Jump to content

animacja 3d : "Dull Life"


Bartman

Recommended Posts

Zapraszamy do obejrzenia filmu podtytułem „Dull Life”, („Matowe Życie”), który robiliśmy w dwuosobowej grupie, czyli Marcin Michalak i Wiktor Bartman. Jest to film studencki (film dyplomowy magisterski w PJWSTK, pod nadzorem Jacka Rokosza i Wojtka Wawszczyka). Przed przystąpieniem do realizacji filmu mieliśmy podstawowe pojecie o modelowaniu. Podczas pracy nad filmem uczyliśmy się rigować a co najważniejsze animować. Nie licząc pisania scenariusza, narysowania storyboardu a także animaticu. Praca nad filmem zajęła nam około 4-5 miesięcy wraz z udźwiękowieniem. Film powstał w programie Maya, postprodukcja After Effects, udźwiękowienie Logic Pro.

 

Film opowiada o mężczyźnie w średnim wieku prowadzący szare życie typowego pracownika biurowego, z wielką miłością dba o swoją teczkę. Pewnego dnia, zagoniony pracą, nie zauważa zniknięcia „skarbu”. Ogromnie nieszczęśliwy z powodu poniesionej straty, rozpoczyna poszukiwania. Nie jest jednak skłonny zmienić swojego stosunku do wyimaginowanych wartości nawet w obliczu zbliżającej się zagłady.

 

Zapraszamy do obejrzenia a także komentowania.

 

 

Pozdrawiamy

 

Marcin Michalak i Wiktor Bartman

Edited by Bartman
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak na dość krótki czas realizacji to kupa roboty. Fajna i spójna stylistyka, trafiony do niej dobór ortogonalnych ujęć.

Fajnie, że w pjwstk coś się dzieje. Rozumiem, że to z wydziału SNM? Pozdrawiam kolegę absolwenta PJ'u :)

Link to comment
Share on other sites

Muszę wyjaśnić, żebyście się nie dziwili...:)))....to nie jest dobre miejsce dla rzeczy skończonych... tutaj jest enklawa rzeczy nieukończonych, stojąca wśród wzgórz krainy wiecznego nie zaczynania... mącenie ukończonością tu zastanego schematu wywołuje u tubylców pełnych wszechwiedzy... ślepotę na życzenie.... wtedy mniej boli...:)))

Link to comment
Share on other sites

bardzo kreatywne, wiele świetnych pomysłów i faktycznie sporo roboty. Gratulacje także za świetnie dobraną i poprowadzoną stylistykę. Nic tylko teraz rozesłać filmik do duzych agencji i realizować się we własnym open space pracując nad reklamami chrupków :)

Link to comment
Share on other sites

Fajne. Kamerka w iso i stylówka bardzo na plus, kolory otoczenia również miłe dla oka. To co mi się nie podobało to dźwięki bohatera i jego mimika. Najsłabszy motyw to kula ziemska która wyglądała jak zrzut ekranu ze źle zrobionego modelu lowpoly. Jakieś 15 minut na zagęszczenie siatki i ustawienie ostrych krawędzi, bardzo by pomogło. Najfajniejsza oczywiście była sekwencja z taksówką. ;)

Gratulacje za doprowadzenie projektu do końca. :)

Link to comment
Share on other sites

Podobają mi się bardzo decyzje montażowe -podczas jazdy taksówką czy zmiany miejsc pracy w biurze - to bardzo napędza film. Podoba mi się, że do końcówki czyli całej katastrofy są nawiązania już wcześniej dzięki czemu czuję, że jest to spójne i zaplanowane. Powtarzający się donut też dodaje filmowi spójności :D Podoba mi się nie tylko stylistyka ale i znaczenie (nie wiem czy zamierzone czy robione "na czuja") kolorów. Fajnie, że jest sporo humoru, to odciąża film z patosu którego często jest sporo w "ambitnych" debiutach czy filmach studenckich. Nie nudziłem się ale i tak można by film o dwie minutki ukrócić chyba, pierwsza połowa troszkę się dłuży. Albo dać bohaterowi więcej konfliktów nawet jeśli jest "typowym biurowym szarakiem" - powinien podejmować więcej decyzji które mają konsekwencje dla głównej historii i tego jak się ona zakończy. Dlatego końcówka i wybór otwarcia teczki jest najciekawszy.

 

A od strony technicznej ta tak jak już wspomniano - fajny pomysł z kamerą iso i kolorystyka, uśmiałem się z motywu z znacznikiem współrzędnych, chociaż wszyscy "nie-graficy" raczej nie załapią...:) Prostota też mi się podoba ale czasem niektóre obiekty mają zbyt dużo krawędzi żeby uznać je za proste a za mało żeby były zupełnie gładkie - przez co wygląda to na błąd..np kubek albo zegar w zbliżeniach..kula ziemska też wygląda dziwnie w porównaniu z innymi planetami - mniej segmentów ma chyba.. ale to takie moje czepialstwo :) gratuluję ukończenia, fajny film :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za dużo trafnych uwag:) Tak kolory były robione z pełną świadomością tzn : wybraliśmy pewien zakres z palety barw i nakładaliśmy je na pas surface shading, dodatkowo wyrzuciliśmy całkowicie kolor zielony, aby uniknąć "kakofonii" kolorystycznej. Staraliśmy się dorzucać wiele ukrytych smaczków ale także staraliśmy się nie przegiąć w druga stronę. Montaż w połowie był zakończony na etapie animatiku, potem była zabawa z timingiem i montaż ostateczny. W scenie z taksówką, trochę "zaszaleliśmy" z żartem dla grafików 3d, taki był cel. A znacznik współrzędnych, był już przez niektórych oglądających nazywany , strzałkami, wektorami siły czy kierunkami świata :D

 

Jeszcze raz dzięki za komentarz , niebawem postaramy się wrzucić making off, to zdradzimy parę sekretów :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy