Skocz do zawartości

Pojazd 3d: HC Zero


Homa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

...chciałbym pokazać mój ostatni koncept.

Niewiele czasu mogę poświęcić na 3D, dlatego model jest już dość stary, ma 1,5 roku, ale jakoś udało się dobrnąć do końca :)

 

Czekam na Wasze opinie, ale proszę wziąć pod uwagę, że to mój pierwszy outdoor ;-)

 

zero_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na tle innych projektów na tym forum wygląda wypaśnie. Pomijając kwestie wizualne pare pytań ode mnie:

 

- Ogolna bryła samochodu jest masywna, przód jest także duży w porównaniu do płasko poprowadzonej przedniej szyby. Brałeś pod uwagę, że prawdopodnie spora część widoczności jest ograniczona przez maskę?

 

-W jaki sposób łączy się szyba boczna z przednią i dachem?

 

-W jaki sposób otwierają się drzwi?

 

-Jaki rozmiar mają felgi? ;)

 

Najbardziej podobają się mnie lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indian - dzięki :)

 

GRiPi - zauważ czujniki zbliżeniowe tak apropos widoczności :-P

- pod przednią szybą jest słupek (widać go), zależało mi właśnie aby był ukryty, tzn. żeby płaszczyzna szyby/szkła nie była przecięta żadnym pałąkiem, czy metalowym słupkiem.

- drzwi otwierają się tradycyjnie, lusterka boczne są w takiej pozycji aby było to możliwe.

- felgi 20''

 

mk2 - pomarzyć ;-) dzięki.

 

pecet - reszty ujęć mmm... nie przewidziano. Dawaj mi tego Twojego concepta na PM i to już!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij z parkowaniem! Chce widzieć drogę pędząc w ciasnym zakręcie ;)

 

Rozwiązanie ze słupkiem najmniej mnie się podoba w całym projekcie. Duży kąt pomiędzy powierzchniami lustrzanymi nie wygląda dobrze.

 

Co do szyby w drzwiach - nie widzę sposobu, by to uszczelnić.

 

Felgi wydają się znacznie powyżej 20" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wypas;) Jedyne co mnie troche razi to "łączenie" dachu z szybami, tzn. na dachu jest uszczelka(?) która oddziela go do szyby bocznej i kończy sie przed przednią co tworzy jak dla mnie dziwny efekt. Pomiędzy szybą boczną a przednią nie ma tego dystansu (szerokości uszczelki) co między boczną szybą a dachem. Troche zagmatwałem, ale chyba można zrozumieć o co mi chodzi ;p W każdym razie, moim zdaniem albo trzeba by było zrezygnować z uszczelki na dachu i połączyć dach bezpośrednio z szybą boczną, albo dodać coś o szerokości uszczelki na łączeniu szyb przedniej i bocznej, ale nie mam pojęcia jak to sie wszystko ma do strony technicznej bo kompletnie sie na tym nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny render i przede wszystkim świetny koncept, chętnie bym sobie takim autem pojeździł. Dodatkowo na plus jest to, że często koncepty jakie wiedzę są zlepkiem charakterystycznych elementów innych aut, które w połączeniu tworzą zupełnie nijaką bryłę, natomiast w Twoim przypadku Homa bryła jest designersko bardzo przemyślana, spójna i jak dla mnie... piękna :) Wprawdzie gdyby auto miało trafić na ulice to pewnie byłoby konieczne wprowadzenie kilku zmian, ale przecież zawsze tak jest, że koncept jest snem designera przelanym na papier (lub do 3d), a dopiero na etapie produkcji dokonywane są modyfikacje, które często zamieniają jego piękny sen w koszmar ;)

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że zobaczę jeszcze jakieś inne ujęcia HC Zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie tym ze inne ujęcia nie były przewidziane nie wymigasz się :P pięknie, concept jest rewelka, chociaż trochę mam dziwne uczucie co do proporcji, te koła faktycznie wyglądają na dużo większe, kolor biały ten co był w wipie też był fajny, *****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za motywujące, pozytywne opinie.

 

...jak Loozack trafnie stwierdził: "koncept jest snem designera przelanym na papier (lub do 3d)".

W niejednym koncepcie trudno odnaleźć praktyczność, rozsądek, ergonomię a nieraz jakikolwiek sens. Ale to chyba jest w tym wszystkim najciekawsze/najpiękniejsze.

HC Zero wydaje mi się dość rozsądnym modelem nawet bez uszczelek, z dziwnym łączeniem szyb i z za dużymi kołami.

Niektórych przekonuje, a innych nie...

Pozdrawiam.

 

PS. Pomęczę ten model jeszcze i możliwe, że pojawią się nowe rendery. W bardzo odległej przyszłości jak mniemam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy samochód na tym forum na który z chęcią się patrzy , ogólnie modelowanie gotowych aut to strata czasu i energii w porównaniu z tworzeniem nowych - to kompletnie inna bajka dla tego duży szacunek .

Auto klasa tylko wsiadać i rwać laski :)

ps.Ile ma koni ? szukam czegoś mocnego może kupie

pokaż proszę tył jestem bardzo ciekawy jaki jest !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności