Skocz do zawartości

Ile byscie wzieli za......


plasti

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szybka wrzuta, sorki za male obrazki......

 

ile byscie wzieli za wymodelowanie i otexturowanie takiego drona, oczywiscie detal jak najbardziej zblizony, zero obejsc, (nie wliczamy aparatu), kabelki, wyciecia, zakrzywenia etc

 

 

30sh92g.jpg

 

2qalgnl.jpg

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

haha, a nie wiem :), nie jest to zadne zlecenie, model jest przykladowy,

 

nie bojcie sie pisac :P pytam bardzo przykladowo, jestem po prostu ciekaw jakie macie stawki, na ile cenicie sobie prace, taki maly tescik :), ale chcialbym realnych szczerych odpowiedzi :)

 

@Traitor

 

twoj link pokazuje octocoptera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się zajmujesz robotą i nie wiesz jak wycenić model ? O_o

 

Stawka godzinowa x ilość godzin ile przy tym spędzisz :) chyba prościej się nie da ...

 

a czy gdziekolwiek napisalem ze nie wiem jak wycenic model??, a czy przejzales dobrze watek? chyba nie, bo w poscie #3 sa informacje ktore mogly by ci sie przydac,

 

a po trzecie drogi forumowiczu, skad wiesz ile zajmuje sie robota??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się zajmujesz robotą i nie wiesz jak wycenić model ? O_o

 

Stawka godzinowa x ilość godzin ile przy tym spędzisz :) chyba prościej się nie da ...

 

Chyba najglupszy z mozliwych sposobow wyceniania pracy. Im jestes lepszy tym mniej zarabiasz (bo im jestes lepszy tym szybciej jestes w stanie wykonac prace). Normalnie za ekspres sie wszedzie placi ekstra - u ciebie ekstra placi sie za przesiedziane dupogodziny na facebooku zeby nabic troche wiecej kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najglupszy z mozliwych sposobow wyceniania pracy. Im jestes lepszy tym mniej zarabiasz (bo im jestes lepszy tym szybciej jestes w stanie wykonac prace).

 

Nie zgodzę się. Ja też sobie zawsze określam ile mi coś zajmie czasu i mnożę przez stawkę godzinową. A im się jest lepszym, tym się bierze więcej za godzinę, więc to nie jest jak piszesz, że potem się coraz mniej zarabia.

 

A jak Ty wyceniasz zlecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc taką robotę klient by pewnie powiedział: "ale panie, wyciągniki ze śmigłami są takie same, nogi też, wymodelujesz pan i te śmigła raz i skopiujesz 4 razy, nogi 2 razy, najwięcej pewnie zajmie panu korpus bo wygląda na bardziej skomplikowany, tekstur za dużo tu nie ma. Dasz pan rade, a jak nie to dam to jakiemuś studentowi, który z miłą chęcią wrzuci sobie to do portfolio" I pewnie skończy się na takiej cenie jaką podał tr3buh, albo i mniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o tym, za ile powinno sie zrobic dany projekt jest bez sensu, bo to sprawa indywidualna skladajaca sie z bardzo wielu czynnikow takich jak np koszta utrzymania. Kazdy z nas ma przeciez zupelnie inny ciezar na plecach. Kolega pytal na jaka kwote bysmy to wycenili, wiec nie wiem po co dyskutowac o tym kto jaka kwote powiedzial.

 

Taka wycena to raczej sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient miałby rację. Model ma wiele symetrii i wymyślanie niestworzonych trudności jest po prostu śmieszne. Podobnie jak "wysoki" koszt softu - tak wygląda jakby co 10 zleceń trzeba było kupować nowego Maksa.

 

teoretycznie takie tłumaczenia nabiera sens przy nowej polityce adobe XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o tym, za ile powinno sie zrobic dany projekt jest bez sensu (...) Taka wycena to raczej sprawa indywidualna.

 

Dokładnie. Jak Traitor wycenia na tyle, to jego sprawa. Każdy sam wie najlepiej na ile wycenić swój czas, żeby mu się ZUS zwrócił i na prąd zostało. Inaczej wyceni student robiący na piracie, a inaczej firma z Warszawy. Poza tym każdy z inną jakością robi, w innym terminie. Chyba tu nagle nie opracujemy jakiejś średniej branżowej stawki za taki model ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Ja też sobie zawsze określam ile mi coś zajmie czasu i mnożę przez stawkę godzinową. A im się jest lepszym, tym się bierze więcej za godzinę, więc to nie jest jak piszesz, że potem się coraz mniej zarabia.

 

A jak Ty wyceniasz zlecenia?

 

Ja indywidualnie od zlecenia "za robote". Staram sie wyrobic jak najszybciej bo chce dostac reszte kasy (zaliczka z gory) jak najszybciej, ale niestety nie jestem w stanie powiedziec na poczatku ile mi co zajmie. Jak mam pomysl to moze byc jeden dzien a jak nie mam to moze byc tydzien. Wszystko dogaduje z klientem i tlumacze dlaczego tak wyceniam a nie inaczej. Moze u mnie jest troche inaczej bo musze zwykle cos wymyslic a nie odtworzyc w 3D i skad mam wiedziec czy pomysl bede mial czy nie. Pewnie gdybym robil modele istniejacych rzeczy z refek to bylbym w stanie powiedziec ile mi co zajmie. Ale nie lubie deadlineow wiec po co sobie samemu nakladac jakis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient zawsze będzie robił wszystko, żeby zbić cenę. Będzie się targował, męcił, smęcił, żeby mieć to tanio, szybko i profesjonalnie. No ludzie, trzeba jednak trochę bronić swego i się targować, uruchomić marketing. Za dobrą jakość się płaci.

 

Tak szczerze, klienta na pewno gówno będzie obchodziło czy masz legalny soft czy starcza ci na prąd, zus, paliwo. Tak samo nic go nie będzie obchodził twój workflow, czy zrobisz to w jeden dzień czy w tydzień. Jak oddajesz auto do mechanika, to interesuje cię co dokładnie i jak będzie naprawiane? Nie, masz odebrać samochód w danym dniu a jedyne co cię interesuje to sprawne auto. Tak samo wycenianie pracy na godziny jest dla mnie głupotą. Klient powinien jak najmniej wiedzieć o procesie produkcyjnym takiego modelu. Płaci ci za to, że ty wiesz jak to zrobić i to wszystko. W moim wcześniejszym poście napisałem o kopiowaniu elementów. Czy klient musi o tym wiedzieć? Niech myśli, że każdy element będzie robiony z osobna, nie ma co kopać sobie dołka pod własny biznes.

 

A teraz, ile warty jest ten model?

 

Klienta interesuje konkretny produkt. Klient nie musi znać tej branży, będzie blefował, że jak nie pociśniesz tego za grosze to pójdzie do kogoś innego. Wiadomo, że jest duża konkurencja, ale ona była jest i będzie zawsze, w każdej branży. Jeśli masz dobre portfolio to ciśniesz wszelkie argumenty, że towar jaki mu wyprodukujesz będzie najwyższej klasy/jakości i że w ogóle mało kto zrobiłby to lepiej od ciebie. Być może będzie stanowił jakiegoś rodzaju reklamę (być może krótka animacja, prezentacja modelu na stronie web?). Załóżmy na przykład, że ten klient prowadzi sklep z tymi "zabawkami". Jeśli ten model (doskonale wykonany) wpłynie potencjalnie na lepszą sprzedaż jego towaru - który swoją drogą też coś kosztuje (chyba nie mało), to ciśniesz mu tekst, że to będzie doskonała inwestycja. Sprzeda 2-3 takie cacuszka i mu się zwróci cały koszt poniesiony za twoją pracę. Dorzucasz tekst, że student nigdy nie zrobi tego tak dobrze jak ty i uniknie się w późniejszym czasie wielu męczących poprawek (nawet jeśli i tak będą, warto nieco zamydlić mu oczy :P) Zaś duża firma niekoniecznie może podejść tak indywidualnie i po partnersku do klienta jak ty, itd. Trzeba upchnąć tu pewną wartość dodaną, trochę jak w reklamie.

 

I własnie to jest powód dla którego tak trudno jest wycenić daną pracę grafika. Dla jednego taki model jest warty 6000, dla innego 1000 dla innego 100. Jeśli nie upewnisz swojego klienta, że dostaje coś wartościowego on sam nigdy (lub bardzo rzadko) tego nie doceni. Dlatego zawsze powinno się rozmawiać z klientem i mówić przede wszystkim o korzyściach płynących DLA NIEGO jakie wynikają z tej współpracy. Zrobić po prostu dobry marketing, a wartość pracy wzrośnie o jakieś 200%-300%.

 

Chyba lubicie, gdy ktoś dba o wasze interesy? No właśnie a za to się płaci extra money.

 

Wyliczanie za godzinę? A co to kopanie rowów? Tu raz masz wenę i idzie ci sprawniej a czasem jest lipa i męczysz temat - brak pomysłów. Zamykanie tego w stawki godzinowe jest bardzo niebezpieczne. Dlatego lepiej jest wyliczyć cenę jako całość łącznie z jego przeznaczeniem niż przez pryzmat roboczogodzin.

 

Tak mi się wydaje, tak wg mnie powinno być. A jak jest w życiu i jak ludzie robią na pewno każdy z was wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze ZiN, tym bardziej, ze klient podczas procesu tworczego napewno bedzie mial szereg pomyslow na udoskonalenie swojego "dziecka", czyli poprawki, drobne zmiany itp. Wolanie dodatkowej kasy za kazda pierdolke zakonczy sie mniej mile dla obojga stron, niz w sytuacji gdy stawka zostaje ustalona przed robotą.

 

Finalnie obie strony wychodza z sytuacji zadowolone, a to chyba najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wyliczam czas. a raczej wyliczalem i wycenialem w godzinach. przy czym wartosc godziny zawsze byla zalezna od rodzaju i wartosci pracy. Ale to bardzo indywidualna sprawa i lepiej jak kazdy wycenia pod swoj system pracy. Choc isobiscie uwazm ze jak 10 czy prawie 20 rok robisz kreatywne rzeczy to natchnienie pozostaje tylko sloganem w marketingu ;-)

 

Ale jest jeszcze cala szarancza aspektow. np. iledziesiat razy mozesz to jeszcze sprzedac. ten model raczej nie jest 100% recyclable ;-)

Podobnie jwestia tego czy jakies materialy wzbigaca Twoja kolekcje i w finale podniosa przyszle stawki godzinowe. To w sumie rownie istotne jak czas. Osobiscie wole nizej wycenic produkt z ktorego mam pozytek.

 

Ale by rzucic cene to powiem ze ok 2500 jezeli niczego nie odzyskam. Jezeli mialbym na oku podobne zlecenia i byydowal baze to i 1500 by bylo fajne, bo mogloby mi podniesc stawke przy nastepnym co wyszloby lepiej niz stracic zkecenie.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywicie ze nie kazdy klient godzi sie na wysokie stawki, ale wg mnie lepiej przyjac 2 projekty za troche wieksza kwote, niz zajebywac sie trzydziestoma projektami za pare zlotych, i byc w ruinie psychicznej i fizycznej, zwlaszcza jezeli w gre wchodzi swiezy klient. Dla stalych DOBRYCH klientow, taryfa ulgowa powinna jednak byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dwoch projktach jazde wstrzymanie opoznienie kkienta czy problem z kunikacja opozniajacy platnisc to tez nerw.

Chyba optymalnie by bylo robic takie drobiazgi co tydzien ale Jezeli Traitor High ma na mysli naprawde dobry detal i materualy to i 2tyg moga byc krotkie czyli 10tys to zaden kosmos przy odpowiedniej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najglupszy z mozliwych sposobow wyceniania pracy. Im jestes lepszy tym mniej zarabiasz (bo im jestes lepszy tym szybciej jestes w stanie wykonac prace). Normalnie za ekspres sie wszedzie placi ekstra - u ciebie ekstra placi sie za przesiedziane dupogodziny na facebooku zeby nabic troche wiecej kaski.

 

Po pierwsze ja nikogo nie obrażałem , ale każdy trzyma poziom rozmowy jak został wychowany.

Dupogodziny to może ty sobie robisz cokolwiek tam sobie robisz.

Akurat nie siedze dupogodzin na facebooku tylko cały czas się uczę i na to przeznaczam najwięcej czasu , a jak licze godzinowno to po pierwsze za modelowanie liczy sie inaczej za compleksowe sceny inaczej i umiem uszanować czas klienta i nie doliczam dupogodzin ponieważ nie muszę kłamać bo i tak dostaję satysfakcjonującą mnie kwotę , a dupogodziny się ciężko siedzi bo zazwyczaj używam basecamp.com/ gdzie codzienne updatey razem z planem ramowym pracy na kolejne dni , są przegądane przez klienta codziennie. Zalezy kto na jakim poziomie współpracy jest z klientami.Jeśli zależy nam na dobrej współpracy to raczej dupogodzin sie nie robi... musisz mieć przykre doświadczenia mój profil na fb jest czysto informacyjny sa tam czasem moje prace ale cześciej wiadomości informacyjne i użyteczne dla osób przeglądających i też nie wykupuje na nim sobie znajomych przez system reklam FB jak większość i nigdy tak nie zrobię bo to niekomercyjny profil.

...

 

A ty koleszko drogi po pierwsze jak chcesz prowadzić dialog to może z obrażaniem przystopuj bo nie tędy droga ...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności