Jump to content

Silnik lotniczy M-100


jatat

Recommended Posts

Dłubie sobie silniki lotnicze M-100, M-103 i M-105 no i problem z turbosprężarką jak wytłoczyć rury ze zmianą profilu i średnicy jak na zdjęciu kombinuje i kombinuje i czarna dziura z tego wychodzi może ktoś mnie oświeci?. A przy okazji ktoś może ma rysunki jak było mocowane działko na silniku M-105PF. Z góry wielkie dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kilka nowych drobiazgów i połączenie turbosprężarki z resztą silnika nigdzie tego nie widać i dopiero po rozrysowaniu przekładni do napędu turbiny i alternatorów wyszedł mi taki kształt ale czy on taki był na pewno tego nie wiem ale tak chyba pozostanie.

Link to comment
Share on other sites

Witaj fajnie to wygląda chociasz ja bym trochę poczyścił ale jeśli wygląda dorze to można zostawić już na sam koniec takie sprawy.

Byłem dzisiaj na targach łodzi. i było sporo silników strzeliłem parę fotek, niektóre troszunię poruszone. Ale jeśli nie będziesz miał gdzieś jakiejś informacji jak jakś detal wygląda czy coś to możesz się zainspirować :P

 

http://sta.sh/21lpibjt73qa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Też startuje na sprężone powietrze! Jak robiłem silnik gwiazdowy, to się zdziwiłem, że jest taka instalacja (wcześniej się nie spotkałem), a to chyba dosyć uniwersalny patent, bo silnik całkiem inny, a też ma instalacje powietrza startowego.

Link to comment
Share on other sites

2013 siedzę przy pracy codziennie do 2 lub 3 w nocy a maxsem zajmuje się 20 minut (jak jeszcze coś widzę)przed odlotem w niebyt może za trzy dni jak inwestorzy nie będą marudni to puszcze siatki.

Ikkiz rozruch powietrzem to prawie norma w lotnictwie, silniki okrętowe wszystkie startują na powietrze. Silnik w Twoim aucie to ruski silnik na licencj Hispao Suiza kupionej przez nich w latach trzydziestych mój zresztą też a wszystkie silniki Hispano mają powietrzny rozruch.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy