Skocz do zawartości

KinectFusion


Falcrum

Rekomendowane odpowiedzi

KinectFusion – taką nazwę nosi aplikacja stworzona przez naukowców z czterech różnych uniwersytetów oraz inżynierów Microsoftu. Umożliwia ona wykorzystanie kontrolera Kinect do bardzo dokładnego zeskanowania w ciągu zaledwie kilku sekund dużej części otoczenia (czyt. całego pokoju, w którym się znajdujemy) i przetworzenie go na w pełni trójwymiarowy model komputerze.[źródło: www.geekweek.pl

 

I pomyśleć, że za stosunkowo niewielkie pieniądze będziemy moli mieć swój własny skaner 3D :)

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem czym jesteście tak zszokowani - skanery 3d są od dawna, 3d można generować nawet z fotek obiektu, a kamerki internetowe wiele razy służyły do skanowania 3d - tylko tu potrzeba ruchu, a że Kinekt ma kamerę rgb i kamerę głębokości (depth cam) to jest znacznie łatwiej, bo odległości nie trzeba ustalać na podstawie ruchu, a jest już gotowa displace mapa z kamery głębokości, co tylko ułatwia sprawę.

 

W niedawno utworzonej grupie Khronos StreamInput (http://www.max3d.pl/news.php?id=1931) ma być stworzone wszechstronne api dla urządzeń wejścia m.in. depth kamerek dzięki czemu takie skanerki za niedługo zobaczycie również w telefonach, tabletach czy komputerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby takie skanery były wczesniej >> ale jakoś jak przypominam sobie demonstracje robotow to zawsze poruszały się one bardzo nieporadnie w przestrzeni, zaskakuje mnie dynamika z jaka to czyta >> zdaje mi sie ze za moment roboty beda poruszac sie rownie sprawnie co ludze a potem to juz tylko czekac na pierwszego terminatora :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności