Jump to content

Kris_R


Kris_R

Recommended Posts

Niedługo zapomnę jak się rysuje. Tylko ciągle to 3d i 3d. W ramach ćwiczeń postanowiłem od czasu do czasu coś skrobnąć i wrzucić tutaj. Takie wieczorowe speedy. Jak się uzbiera trochę szkiców to będę prosić na pewno o jakieś porady i wskazówki. Z góry dzięki!speed01_small.jpg[/img]

Edited by Kris_R
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Mayk. Pierwszy szkic i już cenna uwaga. Co do pytania o skan to nie - tutaj wszystko poszło na żywca na tablecie na jednej warstwie bez żadnych bajerów.

To jeszcze jeden na dziś. Tak samo. Czyli jedna warstwa i mazianie -tym razem bardziej rysunkowo trochę.

speed02_small.jpg

Edited by Kris_R
Link to comment
Share on other sites

Ech.. :) żartowniś ;) Mam masę pracy do nadrobienia w dziale 2d, bo zaniedbałem trochę. Ale kilka asów w rękawie zawsze się znajdzie.. ostatnio w matchmoving wdepnąłem trochę mocniej i ZBrush intensywnie.. no ale - animacja 3d to tylko jedna z dziedzin CG i choć uwielbiam najbardziej, to ciężko mi się tylko do animacji ograniczyć - zawsze tak było :)

Link to comment
Share on other sites

Daje daje.. ja dzielę rysowanie na trzy rodzaje.

Pierwszy rodzaj - rysowanie ze screenów, zjęć i innych płaszczaków. Na jednym monitorze mam foto, na drugim rysuję - uczy obserwacji, proporcji no i pozwala dobrze rozplanować pracę. Uczy też dobrego kadrowania, jeśli rysuje się z dobrych zdjęć.

Pozostałe dwa rodzaje, to rysowanie z reala, z tego co widzimy oczami wokół siebie, no i oczywiście ostatni - rysowanie z wyobraźni. Pozostałe to oczywiście wszelkie możliwe miksy tych podstawowych trzech.

Generalnie jest tak.. trzeba rysować! Nie ważne jak :) Ale ważne, żeby w każdym ze sposobów trochę.. zdjęcia, real, wyobraźnia. Do przodu.

Link to comment
Share on other sites

bardzo w porządku to wygląda :) jedyne nad czym bym popracował to różnicowaniem faktur w obrazku bow w ostatniej pracy masz wszystko "oteksturowane" a w poprzedniej wszystko miękko namalowane. połącz te dwie metody dodaj kilka elementów namalowanych na "płasko" i będzie cacy :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy