Skocz do zawartości

Wośp 2012


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fajne, szkoda tylko, że zdecydowali się na korzystanie z jakiegoś dziwacznego (w znaczeniu "mało popularnego") systemu płatności, o którym pierwszy raz słyszę, i w którym nie mam ochoty się rejestrować :$

Będzie przelew, jak co roku dla nieruszających się :)

 

Siema!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę! Nie widzę! Serio, chłopaki, nie mogę zlokalizować tych alternatywnych metod płatności. Jak kliknę pikselem w serce to pojawia mi się okienko z kwotą i przyciskiem "Zapłać przy użyciu Yeti" :/

 

@edit: nvm, wygląda na to, że ikony banków pojawiają się dopiero od jakiejś określonej kwoty - czyli rozmiaru obrazka. Jeden piksel nie wystarczy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A apropo yeti - to nie do końca jakiś stary nieznany system płatności. Od jakiegoś czasu wyrasta na taki nasz paypal. Całkiem fajnie działający. Ale już zdążył sobie jakąś tam markę wyrobić. Ale nie jest jeszcze wszystkim znany.

 

Chociaż a w tym wypadku ja też chyba wolę płatność przelewem, ale to Lucek pokazał, że jest.

 

Sam pomysł bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quirinnos, zastanów się następnym razem zanim coś napiszesz, bo strasznie płytko traktujesz ten temat. Nawet gdyby tylko część tych pieniędzy miała iść na pomoc dzieciom/zakup sprzętu medycznego, to warto organizować taką akcję. Nie pomyślałeś pewnie nawet ile dzieci uratowano, czy ilu dano szansę na normalne życie dzięki temu co robi Owsiak.

Wstydź się kolego.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie Touch.

 

Quirinnos:

Myślę, że każdy pomaga na swój sposób, w taki jaki uważa za słuszny.

Nie ma obowiązku wspierania tej akcji, a innych możliwości jest sporo.

 

Nie ma co się spierać akurat w takim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... Wbrew pozorom, myślałem gdy to pisałem. Nie mam zamiaru ranić, czy obrażać kogoś, tylko przedstawić fakt. Zwykły fakt. No i może lekko skrytykować ludzkie zachowanie, które lekko jest zmanipulowane przez mass media.

Spójrz:

Rok 2011, fundacja zbiera 47 248 415, 05 zł. Wydaje 9 440 760 zł.

Okej. Teraz zobacz co by się stało, gdyby ludzi potrafili sami brać los we własne ręce, a nie iść na łatwiznę (często dlatego, bo w telewizji tak mówiono) i sami dali by pieniądze potrzebującym. O ile więcej dzieci by uratowano?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne marnowanie pieniędzy? Jak ktoś chce pomóc, to niech sam lepiej da pieniądze potrzebującym, a nie daje na rozkradzenie.
Moją kumpele wyleczyli z raka dzięki sprzętowi kupionemu przez orkiestrę. Wcześniej takich możliwości w polce nie było, dzięki temu ona dzisiaj żyje. Dam ci maila do niej, powiesz jej że Orkiestra to marnowanie pieniędzy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Quirinnos. Kazdy ma swoje zdanie. Tu masz zestawienie finansowe za 2010 WOŚPu - strona 17 bilans przychodów i rozchodów.

http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans%20Fundacji%20za%202010%20(1)(1).pdf

 

mozesz przedstawić zestawienie o ktorym mówisz za 2011, by każdy mógł sobie wyrobić zdanie.

 

Pisałeś, że gdyby każdy dał potrzebującym. Ok a masz dane ile dzieci uratowano w ostatnich latach z tego ze każdy dał potrzebującym, bo o ile się orientuję to nie było to zakazane. Nie wliczaj tylko proszę darowizn na sprzęt szpitalny z fundacji i firm prywatnych, bo to zwykle akcje - "kupując-pomagasz" i faktycznie są po tej stronie co WOŚP i gdyby każdy...

 

Monio - mam nadzieje, ze ona osiągnie coś w życiu inaczej wisi nam wszystkim kasę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne marnowanie pieniędzy? Jak ktoś chce pomóc, to niech sam lepiej da pieniądze potrzebującym, a nie daje na rozkradzenie.

 

Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Mam 8 letniego syna chorego na thrombocytopenie i wystarczająco dużo razy jesteśmy gośćmi na oddziale hematologii przy klinice w Zabrzu żeby docenić to co robi WOŚP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak jak pisałem. Nie ma co się spierać. Ja tez uważam i mógłbym przytoczyć inne przykłady z życia.

Cieżko ludzi zmusić do samowolnej zbiórki, to jasne, że jakby ludzie bez "pośredników" to gdzieś przekazali byłoby więcej. Ale jest to niemożliwe. Chyba to jasne. A takie komentarze Quirinnos są, jak widać na przykładach bardzo krzywdzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... Wbrew pozorom, myślałem gdy to pisałem. Nie mam zamiaru ranić, czy obrażać kogoś, tylko przedstawić fakt. Zwykły fakt. No i może lekko skrytykować ludzkie zachowanie, które lekko jest zmanipulowane przez mass media.

Spójrz:

Rok 2011, fundacja zbiera 47 248 415, 05 zł. Wydaje 9 440 760 zł.

Okej. Teraz zobacz co by się stało, gdyby ludzi potrafili sami brać los we własne ręce, a nie iść na łatwiznę (często dlatego, bo w telewizji tak mówiono) i sami dali by pieniądze potrzebującym. O ile więcej dzieci by uratowano?

 

Pozdrawiam.

 

Strasznie naiwny punkt widzenia. Natomiast te cyferki wystrzelałeś lecąc przypadkowo po klawiaturze ;] Opierasz się na jakichś danych to pokaż ich źródło i nie każ nam wierzyć tobie na słowo. Mam nadzieję że cię nie urażę ale ta moda na czepianie się wośp-u jest naprawdę smutna.

 

PS: sorki że rozwlekam ten aspekt tego wątku ale po prostu uważam że to bardzo krzywdzące dla tych którym orkiestra pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją kumpele wyleczyli z raka dzięki sprzętowi kupionemu przez orkiestrę. Wcześniej takich możliwości w polce nie było, dzięki temu ona dzisiaj żyje. Dam ci maila do niej, powiesz jej że Orkiestra to marnowanie pieniędzy?

Że zmarnowali pieniądze bo ją wyleczyli? Nie, ale mogliby uratować więcej osób gdyby nie marnowanie części pieniędzy. A czy Ty napiszesz rodzicom dzieci, które poumierały, bo nie 'zakwalifikowały' się na program leczenie? Albo nie wystąpiły ze swoją chorobą w telewizji i nikt ich nie dostrzegł, ale gdy matka prosiła nieoficjalnie to nikt nawet palcem nie kiwnął? Napiszesz im że Orkiestra to zbawienie?

Wy chyba nie rozumiecie o co mi chodzi. Proszę o wnikliwe przeczytanie i zrozumienie tego co chciałem przekazać, albo zakończenie tematu, bo do nikąd on nie prowadzi.

 

Pisałeś, że gdyby każdy dał potrzebującym. Ok a masz dane ile dzieci uratowano w ostatnich latach z tego ze każdy dał potrzebującym

Bo właśnie taka jest mentalność ludzi, nie potrafią zrozumieć, że gdyby dali sami, inni zyskali by więcej.

 

ok Quirinnos. Kazdy ma swoje zdanie. Tu masz zestawienie finansowe za 2010 WOŚPu - strona 17 bilans przychodów i rozchodów.

http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans ...0 (1)(1).pdf

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ile-zebrala-wosp-w-2012-roku-ponad-40-milionow-zlotych-od-1993-roku-133-miliony-dolarow_221342.html

http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnoscifundacja/8146_wolp_kupila_sprzlt_medyczny_dla_urologii_dziecilcej.html

 

Ok sorry, moje niedopatrzenie, wydali 20mln, nie 9. Ale co z resztą?

Do owych, którzy myślą, że całe pieniądze idą na chore dzieci:

http://wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe

rozliczenia za kilka lat, proszę porównać wydatki z przychodami. Tylko proszę odliczać takie rzeczy jak organizacje woodstocków, administrację, marketing itp. Bo te pieniądze spokojnie mogłyby pójść na ratowanie chorych.

 

Quirinnos: Coz.... pokaz ze masz "jaja", i zrobisz to lepiej. Kazdemu to wyjdzie na zdrowie.

Nic o mnie nie wiesz, a i ja nie muszę Ci nic udowadniać, więc komentarz uważam za zbędny.

 

Ale jest to niemożliwe. Chyba to jasne.

Czemu to jest niemożliwe? To właśnie te Wielkie nagłaśniania medialne, przyczyniły się do zmiany mentalność ludzi. Jeszcze w wieku XI w USA ktoś chciał zbierać na coś pieniądze, ale jakiś człowiek powiedział, żeby zamiast dawać 10$ urzędnikowi, dać 5$ potrzebującym. A i tak potrzebujący lepiej na tym wyszli. Nie pamiętam co to dokładnie było, słyszałem dość dawno tę anegdotę, ale jak przypomnę, dam znać.

 

A takie komentarze Quirinnos są, jak widać na przykładach bardzo krzywdzące.

A w drugą stronę to nie działa? Dzieci, którym nie pomogła Orkiestra? Ich rodzice co mogą sądzić?

 

Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Mam 8 letniego syna chorego na thrombocytopenie i wystarczająco dużo razy jesteśmy gośćmi na oddziale hematologii przy klinice w Zabrzu żeby docenić to co robi WOŚP.

Ale gdyby Panu pomogło w taki sposób NFZ, czy Caritas doceniłby Pan ich pracę. A gdyby pomógł Caritas a WOŚP nie? Kto był by zły, a kto dobry? Życzę zdrowia dla syna i żeby WOŚP jak najwięcej mu pomógł, ale znów nie trafiamy w sens tego co chciałem przekazać.

 

Właściwie to zalogowałeś się tylko, by napisać, że nie lubisz Orkiestry?

Nie.

 

 

Strasznie naiwny punkt widzenia. Natomiast te cyferki wystrzelałeś lecąc przypadkowo po klawiaturze ;] Opierasz się na jakichś danych to pokaż ich źródło i nie każ nam wierzyć tobie na słowo. Mam nadzieję że cię nie urażę ale ta moda na czepianie się wośp-u jest naprawdę smutna.

 

PS: sorki że rozwlekam ten aspekt tego wątku ale po prostu uważam że to bardzo krzywdzące dla tych którym orkiestra pomogła.

J/w.

I to nie jest moda, tylko rzeczowe patrzenie na sprawę.

 

Więc naprawdę proponuję zakończyć wątek. Może tylko większy dystans do nas stworzyć, a powinniśmy żyć w zgodzie, nieprawdaż? Nie mam do nikogo pretensji i nikogo nie chciałem urazić. Tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Quirinnos z wypowiedzi wnioskuję ze masz z 12-13lat. Nie ma co się sprzeczać. Inne doświadczenie świata inni światopogląd z niego wynikający. Pamiętaj tylko, ze gdyby ludzie 'sami z siebie' coś robili nie byłoby rozmowy, bo nikt nie potrzebowałby WOŚP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ze zbiorki by nie wydali jestem za orkiestra :) dwie moje corki korzystaly z urzadzen ufundowanych przez wielka orkiestre. Na przedziale 6 lat, co prawda byly to zwyczajne standardowe urzadzenia i badania sluchu ktore robi sie kazdemu dziecku po urodzeniu. Dzieki tym urzadzeniom badania robi sie dzien po narodzinach. ,a nie jak to bylo i jest (w niektorych placowkach) ze na badania nalezalo i nalezy zapisywac sie do specjlisty, a kolejki oczekiwania na termin dluugie. Pozatym jak pamietam szpital w moim miescie mial i chyba ma pokazny dlug i nigdy w zyciu sami z wlasnego budzetu nie byliby w stanie kupic chociazby takich aparatow do badania sluchu. :)

Mam nadzieje ze nikt i nigdy nie podniesie reki ani nie ustanowi prawa ktore zabroni lub utrudni zbiorke pieniedzy.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem leczony aparaturą z WOŚP od samego początku istnienia fundacji, czyli po zebraniu pierwszej forsy, która została przeznaczona na kardiochirurgie dziecięcą. I tak do 18 roku życia. Hejterzy mogą mi pokazywać liczby, wydatki, papiery "przeciw". I nie czuje się jako osoba, która "się zakwalifikowała". Przez cały świadomy okres mojego życia poznałem masę osób w podobnej sytuacji co ja. Wiele z nich zawdzięcza życie WOŚP.

Wyluzuj Quirinnos, wiadomo jest, że gdyby zabrać się do pomocy od tej strony co piszesz byłoby lepiej. Ale nie żyjemy w utopii.

Paradoksalnie, gdyby WOŚP nie przeznaczał części kasy na marketing, iwenty etc to nie miałby takiego poparcia jak teraz, bo po prostu by się o nim nie słyszało. A tak btw wiesz ile na woodstocku zbiera się krwii w punktach poboru?

Peace,

SWRSC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę nikomu odwiedzania i przebywania na oddziale intensywnej terapii noworodków ale właśnie tam naocznie widać ile małych ludzi zawdzięcza swoje życie dzięki sprzętom z fundacji. Widać też ile odchodzi z powodu nieraz za małej ilości tych urządzeń. Co by było gdyby nie akcje orkiestry można sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Quirinnos z wypowiedzi wnioskuję ze masz z 12-13lat. Nie ma co się sprzeczać. Inne doświadczenie świata inni światopogląd z niego wynikający. Pamiętaj tylko, ze gdyby ludzie 'sami z siebie' coś robili nie byłoby rozmowy, bo nikt nie potrzebowałby WOŚP.

Mam dziewięć. Znaczy skończę dziewięć w grudniu, o ile dobrze pamiętam. A tak BTW, Twoja logika wypowiedzi jest zdumiewająca.

 

Wyluzuj Quirinnos, wiadomo jest, że gdyby zabrać się do pomocy od tej strony co piszesz byłoby lepiej. Ale nie żyjemy w utopii.

Paradoksalnie, gdyby WOŚP nie przeznaczał części kasy na marketing, iwenty etc to nie miałby takiego poparcia jak teraz, bo po prostu by się o nim nie słyszało. A tak btw wiesz ile na woodstocku zbiera się krwii w punktach poboru?

Ależ ja jestem spokojny. Widzę innych, którzy się spinają jakbym co najmniej ich nawyzywał. Przecież ja tu nie po to, żeby kogoś wkurzyć, tylko porozmawiać, o ile można to tak nazwać. A większość zaraz odpala zaawansowane mechanizmy obronne. Chciałem przedstawić swoje zdanie, poznać zdanie innych. Przecież nikomu nie narzucam swojej myśli. Jak to ktoś kiedyś powiedział, nie potrzeba pasterza, gdy każda owca jest świadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności