Skocz do zawartości

Teczka 2D : Kyrie Eleison


Kyrie Eleison

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gościu na skuterze super.. zarówno szkic jak i kolor.. jedyne do czego bym się dczepił to ten pomarańczowy backlight.. trochę za bardzo wchodzi na sylwetkę.. spróbowałbym go ograniczyć do pary blików lub cieńszego obrysu w paru miejscach za to jeszcze bym podręcił jego jasność.. noi na skuterze go za mało.. tak pozatym bardzo spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajną masz kreche i fajnie stylizujesz.. proponowałbym trochę dynamiki w samej pozie.. typy tłów skierowany tam gdzie jest ale np. głowa skierowana w drugą strone jakby się za siebie oglądał.. i trochę sylwetke złam żeby nie była taka prosta.. bo np. główa która trzyma za włosy wydaje się jakby była rozbujana a sylwetka na to nie wskazuje bo postac stoi pomimo tego ze twoje założenie mogło być inne.. pozatym w dobrym kierunku widać ze wszystko idzie.. wiem że w konceptach różnych ludzi widać dużo tetralności typy jakaś w nienaturalny sposób wygięta kończyna i konwylsyjnie rozczapierzone palce i czasem się to sprawdza jeśli postać jest przedstawiana w jakiejś dynamicznej pozie, która sugeruje jakąs sytuację np. gotowość do walki.. na rysunku powyżej grymas twarzy twojego króla sugerowałby że albo jest mu przykro, że zabił:) ale że się boi i ucieka z miejsca zbrodni więc jeśli o to ci chodziło to właśnie dodałbym to odwrócenie głowy i jakieś przygarbienie.. albo jeśli jest dumny z tego co zrobił powinien być wyprostowany z np. uniesionymi rękami do góry żeby wszystkim tą głowę pokazać no i wyraz twarzy sugerujący uniesienie.. chodzi o to ze każdy aspekt -wyraz twarzy, poza powinny ze sobą współgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko! Fajna facjata i kreska.

 

Ja bym od siebie trochę skrytykował fałdy jego szaty. Konkretnie te z lewego ramienia, biegnące aż do prawego biodra.

Tak samo z prawego ramienia do biodra - jakby szata była tam przypięta lub zaczepiona. Razem jakoś mi to dziwnie nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kutwa666 - bardzo trafnie z tą pozą, zgadzam się w zupełności, rysunek powstał spontanicznie bez wcześniejszego przemyślenia postawy, jakąś narrację w postaci korony i głowy dokleiłem później, czysto prowizorycznie, stąd pewnie mała czytelność tej pozy i sytuacji. Choć jestem też zdania, że nie wszystko musi być zawsze podane na tacy w dosłowny sposób, ale zgoda kowencja stylizowanego rysunku jakby wymusza pewną teatralność i przerysowanie gestów.

 

biglebowsky - dzięki za doping, czasami strasznie ciężko coś sensownego wyprodukować ze względu na czas i brak umiejętności ale chyba warto.

 

Michalo- dzięki,cały problem z tym rysunkiem polega na tym,że nie powstał tak jak zazwyczaj to robię czyli manekin, którego ubieram w anatomie i ubiór, tylko jakoś spontaniczny szkic, bez wcześniejszego przemyślenia , stąd pewnie brak jakiejś logiki w fałdach. Myślę, że tych fałd powinienem po prostu mniej i oszczędniej zrobić a z pomysłem.

 

Telthona- mega cenna rada, totalnie zapomniałam o tym, że kreską też muszę sygnalizować różnicę materiałów, i rzeczywiście teraz widzę, że wnętrze szaty przypomina bardziej włosy. wielkie dzięki , bystre oko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana ułożenia nóg dużo by pomogła :D bo teraz ten pan skacze jak jakaś typowa niewiasta.

no i jeśli tarcza jest metalowa, to raczej strzały się nie powinny w nią wbić (to zdaje się była jedna z głównych zalet że metalowe tarcze "odbijały" co było w nie kierowane), a jeśli już by się wbiły, to by przebiły tarczę na wylot (czyli przebiły się przez tarczę i "zacieły by się" w niej z grotami po drugiej stronie) Taki "jeż" z tarczy jest możliwy raczej jeśli tarcza jest drewniana, dlatego warto by było żebyś zasugerował teksture drewna od spodu tarczy, i jeśli faktycznie to są wbite strzały, to one nie powinny wejść w drewno zbyt głęboko, czyli same strzały powinny być ze dwa razy dłuższe. No chyba że to są bełty z kuszy, ale bełty mają zupełnie inny kształt, szczególnie lotki z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego... Najbardziej zastanawia mnie wybor przez ciebie takiego a nie innego nicku...

 

Co do rysunkow... Hmmm mysle ze mozesz szkicowac nawet 24/7 przez cale zycie a i tak nie naszkicujesz czegos niezwyklego. Poprzednie zdanie nie jest by ciebie obrazic lub cos. Zycze ci jak najlepiej i ciesze sie ze sie starasz. Wydaje mi sie jednak ze tak jak w przypadku innych mediow... np slowa pisanego lub muzyki... Chocbys pisal cale zycie... Chocbys wygrywal na trabce codziennie dzwieki nie masz nigdy gwarancji ze to co robisz wiedzie cie do jakiegos konkretnego celu. Patrzac na twoje powyzsze prace nie wiem na czym dokladnie ci zalezy. Po co te projekty wlasciwie sa? Jezeli rysowalbys nadruki na koszulki... bo np chcesz takie koszulki sprzedawac. Rozumialbym cie w pelni. Jaki jest Twoj cel zatem tego calego szkicowania? Chcesz byc koncept artysta? Czy grafikiem plakaciarzem? Czy po prostu ot tak dla przyjemnosci... Dla zabicia czasu? Bez jakiejs glebszej idei to co tutaj wrzucasz jest zbiorem nie zwiazanych ze soba szkicow.

 

Pisze to bo widze ze te prace nie sa ze soba w jakis sposob zwiazane...i od twojego pierwszego postu wyglada na to ze nic sie nie zmienia u Ciebie.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności