Skocz do zawartości

CadMouse – myszka komputerowa dedykowana dla profesjonalistów CAD


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ja nie wiem czy nie lepsza ( i tańsza) swoja drogą jest myszka gamingowa z większą ilością przycisków. Jeśli chodzi o funkcję to tworzenie makro jest już podstawą. Może i bym się tym zainteresował bardziej, ale po przetestowaniu Space Pilota Pro stwierdzam, że to bajery, które nie robią różnicy. Jeśli ktoś lata pracuje z czymś takim to może, ale ja tego nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie przekonało. Na co dzień pracuje w Rhino i wszystkie te opcje wydają mi się zbędne.

Środkowy przycisk... co za różnica, czy kliknę guzik, czy rolkę...

QuickZoom... mając w lewej ręce nawigator jakikolwiek zoom w myszce to rzecz zbędna

Kółko do powiększania i pomniejszania... to samo co wyżej.

Super czujnik laserowy... tworzę projekty, a nie gram zawodowo w CSa czy SC.

Przycisk gestów... może w jakimś autocadzie, czy coś, ale w Rhino takie menu jest pod guzikiem w rolce.

Super małe tarcie... mam myszkę za 20 złoty i jakoś nie czuję tarcia, które uniemożliwiałoby mi pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie z ciekawości oglądnąłem filmy na stronie i wygląda, że te funkcje są całkiem sensowne. Użytkownikiem CAD'a co prawda nie jestem, ale nie trudno mi sobie wyobrazić jak pomocne by było przewijanie 300 stronicowej dokumentacji z tym automatycznym przyspieszeniem w scrollu.

....ja zawsze łasy na takie gadżety jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada tworzenia produktow brzmi, ze nalezy tworzysz problemy, ktore produkt ma zalatwic:)

 

Oto wiec uzywane od lat rolki staly sie absolutnie nieklikalne, myszki stawialy opor nie do przezwyciezenia, scrolle wolne jak zolwie, a czujniki tak nieprecyzyjne, ze ledwo mozna kliknac Start w Windowsie.

 

Uff, dobrze, ze jest CadMouse – myszka komputerowa dedykowana dla profesjonalistów CAD.

 

anigif_enhanced-buzz-31643-1352415821-10.gif

 

anigif_enhanced-buzz-31123-1352415867-5.gif

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób można wszystko podważyć.

Z doświadczenia jednak wiem, że te mikro pierdołki mają przełożenie na komfort pracy. Przykładowo w swoim gryzoniu mam dwie prędkości na scrollu - normalny opór i bez oporu (śmigniesz raz i kręci się przez kilkanaście sekund) i jest to przydatne ( np. przewijanie niekończących się boardów na Pintereście) Gdyby tego nie było to pewnie bym nie płakał, ale jest i się przydaje. O 9 programowalnych przyciskach to już nawet nie będę wspominał.

 

Mówię akurat o sobie, jest masa ludzi co i na myszce za 9,99 będzie się świetnie czuła, ale ten produkt nie jest do nich skierowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o LOL. Jestem tu z Reanimatorem - nie wiem jakie problemy ten produkt ma rozwiazywac. Zwlaszcza biorac pod uwage dostepnosc myszy "gamingowych" , ktore juz od dawna oferuja funkcjonalnosc ciekawsza niz ta "cadmousowa" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max3d.pl sprzedał sie :D

 

Hehe... po prostu wrzuciłem informacje prasową. Dostaje ich sporo czasami jakąś*uważam, że warto wrzucić. A jak mam busy dzień to tym bardziej jak znalazł. Żeby nie było, żaden to news sponsorowany - nigdy takich tutaj nie było i nie planuję.

 

3DConnexion jakby nie było robi branżowe produkty. Tekst wrzuciłem taki jak dostałem. Nie miałem czasu wycinać niektórych zbyt marketingowych rzeczy, ale to chyba jasne jak się*czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Przemas -> Zaraz tam "rozwiązywanie problemów". Uprzyjemniacze i tyle.

 

Żeby nie było, żaden to news sponsorowany - nigdy takich tutaj nie było i nie planuję.

... a to jakaś ujma na honorze jest? Bez przesadyzmu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STRZYG napisał: "Uprzyjemniacze i tyle."

 

Dokładnie. Swoją*drogą, ja pracując na macu podobnie podchodziłem do Magic Mouse. Miałem możliwość dłuższą chwilę na takiej popracować i naprawdę, niby detale, niby kilka gestów więcej, a ich brak później mnie tak denerwował i wkurzał. Bo wiele rzeczy byłem w stanie ogarnąć machnięciem palca. Mega wygodne.

 

Tutaj pewnie będzie podobnie, ciężko ocenić dopóki się nie popracuje jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G700 można tak samo skonfigurować a nawet lepiej i pewnie wiele też tańszych gamingowych myszek. No ale ta jest specjalnie dla CADA dlatego będzie o 100 czy 200zł droższa.

 

Te 4 przyciski pod kciukiem są genialne według mnie.

Logitechg700-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło uważnie przeczytać newsa lub spojrzeć 4 psoty wyżej ...99eurasków. Na moje przesada, zresztą... patrząc po wpisach nie tylko wg mnie. Pisza o tym wciskaniu rolki jakby była to czynność wymagająca krzepy strongmana. W każdym razie ja swojego Logitecha bym nie zamienił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, tak skimowałem tylko zamiast przeczytać. Faktycznie napisane, faktycznie droga.

Ale z tym przyciskiem, to mi osobiście by się przydało, bo w blenderze nawigacja jest pod środkowym przyciskiem i mam na nim zwyczaj trzymać palec wskazujący prawie cały czas, a prawy przycisk ustawia 3d kursor, więc klika się go rzadziej niż pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę moje G700s, które ma 11 przycisków funkcyjnych i pod każdy można przypisać makro. I pod jednym przyciskiem mam nie tylko podwójne kliknięcie kółkiem, ale dużo bardziej rozwinięte kombinacje przycisków. No ale prezentowana mycha będzie świetnym chłytem marketingowym i działy IT w korporacjach inżynieryjnych zapewne zakupią ten badziew,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności