Skocz do zawartości

The Book WIP


rafalb

Rekomendowane odpowiedzi

http://vimeo.com/rafalbarnas/the-book-trailer

 

 

Życie jest jak książka, każdy dzień jest jak kolejna strona. Nie da się wrócić wstecz i zmienić początku, ale w każdym momencie można zacząć od nowa i zadbać o dobre zakończenie.

 

Chciałbym się z wami podzielić krótkometrażowym filmem nad którym w wolnym czasie pracuję. Pomimo, że z tematem filmu i animacji miałem już całkiem sporo do czynienia, traktuję ten projekt jako swój debiut. Póki co przygotowuję storyboard, szukam odpowiednich ludzi do poszczególnych ról. Prezentowany fragment jest taką małą, niewiele mówiącą o fabule zajawką. Pod koniec tego miesiąca / na początku czerwca planuję wykonać pozostałe zdjęcia. Film chciałbym skończyć do września tego roku. Jeśli temat spotka się z zainteresowaniem, wraz z postępami prac będę aktualizował wątek i dzielił się efektami.

 

Kilka słów o projekcie. The Book to krótka i symboliczna opowieść o długim marszu życia. Myśląc o The Book, chciałem zbudować film prosty, ale niejednoznaczny i nienachalny. Obraz różnorodny, wielobarwny. Banalna poniekąd konstrukcja fabularna powinna pozostawić widzowi możliwość własnego odbioru i interpretacji. Zależy mi aby film wywoływał określone, zamierzone, ale też te niesprecyzowane emocje. Aby przemawiał wrażeniowo, tak, jak czasami rozmawia się bez słów. Subtelnie i w milczeniu, bez zbędnej precyzji. To dlatego w The Book nie pada ani jedno słowo. Zamiast nich przemawiać będą obrazy, barwy, dźwięk i muzyka, gesty, scenerie. Ten film to również moja osobista wyprawa.

Geneza obrazu jest nietypowa. Początkowo projekt miał być znacznie szczuplejszy, zupełnie inne też było jego przeznaczenie. Zaskakujące wypadki sprawiły, że nie doczekał się realizacji w pierwotnie założonej dla niego postaci. Fabuła więc rozwinęła się zupełnie spontanicznie i wciąż ulega rozbudowie. Dlatego też część scen, które pojawiły się w prezentowanym fragmencie nie zostaną wykorzystane w wersji finalnej. Kolejne zdjęcia planuję wykonać do końca maja, a całość chciałbym zakończyć w sierpniu tego roku. Długość trwania filmu zamknie się w około pięciu minutach. W postać mężczyzny wcielił się Daniil Djigun. Wciąż otwarta jest natomiast kwestia obsadzenia kobiecej roli. W kontekście muzyki, spodziewam się udziału młodego, bardzo zdolnego brytyjskiego kompozytora, ale o tym napiszę dokładniej, jeśli sprawa dojdzie do skutku. Przy tworzeniu obrazu korzystam z wielu technik. Większość stanowi animacja 2d i 3d, pozostałe elementy zarejestrowałem canonem 7d przy użyciu green screen'a. Część zdjęć wykonam w plenerze. Film traktuję również jako poligon doświadczalny w ramach którego eksperymentuję różnymi środkami wyrazu, rozwiązaniami, technikami. Staram się nauczyć możliwie wiele, aby kolejne filmy wykonać lepiej.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego fragmentu powstającego The Book, zachęcam do komentowania. Wszelkie spostrzeżenia, również te krytyczne będą bardzo mile widziane!

 

A na koniec zwyczajowo zapraszam do polubienia strony fb i odwiedzenia pozostałych miejsc w sieci:

http://www.facebook.com/uniquevisionstudio

http://www.uniquevisionstudio.com

http://www.uniquevisionstudio.blogspot.com

 

 

69914406006991439346_aa3ef9525b_b.jpg7137522273_857ca4b754_b.jpg7137522589_75d24d5e61_b.jpg6991440476_90186d565e_b.jpg6991440662_b60b17bfe4_b.jpg6991440600_ac2fe097cf_b.jpg

Edytowane przez rafalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapowiada się interesująco i wyczekuje ukończonego dzieła. Powodzenia i pomyślności przy realizacji.

Pamiętaj jedynie, by film nie był za długi - niech będzie tak długi, ile jest do powiedzenia, bez zbędnych zapychaczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kobiecej roli to zgłaszam się na ochotnika - w peruce będę prezentował się nie gorzej niż ten facet z kilogramem lakieru na włosach i łupieżem na ramionach. Jak dla mnie strasznie to naiwne, puste i efekciarskie, ale gratuluje chęci i technicznych umiejętności.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie projektem, ciepłe i motywujące słowa! Przepraszam od razu, że nie ustosunkuję się bezpośrednio do wszystkich postów, za które bez wyjątku dziękuję.

 

Dziadku3d, a właściwie panie Danielu, dziękuję za miłe słowa. Tak, niech się ziści:-)

 

CzAk1, dzięki za radę, będę starał się unikać zbędnych scen, aczkolwiek w filmie będzie wiele takich, które będą statyczne i w pewnym sensie będą się dłużyć, co będzie zamierzone i potrzebne, ale co niekoniecznie dzisiaj jest dobrze odbierane w filmie. Generalizuję co prawda, ale mam na myśli te komercyjne trendy w których zjawisko jednak występuje.

 

mytwoch, rola kobieca jest już raczej obsadzona, choć wszystko rozstrzygnie się w tym tygodniu i po pierwszej sesji próbnej. Jeśli chodzi o Twoje uwagi odnośnie aktora, zapewniam, że osoba ta nie miała ani grama żelu na włosach. Twoje słowa "strasznie to naiwne, puste i efekciarskie" przyjmuję oczywiście z szacunkiem, dziwi mnie tylko, że taki osąd wydajesz na podstawie bardzo krótkiego fragmentu, który niewiele mówi o całości, co zresztą zawarłem w opisie. Z drugiej strony, ale już w innym wydźwięku, niż sugerowanym przez Ciebie, ta historia będzie w pewnym sensie naiwna. Naiwna, prosta i niewinna. Oby mi choć części tej naiwności zostało na długie lata, czego i Tobie życzę.

 

KICI, dziękuję za sugestię. W ostatecznym kształcie filmu muzyka będzie inna, nie będzie też jej aż tak wiele. Jeśli chodzi o synchroniczną muzykę, która idealnie reagowałaby na wydarzenia, zrezygnowałem z tego. Tutaj stwierdziłem, że interesujący będzie zabieg, kiedy muzyka wciąż będzie płynęła umiarkowanym tempem, nawet gdy następują bardziej dramatyczne i dynamiczne sceny. Taki kontrast daje ciekawe wrażenia i pozostawia pewną przestrzeń niedookreśloną dla widza, nie bombarduje go tymi wszsytkimi dźwiękami, często nachalnymi, przytłaczającymi. Dodatkowo jest to interesujące zjawisko kontrastu. Podobne wrażenie jest, tyle, że wizualne, gdy nadchodzi burza, niebo zasłaniają bardzo ciemne, kotłujące sięchmury a pomimo tej sytuacji gdzieś tworzy sięszczelina przez którą prześwieca mocne słoneczne światło. To jest pewien paradoks, ziemia jest jaśniejsza od nieba. Przykład może niebezpośredni, ale nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy.

Dzięki wszystkim za komentarze, niebawem wrzucę aktualizację. Właśnie kupuję spore akwarium, w którym będę nagrywał część elementów :-) Za około 3 tygodnie zdjęcia. Kupa rzeczy do ogarnięcia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie. Prace nad filmem jak można było przypuszczać rozciągnęły się w czasie, jak i rozmiary fabuły i całej produkcji. No ale tak to jest gdy pracują tylko dwie ręce. Małe streszczenie wykonanych prac:

Dopięty został scenariusz, który powstawał przez kilka miesięcy i wreszcie dojrzał do postaci, która bardzo mnie satysfakcjonuje.

Niebawem sfinalizuję dość solidny storyboard całości. Po kilku miesiącach poszukiwań, wreszcie znalazłem odpowiednią osobę do obsadzenia kobiecej roli. Miałem bardzo mocne wyobrażenie tej osoby stąd poszukiwania nie były łatwe. Poniżej kilka zdjęć z sesji próbnej, plenerowej. W ostatnim czasie odbyłem kilka wyjazdów w celu skompletowania bogatej biblioteki filmów, zdjęć, materiałów referencyjnych, detali, tekstur, dźwięków, które następnie wykorzystam w procesie tworzenia poszczególnych lokacji, scen itd. W tym celu objechałem Hiszpanię, Portugalię, kilka dni temu wróciłem z tygodniowej podróży po polskich Tatrach. Poniżej ułamek materiału, który udało mi się zebrać. Za kilka dni wybieram się do Chorwacji w celu uzupełnienia zbiorów. Zależało mi m.in. na panoramicznych widokach, wykonywałem timelapsy nieba, gwiazd, zdjęcia wszelkich detali, faktur, filmowanie traw itd. Założeniem jest, by korzystac jedynie z własnych materiałów. Następnym etapem będzie plener z głównym bohaterem, sceny na jeziorze rożnowskim, odwiedziny ruchomych wydm nad Bałtykiem i być może kilku innych miejsc. Później kilka - kilkanaście dni zdjęciowych w studiu z aktorami. Część elementów filmował będe w sporym akwarium, m.in. miniatury wielkich rozmiarów ( wielkich w filmie ) elementów strojów postaci, efekty świetlne itp. Masa eksperymentowania. Przy produkcji chce korzystać z autorskich rozwiązań, całość będzie połączeniem wielu technik, co powinno się przełożyć na odpowiedni klimat i "soczystość", czy "mięsistość" obrazu, właściwy przekaz wizualny. Ufff...to by było na tyle w bardzo dużym skrócie. Poniżej ułamek zebranych materiałów, fragmenty szkiców wstępnych z etapu uszczegóławiania fabuły, teścik z oceanem itp.

 

Na forum udziela się wielu twórczych ludzi, świetnych artystów. W związku z tym chciałbym się zwrócić do członków tej społeczności, jeśli ktoś jest wstanie wesprzeć mnie w jakiś sposób wypożyczeniem sprzętu, albo w kontekście wynajmu studia, będę bardzo wdzięczny. Całość finansuję z własnej kieszeni, a ceny studia, którego się jeszcze nie dorobiłem to około 1000zł za 8 godzin, więc naprawdę spore pieniądze...

 

Zwyczajowo, po więcej zapraszam do moich miejsc w sieci, jak również zachęcam do "polubienia" fejsowego "fanpejdża":

http://www.facebook.com/uniquevisionstudio

http://www.uniquevisionstudio.blogspot.com/

http://www.uniquevisionstudio.com/

https://vimeo.com/rafalbarnas/videos

 

Na zdjęciach Agata Lęcznar, sesja próbna:

 

img2978b4napisylow.jpg

img3032q.jpg

img3043k.jpg

img3045o.jpg

img3052q.jpg

img3060e.jpg

img3066nt.jpg

img3073f.jpg

 

Materiał z rezerwatu Buczyna:

 

23587948.jpg

87847126.jpg

80019224.jpg

33524559.jpg

20711825.jpg

56971546.jpg

14651087.jpg

 

Zdjęcia z sesji w polskich Tatrach:

 

img1806b.jpg

img0465bu.jpg

pan15b.jpg

img2424at.jpg

pan14b.jpg

pan7b.jpg

img1650cp.jpg

img2402c2.jpg

Edytowane przez rafalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności