Skocz do zawartości

Nowa matura - co zdajecie??


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem ostatnio pogadać z moimi nauczycielami i kumplami którzy uczą... ta nowa matura to jakaś parodia. Nie wiem kto to wymyślił ale powinno mu sie zrobić jesień, zimę i cztery pory roku Vivaldiego z żopy za takie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moją starą (maturę ;)) bardzo dobrze wspominam (inna rzecz że byłem obryty jak świński ryj). Poza tym- wiem że w momencie zdawania to najmniej ważne ale potem się liczy- tamten model szkoły chociaż jakoś przygotowywał do studiów, dawał jakieś podstawy- człowiek szedł na wykłady i wiedział o czym mówią. Teraz ? Dwa lata liceum i matura. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata liceum ;) Ta szkoła, jakby an to nie patrzeć, również przygotowuje do studiów i napiszę tak -jeśli chodzi o ustne to, jak dla mnie, jest to totalna porażka - rzecz kompletnie chybiona. Odnośnie pisemnych to jestem przerażony - tak, jak napisał kozioo - przeraża mnie myśl, że będę musiał się zastanawiać co OKE widziało w kawałku tekstu... dżiz... te egzaminy przypominają raczej egzamin dla dzieci po podstawówce - każdy w miarę inteligentny człowiek będzie doszukiwał się jakichś kruczków, itp. A tak naprawdę trzeba wpisywać tak głupie rzeczy (mowa cały czas o polskim :) ), że aż głowa mała - to jak czytanie w myślach ludzi z OKE :/ Odnośnie przedmiotów ścisłych - nie widzę większej różnicy między jakością sprawdzania wiedzy w tej i wcześniejszej maturze. Starsze roczniki miały tylko o tyle lepiej, że było więcej zcasu na ściąganie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti -> w starej maturze np pisemna matematyka, to 5 godzin na 3 (do wyboru które) spośród 5 zadań. W nowej jest 120 zadań na 3 czy 2 godziny ? To jest chyba troszkę inne przełożenie. Nie wiem jak to by było jakbyś wszystko miał "obryte jak świński ryj" ale nad niektórymi zadaniami trzeba, jakby nie patrzeć, posiedzieć ponad 10 minut.

Na szczęście nie zdaję nowej, a na mojej maturce trzaskam polski (to oczywiste) i angielski (pisemnie i ustnie). Zmienłem matmę na angol bo pomyślałem, że matma jest mi do niczego nie potrzenba ;).

 

Btw M@Ti & Pionier - moje gratulacje :) ja mam jeszcze 11 dni na rycie. A i 4 maja obrona pracy dyplomowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeech, takiemu to dobrze.... Odnośnie tej majcy - właśnie o to mi chodziło.. na nowej maturze jest duuuużo więcej zadań, ale są prostsze (na poziomie pdst :/), co oznacza, że jest mniej czasu na zżynanie :( Niestety majcę ostro zaniedbałem w liceum i z olimpijczyka skończyłem na 4 na koniec roku :| Porażka - dlatego o wiele przyjemniejsza byłaby dla mnie stara maturka.. Btw. trzymamy kciuki za Lera - jedyny chyba starą na forum zdaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja mam przestarzałe dane (matura 12 lat temu więc moja matura faktycznie nie była "nowa") ale pisałem polski i wybrany przedmiot (historię) plus ustny z języka obcego. Jak sie napisało na 5 to z ustnego było się zwolnionym, dzięki czemu po trzech dniach miałem maturę z głowy. Piszę że dwa lata liceum bo ostatni rok to powtarzanie i przygotowywanie do matury, z tego co widzę po młodszych "krewnych i znajomych". Niezależnie od tego co by było- żaden egzamin nie jest przyjemny. Wyrazy współczucia dla zdających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz cos pisalem odnosnie matury na poczatku tego watku, ogolnie nie przejmucie sie bo to sciema jest, przynajmniej stara matura, ja zdawalem tylko polski :) na prbnym dostalem 1 a z matury wlasciwej 4+ :) potem ustny i 4 :D ogolnie smieszy mnie ten ustny jaki nowi maja, co to za problem nauczyc sie jakiesc formulki na pamiec? dla mnie to lipa, za to z majcy bedzie podobno ciezko wam sciagac z racji ilosci czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEHHhh:

 

Cytat z komunikatu CKE (22.04.2005, 15:50, "Wyjaśnienie Dyrektora CKE dotyczące kalkulatorów, których można używać w czasie egzaminu maturalnego"; http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=207&Itemid=2):

 

"Zgodnie z komunikatem o materiałach i przyborach pomocniczych podczas egzaminu maturalnego z matematyki, chemii, fizyki i astronomii i informatyki zdający może korzystać z kalkulatora prostego, tzn. takiego, który nie rysuje wykresów, nie rozwiązuje równań oraz nie oblicza parametrów danych statystycznych. Z kalkulatora należy korzystać tylko w zakresie podstawowych działań tzn. dodawania, odejmowania, dzielenia, mnożenia, ew. obliczania pierwiastków kwadratowych z liczb."

 

- - - -

 

Cytat z GW (29.04.2005r., Wrocław, str. 8):

 

"Najpierw Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła, że uczniowie nie mogą korzystać z kalkulatorów, które obliczają dane statystyczne, rysują wykresy i rozwiązują równania. Mogły za to wykonywać inne trudne i potrzebne na maturze działania(...)

W ostatnich dniach CKE wprowadziło kolejną zmianę- można przynieść kalkulatory, które tylko dodają, odejmują, mnożą, dzielą oraz obliczają pierwiastki"

 

= = = =

No to ja już nie wiem o co chodzi...

 

ps. matura z matematyki 9.V.2005r. ... może 8. maja coś się wyjaśni.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

= = = =

No to ja już k#### nie wiem o co chodzi...

 

ps. matura z matematyki 9.V.2005r. ... może 8. maja coś się wyjaśni.... :(

 

 

hehehhe ROTFL cala ta matura :D, a jeszcze jak cala rekrutacja na studia bedzie wygladac tak jak bylo to z rekrutacja do LO to .... pierun strzeli studia w Bialymstoku :/. A no i fakt ze trzeba zaplacic 50/70 zl za samo zlozenie papierow mnie rozwala - nie ma jak darmowa edukacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maj bad ;> okej na 20 pkt to max tak ? ;] jezeli sie myle to oblicz sobie tak zeby wyszla Ci piatka :)

 

ale serio matma to najlepszy przedmiot na maturke :)

Heh:) dzięki, będzie ciężko... przez ostatnie 3 lata miałem tylko 3 matematyki w tygodniu :(

 

...a maksymalna liczba punktów to 50.

 

"ale serio matma to najlepszy przedmiot na maturke :)"- i nie tylko na maturę, ale i na studia... "jak Bóg da" to może dostanę się na informatykę matematyczną :D

 

"a jeszcze (...) rekrutacja na studia"
ta... podobno mają być egzaminy wstępne, nawet z przedmiotów, które zdawałeś na maturze.... dobra więcej nie straszę;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeech... tak na moje oko to wszystko zależy od tego, co chcecie robić w życiu - ważne jest, by się do tego odpowiednio zmotywować i robić to, co uważa się za interesujące... Ja chciałbym dostać się na infę i psychologię, ale wiem, że są nikłe szans, bym dostał się na którykolwiek z nich.. cóż... będę się zastanawiał jak już dostanę te moje niezbyt wygórowane wyniki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Niezła porażka...fuck... nie pozostaje mi nic innego jak iść do wojska... ta matura to porażka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

170 min... wystarczająco długo, żeby można ją było zrypa.. :/ damned.. co za świat... spośród wszystkich lektur w szkole średniej nie przeczytałem tylko potopu, wołodyjowskiego, bezdomnych, kordiana i nie-boskiej ...zgadnijcie jakie 3 utwory były?? :> Taaaaaaaaak, oczywiście - potop, kordian i nie-boska :| Qfaaaaa.... :[ :( ;(

 

edit: i chłopów też nie czytałem.. tzn. tak, jak bezdomnych zacząłem i skończyłem po jakichś 100 stronach ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naszczescie tylko potopu nie czytalem:D

a Kordiana i NIeboska czytalem wiec spoko:D

mysle ze niezle poojdzie:D

 

a text do analizy byl smieszny:D "dzikie dzieci" o dzicakach wychowanych przez zwierzeta:/ ktos niezle mial loty dajac to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Właśnie - co było na rozszerzonym?? Ja nie pisałem - jednak dałem sobie spokój po części podstawowej, bo byłbym jedynym,, który pisałby przy 6cio osobowej komisji na sali gimnastycznej :/ Wolalem nie ryzykowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

to ja nawet nie czytam :/

 

qrde, to 15 kontrowersyjne jest - niektorzy maja IIOO, a niektorzy IIOI i tak naprawde to jeszcze tydzien nie bedzie wiadomo jak mialo byc - to, ze gazeta napisala tak, jak ja mam to wcale nie powod, zeby sie cieszyc :(

 

Qrcze, ja chce tylko zdac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie podkreslilem i nie napisalem jaki temat wybieram, kruca faa. ale z drugiej strony nigdzie nei bylo o tym mowy wiec powinni uznac. a jak poszlo to nie zapeszam zobaczymy jak wyniki beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem IIOO, tez chce tylko zdac.

 

hehe a tak w ogole to malo brakowalo a bym w ogole nie podszedl do egzaminu ...

 

bo wyobraz sobie ze byla taka kolejka do wc ze az trzeba bylo otworzyc 3, w pokoju nauczycielskim od wf, ja sie wlasnie do tamtego wybralem, on byl w jakims takim korytarzu gdzies tam gleboko... wchodze sobie, zamykam zamek.... jak juz skonczylem robic siusiu to lapie za zamek a tu co?.. zacial sie zamek! :| to ja wale w dzwi i krzycze ze sie zamek zacial ... do poczatku egzaminu 5 minut. I wiesz co zrobilem? ... wywalilem dzwi, jak na filmach. Musialem bardzo mocno walnac z bara. Sie na poczatku przestraszylem ze nie zdam matury bo sie zacial zamek w wc :d a jak juz je wywalilem to myslalem ze sie ze smiechu zwine jak wlazlem na sale, dobrze ze to jakies stare dzwi byly i zamek slabo zamocowany. Dwa razy szybkie "push" i bylem wolny

i moglem przystapic do egzaminu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przejmujcie sie. Napewno te 30% punktow zdobedziecie :/. Zeby nie zdac tej matury, to naprawde trzeba nie chciec, aby ja zdac :|. Glowa do gory :).

Pionier - no no ;). Bedziesz placil za drzwi xD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Pionier - nauczysz mnie tego?? :> :) Swoją drogą cieszę się, że ja nie miałem takiej przygody, bo chyba bym umarł na zawał w tym kiblu... Chociaż z drugiej strony u nas pewnie wystarczyłoby lekko kopnąc, żeby asme wypadły ;) Btw. przypomniałem sobie jak kiedyś w szkolnej toalecie kumple zrobili mi kawał i zamknęli kabinę - wyłaziłem górą, po rurce.. to był ostre ;)

Heh, zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzień... ta matura to chyba jednak dla mnie lekka porażka.. jak tak dalej pójdzie to skończę w woju... grrrr....

Lt. Knysha - to wcale nie takie łatwe.. chyba, ze umiesz czytać w myślach tym, którzy układali arkusze w OKE :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier -> LOL AAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHA :D

M@Ti -> no to kurde niefart. Choć co ja mam powiedzieć jak nie przeczytałem chyba żadnej lektury :] (no pomijam wiersze itd). Akurat robię sobię przerwę małą i znów wracam do czytania opracowań (Cogito - fajna rzecz). Przyznam się jednak do aktu piractwa: korzystam z kserówek :]

 

Powodzenia w dalszych egzmianach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Leru - Ty chociaż masz tyle determinacji,żeby streszczenia przeczytać :) :D :( ;(

Nawzajem powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzis anglik. i podstawowa byla jednak trudniejsza niz ta probna ale mysle ze bedzie dobrze.

rozszerzona tze dawala rade, szczescie ze mialem gotowca w glowie recenzji filmu wiec bedzie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzczywiscie byla trudniejsza od probnej ale na szczescia mialo sie kolegow kolo siebie ;)

mi sie wydaje ze bedzie dobrz:D:D

u nas bylo do dupy radio i nic nie slyszalem:( najgorzej bylo z pogoda nic nie bylo wslychac:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

yyy.. no i ni wiem co myśleć o angolu... hmm... ale mam żal do siebei - mimo iż miałem ściągę i mogłem ściągać pisałem sam wypracowanie... temat 1. No i nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmmm... nie ma ktoś jakiejś babci/cioci/wujka/brata w drukarni?? :> Przydałby się arkusz rozszerzony na majcę... to już tylko 1 dzień, a ja pytam "gdzie jest NEMO?" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :(

 

juz po polnocy ... wiec moge z czystym sumieniem powiedziec ze jutro matura ... polski ... razem z leru ... 5 letnie technikum ... stara wersja ... :( nie powiem ... mimo ze zazwyczaj wygadany jestem ... i (podobno) nie glupi chlopak ze mnie .... to zaczyna mnie dopadac ... uczucie to poteguje jeszcze paskudne uczucie ... a mianowicie ... do 15 maja mam zlozyc prace dyplomowa ... a tak mi dziwnie wyszlo ze po materialy do biblioteki ide dopiero rano ;] jak sie troche wyspie ... wiec ze sie tak wyraze ... troche niewygodnie sie robi mojemu obiadowi ...

 

then ... 11 of may 2005 ... mature exam ... writen english 3rd version ... (maxymalny poziom) thats what im actualy not scared of ... but as you all know ... every thing that may change your whole life, brings some uncomfortable feelings ;]

 

anyways ... good luck Leru and all of you my friends ...

 

and all of you who already passed ... keep your fingers crossed for us ;]

 

greatings ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zipper -> read more about tenses, i mean it, it`s for your own good.

Tak to już jutro, dlatego się teraz relaksuję przy małym DP i zakończyłem naukę polskiego po czym wstałem, stałem parę minut i myślałem:

"umiem, napiszę, zdam dobrze."

 

Jeszcze dziś (albo jutro :]) porobie angol na środę i będzie z głowy mam nadzieję. W sumie to już dobrze, że to blisko bo zacząłem się denerwować :P.

Obiad ma jeszcze wygodnie i mam nadzieję, że taki stan rzeczy pozostanie niezmienny :D.

 

Miałem sen, koszmar nocny, że brakowało mi słów na angielskim :P. Boże co to był za sen. Jak się obudziłem to bardzo się ucieszyłem wiedząc, że to tylko sen. Mam nadzieję, że tak nie będzie na egzaminie :D.

 

I widzę, że tak samo zdajemy (angol pisemny). Pękam się trochę transformacji zdań, lepiej jest z CLOZE TEST.

 

Też powodzenia życzę, Hindus jeszcze pisze starą maturkjię :]

 

w tamtym roku psychologowie radzili, żeby ten dzień przed maturą wykorzystać na relax. Zastosuję się do tej rady i przekazuję dalej :)

 

Ja mam o tyle lepiej, że dyplomówkę już mam z głowy czego dowód jest w Galerii :D

 

POZDRAWIAM PANOWIE POZDRAWIAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności