówisz czy jaja sobie ze mnie robisz ;d ale dzięki - tak na zapas. Co do dużego formatu, to teraz właśnie taką serie robię, staram się jak najwięcej wyciągnąć poprawnej anatomii.

Noo, ale CUKIERASS ma racje, też mi się te błędy rzuciły w oko plus jeszcze dłoń jest za mała i jakaś taka koślawa, ale np. noga poprawiana z kilka razy i powiem, że jak wtedy wydawała mi się w porządku, to teraz rzeczywiście jest chuda przy zgięciu.

Noo, ale dzięki za komentarze Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że pora w końcu trochę odświeżyć teczkę, więc mały apdejt.

Przez ostatnie miesiące ćwiczyłem raczej tradycyjnymi mediami, a tych nie ma sensu wrzucać, także dopiero teraz coś się nazbierało z DP.

 

Na początek jakieś 5cio minutówki, których zdarzało mi się robić całkiem sporo.

 

2210l.jpg

 

Poza tym udało mi się wkręcić w klimaty średniowiecza (szeroko pojętego), dlatego zacząłem taką serie.

 

townconceptmax3d.jpg

 

.. którą sobie ciągnę.

 

townentrence51.jpg

 

 

 

 

 

Wersja ze śniegiem:

 

townentrence5snow1.jpg

 

 

 

i szkic jakby kogoś interesowało.

 

szkicr.jpg

 

Oczywiście liczę na rady, krytykę i co tam tylko z Was wyjdzie. Więc malujcie po tym, overujcie itd. :)

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży - dzięki wielkie. Mam nadzieje, że zmierzają w jakimkolwiek kierunku :) a co do thubnailsów to się zgadzam, po prostu mam ogromne problemy z kompozycją i mam nadzieje, że takie ćwiczonka mi jakoś pomogą.

 

Kalebros - również dzięki, pewnie z digarta :)

 

Tethlona - też tak uważam, ale chciałem nadać temu jakiś klimat, a śnieg mi przypasował, może gdyby był lepiej wykonany.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalebros - ale chyba zbyt niechlujnie jest napaćkany, się mnie tak zdaje..

 

Przy okazji wrzucam kolejną pracę, mam nadzieje, że przy tej odzew będzie choć ciut większy, choć przy ostatnich genialnych wrzutach pozostałych - mój wygląda dość blado.. :) No! Także krytyka wskazane wręcz :)

 

forestchurch3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapodasz drugie źródło światła które będzie uzasadnione dla widza, np mega glow z oka saurona =] wraz z okiem to już inaczej się to będzie czytać z tym że zauważ przy ścianie z oknami masz mało miejsca na "wklejenie" czegokolwiek więc chyba łatwiej by było w ogóle z tego zrezygnować. Co mi się podoba to render drzew i miejscami trawy. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze drzewka i trochę trawy to niewiele :) dzięki.

Z okiem saurona masz jak najbardziej racje, ale cokolwiek bym tam nie dał, bądź jeśli w ogóle to bym zostawił, to jakoś mi się to nie podoba. No nic, w każdym razie usunąłem światło z lewej.

 

forestchurch2.jpg

 

Aaa i wie może ktoś czy 2d Artist jest sprzedawany w formie papierowej ?

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz zrobiłem ci overka dla mnie w tym twoim lesie bylo za jasno wiec tak podziałałem ,żeby to jakos fajnie wyglądało i miało swój klimacik to tak to przyciemniłem .nie usunolem tej lini niebieskiej bo ci sie podoba choc moim zdaniem ona tam nie pasuje możesz ja zrobić jako światło wpadające w roślinność od prawej strony . Może ci to cos pomoże w dalszej produkcji :D

24234f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba Twój lasek, Łukaszu, ale spodobała mi się też koncepcja Kalberosa, polegająca na przyciemnieniu sceny, co dodaje bardziej tajemniczy nastrój. Mówiłeś, że w ruinach coś dzieje, dlatego stamtąd pada światło. Jak mniemam, dzieje się coś magicznego ;) więc wykorzystałam ten turkus z Twojej mgły, aby zmienić naturalne światło padające zza ruin.

Teraz widzę, że przegięłam z tym turkusem, ale co tam :)

 

forestchurch2_over_dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc, mam nadzieję, że dodasz ten nowy obraz. Powiem tylko, że teraz wydaje mi się, że to ciepłe światło słońca nie pasi mi do niebieskiej mgły. Z chłodnym światłem mogłoby być lepiej, ale ok, rozumiem, że masz już dosyć :P

 

burak wciepnięty ;]

Edytowane przez daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności