Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam pytanie - gdzie w polsce kupić wacom'y by jak najmniej wydać? odpadają jakieś allegro i inne tego typu cyrki, jedynie nowe produkty.

 

http://www.ldlc.com/fiche/PB00018741.html zauważcie widniejącą tam cenę... 90e to jakieś 360 zł, a na wacom.com.pl można kupić graphireIIIa6 dopiero za 470 zł! choć kupowanie czegokolwiek we francji raczej odpada, nie uważacie? sporo bym zapłacił za samo dostarczenie przesyłki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrachujac hmm jakos albo nie wiem jak sie osobny post przenosi albo poprostu takiej opcji nie ma zostawiam wiec . a co do tego tabletu od mediona mialam (nie)przyjemnosc wyprobowac i powiem sczerze hmm niewiel to umie i najgorsze ze tablecik mila "czkawke" niekontaktowal czy co wiec od razu mowie ze nie polecam jakosc porownywalna jak nie gorsze z aiptekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sklepik http://wacom.com.pl/iframe.php?file=http://transit.pl/catalog/index.php nawet znośne ceny, najnizsze ceny Wacoma jakie widziałem, zamówiłem tutaj Wacom Graphire 3 Classic XL A5, i... czekam na dostawe bo po prostu ich nie ma na stanie (info od dystrybutora Wacoma na Polske) - - między 10 a 14 wrzesnia powinny sie pojawic - - - juz nie moge sie doczekać :-) pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna w poniedziałek dostałą przesyłkę z Wacomem Graphire 3 Studio XL Sapphire Blue... mój Pentagram XXL może przy nim się schować... Niesamowite cuedńko!! Gdybym miał kupować jeszcze raz wolałbym poczekać jeszcze 0,5 roku i kupić takiego Wacoma (3x droższy :/) - na nim naprawdę można rysować... klasa sama w sobie...

 

edit: Hehehe, 1500tny post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wtorek nareszcie dotarł... Wacom Graphire 3 Studio XL - fajna zabaweczka :-) - komfort tworzenia bazgrołków na najwyższym poziomie :-D - a tak poważnie jeszcze nie miałem kiedy przysiąść i wypróbować możliwości - odpaliłem jedynie na chwilke ArtRage'a :-) .... i juz wiem ze pare najblizszych nocy zostanie skasowane z życiorysu :-) - - - podsumowując urządzonko warte swojej ceny + programiki w komplecie (min. PHOTOSHOP ELEMENTS 2, PINNACLE STUDIO 8) - co tu douzo pisac... POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. zakupilem jakis czas temu pentagrama o'pen xxl.

i wiecie co... za 5 dni juz go sprzedalem.

ta rzecz to pomyłka, nie pakujcie sie w to bo bedziecie żałować i to gorzko.

 

coz przeskoki...przezyje, niepewne dzialanie przycisków na piorku przezyje...

ale to ze sie blokowal tak jakbym caly czas klikal lewym przyciskiem piorka i blokowal sie w gornym rogu monitora to nie przezyje.

 

rozumiem ze za 400 zl nie mozna cudow wymagac, ale niech to przynajmniej dziala bez takich niespodzianek !!! nie wymagam juz super precyzji !

 

aktualnie odkladam kase na wacom graphire 3 A5.

 

pentagram moge polecic dzieciom ponizej lat 5 chetnym na zabawy w paincie.

 

to tyle

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ p_e_t_e_r tja dzieki ze ppiszes bo walsnie ktos mi tym przed oczami machal i sie zastanawialam czy nie kupic ... chyba jednak zostane i zapoluje na wacoma ;)

zreszta nie pierwszy raz ludzie sie uzalaja nad tym tabletem .. cos w tym jest ze pentagram to nie najlepszy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MeG: Ja nie chce być stronniczy. Po prostu miałem Pentagrama i zakupiłem go w nadziei, że będzie to w miare się nadawało do bezproblemowej pracy.

 

Jeśli moge wyrazić swoje zdanie to tylko WACOM. To jest sprzęt na lata więc nie ma co sie martwić ze sie szybko zestarzeje. obecnie mam zamiar oszczedzac nawet pare miesiecy zeby zebralo sie te 900zl.

 

a moze tylko xxl pentagrama sie tak chrzani. mam nadzieje ze inne sa bardziej znosne, choc szczerze w to watpie. aiptec i pentagram to chyba jeden kit: czytaj bubel.

 

nie chcialbym zeby ktos sie nadzial tak jak ja.

 

pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu. Ale z drugiej strony nie ma się gdzie rozpędzić ;)

 

Czasem jest problem przy rysowaniu prawie w miejscu, ale pomogło grzebanie w sterowniku, trzeba przyspieszyć reakcję na podwójne kliknięcie (czy jakoś tak, nie mam tabletu pod ręką, dawno to robiłem i piszę z pamięci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem ze znalezieniem sterowników do Pentagram OPxl USP na XP-ka:( , Na stronie "pentagram.pl" niby są... ale jak próbuje je zciągnąć do siebie to okazuje się, że jednak ich niema:/ (tzn. nieda się ich zciągnąć -przynajmniej u mnie). Dlatego Zwracam się do Was z prosbą o podanie jakiegoś linka do takowych sterowników... ja spróbowałem szukać, ale na marne:( "Hellp Me 3d Brother's!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum max3d i pierwsze pytanie. Jestem na kupnie tableta, odrzuciłem po waszych jak również zaczerpnięciu wielu innych opini tablety pentagrama, jestem zdecydowany na Wacoma. Pytanie jaki ?! Myślę nad tymi tablecikami...

Nad tym http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=10891&sid=1 i nad tym http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=10829 . Jeden jest A6 drugi A5 różnica w cenie 50zł.

pozdrawiam

Koniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu - witaj :)

 

Z tego co sie orientuje, to Intuosy sa bardzo dokladne i profesjonalne. Do takiego domowego "baźgrania" i normalnej (nie wyczynowej) pracy, powinien chyba w zupelnosci wystarczyc graphire a5 classic (950zl) - chyba, ze zalezy Ci na programach graficznych :) Ja osobiscie celuje wlasnie w tentablecik :)

 

 

 

Co do pentagramow: zalezy na jakiego sie trafi :) Moj kumpel ma Pentagrama XL i dziala mu bez zarzutow juz kilka miesiecy. Nie ma przeskokow itp. Jednak nie zmienia to faktu, iz pierwszego pentagrama ktory do niego przyszedl musial odeslac, bo wogle nie dzialal :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie wiem na co sie zdecydować....Dopiero będe zaczynał cokolwiek rysować na komputerze. W chwili obecnej to kartka papieru, cienkopis i to wszystko - tak tworze ;). Jednak trzeba isc do przodu :). Kupić takie urządzonko raz i już wiecej nie zmieniać...Dlatego wolę wyłożyć ten 1000zł na wacoma niz kupować jakieś "półprodukty" :)..pytanie jakiego ? Jestem zielony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej malo kto, wszyscy juz sa zmeczeni maglowaniem tego samego czyt. wielkie pentagramy VS male wacomy itp. co do wyboru to lepiej miec opinie kogos kto pracowal na Intuos czy faktycznie posiada cos co warte jest poswiecenia A5 Graphire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem już zdecydowany na małego wacoma, ale mam do Was jedno pytanko: Czy możecie mi napisać czym różni się volito od graphire a6? czy te 200zł różnicy to tylko za rozdzielczość, software i jeden przycisk. jestem zielony w tych klimatach więc bardzo byłbym wdzięczny jakby ktoś to jakoś porównał. Z dołu dzięki. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie.

zakupilem pare dni temu okazyjnie na Allegro Wacom graphire xl studio (A5)

calosc za 850 prkatycznie nowy z 4 plytami niezlego softu.

 

Poprzednio mialem pentagram x'pen xxl.

 

krotko:

 

bez porownania na korzysc wacoma. pentagram to przy tym zabawka i widze ze naprawde a4 to byl zdecydowania za duzy format jak na takie zastosowania w ktorych ja siedzę.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doratix

Uprzejmie proszę użytkowników lub znawców Tablet Trust 400 USB, o opinie na jego temat. Jak wygląda praca z tym sprzetem? Serdecznie dziekuję z góry za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przed chwila byl taki post ale autor go skasowal:( chcialem sei spyatc o taki tablecik myslicie ze to ejst cos warte na poczatek? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=36661143 jest tani i penwie nie najlepszy ale na pocztek chyba moze byc co myslicie o tym? Marcin mial z tej firmy tablet tylko troszke wiekszy i go chwalil wiec mysle ze moze akurat na pocztatek cos takiego sobie sprezentowac na gwiazdke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Dobosz o mnie mowisz? :P

 

Hehe... Wlasnie chcialem o niego zapytac (najtansza oferta to za 74.99zl bylo)... Ale stwierdzilem ze to nieduza kasa, na grafie 2d/3d az tak bardzo sie nie znam to sobie kupie i najwyzej sie komus sprezentuje.... Jakby co to moge Ci dac znac (jak przesylka dojdzie) jak to dziala, jak funkcjonuje i czy warto tego uzywac.... ;] (zapewne to nie Wacom, ale na poczatek... czemu nie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przed chwilka dostalem..... Medion XL.

 

coz moge powiedziec - o dziwo jestem bardzo zadowolony, jednak niestety nie mam porownania - nigdy nie pracowalem na innych tabletach i nie wiem za bardzo co moze byc lepsze od tego ^^.

 

piorko ladnie lezy w dloni (zasilane na jeden maly paluszek AAA), nie jest ciezkie, reka mi sie nie zmeczyla po 15 minutach zabawy ani troszeczke.... po tej zabawie stwierdzic moge ze jego rozmiar A6 w zupelnosci mi wystarczy.

 

instalacja bardzo prosta, instrukcja po niemiecku (nie przydala sie i tak)...

 

ubiore choinke (:P) to moze cos narysuje ciekawego ;]

 

p.s. tablet kosztowal razem z przesylka 80 zlotych....

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrylem dziwna sprawe... ale to nie wina tabletu. otoz po zainstalowaniu artrage'a na jednym kompie - dziala normalnie i bezproblemowo, natomaist na drugim kompie odpalenie artrage'a wywala tablet (kazde nacisniecie powoduje przesuniecie go w lewy gorny rog ekranu).... w photoshopie i psp wszystko dziala okiej i bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Witam wszystkich. Od dzis jestem nowym uzytkownikiem. Czytalam wiele o tabletach, ktore ostatnio mnie interesuja. Hmmm... z tego co dzis czytalam wynika, ze najlepszy jest WACOM. W grafice siedze juz dosc dlugo i myszka nie jest juz tym czyms co pozwala zrealizowac szalone pomysly. Poniewaz mam firme interesuja mnie takze legalne oprogramowanie. Czytalam, ze WACOM dodaje fajne oprogramowanie np. Photoshop Elements 2.0. Przeczytalam jednak ze Photoshop Elements 2.0 nie obsługuje tabletu - looknijcie na

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=35&t=12

 

Honzik wiem, ze zakupiles juz Wacom-a Graphire 3 Studio XL no i co z Photoshop Elements 2.0 - dziala z tabletem czy nie?

 

Z danych dotyczacych tabletow, czy mozecie mi takze zinterpretowac i wyjasnic takie wlasciwosci jak :dokladnosc, poziom nacisku, wysokosc odczytu. Jakie sa zaleznosci miedzy ich wartoscia a otrzymywana jakoscia.

 

Dzieki i Szczesliwego Nowego Roku!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności