Jump to content

KinectFusion


Falcrum
 Share

Recommended Posts

KinectFusion – taką nazwę nosi aplikacja stworzona przez naukowców z czterech różnych uniwersytetów oraz inżynierów Microsoftu. Umożliwia ona wykorzystanie kontrolera Kinect do bardzo dokładnego zeskanowania w ciągu zaledwie kilku sekund dużej części otoczenia (czyt. całego pokoju, w którym się znajdujemy) i przetworzenie go na w pełni trójwymiarowy model komputerze.[źródło: www.geekweek.pl

 

I pomyśleć, że za stosunkowo niewielkie pieniądze będziemy moli mieć swój własny skaner 3D :)

Edited by Adek
Link to comment
Share on other sites

Ale skaner 3d z kinekta został zrobiony kilka dni po złamaniu zabezpieczań (czyli z tydzień po premierze konsoli) do tego już dawno btł używany w robotyce

.

Ciekawe czy twórcy przewidzieli możliwy rozwój technologi.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czym jesteście tak zszokowani - skanery 3d są od dawna, 3d można generować nawet z fotek obiektu, a kamerki internetowe wiele razy służyły do skanowania 3d - tylko tu potrzeba ruchu, a że Kinekt ma kamerę rgb i kamerę głębokości (depth cam) to jest znacznie łatwiej, bo odległości nie trzeba ustalać na podstawie ruchu, a jest już gotowa displace mapa z kamery głębokości, co tylko ułatwia sprawę.

 

W niedawno utworzonej grupie Khronos StreamInput (http://www.max3d.pl/news.php?id=1931) ma być stworzone wszechstronne api dla urządzeń wejścia m.in. depth kamerek dzięki czemu takie skanerki za niedługo zobaczycie również w telefonach, tabletach czy komputerach.

Link to comment
Share on other sites

no niby takie skanery były wczesniej >> ale jakoś jak przypominam sobie demonstracje robotow to zawsze poruszały się one bardzo nieporadnie w przestrzeni, zaskakuje mnie dynamika z jaka to czyta >> zdaje mi sie ze za moment roboty beda poruszac sie rownie sprawnie co ludze a potem to juz tylko czekac na pierwszego terminatora :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy