Skocz do zawartości

Nazistowskie UFO


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aż się odechciewa cokolwiek modelować patrząc na te Twoje modele :) Kiedyś byłem w szoku jak się dowiedziałem, że to latające skrzydło było budowane także ze sklejki, no ale zapożyczenia z szybowców były jak widać (bo jak wiadomo projekt rozwijał się jako szybowiec, bo "latające skrzydła" Niemcy już wcześniej projektowali tylko bez silników ze względu na jakiś traktat czy coś, stąd protoplasta był szybowcem).

 

Odnośnie modelu to naprawdę poezja i miodzik.

Zastanawiam się jak dobre są BP dla samolotów...? Bo w przypadku samochodów to 90% są do kosza i trzeba robić z fotek. Zastanawiałeś się nad tym, żeby (z ciekawości) przyłożyć to co już masz do fotki żeby zweryfikować poprawność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor - Fotek jest jak kot napłakał,( płatowca, bo z silnikiem inaczej), ale te które mam stale podglądam i porównuje z tym co robię, pewnie błędów nie da się uniknąć tak czy siak staram się być wierny na ile tylko można ;) A że budowany ze sklejki mnie nie dziwi raz że, wiele samolotów było tak budowanych, choćby sławny De havilland mosquito, a dwa hortena niemcy budowali w czasie kiedy mieli już ogromne problemy materiałowe.

Pozdrawiam!

 

Trochę spodu:

YQUJlG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment mógłbyś powiedzieć co nieco na temat zbierania zdjęć do modelowania? Znajdujesz ich sporo i to do mniej znanych maszyn

Wiadomo zajmuje to sporo czasu i szukam sposobów aby przyspieszyć ten proces. Dotychczasowo szukałem na stronach typu pinterest, flickr, cc search no i gogle według tego http://www.polycount.com/forum/showthread.php?t=149885

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu ale chyba znalazłam błąd, śrubki którymi przymocowana jest szyba w poście #55 wygląda jakby miały główki z krzyżem, a w referce w poście #62 wyraźnie widać że płaskie. Wyczytałam że te z krzyżem były opatentowane w 1933 (od Phillipsa, żeby łatwiej wycentrować śrubokręt), ale w czasie drugiej wojny używane głównie w Ameryce. Nie znalazłam informacji jakich śrubek używali wtedy Niemcy.

 

I chyba ten pasek-obwódka jest pod szybą, nie nad nią.

 

Masz już plan jak to przedstawić w scenie? Bo widząc ten cały stelaż, silnik i wielowarstwową sklejkę, fajnie by było ukazać to w stanie powypadkowym, wryte w ziemię z dziurą w sklejce, tak że przez dziurę by było widać wnętrzności.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek właśnie leci na Discovery coś o tym co robisz ;] Albo coś podobnego ;)

 

Niewidzialny myśliwiec Hitlera dla wszystkich

(Hitler's Stealth Fighter) 60 min, Film dokumentalny

 

W 1943 roku głównodowodzący Luftwaffe marszałek Rzeszy Hermann Göring przedstawił niemieckiemu przemysłowi zbrojeniowemu ambitne zadanie. Do historii przeszło ono pod nazwą "3x1000". Jego celem było stworzenie niewidzialnego dla radarów samolotu, który byłby w stanie przenosić 1000 kg bomb lub rakiet przy prędkości maksymalnej 1000 km/h na odległość 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności