Skocz do zawartości

Animacja 3D: Poszukuję


dziadek3D

Rekomendowane odpowiedzi

@beny... oboje stoimy i patrzymy na wodę Ty na kałużę ja na ocean... i oboje jesteśmy zadowoleni.... i niech tak zostanie.....:)))

 

Niegodniśmy, by nasze ślepie spoglądały na splendory jasnogórskie. Furto niebieska! Gwiazdo zaranna! Ucieczko grzesznych! Niegodniśmy, niegodni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak pokazują jasno fakty... jest w tym co piszesz sporo prawdy.... cóż nie jest ona chciana i do tego bolesna....:)))).

 

chyba czas na katechizm na tym forum....!!!

 

po pierwsze - najpierw zajrzyj w portfolio widoczne w Twoim profilu.... a potem zabieraj głos odpowiednio do tego co tam zobaczyłeś....

 

....dcn....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - najpierw zajrzyj w portfolio widoczne w Twoim profilu.... a potem zabieraj głos odpowiednio do tego co tam zobaczyłeś....

 

Nie zapomnij dziadku3D podać tam adresu zamieszkania, numeru telefonu i konta. Bez tego w ogóle nie wiem, czy warto drążyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beny po co dysputować z kimś kto zmarł 2 lata temu?

 

A chciałem pomóc, ale skoro projekt jest skończony no to faktycznie chyba bez sensu. Idę przemyśleć swoje niedokończone projekty, a potem zamieszczę niezbędne informacje o sobie w profilu, może wtedy dostrzegę ocean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beny........... to właściwy krok od TD do światłości....:)))

 

czy ty myślisz ze jak mi dasz ujemnego repa to od tego przybędzie Ci w portfolio, a ja nie dostanę premii.........:))))))))

Edytowane przez dziadek3D
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytuł wątku brzmi "Poszukuję"... pomocy i dobrych wzorów... to co tu Ty robisz... chcesz się naświetlić i pośpiewać w czyimś imieniu.... nie zapominaj o sobie.... masz jakieś propozycje....???

@beny... jako TD może być dobry, ale jako wzór do nauki to dla mnie trochę za mało....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beny... jako TD może być dobry, ale jako wzór do nauki to dla mnie trochę za mało....:)))

 

Aaaa to teraz mi pojechałeś :D Poczułem się urażony :P

 

- - - Połączono posty - - -

 

Ja chętnie pomogę przy udźwiękowieniu, skomponowaniu muzyki oraz przy kompozycji renderów. Jeśli przyda się taka pomoc to jestem na tak ;)

 

Sorki imago10 - nie masz w danych żadnych osiągnięć, więc jesteś nikim dla dziadka3d. Nawet jak teraz podeślesz w linkach to itak za późno, bo jakbyś był wart sięgnięcia po pomoc to dziadek3d już dawno by o Tobie słyszał. A jak nie słyszał to nie masz osiągnięć, a jak słyszał to te osiągnięcia są komercyjne, więc wtedy odpadasz bo robisz za kasę, a to nie sztuka. Dziadek3D słucha tylko tych, którzy tworzą sztukę i mają osiągnięcia. Niestety, Twoja aplikacja o pomoc w ulepszeniu animatika została właśnie odrzucona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki...!!!... nareszcie ktoś z konkretnym portfolio....!!!.....z muzyką rzeczywiście przewiduję spore kłopoty.... założenie było takie Chopin w wykonaniu orkiestrowym... ewentualnie jakiś słowiański twórca... początek z Tristessą Chopina uważam za udany źle ze znalezieniem pozostałego materiału mam kłopot... opracowania na orkiestrę Chopina sę w marnym poważaniu specjalistów wiec ich jest mało... a film ma 30 min....:))) Na razie schodzą rendery robię sukcesywnie postpro.... animatic jest więc potem tylko to poukładam. Potrzebuje jakiegoś chopinisty z prawdziwego zdarzenia który doradzi co i skąd.... jak ten pomysł nie wypali będę musiał muzykę zrobić sam.... ale nie wiem czy dam radę.... muzykiem nie jestem. Jeżeli uważasz że udźwigniesz temat a jest co dźwigać to zaproponuj coś, początek filmu i storymatic znajdziesz w wątku.... niczego nie obiecuję oprócz tego ze będę wymagał zeby było lepiej niż u Chopina no i niestety za darmochę bo to nie jest komercyjna zabawa....:))))

 

@beny... nie wiedziałem, że mam już papugę.... no zawsze będzie lżej... więcej czasu na twórczość.. .dużo bierzesz...???...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Dziadek3D, napiszę wiadomość jak coś wymyślę może się spodoba. Jeśli w dźwięku będziesz potrzebował pomocy, jakieś efekty, odgłosy itp. Nie ma sprawy rozumiem że to za "darmochę" :)

 

Beny - to co napisałem dwa posty wyżej było do Dziadka3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne

najgorzej z tego wszystkiego wyglada trawa i ta jej rozciagnieta textura.

moze zmien to na cos jednokolorowego, bez faktury, mysle ze sie obroni w konwencji.

ewentualnie podbij znacznie gamme w gore i dodaj duzo AO.

 

generalnie widac progres i zapowiada sie fajnie, nie przesadz tylko z szalenczymi ruchami kamery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawy nie przeskoczę.... bo farmy nie mam...:)))... mi się wydaje, że razem z polami tworzy jednak konwencję do przyjęcia.... to było jedyne rozwiązanie które jako tako jeży w tych ograniczeniach z displacement-em było jeszcze sztuczniej.... ale to już bajka przeszłości teraz tylko postprodukcja...render włączony...:)))

Jak już trafiłem na fachowca to mam takie pytanie:

jak się robi passa w maxwym mentalu dla światła wolumetrycznego, ale ze świateł stanardowych... bo tego nie wiem, a wolałbym mieć większą kontrolę, a tego będzie sporo ...bo burza itp.....?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że byłoby warto poprawić tą trawę, całość wygląda bardzo bardzo i przez to trawa kłuje w oczy.

Może chociaż zmniejszyć jej trochę nasycenie, bo teraz wybija się kolorem jakby była ważniejsza od reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak postać przełazi przez światło... też... tu pass by mi załatwił sprawę do światło wolumetryczne już jest i ja jestem z niego zadowolony.... tylko przy passie miałbym większą władzę nad jego siłą i zasięgiem w post pro... jak się nie uda wyciągnąć passa no to trudno... myślałem że można to trochę jeszcze podciągnąć i tak zostawiam rendery tych scen na koniec może w tym czasie coś znajdę.... sądziłem że tu ktoś coś wie.... ale widocznie nikt takich świateł nie używa... no trochę dają po czasie rendeerów....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"człowiek ma braki w rozumowaniu, problemy z kojarzeniem faktów, wysnuwaniem logicznych wniosków, przerośnięte EGO tak, że kilku polityków czołowych frakcji powinno mieć kompleksy... a Wy... przepraszam MY, ciągle próbujemy dyskutować. przecież to sensu nie ma"....@bartolomeo

 

to o mnie...!!!!.... nareszcie mogę być dumny z siebie....:)))

 

no to się bez bólu wystawię... chociaż motywacji po powyższym już nie potrzebuję... pełne spełnienie....:)))

 

 

8.jpg

 

 

35.jpg

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko moich animacji nie da się obejrzeć do końca.... w czymś trzeba być najlepszym....:)))

i5/8gb.... no idzie mozolnie, dziś rano wstawiłem 400 klatek, a jeszcze 28:44:12 do końca... i tak dzień po dniu...ale w końcu doczekam....!!... że tego nikt nie obejrzy do końca....:))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest....masz oko... to będzie do poprawki znaczy się okluzja, która zrenderowała się z alfą i robi obwódkę w post pro nie umiem tego zlikwidować ale to się renderuje w miarę szybko.... zawsze się czegoś nie dokliknie....:)))... poprawek jak zwykle będzie masa, autokorekta to dziurawy instrument....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ostatni "Bajka o Jasiu i Małgosi" chyba prawie 4 mieś. dokładnie nie pamiętam bo staram się szybko zapomnieć bóle porodowe.... :)).... żeby dać się znowu pokryć nowym pomysłem...:)))))))))))))))))... teraz renderuje tz. "kozę" z żydowskiego żartu.... już potem wszystkie będą krótsze i łatwiejsze.... przekroczenie granicy 30 min. jest niemożliwe bo w większości festiwali to granica długości, a ja jestem tak naiwny że go na kilka wyślę bo to nie obciąż zerowego budżetu....:))) Wolałbym ten zrobić trochę dłuższy musiałem się w animaticu wbijać w te pół godziny. No chyba, że Baggins zrobi pełny metraż.... to i ja na 1 procku będę musiał... trzeba sobie stawiać wyzwania.... szaleństwo opiera się plecami o geniusz....!!!!... ale w oczy sobie nie spogląda....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności