Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Niemiecki Pancernik Gneisenau


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poniżej przedstawiam Wam okładkę lutowego 11 numeru czasopisma Okręty jest to jedna z "ugly sisters" - Gneisenau .

Świetna postprodukcja robiona przez Piotra (peter_f) – dziękuję Piotr za możliwość współpracy oraz cenne wskazówki z których korzystam; ja natomiast wymodelowałem ów okręt i zrobiłem do tego jakieś marne tektury.

 

Kilka słów więcej o projekcie okręt generalnie robiony był pod kątem książki, nie było to jednak łatwe zadanie ze względu na skąpą dokumentację do tego okrętu. Wprawdzie jest dostępna jakaś generalka ale zawierająca wiele błędów tak więc okręt był robiony głównie ze zdjęć (często marnej jakości) które oglądałem kilkadziesiąt razy i możecie mi wierzyć lub nie ale po oglądnięciu fotki po raz blisko setny człowiek jest w stanie dostrzec szczegół którego wcześniej nie widział.

 

Pragę tutaj bardzo podziękować Waldkowi (goral_44) za udostępnione zdjęcia oraz za prowadzenie mnie niekiedy za rączkę podczas realizacji tego projektu. Scena posiada około 7- 8 mln. poly a całość renderowana na wciąż dla niektórych nieśmiertelnym q6600 wykręconym na 3,1 Ghz.

Okładka liczyła się 5h:23 minuty w rozdziałce 5 x 3,5 tyś

Poniżej okładka gazety Okręty oraz dwa renderki – (na więcej do opublikowania nie dostałem zgody)

 

Miłego oglądania

Pozdrawiam

mujas

gneisenau.jpg

 

004ahw.jpg

 

64079742.jpg

Edytowane przez mujas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość fishinthewater

Pełen podziw! Jestem pod wrażeniem ogromu pracy włożonej w ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zespołowi Peter-Mujas. Okładka jest najpiękniejsza z dotychczasowych, które ukazały się na łamach naszego pisma.

Model doskonały, zrobiony tak dokładnie, jakie są do niego materiały referencyjne.

Mariusz wspaniała praca i oby więcej takich.

 

Nie prawdą jest, że Mariusz nie dostał zgody, powiedziałem jedynie, że obedre go za skóry osobiście, jak wstatwi więcej niż dwa rendery :-)

Pozdrawiam,

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z nadarzającej się okazji, ze swojej strony chciałbym podziękować Mariuszowi za możliwość obrobienia tego wspaniałego modelu i Waldkowi za całokształt :)

Pragnę jednocześnie wprowadzić małą korektę (pardon Mariusz, ale nie mogę patrzeć na ten mój WIP) i załączyć obraz w formie skończonej (która znalazła się na okładce). Prezentowana powyżej to tylko wczesna wersja robocza.

Pozdrawiam serdecznie

Piter

okret.jpg

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Piękny model i bardzo udana postprodukcja niezastąpionego petera_f! (Ta wersja z #5 jest zdecydowanie lepsza od tej z #1 :) - lekkie zamglenie najbliższych fal i wiele innych drobiazgów tworzą bardziej spójną "6-7 w skali Beauforta". Czuć wiatr!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model i posprodukcja fantazja marynarska, tylko dlaczego on trzyma taki makabryczny pion rozkołysać go no i troszkę kotwice pobrudzić bo takie czyste zbyt się odcinają od kadłuba, kadłub fantazja reszta jak kotwice troszkę może zbyt duży różnica moim zdaniem. W tonacji bardzo przypomina atmosferę jesiennych sztormów na północnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze podziękować za miłe słowa odnośnie okładki i pogratulować Mariuszowi modelu, który przygotowany został przez niego bardzo starannie, co sprawiło, że postwork był czystą przyjemnością. Dziękuję ogromnie za wszelkie uwagi dotyczące obrazka. Biorę je sobie do serca. Chciałbym mieć więcej czasu na dopracowanie szczegółów ale niestety czas nie jest z gumy gdy redakcja czeka.

Wielkie dzięki chłopaki!

P.S. Dorzucam jeszcze 'przed/po' postprodukcji

beforeafternl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, najpierw Mariusz ze mu nie wolno a teraz Peter ze mało czasu. Jak mało czasu?.

Normalnie dostajesz 2, góra 2 i pół dnia, a przy tym projekcie dostałeś 3 DNI CAŁE :-)

Piotr Dzięki, za możliwosć współpracy i za dzieła które Tworzysz, w imieniu moim i Całej Redakcji czasopisma Okręty.

Chętnie dałbym Ci więcej czasu, ale jak wiesz, nie zawsze jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość renderowana na wciąż dla niektórych nieśmiertelnym q6600 wykręconym na 3,1 Ghz

 

Mój Q6600 przeżywa drugą młodość w "drugim" komputerze i wciąż ma się dobrze, a od lat pracuje na 3,4Ghz. Legendarny kawał krzemu :)

 

A statek rewelacyjny, sam za młodu składałem plastikowe modele i mam do takich renderów spory sentyment, te wszystkie detale itp :) Prostpro też świetne, idealne ujęcie na okładkę. Gratulacje i 5*, szkoda że mogłeś pokazać tylko tyle ujęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności