Skocz do zawartości

Propozycje przyszłych tematów / uwagi


VGT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czemu nie mozna podawac wlasnych modeli ? uwazam ze jesli juz ograniczacie ten punkt niech bedzie chociaz dozwolony 1 model postaci dodatkowy ....

Jeśli do animacji potrzebne jest więcej postaci, myślę, że w takim układzie można wykorzystać własne modele. Jednak przynajmniej jedną z postaci musi być udostępniony model.

A ja potrzebuję do animki conajmniej dwa modele. Robię je od zera, bo model lali jest aanatomiczny. Nie będę animował mangi. Zdokumentuję etapy produkcji modeli.

Po wprowadzeniu zmiany w regulaminie wymagane jest skorzystanie z udostępnionego modelu.

 

---------

dyskusja długa, narzekanie, że czasu mało a jeszcze żaden projekt nie rozpoczęty? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez tekstur tez moze byc, bo ja w malowaniu to jeszcze nie bardzo na kompie? Czy to wplynie jakos na koncowa ocene pracy? Aha i jeszcze jedno. Mozna to wyrenderowac w scanline?

dozwolone jest teksturowanie, oświetlenie sceny, modelowanie dodatkowych obiektów niezbędnych do zrealizowania pomysłu, wykorzystanie utworu muzycznego

Czyli wszystkie te elementy są dozwolone, ale nie są wymagane i nie będą wpływać na końcową ocenę, więc nie musisz teksturować postaci. Także wybór silnika renderującego jest dowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze prubuje zanimowac nie na bitwe ale tak z ciekawosci jak mi to wyjdzie ,ale cos paluszki sie kijowo animuja mozna poczynic mala ingerence w model?

(jak bylo juz takie pytanie to sorki)

 

No to jak to robisz o tak z ciekawosci to mysle ze mozna :P

 

A w bitwie tez mozna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka pytań:

 

jak bardzo można modyfikować udostępniony model?

 

*np. chciałbym pozbyć się tych spodni i zaserwować pannie np mini:-), albo przerobić je na skórzane (tj. obcisłe)

 

zaznaczam że w miare możliwości zachowałbym topologie siatki, tzn. wszystkie zgjęcia, edge itd. tylko obiekt (w tym przypadku nogi, bylyby troche wysmoothowane, i chudsze)

 

*przerobienie twarzy (na bardziej ludzką, bo ta jest smutna jak pies)

 

*dodanie bardziej kobiecych kształtów (pośladki i biodra)

 

*zmiana włosów (dłuższe lub krótsze)

 

*dodawanie broni jest dozwolone, jak sądze? jakiś miecz, piła łańcuchowa;-)

 

 

 

 

btw. uwazam ze model do tych tematow, jest nietrafiony, nie kazdy lubi takie mangowe klimaty i dziwnie wygladałaby panienka w bojówkach i adidasach tańcząca w balecie;-) lub czymś podobnym. Do sztuk walki też zbytnio niepasuje (chyba że do walki ulicznej z jakimiś drechami)

 

lepiej byłoby dać czysty model (bez ubrań, he he! już wiem co sobie myślicie, zboki:-)) i każdy w miare własnych potrzeb ubierałby panne po swojemu,

 

Ale sam w sobie model jest bardzo fajny i dobrze zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RenholdeR - hehe ale Bitwa ma byc czys w rodzaju zlecenia rowniez .... popatrz... dostaniesz moze kiedys robote i dadza ci model i opis ruchu jaki ma wykonac postac ...

 

jest to bardziej przystosowanie sie do tego co ci kazą ... model za to jest swietnie przygotowany do Riggu ... nie nazekaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin- wiem:-) ale chciałbym uniknąć sytuacji z bitwy o owadach, gdzie w regulaminie bylo jak byk "mozna nadawac lekkie klimaty swoim owadom..." wiec sie dstosowalem, a pod koniec pojawila sie praca ktora byla zupelnie OT czyli calkowicie mechaniczny owad, ja tez chcialem takiego zrobic, i niby nie moglem. Więc się pytam, żeby się znowu nie okazało ze mozna bylo coś zrobić a tego nie zrobiłem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że będziesz starał się zachować topologię siatki, jest tylko Twoim zmartwieniem (w przypadku gdy się nie uda ;) ).

Hmm, jak tu dać jednoznaczną odpowiedź...

Wygląd tej postaci nie jest tym, co będzie oceniane, więc nie narzucam tutaj wielkich ograniczeń. Według regulaminu otrzymujesz model i pozwolenie na jego przerabianie. Jeśli jeszcze da się poznać, jakie jest źródło modelu, znaczy, że wszystko odbywa się zgodnie z regulaminem.

Dodanie broni (każdej, jaka przyjdzie do głowy), także jest uwzględnione w informacjach do bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze: rozumiem że sama animacja postaci ma się zmieścić w tych 20-25 sekundach.

Bo pewno nie tylko ja chciałbym dać jakieś krótkie info na początku\lub końcu filmiku i myśle że to info nie bedzie sie wliczało do tych 20 sek.???

tak jak, zakładasz - te 20-25 sekund jest przeznaczone na animację, więc jeśli chcesz zamiescic jakies dodatkowe info, można go nie wliczać w ten limit. Aby tylko pliki nie zrobiły się przez to 2 razy dłuższe, więc z umiarem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie kwestie dotyczące prawa użycia cudzych utworów muzycznych w animacji.

 

Wg tego co napisał Damian w wątku o prawie autorskim (http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=5612) i wg tego co jest napisane na stronie, ktora znalazlem na szybko: http://www.muzarp.poznan.pl/archweb/archweb_pol/przepisy/ustawa94.htm (Art. 23. 1)

 

..wynika iż nie ma przeciwskazań, bo konkurs dla żadnej ze stron nie jest przedsięwzięciem komercyjnym. Czy jest ktoś kompetentny kto mógłby tą kwestie zweryfikować i roztrzygnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakładam ten wątek bo mam dwie wątpliwości i chciałbym aby wszyscy uczestnicy je zobaczyli. A raczej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

 

1. Cytat z www: "Kryterium oceny: oceniane są poprawność riggu, animacja postaci, praca kamer, montaż i przede wszystkim pomysł na ruch... niebanalny ruch, ciekawy ruch, może wbrew prawom fizyki? Tu też wszystkie chwyty dozwolone...."

Troszkę mało powiedziane. Mogę się dowiedzieć czy takie elementy jak przygotowanie sceny jako całości też są wliczane do oceny? Modelling postaci pomocniczych, środowiska, oświetlenie, mapowanie itd.?

 

2. Czy w pracy mogą brać udział zbiorowości?

Pytam się bo sam projekt animacji jest dość wyzywającym pomysłem i zabierającym sporo czasu. I dlatego się pytam czy zespół o ściśle określonych odpowiedzialnościach może brać udział w tej bitwie i co będzie oceniane? Praca jako całość czy efekty prac poszczególnych osób?

 

 

Dziękuję i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 20 s z 25% rezerwa(czyli 25 s) to maximum jakie da sie wyzebrac??

dodatkowe 5 sekund baaardzo by sie sprzydalo :)

Tutaj przepraszam za poślizg. Forum przeglądam praktycznie tylko poprzez 'ostatnie posty' i najprawdopodobniej przeoczyłem nowy post w tym temacie.

Limitów nie można zmieniać w nieskończoność. Pojawiła się tolerancja 25% i chyba wyżej już jej nie będziemy podciągać ;)

 

 

[...] i chciałbym aby wszyscy uczestnicy je zobaczyli. A raczej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

Do tego właśnie powstał 'stały wątek' do którego Twój post przeniosłem

 

 

Troszkę mało powiedziane. Mogę się dowiedzieć czy takie elementy jak przygotowanie sceny jako całości też są wliczane do oceny? Modelling postaci pomocniczych, środowiska, oświetlenie, mapowanie itd.?

Wymienione przez Ciebie elementy nie podlegają ocenie. Nie ma znaczenia, czy otoczenie, postać pomocnicza itp. będzie nadawać się do złotej galerii, czy też składać się z samych primitives.

 

 

2. Czy w pracy mogą brać udział zbiorowości?

Pytam się bo sam projekt animacji jest dość wyzywającym pomysłem i zabierającym sporo czasu. I dlatego się pytam czy zespół o ściśle określonych odpowiedzialnościach może brać udział w tej bitwie i co będzie oceniane? Praca jako całość czy efekty prac poszczególnych osób?

Cytat z regulaminu:

W konkursie. mogą brać udział zarówno pojedynczy graficy jak i zdeklarowane zespoły.

Oceniana będzie praca, jako całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleluja!!!!!!!

dzieki za przedluzenie trwania edycji... dzis wlasnie glowilem sie jak tu zakombinowac abyscie dali wiecej czasu i przesuneli termin oddania prac :) gdyz nie wiem czy zdazylbym do 4 listopada... zwazyszy ze jutro wyjezdzam na 5 dni... przez co dzis cala noc nie spalem i pracowalem nad animka aby zdazyc :)

 

jeszcze raz dzieki..... rormalnie bombastic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol lol lol

nigdy dwa razy więcej tego samego błędu i to przynajmniej nie pod rząd ;]

moaj propozycja to still

"Interpretacja wiersza" . powinny wreszcie powstać jakieś ambitniejsze prace z pomysłem, bo po co w kółko powtarzać to samo :/

Można ograniczyć wybór wiersza, do np. jednej epoki, tematyki, autora ... żeby nikt nie brał wiersza Mirona Białoszewskiego o posladkach itp. :P

ja bym proponował ograniczyć do wierszy romantyków - Byron, Goethe, Słowacki, Mickiewicz itd. .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo tak! trackig.. dostaniemy avika .. i moze od razu skrypt z ruchem z motion controle:D

chyba jest jakies Milo w wawie w JAKIES firmie ;)

 

ps: zeby to zabrzmialo jeszcze bardziej bezczelnie.. moze materialy na HD:)

chyba wiekosc ma dosc juz 720x576:D

 

hehe.. oczywiscie zartuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mnie nudzi troche te ograniczenie ... ;] tak samo w animacji ... chcialem zrobic animke ale tematyka mi nie pasowala a z trackingiem mozna bylo by sie pobawic ...

 

proponuje poprostu ....

 

przygotowac jakis filmik ... byle jaki ... lub tez zeby byla mozliwosc nagrania wlasnego

i jakas obszerna tematyke ktora by nie ograniczala w takim stopniu jak nasza terazniejsza bitwa ;]

 

uh ;] to ja bym sie pisal odrazu na takie cuda .... moze do wakacji troche czasu ... moze rascal by tam cos przygotowal bo mowil ze bedzie krecil do swojego FX`a

 

wiec w takim odstepie czasu mysle ze bylo by to mozliwe ...

 

bitwa - ztracerowanie ruchu kamery , wkomponowanie obiektu mając na uwadze dostosowanie oswietleniea panujacego na clipie ... krotka animacja dostosowana do tego clipu ... nie wiecej niz 20 sek ... i wystarczy ... rozdzialka TV ;] i jedziemy w wakacje ...

 

albo pogadam z heybo ;] on ma wtyki w TV ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mysle ze aspektu camera trackingu nie bylo i byc powinien ;] moze ktos sie wybije i wyrobi sobie droge do dalszej kariery a jest obecnie malo osob ktore cos potrafią zrobic w tej kategorii ...

 

chcemy uslyszec glos wyzej postawionych w tej kwestji jak sie podoba ten temat ...

 

oczywiscie narazie to pomysl a do jego wprowadzenia i co za tym niesie pozyskanie materialow do tego to juz dluga droga ... ;]

 

wiec jak ? termin na bitwe byl by za kawal czasu wiec mysle ze by wypalilo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac najwiecej o animacji maja do powiedzienia Ci co patrzyli na wszystko z boku... jak zawsze z reszta w tym durnym kraju...

 

kolejna bitwa z animacja powinna byc.. i nawet gdyby zaczela sie na poczatku przyszlego roku byloby to calkiem ok.. nawet na odobnych warunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliście upragnioną bitwę 3d animacja, okazała isę niewypałem, i nie bądźcie śmieszni mówiąc, że będzie lepiej ...

jeśli chcecie, to zorganizujcie, za rok albo półtora. ale olaboga, dajcie normalnym ludziom powalczyć. Jakiś uniwersalny temat, i tak każdy go będzie naginał ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności