Skocz do zawartości

Finished 2D - Purge - speed paintings


Morbid Karbid

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Kilka tygodni temu prezentowałem ilustracje do gry karcianej Purge. Wspominałem też, że namalowałem ponad 160 speed paintingów. Oto część z nich. Średnio ok godziny na jeden. Trzy z nich są większymi ilustracjami o dłuższym czasie pracy, ale wsadziłem je do zestawów, bo fajniej się prezentują.

 

purge_set01.jpg

 

purge_set02.jpg

 

purge_set03.jpg

 

purge_set04.jpg

 

purge_set05.jpg

 

purge_set06.jpg

 

purge_set07.jpg

 

purge_set08.jpg

 

purge_set09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za przygotowanie setup-ów. Wszystko zasaveowane, więc obowiązek spełniony. A co do samych prac to moc z nich bije ogromna. Mam kilka ulubionych np te rury czerwone z dymem albo drugi po prawej w trzecim secie etc ale wszystkie są świetne. No i czas wykonania -szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wstrząśnięty, nie zmieszany ;)

Część prac balansuje na pograniczu surrealizmu, głównie ze względu na swoją nieokreśloność. Te podobają mi się najbardziej. Tam gdzie zaczynasz odpowiadać widzowi z detalami co tak naprawdę widzi, przekaz trochę traci z mocy, chociaż nadal podziwiam warsztatowo. Głównie przez to, że opowiadasz w taki łatwy do przewidzenia sposób.

 

Zdaję sobie sprawę, że nie jestem... hmm... konsumentem takiego przekazu. Szukam w obrazach - nieistotne czy cyfrowych czy nie - czegoś, może nie sztuki, bo ostatnie wieki wytarły to słowo do ekstremum, sprowadzając je na grząskie piaski snobizmu i społecznej demonstracji, nie mającej wiele wspólnego z prawdziwym pięknem...

Szukam właśnie - piękna, autentyczności, indywidualizmu.

To nie musi być głębokie. Ale czuję kiedy jest szczere.

Dla mnie to podstawowe kryterium rozdzielające Siudmaka i Beksińskiego. Obu okrzyknięto mistrzami, obaj obracają się w stylistyce kiczu. Jednak kiedy patrzę na obraz Siudmaka nie widzę nic. Kolorowe kuglarstwo, które ma dziwić, zaskakiwać widza, pretendować do miana sztuki. Kiedy widzę obrazy Beksińskiego, czuję że to co widzę jest odbiciem jego poharatanego wnętrza. Czuję że obcuję z pięknem, chociaż smutnym, chociaż powiedzianym stylistyką nieskomplikowaną, ale szczerą.

 

I wiesz co ? Możesz się uśmiać, ale ja to piękno zobaczyłem też w kilku obrazach, które zechciałeś nam tu teraz pokazać. Przy odrobinie pracy można by je poprowadzić dalej tak, żeby przytłaczały tym pięknem. Szczególnie mówię o tych w ciepłych tonacjach, jakoś się tak złożyło, że tam ten potencjał jest największy.

 

Największym problemem z jakim borykają się współcześni ilustratorzy jest to, że obawiają się posługiwać niedopowiedzeniem. Historia odarta ze sfery tajemniczości, mistycyzmu, magii jest jak wykastrowany olbrzym. Powinna imponować, a jedynie śmieszy. Szkoda że tej prostej prawdy nie rozumieją wydawcy, z uporem maniaka niszcząc płody wyobraźni swoich zleceniobiorców "konstruktywną krytyką".

 

Dobra, reasumując - podoba mi się, nie spodziewałem się aż tak wiele, po z pozoru prostych speedach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no same smakowitości,

aż nabrałem ochoty na spidowanie

 

Świetne dysze z 4 zestawu, i te wielkie mechanoidy otoczone chmarą jakichś fruwajek, i czołg po prawej ostatniego, i cały zestaw z ostrzałem orbitalnym i polami siłowymi, i scena z przywódczynią (?) powstania, żeby wymienić tylko kilka.

 

W sumie mogłeś to wrzucić do teczki, bo w ten dział jakiś taki niemrawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooł Siet.. ! Powiedz mi tylko jedno. Na ile udaje się Tobie wstrzelić za pierwszym podejściem? Robisz na boku jakieś mini thumbnailsy odnośnie kadrowania? I czy zdarzało się wywalić do kosza jakiś speed i zacząć od nowa? Czy masz już tak, że czego się tkniesz to się zamienia w złoto? :D Śliczności Morbid!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za miłe słowa.

SBT77: Dzięki za analizę. Postaram się nie zedrzeć tej aury, którą wyczuwasz w tych obrazach, ale wiele z decyzji przy ich tworzeniu wynika z czystego pragmatyzmu :)

Kris_R: Zwykle trafiam za pierwszym razem. Pokazałem tutaj tę fajniejszą część obrazków. Jest jeszcze dwa razy tyle średnich obrazków i drugie tyle słabych obrazków. Kilka z nich było tak kiepskich, że nie mogłem przez nie zasnąć. Malowałem je jeszcze raz potem na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastyczność efektów jest przepyszna. Kurde jest tak pyszna, że aż zobaczę jak się da takie zrobić. Cudo! Szczególnie to z hm... tym robocikiem co wygląda jakby miał dwie tarcze i odbijał strzały zamieniające się w iskry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze myślałem że to Marek jest cyborgiem czy coś w ten deseń a teraz ty wyskakujesz z czymś takim. Dla mnie nie do pojęcia jak można w godzinkę coś takiego machnąć. Jest parę słabszych kadrów ale i parę perełek. A kolorki jak zwykle inspirujące. Chętnie bym kilka lekcji wziął od Ciebie w tym temacie :) No i ta malarskość... ehhhhh.. świetny post!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wątek powinien dostawać fronta codziennie :)

Stary ale jary, jak to mówią...

Wiem że modzi nie lubią forumowej archeologii, ale osobiście nie mam nic przeciwko temu, pod warunkiem że wygrzebuje się takie skarby jak tutaj a nie np. trupa w szafie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności