Skocz do zawartości

Speed Modelling, modeling 3D, modele testowe.


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po bardzo długiej przerwie. Widziałem, że Brab swoje mebelki z totala już pokazał więc czas na moje. Modelowanie nie zabrało dużo czasu, ponieważ musiałem zrobić tylko jeden fotel a reszta to ten sam model tylko różne modyfikacje. o i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lis ... ta kora drzewka bardziej mi wygląda na kamień ale ogólnie ładne :) ... choć bardziej mnie zainteresował twój avatar ... przypomniała mi się gra The Last Ninja (mogłem się pomylić w tytule) z Commodore C64 ... może to nawet ta gra (podobna grafika) - ehhhh ... wspomnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej naprawde fajnie ale jak mozna tak szybko listki porozstawiac?

odp: Scatter.

 

Huter -> Last Ninja wiecznie żywa!!!

 

No a tekstura kory to tak naprawdę ta sama textura co na ziemi(w szkole robiłem i niemaiałem mojej kolekcji) Pozatym muszę się przyznać że tekstura zakoszona z modelu evermotion(sample)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huter -> zle to przemyslales, nie powinno byc tak ze konewka gladka a rączka ostra, kanciasta. pozdrawiam

 

 

Eeee... no tak ... wybaczcie ... fakt - mogłem wygładzić do ale niech już będzie ...

 

 

To nie O ani 0 ... tylko D ... a co :]

 

 

kurna ... mogłem wygładzić ... arghhhh ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj pierwszy speed na forum :D Troche mu brakuje :(

Monitor LCD BenQ FP71G (taki jak stoi na moim biórku :D

Monitor robiony do sceny.

Czas modelingu ok. 1h (poczatkujacy jestem :P)

08monitor7xr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym wygładzeniem dla takiej siatki mogło by być różnie ;)

i to "D" tak mało ambitnie ;)

...no ale to speeed więc można wybaczyć;)

 

 

Nie wytrymałem i poprawiłem ... dodajcie mi 1,43 minuty + 5 minut kary :D ... nowa grafika w starym poscie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slajver: ładnie nawet.. ale to nie są to umiejętności początkującego.. przesadzasz.. już coś tam czaisz ;)

huNter: hyhy>:) :widze że Cię męczyło .. ale spoko już lepiej ;) ;))) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slajver: ładnie nawet.. ale to nie są to umiejętności początkującego.. przesadzasz.. już coś tam czaisz ;)

czaje, czaje ale chodzilo mi o to ze nie mam jeszcze takie doświadczenia zeby smigać sobie skaplikowane modeliki po 30 min ;)

P.S Dziekuje za komentarz

 

Zapomniałbym, siatka jesli kogos interesuje

08monitorwire2ay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek to witam na forum :]

mój pierwszy raz, a ja od razu speeda daje, badzcie wyrozumiali, ale ktrytyczni w miare :P mialo to troche inaczej wygladac, np: chcialem zeby swiatlo umieszczone w kostce po przechodzilo jeszcze poza nia i inny oswietlalo przedmiot..

modelowanie -/+ 10 min

wybieranie materiałów - kolo 1:30h (to mój pierwsze nałozenie materiału, na szczescie z modelingiem nie mam wiekszych problemów, i w miale mam go przećwiczonego (tak mi sie zdaje, bo super nie jest :] ))

orange9nc.jpg

aha.... jest to moja wlasna interpretacja... wiec odbiega od orginalu

pozdrawiam

BizU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v-ray, co do materialu zacisku podobie jak uchwytu, mial bych metaliczny, albo chrom, ale z posród tysiecy kombinacji tylko do tego doszlem :P, a tlo.... to jest speed :P, postaram sie za jakis tydzien (szkole mam -_-) dac cos już bardziej twórczego do WIP,a ;], ale jeszcze musze nad materialami zdrowo popracowac

 

UPDATE

(dopiero teraz zobaczyłem nak naprawde ta kostka wygląda i moja jest "ciut inna", ale wczoraj o 3 w nocy nie chciało mi sie dłubać przy niej)

dzieki za rade co do tego HDRI, teraz dużo lepiej wyglądają odbicia, chocby na metalkach, no i rozwiązałem częsciowo swój problem z tym przechodzeniem światła, zresztą nie musiałem bo i tak to robiło bo uzywałem Rayrtacera jako materiał kostki, tylko ja tego nie widziałem :] Fajne jest też że dopadłem sie do VRayMtl, daje on fajne mozliwości.. :>

 

orange8uf.th.jpg

orange35aj.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIBI_PL: nom render do poprawki.. piszesz "długo trwa" jak długo.. ? O.o nie powinno aż tak (przy takiej scenie) (ale też zależy od sprzętu ;) ) ale ogólnie fajne kieliszki ;)

 

głowica golarki... 1.5h.. render chyba z 30min (sie troche pobawiłem :p )

ost6us.jpg

 

gogogo ;) następny speed

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareg: fajny shader ;) 15min..mhm. ładnie

thorgal: jak by na tle był jakiś lunapark.. czy inna fota.. to wyglądało by bardzo realnie

xeav:jak proste.. a jednocześnie ładne :)

 

"mini statyw do aparatu": (model około 30-40min , materiały 4min , render time 15min)

stat3on.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statyw jak najbardziej dla profffesionalistów ;) hehe

mkk3a: ta siatka jest bez MS :D to jest cylinder.. to mi najwięcej czasu zajęło.. ( zaznaczenie i extrudowanie co drugiego poligonu :) )

aha.. drewno.. google.com ma ;) (zaraz dam w8 )

 

(+)

fx3125bukrustykalny0am.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, domyslam sie ze to bez MS

nie chce Cie martwic, ale nie wybrałes najłatwiejszej drogi zrobienia takich nozek :P

IMO prosciej by było zrobic maly cylinder wysokosci 1, dac mu odpowiedniego extrude, potem z Shiftem przesunać poly w góre lub w dół, potem jeszcze raz wszystkie poly itd. Rosnie wykladniczo (1,2,4,8,16...) wiec szybko bys miał duzopolygonow. na koniec tylko zweldować vertexy i voilà! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, nie wiedziałem gdzie to wrzucić, więc pomyślałem że udziele się w SM :)) tak pewnego razu tchneło mnie na żarówke, ona ma calytki środek ze wsyztkimi drucikami itd itp... materiałami tez :)) ale narazie daje takie renderk :)) pzodrawiam

 

model to jaiś czas nie wiem ile.. a rendering to 3-4 minuty :)) pozdrawiam !!

 

380arwkafr060xq.jpg

 

Edit:

 

 

Dodaje jeszce renderek z innej perspektywy i troszeńke innym światłem i innymi Watami :d

 

380arwkaq2fr062po.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lis : ale ten fotel mysi być nie wygodny (zwłaszcza oparcie ;p ;)

zibi : kieliszek jak kieliszek ;) ale caustic nice ;)

falcom :taka żarówka jak świeci to jest praktycznie cała biała (powinna być imho ).

2nd render jest jakiś magiczny :p żarówka oświetla bardziej podłogę niż wieci sama ;)

Mówisz że ma środek ? :) poka poka :D

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest taka żarowka nie taka cała biała, ona ma mało watów ;P :D zrobiłem własnie nowy model żarowki, taki LP, bardziej dyuzo wydajny ponieważ ten ze środkim i bajerami żle użyłem modelowanie na MS i ma w piz** poligonow, no ale nic :D:D pzodro :D zaraz wrzucę nowy model z no,wymi mateirałami, p.s. moteling trwał 20 min ( bo szukałem pewnego narzędzia i nie umiał znaleść :P) pzodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności