Skocz do zawartości

iPad GUI i 3ds max


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Iker J. de los Mozos zamieścił w serwisie Vimeo przykładowe użycie iPada jako kontrolera animacji w 3ds max. Muszę przyznać, że działa to świetnie i nie ma żadnych opóźnień (potwierdza to autor testu). Iker wykorzystał oprogramowanie o nazwie TouchOSC (dostępne również na Androida), które wysyła komunikaty MIDI, które mogą być czytane przez kontroler Float Motion Capture w 3ds max.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2162

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niezła zabawka - to dobrze, że ludzie próbują znaleźć zastosowanie tego typu urządzeń w codziennej pracy, może kiedyś doczekamy się naprawdę rewolucyjnych narzędzi, byle by nie robiły wszystkiego za nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno świetne zastosowanie dla ipada. Jako interaktywna refka anatomiczna.

http://www.polycount.com/2011/12/19/mara3d-david-girauds-male-anatomy/

http://michaeldefeo.blogspot.com/2011/11/anatomy-app.html

Dla tych 2 softów bardzo chętnie bym sobie tablet sprawił. Ich mobilność i interaktywność jest ogromnym plusem, kto próbował szkicować anatomie z pomocą bardzo niedoskonałego google images wie o czym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf daj linka do tego dotykowego monitora za 300 zl :) chetnie sie przyjze

 

mouse440.jpg

Polecam. Jeśli nie posiadasz takiego urządzonka to musisz sie liczyć z dodatkowym kosztem 15 złotych. Mniej się trzeba namachać ręką niż na ipadzie i jest bardziej precyzyjne, niestety nie da się operować dwoma kursorami na raz więc nie ma lansu ala "Raport Mniejszości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, pełne poparcie. :)

 

A jak kto chętny, to mam kolejne przełomowe rozwiązanie: robisz w maxie unwrapa, fotografujesz ekran iPadem, następnie na iPadowym touchpadzie rysikiem dorysowujesz tekstury. iPada wkładasz w skaner, skanujesz jego screena z teksturą, a otrzymany obraz wrzucasz w Photoshopa, kadrujesz, zapisujesz i wrzucasz w diffuse. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam marudzicie ;) może komuś się przyda ;P sam w to nie wierzę co prawda :) ale w ostatnich miesiącach przekonałem się do pracy przy animowaniu z użyciem zwykłego tabletu (Wacom Intuos) na podstawie tej demonstracji:

a kiedyś wydawało mi się, że tablet w maya przy animowaniu to nieporozumienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animowaniu z użyciem zwykłego tabletu (Wacom Intuos) na podstawie tej demonstracji:

masz racje - to nieporozumienie. Facet przez 20 min postawił 2 klucze, a przełączanie trybów gizma zajmuje mu 10x więcej czasu :) może to i ergonomiczne, ale chyba nie dla mnie ( po godzinie z piórkiem nie mogę palów rozprostować ;) )

 

System iPada wydaje się fajny, wielopunktowy dotyk może być przydatny, ale laga to gołym okiem widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm fajnie że 2-3 lata po premierze tego mega przydatnego urządzenia próbuję się je do czegokolwiek innego niż odbieranie maili i czytanie pudelka wykorzystać.

 

Jak na razie - jedyne zastosowanie ponad te dwa powyższe dla iPada odnalazł 4 letni bratanek mojej Żony - Angry Birds wymiata i koniec tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To fakt że sprzęt jest do niczego nie przydatny. Ale to nie zmienia faktu ze zaraz wyjdzie iPad3 i sprzedadzą go jeszcze więcej niż poprzedniego, i ze jeszcze więcej zarobią, i ze będzie to jeszcze większy lans:)

 

Chciałbym tak umieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To fakt że sprzęt jest do niczego nie przydatny. Ale to nie zmienia faktu ze zaraz wyjdzie iPad3 i sprzedadzą go jeszcze więcej niż poprzedniego, i ze jeszcze więcej zarobią, i ze będzie to jeszcze większy lans:)

 

Chciałbym tak umieć.

 

Trochę się dziwię ile "hejtu" jest wylewane zawsze jak piszę o aplikacjach na ipada. To prawda. Większość rzeczy, to bajery, to urządzenia do multimediów, zabawy. Ale w wielu przypadkach zastępuje komputer - patrz internet. I piszę to nie jako fan apple (bo nim nie jestem), ale widząc jak z niego korzysta np. moja żona. Sam na początku kupiłem to, aby poznać konkurencję dla Androida i pooglądać aplikacje (pod kątem deweloperki). Wiadomo, trzeba coś napisać do pracy, zrobić coś poważniejszego - uruchamia się komputer, ale wielu, naprawdę wielu przypadkach urządzenia go zastępuje. Dziwi mnie też taka krytyka osób, które piszą, że to do niczego, a urządzenia tego nie miały.

 

Co do zastosowań w grafice. Do teraz wszystko to co wymieniałem to był wiadomo, jakiś bajer. Ale zastosowania są coraz ciekawsze. I w żaden sposób nigdzie nie pisałem "kupujcie to dla tego ficzera". Nie. To po prostu dodatek, jeśli ktoś gdzieś ma takie urządzenia (a po statystykach widzę, że sporo osób je ma) może spróbuje.

 

Ale to zastosowanie, przedstawione w tym newsie wydaje mi się, że naprawdę może się przydać. Ale nie jestem animatorem. Po prostu dodatek, ciekawostka jak macie urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam ilu z tych , którzy ipada krytykują miało tą zabawkę w ręku dłużej niż 5 minut. Ipad na pierwszy rzut oka może wydawać się "do niczego nie przydatny" , ale to tylko złudzenie, które znika jak tylko zaczyna się z niego korzystać. Ja sam mam pecha do sprzętu appla i już się raczej nie przekonam do desktopów, ani nawet iphona ( a miałem i to i to ), ale ipad jest mega i dopóki sie nie pojawi mocna alternatywa z mobilnym windows to się przesiadać nie zamierzam.

 

A przedstawiony programik wygląda fajnie, ale 95 procent roboty przy czymś takim to sam rig, więc widzę użyteczność tego raczej nisko.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok TeamViewer na iPada jest spoko. ale ciężko, by ludzie, którym skrótów na klawiaturze brakuje mieli dobre zdanie o gadżetach w pracy, które obsługuje się palcem.

Po pracy jak najbardziej, przyjemne oderwanie od kompa, gdy mimo wszystko nadal jest potrzebny.

 

Ja sam czekam na coś z win8, albo jakiegoś moda z odpalonym win7 lub choć XP, bo chyba dopiero integracja z desktopem będzie tym czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Loki czy deshu, swego czasu też byłem wojującym przeciwnikiem Apple i wszystkich jego gadżetów. Wojującym tym bardziej im mniej o nich wiedziałem. Teraz, po blisko dwóch latach pracy zarówno z Apple jak i ich sprzętem mam nieco bardziej świadome poglądy na ten temat. Na Macach pracować nie lubię, służbowego iPhone'a wymieniłem na Xperię Play (z czego jestem kosmicznie zadowolony), a podejście Apple do klienta, mimo że dostrzegam w nim sporo korzyści, dalej nie do końca mnie przekonuje. To wszystko dlatego, że za bardzo siedzę w technicznym światku i chcę mieć nieograniczony wpływ na sposób w jaki korzystam z urządzeń, za które płacę. Innymi słowy - nie jestem docelowym klientem Apple, czego spora część krytykujących w ogóle do siebie nie dopuszcza. W kwestii samego iPada byłem dość sceptyczny, zanim zacząłem go używać. Po roku zabawy (podkreślam, żeby było jasne do czego go używam - gry, multimedia, internet) uważam, że jest to świetne urządzenie, idealne uzupełnienie domowego desktopa. Swoją drogą - iPad dość łatwo daje się skonfigurować jako dodatkowy monitor do komputera. Niby niewielki, ale wystarcza do wyświetlania referencji, dodatkowego okna z narzędziami, czy choćby filmu, jeśli ktoś ma mocno podzielną uwagę. Zdecydowanie nie jest to bezużyteczne urządzenie, a porównując hardware i wykonanie z tabletami konkurencji mogę nawet powiedzieć, że jest jednym z bardziej opłacalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o zabawie to ja za te pieniądze wolałbym sobie kupić nowe PS3 z kompletem wyposażenia i powiedzmy 20 używanych hitowych gier. Jak ktoś chce mobilną zabawę i przeglądanie netu na dotykowym ekranie to za miesiąc PS Vita z 3g + karta pamięci + Nintendo 3DS i po dwie gry na oba sprzęty. Kto co lubi, nikomu nie bronie tego kupować. Złotej biżuterii np nigdy nie zrozumiem również a ludzie to kupują. ;)

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dziwię ile "hejtu" jest wylewane zawsze jak piszę o aplikacjach na ipada.

 

A ja się trochę dziwię, że odpowiada użytkownikom kolejność: najpierw kup, a za 2 lata może coś ciekawego będziesz mógł na tym robić.

 

Poza tym bez przesady z hejtem. Mowie tylko, że od sprzętu w cenie spoko-desktopa, powinno się wymagać więcej niż safari i angry birdsów. Na aplu pracuje codziennie, wiec nikt mi nie wciśnie kitu o komforcie użytkowania jaki składa się na taką cenę. Zielone jabłka tez potrafią kosztować 3zł za sztukę, tylko dlatego że są zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deshu - hehe, a w cenie zawodowych łyżworolek da się przecież kupić spoko-rower i powinno się od nich wymagać więcej niż tylko śmigania po uliczkach w parku :-))))

 

Serio , nie róbmy tu podstawowego błedu i nie zakładajmy że "jak mi się nie przyda to się nikomu nie przyda". Korzystam z ipada w pracy i po pracy i do wielu rzeczy nie wyobrażam sobie lepszego sprzętu. To nie jest coś co zastępuje spoko-desktopa. Tablet służy do innych rzeczy niż komp stacjonarny i do innych niż laptop. Porównywanie ich to jak właśnie porównywanie rolek i roweru - niby oba mają koła i można na nich poruszać się siłą własnych mięśni, a jednak to nie to samo. Co więcej, nie wykluczają się.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deshu - na tak postawione pytanie moge odpowiedziec tylko pytaniem - to co potrafia twoje rolki czego nie potrafi moj rower ? :-)

Na podstawowym poziomie - nic.

 

Na poziomie konkretnych zadan, roznice, przede wszystkim w wygodzie sa spore. Wezmy prosta rzecz, ktora od paru lat zajmuje mi w tygodniu sporo czasu jaką jest czytanie scenariuszy. Przeciętny scenariusz to 90-100 stron. Jak do przejrzenia jest parę w tygodniu to przestaje być to zadaniem sporadycznym. Wygoda czytania scenariusza na ipadzie jest dużo większa niż na lapku, czy kompie stacjonarnym o komórce nie wspominając - latwo tez wprowadza sie krotkie notatki. I mozesz mi mówić, że "dla Ciebie nie byłoby różnicy" a ja Ci odpowiem, że przy "przemysłowym" czytaniu różnica i oszczędność czasu jest duża. I tak sobie możemy się przerzucać:-) Przed epoka ipada scenariusze zazwyczaj sobie drukowalem - ryza papieru wystarcza na 4-5 . Po tym poltora roku na samym papierze mi się sporo ceny ipada zwróciło - już nie mówiac o tym ile drzew uratowano.

 

Kilka miesięcy w roku przebywam w podróży. Zawsze mam ze sobą laptopa to poważniejszej pracy, i mam Ipada do zadań podstawowych. Ipad do pracy i zabijania czasu w drodze jest zwyczajnie dużo wygodniejszy. Łatwiej prezentuje się na nim projekty na planie filmowym, łatwiej na spotkaniach z klientami i na spotkaniach roboczych, łatwiej używa się go w samolocie niż nawet najmniejszego laptopa ( do dziś nie opanowałem przy swoim wzroście sztuki pełnego rozłożenia ekranu laptopa w klasie ekonomicznej :-)

 

Last but not least - po odkryciu Cywilizacji na Ipada nie zamieniłbym go na żadną konsolę do gier.:-) O wygodzie przeglądania internetu, robienia prasówek, korzystania z map w podróży, kneblowania dzieci i tym podobnych zadań to nawet nie wspomnę.

 

Deshu - chcę, żebyś zrozumiał, że nie chcę tu nikogo namawiać do kupowania ipada, tak jak nie chcę nikogo namawiać do kupowania łyżworolek. Chcę tylko, żeby nie wnioskować na podstawie wyłącznie własnej pracy i własnych doświadczeń, czy dane urządzenie jest przydatne czy nie i na tej bazie ferować generalizujące wyroki. Ty byś wydał te pieniądze na kompa, a ja drugi raz nie wahałbym się ani sekundy i kupił tablet. I nie dlatego, że ma fajne okładeczki i można szpanować w kreatywnym towarzystwie - mój tablet wygląda już jakby przeszedł wojne w Iraku.

 

Aha - i żeby pozostać w temacie wątku. Aplikacja od której to się zaczeło jest, tak jak napisałem wcześniej raczej mało praktyczna - no i co z tego , w app store jest jeszcze kilkaset tysięcy innych. Wśród nich sporo sensownych - za grosze.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja popierdolka, ale popieram Bagginsa, ze iPad sprawdza sie swietnie jako przenosne urzadzenie do prezentacji naszych dziel i konsumowania mediow wszelakich.

 

Jesli marudzimy juz o cenach makowek i innych gadzetow apple, to warto zwrocic uwage, ze w niektorych przypadkach sa one rownie drogie(Mac book air :) a czasem nawet sporo tansze niz produkty konkurencji jak to bylo w przypadku poprzednich generacji Mac Pro. Przy zakupie wyzszej konfiguracji z 2 procesorami Xeon okazywalo sie, ze oferta Della, HP czy Boxxa byla duzo drozsza. A ze Windowsa mozna zawsze dograc...

 

Jedni lubia rower, inni rolki a jeszcze inni wola spacerek po lesie. Swiat bylby strasznie nudny gdyby wszyscy mysleli tak samo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności