Jump to content

Nowa zakładka: Galeria


adek

Recommended Posts

Fajnie, bardzo fajnie.

Brakuje mi jednak tego miesięcznego podsumowania (kiedyś, chyba dwa razy zrobiłeś Adek takie coś - można było dotrzeć do naprawdę wielu rzeczy, które gdzieś zostały zakopane mimo tego, że były warte uwagi).

 

No i oddzielenia działu 3D od Architektury! Nawet teraz wchodząc do Galerii pojawiają się cztery prace które według mnie powinny wylądować w Architekturze.

Link to comment
Share on other sites

Hemm...galeria ukazuje najnowsze/aktywne wątki, które tak naprawdę można szybko zobaczyć wchodząc na forum. Plusem tej galerii jest to, że mamy kilka działów w jednym miejscu, to jest duża wygoda. Jednak moim zdaniem brakuje tutaj prawdziwej galerii z najciekawszymi pracami na forum - czyli te, które znalazły się w rekomendowanych i te które znalazłyby się w podsumowaniach miesiąca. Czyli taka stała baza najlepszych prac na forum (jak na zbrushcentral, 3dtotal, cghub, itd.).

Link to comment
Share on other sites

PLS: i tak i nie. Bo na forum jest sporo wątków innych, wipy, przyklejone. Tutaj są same prace. Przynajmniej powinny być. W 2D przynajmniej ja zawsze się gubilem.

 

No więc te zestawienia. Dzięki za przypomnienie. Przecież mam już gotowy moduł do tego (patrz galeria speedpainting) i do tego miało być wykorzystywane. Powoli przestaje to ogarniać. Głównie po nocach teraz mam czas to robić. Ale będzie.

 

Wróci tez zestawienie pełne rekomendacji (taki wall z rekomendacjami - to muszę napisać od nowa).

 

W tej galerii chodziło mi również o wyróżnienie prac bez komentarzy. Bo np architektura ma sporo ciekawych wizek, a mało kto tam coś komentuje.

 

Sent from my phone

Link to comment
Share on other sites

Dobry pomysł z tą galerią. Fajnie się to ogląda. Mam tylko pytanie dlaczego niektóre prace mają tak szerokie to szare passe-partout, a inne dużo węższe?

 

Na początku nie skumałem też dlaczego niektóre prace są wyróżnione jaśniejszym tłem, ale już wiem. Chodzi o to, że jak jest 0 odpowiedzi, to wyróżniasz, żeby zachęcić do odwiedzenia wątku? Dobry pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Tak. Dokładnie tak, jak jest wątek bez komentarzy to jest wyróżniony, aby zachęcić do skomentowania.

Co do szarego - niestety tego nie obejdę. Problem polega na tym, że załączniki w większości przypadków są wgrywane małe. Myślę, że jest tu nierporozumienie i wszyscy myślą, że miniatura powinna być taka jak avatar 80x80. Moża zamieszczać większe i przeskaluje się w dół. Optymalna wielkość jeśli już ktoś chce dokładnie wpasować to 142x142px.

 

Jestem też pod wrażeniem tego ile odpowiedzi mają niektóre Teczki 2D. Szkoda, że niektóre osoby już*tutaj rzadziej się pojawiają. Chociaż i tak cieszę się, że TSP trzyma się całkiem fajnie.

 

A jeśli chodzi o zestawienia - zapiszę to sobie. Będą wyglądały jak te galerie z TSP: http://max3d.pl/gallery/speedpainting/

Edited by Adek
Link to comment
Share on other sites

Aktualizacja (duża).

Dodałem kategoria "Animacja" o której nie wiem jak mogłem zapomnieć.

 

Można już przeglądać w ten sposób każdą kategorię z osoba.

3D: http://max3d.pl/galeria/3d/

2D: http://max3d.pl/galeria/2d/

Animacja: http://max3d.pl/galeria/animacja/

GameArt: http://max3d.pl/galeria/gameart/

Architektura: http://max3d.pl/galeria/architektura/

Link to comment
Share on other sites

Rekomendacje to nie jest galeria, te przyznawane są ręcznie.

Jesli chodzi o miniaturki. Jesli ktos wgra za mala to bedzie mala, ale dlatego sa te szare boxy. Nawet male moim zdaniem nie wygladaja zle.

Nowe zalaczniki powinny lepiej wygladac.

 

Co to znaczy link do pozostalych prac? Link do forum?

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie w tej galerii nie powinny byc najnowsze prace z danego działu ale któraś z tych opcji:

- prace, które były rekomendowane i ukazały się na głównej stronie serwisu

- prace, które mają największą ilość gwiazdek (jeżeli zbyt dużo prac ma duża ilość gwiazdek to powinny to być te najbardziej aktualne)

...i wtedy chyba byłoby ok. Trzeba by tez było jednak jeszcze pomyśleć, czy wyróżniać wątek czy oddzielne prace, bo są wątki, w których jest więcej niż jedna warta pokazania praca. Chociaż jeżeli nazywamy to "galerią" to powinny to być same prace, a nie wątki. Obok pracy mozna by było jedynie zamieszczać link do wątku... a zrobić oddzielna galerię (tylko nazwać to jakoś inaczej), dla pokazania ciekawej teczki ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dlatego lepszych sposobem jest pokazanie aktywnych wątków. Jest ich na tyle dużo, że są tu nowe wątki jak i teczki ostatnio zaktualizowane. Sprawdza się to bo łatwiej wyłapuje rekomendacje. Gwiazdek mało kto używa, a tutaj też chodziło o to, aby zachęcić do komentowania prac/wątków bez komentarzy. Tutaj teczki są czymś nietypowym. Ale testuje to już jakiś czas. Moim zdaniem się sprawdza. Bo jeśli nagle jakaś teczka tam wskoczy to znaczy, że ktoś coś tam wrzucił, coś jest nowego, coś tam się dzieje.

 

Co do rekomendacji - to są dwie różne sprawy. Rekomendacje są na głównej - można je przewijać. Ale dorobię też stronę pokazującą wszystkie dodane przez nas rekomendacje.

Link to comment
Share on other sites

z wielkoscia miniaturek powinno byc taka jak z nazwami watkow (a przynajmniej kiedys tak bylo teraz nie wiem), jak jest zła to moderator pisze w watku ze nalezy zmienic wielkosc bo jak nie to wywali i tyle

Link to comment
Share on other sites

No można zwracać uwagę na to. Ale zobaczymy. Pojawiło się kilka nowych i są już duże (przykład WojtekFus). Tyle, że masowo nie zmienie starych małych na duże bo byłoby to kosztem jakości. Trzeba dać chwilę.

 

W ogóle FF! Jakiś czas Cię nie widziałem.

Link to comment
Share on other sites

Z tym ostatnim postem powalczę. Niestety z kilku względów nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Bardzo duża złożoność mi teraz wyszła, ale musi się udać.

 

Myślę jeszcze czy WIP'a 3D nie dodać do zestawienia ogólnego. Dział 2D ma wspolna galeria z wipem. Może osoba kategoria dla WIP 3D będzie OK? Czy WIP raczej zostawić tak jak jest?

Link to comment
Share on other sites

imho nie trzeba go zaczepiac bo wip to wip a nie galeria (chyba że to juz postanowione), i jezeli ktos bedzie mial wartosciowe prace to moze je przeniesc do "skonczonych" (zalozyc teczke "best of work-in-progress" czy cos) i wtedy trafią one do galerii. A co do prac rekomendowanych, ogwiazdkowanych, i "zwykłych", to moznaby je wrzucic do jednego worka i oznaczyc odpowiednio.

Edited by Pawlito
Link to comment
Share on other sites

Coś źle linki są chyba wpisane na tej liście zbiorczej. Te, które miały kierować do poszczególnych działów galerii.

Animacja kieruje do http://max3d.pl/galeria/animacja czyli OK, ale już 2D kieruje do http://max3d.pl/galeria/#2d czyli do fragmentu galerii ogólnej z nagłówkiem 2D. Podobnie 3D i Game Art, natomiast Architektura kieruje do nieistniejącej stront http://max3d.pl/galeria/arch

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy