Skocz do zawartości

Najnowszy After Effects i integracja z C4D


splasz

Rekomendowane odpowiedzi

Trwają targi NAB Show w Las Vegas na których między innymi Adobe prezentuje nowości w swoich nadchodzących programach, a wśród nich dość ścisła integracja Adobe After Effects i Cinema 4D. Poza czymś na kształt dynamic link (znanego z Premiere pro i AE) wraz z najnowszą wersją After Effects dostaniemy Cinema 4D Lite r14. Czyli się dzieje.

Kilka słów więcej na temat zmian w AE: http://motionfreaks.pl/teksty/newsy/item/791-after-effects-co-nowego-w-nadchodzacej-wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bracia Coen? No i? Czy oni skladaja swoje filmy sami? Z tego co wiem jeden jest bardziej producentem a drugi bardziej rezyserem. Powinni pracowac z kolesiem co ich filmy skladal wyrabiajac dupogodziny przed kompem ;)

Spoko sie zapowiada choc osobiscie interesuja mnie wylacznie szop i illustrator (do ktorego zwyczajowo wychodza mega marne updaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia Coen? No i? Czy oni skladaja swoje filmy sami? Z tego co wiem jeden jest bardziej producentem a drugi bardziej rezyserem. Powinni pracowac z kolesiem co ich filmy skladal wyrabiajac dupogodziny przed kompem ;)

Spoko sie zapowiada choc osobiscie interesuja mnie wylacznie szop i illustrator (do ktorego zwyczajowo wychodza mega marne updaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia Coen? No i? Czy oni skladaja swoje filmy sami?

 

Z tego co wiem, to zajmują się montażem. Np. przy pierwszych swoich filmach (i chyba nawet kolejnych) robili to pod pseudonimami, żeby creditsy lepiej wyglądały, bo niby więcej ludzi pracowało przy filmie. Tak słyszałem. Nie wiem czy plotka czy prawda. Aż sam poszukam coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia Coen? No i? Czy oni skladaja swoje filmy sami?

 

Z tego co wiem, to zajmują się montażem. Np. przy pierwszych swoich filmach (i chyba nawet kolejnych) robili to pod pseudonimami, żeby creditsy lepiej wyglądały, bo niby więcej ludzi pracowało przy filmie. Tak słyszałem. Nie wiem czy plotka czy prawda. Aż sam poszukam coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzieki - to niezla ciekawostka. Nigdy nie bylem fanem ich filmow (nie ze nie lubie, po prostu jakos nie ogladalem) ale jesli sami edytuja to "rispekt". W takim razie mega fajny pomysl Adobe bo kto im lepiej podpowie jak nie facet (faceci) ktorzy niejeden film skonczyli i wiedza czego oczekiwac od softu. Mogliby tez zrobic tak z Photoshopem - wtedy moze zamiast edycji wideo doszloby kilka przydatnych opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzieki - to niezla ciekawostka. Nigdy nie bylem fanem ich filmow (nie ze nie lubie, po prostu jakos nie ogladalem) ale jesli sami edytuja to "rispekt". W takim razie mega fajny pomysl Adobe bo kto im lepiej podpowie jak nie facet (faceci) ktorzy niejeden film skonczyli i wiedza czego oczekiwac od softu. Mogliby tez zrobic tak z Photoshopem - wtedy moze zamiast edycji wideo doszloby kilka przydatnych opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative Cloud trzeba dobrze przemyśleć, bo tradycyjnie raz zapłacisz i masz programy po wsze czasy. Kiedyś tam dokupisz następny pakiet i jest już drugie stanowisko. Przy Cloud cały czas płacisz (w sumie tyle samo tylko na raty) ale tylko za wypożyczenie. Jedyny plus, że na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie o Cloud?

http://www.adobe.com/en/products/creativecloud.html

za 120zł miesięcznie (do 19.04 mają promocję) jest pakiet creative suite i WSZYSTKIE programy z niego - NAJNOWSZE. W połączeniu z polityką Adobe na upgrade 2 numery do tyłu to wychodzi na to samo - tylko w ratach :)

 

to się pewnie opłaca jak się nie ma jeszcze pakietu od Adobe

ja mam 5.5 kupione w wersji studenckiej (więc w ogóle za pół-darmo) i póki coś mnie mocno nie przyciśnie to na tym zostaję.

A potem zobaczymy, może rzeczywiście wersja z miesięcznym abonamentem nie będzie zła... albo będę wykupywał dostęp tylko na czas zlecenia gdy moje "stare" Adobe nie da rady.

 

brodkins, a Ty korzystasz z Cloud? jest tam coś więcej sensownego niż tylko najnowsze wersje programów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC się generalnie opłaca. Załózmy, że kupujemy Production Premium za 7k. Nowe wersje wychodzą średnio co 18 miesięcy ale przyjmijmy, że upgrade robimy po 20-u. 7k plus 2,5k za upgrade daje nam 9,5k w ciągu 20 miesięcy.

Kupując po standardzie CC za 62 euro(w stanach $50 ale przecież my bogatsi w mordę jeża) daje nam 260zł miesięcznie. 260zł x 20miesięcy = 5200zł i upgrade w cenie.

 

Ja tam żałuję zakupu, bo teraz te 37euro to się tak średnio opłaca, chociaż z drugiej strony...

 

Wracając do tematu to wszystkim emocje opadną jak zobaczą, że czas renderu z aftera takiej sceny będzie 3krotnie większy niż w samej cinemie :D Ja tam bardziej się cieszę z z nowego importu dpx, exr i r3d(chociaż do tego jest darmowy redcine-x). Ciekawe jak to wyjdzie w praniu. Lista zmian:

http://blogs.adobe.com/aftereffects/2013/04/whats-new-changed-after-effects-next.html

Ale co by tu dużo nie mówić. Trzeba puszczać duże oko w stronę The Foundry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://creative.adobe.com/plans?plan=team

 

I tam w zakładce Plany dla pojedynczych osób mamy kilka opcji.

 

Nie jest tak różowo jak ktoś pisze, że 120 zł miesięcznie i można zrezygnować kiedy się chce.

Ja tam widzę następujące ceny (w przeliczeniu na zł po obecnym kursie euro):

 

- 383,72 zł przy możliwości rezygnacji w każdej chwili

- 255,80 zł przy umowie na rok

- 153,46 zł dla klientów korzystających z wcześniejszych wersji CS, ale tutaj również przy umowie na rok

 

Gdzie ktoś widział cenę 120 zł? I dlaczego do diaska nie mogą cen w zł podawać?

 

Czyli dla niedzielnego freelacera mistrzostwo świata;)

Polemizowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://creative.adobe.com/plans?plan=team

- 383,72 zł przy możliwości rezygnacji w każdej chwili

- 255,80 zł przy umowie na rok

- 153,46 zł dla klientów korzystających z wcześniejszych wersji CS, ale tutaj również przy umowie na rok

 

@ mallow -te 120zł to tak na oko wyliczyłem ;), looz. o tych opcjach wyżej to nie doczytałem, czułem że są haki ... hmm ale powiedzmy sobie szczerze 380zł to też nie jest nieludzki pieniadz, jesli się zarabia. W USA mają połowę stawki, Europa im dynda.

@ adrianz - nie nie mam tego clouda, ale mój cs4 już deko nie świeży, wiec się zastanawiam głośno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama idea Creative Cloud jest fajna. Dystrybucja cyfrowa, update'y, przestrzeń dyskowa itp. Co mi się też podoba w Creative Cloud to to, że po kupieniu tego mam dostęp do pakietów CS na obie platformy: Win i OS X. W wersji pudełkowej tego nie ma. Czyli mogę mieć CS na laptopie z OS X oraz na stacjonarce z Windowsem.

 

To co mi się nie podoba, to niektóre marketingowe zagrania ze strony Adobe. Np. żeby znaleźć info ile tak naprawdę kosztuje Cloud to trzeba się trochę naklikać. Bo najpierw człowiek myśli, że to rzeczywiście 150 zł / miesiąc, a potem się okazuje, że jak masz poprzednie CSy i podpiszesz umowę na rok.

 

Nie podoba mi się też bardzo, że ceny są dużo wyższe niż w Stanach. A mówimy tu o dystrybucji cyfrowej, więc skąd takie różnice? No i Polacy płacą w euro. W USA Creative Cloud to niezły deal, ale tutaj się trzeba trochę natyrać, żeby zarobić na te (wyższe) ceny softu.

 

Czy to jest w ogóle taki niezły interes? Załóżmy sytuację, że ktoś kupił CS5 Master Collection i chce robić update do pełnej wersji CS6 (olewając wersje połówkowe, w których tylko połowa programów jest uaktualniona). CS6 wyszło 2 lata po CS5.

 

Czyli tak - mamy zniżkę jako stali klienci i przez pierwszy rok płacimy 153,46 * 12 = 1841,52

Potem załóżmy wariant, że promocja się kończy i przez kolejny rok płacimy: 255,80 * 12 = 3069,6

 

Razem przez 2 lata: 4911,12

 

Tymczasem upgrade wersji pudełkowej kosztuje 4989 zł. Zaoszczędziliśmy przez 2 lata 88 zł. WOW! A teraz żeby tego dalej używać musimy płacić dalej. Natomiast wersja pudełkowa jest nasza.

 

Dopóki ceny nie będą niższe, to jedyna rewolucja jaką tu widzę, to rewolucja marketingowa. Bo wiele osób uwierzyło, że tak bardzo oszczędza na Creative Cloud. A tymczasem płaci się prawie tyle samo, ale jedynie za wypożyczenie, a nie zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloud zamienia właściciela produktu w użytkownika usługi. Idealna sprawa dla firm, fatalna dla klienta. Za rok na przykład mogą wprowadzić ograniczenia formatów w PS, wersja tylko do JPG będzie wprawdzie darmowa, ale wersja ze wszystkimi formatami, będzie wściekle droga, albo coś równie głupiego. Nie w tym rzecz, że cloud jest niefajny, ale w tym, że potencjalnie może być bardzo niefajny, ponieważ pozbawia ludzi kontroli nad produktem, za który płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, to Adobe przymierza się do przejścia na CC w pełni, i w perspektywie paru lat, zupełnie zrezygnuje z innych form sprzedaży/wynajmowania softu. Jakoś nie mogą sobie odpuścić tych milionów piratów freelancerów, tak jak już wiele lat temu odpuścił Autodesk. A puki co, CC jest nie do spiracenia.

 

Zrobią pewnie tak jak w diablo czy wowie, że część kodu wykonuje się jedynie po stronie serwera. Hehe, i na warezach będą sie składać na pirackie serwery Adobiego:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby szybko wprowadzili wylacznie chmurowe rozwiazania. Na razie w Stanach w wielu miejscach internet ssie po prostu - wystarczy spojrzec jaki szum sie robi kiedy chodzi o zwykla gre ktora wymaga stalego dostepu do netu (oczywiscie nie mowie o onlinowych gierkach tylko roznych durnowatych zabezpieczeniach). Nie wyobrazam sobie zeby firmy byly zalezne w 100% od polaczenia z siecia na tym etapie rozwoju internetu. Zanim Stany opanuje Google fiber raczej nie ma sie co obawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google dogadalo sie z Microsoftem na internet frikowy w calym USA, ale za duzo ustaw ich z tym blokuje. Poza tym mialoby to miec glodowe parametry i konicznosc ssania reklam zeby sie utrzymalo samo. Juz dzisiaj w Europie mamy internet 10 razy szybszy niz przecietny amerykanin i dodatkowo placimy za niego 1/4 amerykanskiej ceny (no moze w porownaniu bezposrednim a nie do zarobkow). Niemniej nasz rynek jest duuuuuzzzzooooo mniejszy niz amerykanski i nawet poczatkowe "grozby" Microsoftu o Office 365 jako jedynym i slusznym, ktory bedzie w sprzedazy, czy Windows 8 jako systmie w calosci po stronie chmury, spalily na panewce i tak - Win 8 dalej jest tradycyjnym sysem a Office jest w wersj 2013 lokalna aplikacja. Nie ma szans (co najmniej kilkanascie lat) na przejscie w calosci na on-line. Siec jest za wolna i do tego niestety zwalnia - nie mowie o promocji w kablowce na 60 Mbitow, ale o realne przepustowosci sieci szkieletowej na kontynentach i kabli pod oceanem.

Ja sam juz dawno kalkulowalem CC i od poczatku stwierdzilem, ze poza okazjonalnymi promosami to srednio ma to sens. Uzywam MC CS6 i na 100% sie zaktualizuje do CS7. Wolalbym jakby Adobe wprowadzilo system jaki ma ADSK z Subskrypcja - bo ich model wydaje mi sie lepszy i korzystniejszy dla klienta.

W poniedzialek ide ogladac nowosci CS7 na stoisku Adobe na NAB i pewnie niesmialo docisne chlopakow zeby sie z grubsza okreslili kiedy bedzie mozna pomacac osobiscie :).

Generalnie jestem oldschoolowcem i lubie miec pudelko na polce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile używam wielu produktów w chmurze tutaj faktycznie z Photoshopem i produktami Adobe - nie wiem czy jeszcze byłbym gotowy w 100% do przejścia na CC. Być może do moich potrzeb (nie jestem grafikiem) mógłbym większość rzeczy ogarnąć, ale faktycznie na razie nawet nie myślę o przejściu na licencję w chmurze. Moim zdaniem to byłbym świetny dodatek dla osób, które kupiły BOX'a. Lub jakaś dogodniejsza cena - możliwość pracy w chmurze. Ale chyba nie zdecydowałbym się na wersję tylko przez internet.

 

Na miejscu studia, stacjonarnego - tutaj może bardziej by się to opłacało.

 

Zacząłbym o tym mysleć w momencie gdyby połączenie do CC było możliwe z Linuxa. To byłaby naprawdę fajna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytam niektóre wypowiedzi i wynika z nich, że CC działa on-line jak powiedzmy google docs. A z tego co ja zrozumiałem czytając info na stronie Adobiego, to CC działa tak samo jak "tradycyjny" pakiet. Ściągamy interesujący nas pakiet i instalujemy na dysku. Ewentualne łączenie z serwerem jest tylko po to aby sprawdzić, czy mamy opłaconą licencję. Więc skąd te zamartwianie się o szybkość łącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że całe Adobe będzie w przeglądarce, tylko że niebawem pewnie wprowadzą zabezpieczenia antypirackie jak w niektórych grach, i będzie trzeba mieć nontop połączenie z netem, żeby korzystać z softu. Szybkość nie ma wiele do rzeczy bo styknie pewnie z 1kb danych na sekundę:)

 

makak_ - dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie ma szans (co najmniej kilkanascie lat) na przejscie w calosci na on-line. Siec jest za wolna i do tego niestety zwalnia - nie mowie o promocji w kablowce na 60 Mbitow, ale o realne przepustowosci sieci szkieletowej na kontynentach i kabli pod oceanem.(...)

Tym zdaniem twojej wypowiedzi się kierowałem w odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem na raty CS6 box, radzicie czekać na CS7 w CC?

To dobra informacja, że Cinema 4D Lite jest w składzie z AE, ale jak to może wpłynąć na cenę CS7?

 

Co oznacza w sensie praktycznym zakup softu z dystrybucji cyfrowej?

 

Ma ktoś ciekawostki i info z konferencji NAB odnośnie CS7 i CC?

Edytowane przez Prim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności